آشنایی با اصول و انواع دکوراسیون اتاق خواب

این سبک از دهه ی ۴۰ و ۶۰ تا اواسط دهه ی ۹۰ از محبوبیت بالایی برخوردار بود. اگر مبلمان متنوع و ایده های چیدمان زیبا را در نظر دارید، این سبک طراحی داخلی مناسب اتاق پذیرایی شما خواهد بود. وقتی مشتری زمانی رو برای دور شدن از فعالیتهای روزمره و رفتن به آشپزخانه صرف کنه که تا قبل از اون تنها اتاق مناسب برای خلوت کردن اتاق نشیمن به نظر میرسید. خانه ی روستایی مدرن فضایی گرم و صمیمی دارد که همه ی عوامل خود را از روستانشینی را با کنتراست بالا و پایین که به خوبی به ویژه با خانواده های رو به رشد هماهنگی دارد شامل می شود. رنگبندی خنثی از رنگ های ماشین آلات و متغیر، چوب های خام و فلزات ناتمام با حال و هوای ماشینی حکایت دارد. سبک های طراحی داخلی است که به خوبی با عناصر هنر دکو و سیاه و سفید های براق ادغام شده است. گل ها یک باید هستند اما آنها نباید خیلی بزرگ باشند؛ رزهای سفید ایده آل هستند. در این امر بررسی اصول ایمنی، عایق بودن نسبت به صدا، دما، نورپردازی مورد بررسی قرار میگیرد و در نهایت انتخاب اثاثیه و لوازم دکوری و نحوه چیدمان آنها. شابی شیک پس از محبوبیت بسیار در اواسط دهه ی ۸۰ و ۹۰ به عنوان یکی از برترین سبک های طراحی داخلی، با اتهام به اینکه دکوراسیون قدیمی و متعلق به خانه ی مادربزرگ هاست(که کاملا اشتباه بود) این سبک در نهایت نادیده گرفته شد.

سبک بوهو به خود بیانگری وابستگی زیادی دارد بنابراین احتمالا بخواهید یک کار دستی را اضافه کنید مثلا یک قالیچه دستباف یا رورختخوابی بافته شده. یکی از مناسب ترین اتاق ها برای نمایش تمام عیار این سبک، اتاق پذیرایی است، اتاقی که اغلب فضای کافی برای جا دادن همه عناصر و لوازم دکوری را دارد مثل تابلوهایی با قاب چوبی، آینه های بزرگ قاب شده ، شومینه و لوستر. علاوه بر این، مبلمان مدرن اواسط قرن بیستم تقریبا مناسب هر اتاقی بوده و با عناصر فوق العاده سبک های طراحی داخلی غنی و متنوعی شکل می دهند. تضاد همچنین میتواند با تضادها در فرم و شکل، مانند حلقهها و مربعها با یکدیگر نیز استفاده شوند. استفاده از ته رنگهای قرمز و نارنجی و طراحی داخلی کلاسیک تک رنگ بالاخص مسی میتواند فضای خانهتان را به طور کلی تغییر بدهد. با در نظر گرفتن اصول بوهمیایی از جمله آزادی، زیبایی، درستی و عشق (با تشکر از مولن روژ) چیدمان یک اتاق نشیمن به سبک بوهو می تواند به طور باورنکردنی پرارزش باشد و به اتاق ارتعاشی عالی بدهد. سبک گلچین نباید با هر آنچه به روح مربوط است اشتباه گرفته شود بلکه این سبک بر استحکام، رنگ ها و همچنین آزادی جستجوی خلاقانه ی جهت های مختلف تاکید دارد.

یکی از مشهورترین (بدون محدودیت) در سبک های طراحی داخلی، دکوراسیون بوهیمیایی نوعی آزادی و بی پروایی ارائه می دهد که بسیار جسورانه و سرمست کننده است. با داشتن یک دکوراسیون داخلی شیک و لوکس برای مغازه تان بی شک تعداد مشتریهایی بیشتری را خواهید داشت. همچنین آثار نقاشی ابستره و مجسمههایی با مفاهیم انتزاعی در این نوع سبک دکور خانه جایگاه ویژهای دارند. هنگام در نظر گرفتن محلی برای ذخیره هر چیزی، از وسایلی به عنوان دکور استفاده کنید تا فضا را از آنچه هست هم بهتر کنید. بنابراین هنگام طراحی دکور آشپزخانه باید به فواصل میان این اجزا اهمیت ویژه ای داد. نرده های پله، دسته های چوبی مبلمان، تزیینات دیواری و دیگر اجزا همه به نحو هماهنگ و جذابی به دست استادان هنرمند طراحی و رنگ آمیزی شده است. برای خانه های خود می توانید با استفاده از تصویر بالا از کاناپه ی بدون محدودیت زمانی، صندلی های مشابه به دوره ی لویی پنجم، ترکیبی دستچین از قطعات هنری استفاده کنید زیرا این سبک ترکیبی متنوع و در عین حال متناسب از پهلوی یکدیگر قرار دادن اجزا است. سبک گلچین مشابه دکوراسیون بوهیمیایی است با این تفاوت که با گیرایی جذاب، انرژی بالا و ادغام یافته ها مبلمان را هدف قرار داده است.

سبک بوهیمیایی گلچین شده نشانی از درخشش روزانه از طریق لوازم کریستال، ابزار مهره دار، جواهرات و حال و هوای کلی آرامش در خود دارد. سبک بوهیمیایی جهانی ترکیبی از یافته های عجیب و غریب و مبلمان آنتیک و قدیمی از منابعی همچون عرضه ی کالاهای ارزان و سفرها می باشد. میتوان گفت سبک طراحی داخلی و دکوراسیون نئوکلاسیک، ترکیبی از تمایلات سبک مدرن با ویژگی های کلاسیک است. در مورد آینده شغلی این رشته نیز باید بدانید که با رشد جمعیت نیازهای جمعیتی نیز به تبعیت از آن افزایش میباید، اما در همین بخش درخواستهای شغلی نیز رشد خواهند کرد در نتیجه رقابت برای کسب مسند دشوارتر خواهد شد. بیشتر باید از نور های سقفی استفاده کرد و توجه کرد که سایه آشپز به هیچ وجه روی غذا نیفتد، نور کم و یا سایه های متعدد می تواند آرامش تهیه غذا را از بین ببرد و یا حتی کیفیت پخت غذا را نیز کاهش دهد. هیچ چیز به اندازه پارچههای کتان، نخ و لنین برای فصل تابستان مناسب نیست. در بیشتر موارد افراد تخت خواب خود را جلوی دیوار بزرگتر اتاق قرار میدهند و دکوراسیون اتاق خوابشان سالها بدون هیچ تغییری به همان شکل میماند.

گرچه سبک های طراحی داخلی بسیاری از سبک های طراحی داخلی اسکاندیناویایی برگرفته شده، این جنبش طراحی یکی از ارزشمندترین سبک ها به شمار می سایت dekoralsystem رود. اگر چه این سبک از لحاظ بصری نسبت به سبک پر زرق و برق کلاسیک سادهتر است اما هنوز هم یک سبک غنی، لوکس و قابل احترام با دکوراسیون گران قیمت و بسیار رسمی است. البته امروزه با وجود طرح های بسیار شیک مدرن، سخت است که همچنان نگاهی هم به وسایلی با طراحی قدیمی و کلاسیک داشته باشیم. خطوط افقی و مشخص با زاویه تیز، استفاده کمتر از چوب و پارچه بیشتر باعث شده طرفداران خاص خود را داشته باشد. نکته ای که قابل توجه است این است که خود قفسه ها به تنهایی باعث شاخص شدن دیوار می شوند . البته این مدرن بودن فقط در استفاده از لوازم بهروز خلاصه نمیشود، توجه به دکوراسیون، رنگ، نورپردازی، چیدمان و… علاوه بر هزینه، به دلیل اینکه در این سبک از دکوراسیون، شما وسایل کمتر و ساده تری به کار می گیرید، راحت تر می توانید وسایل را جا به جا کرده و یا با ساده ترین وسایل دکوری عوض کنید. همان طور که مشاهده کردید، با هر بودجه و سلیقه ای می توانید یک دکوراسیون کلاسیک زیبا و جذاب و در عین حال گرم و صمیمی داشته باشید.

همیشه یک جدول رنگی ساده با سرمه ای تیره را به کار ببرید. وقتی خانه تان را با جزئیاتی ظریف تر آذین می کنید مطمئن باشید مقدار زیادی مواد طبیعی مثل چرم پوشیدنی و خز مصنوعی یا پوست را اضافه کنید که همیشه شروعی خوب هستند. شابی شیک با ظاهری لطیف و تقریبا خانم پسند عناصر طراحی داخلی سبک سنتی را با عوامل خانه های روستایی مرتبط می سازد، به عنوان مثال کاناپه های پر سفید، چوب رنگ آمیزی شده ی کهنه نما شده و عوامل درخشان مزین مانند آینه ی فرانسوی طلایی را در نظر بگیرید. از مواد و مصالح و رنگ های طبیعی برای ایجاد احساس سادگی و بی ریایی استفاده کنید. برای اینکه ژاپن را واقعا در فضا احساس کنید فضایی را در ورودی اتاق نشیمنتان درست کنید تا مهمان ها کفش هایشان را در آنجا بگذارند. سبک ژاپنی یک زیباشناسی واقعا ساده برای دستیابی دارد و این زیباشناسی احساس کلی که از فضا می گیرید تغییر می دهد. اما در طراحی دکوراسیون آشپزخانه های کوچک این موارد بسیار اهمیت دارد.

متناسب با دغدغهی کوچک شدن فضای منزل در زندگی امروز، همهی افراد به نوعی به دنبال یافتن نکاتی در دکوراسیون خانه کوچک برای بزرگتر نشان دادن فضاهای منزل هستند. دکوراسیون اسکاندیناویایی کاملا کاربردی و مینیمال است و اشکال ارگانیک با تمایلات ملایم، بافت های آهنگی و ظاهری آرام در فضایی تماما سفید با پس زمینه ی خاکستری برجسته می سازد. سیاه و سفیدهای ساده ی مستقیم، اشکال ارگانیک، پارچه های ساده و تاکید بر کاربرد از نشانه های سبک مدرن اواسط قرن بیستم می باشد. سادگی تبدیل به ترند سال جدید شده است و همه به دنبال مکانی زیبا ساده و مدرن هستند. آرت دکو از فرانسه آغاز می شود به همین دلیل وقتی می گوییم c’est magnifique (زیبا است) جدی می گوییم. عوامل اصلی که اینجا گفته می شود برای طبیعی و گرم نگه داشتن چنین محیطی است. مثلا اگر زیاد اهل مهمونی دادن و دورهمی هستین، داشتن یک فضای پذیرایی بزرگ و مبلمان کافی اهمیت زیادی داره. هرچند ابعاد کوچکتر این جنبش طراحی همراه با عناصر دکورایو فلزی مثلا بر روی کتابخانه و یا هر جای دیگر می تواند نشانگر خوبی از طراحی صنعتی باشد.

اما برای سفر لوکس و مجلل به فومن واقع در استان گیلان یکی از بهترین انتخابها هتل پنج ستاره معین است. تصور کنید در ویلای شخصی ایتالیایی تان قدم می زنید چشم اندازی از اقیانوس دارید و در حد استاندارد یک زندگی لوکس شیک می کنید و به این ترتیب به شما احساس افراد معروف دست می دهد. اگر این فضا را احساس می کنید؛ ترکیب ترکه و شاخه بید می تواند روشی موثر برای آوردن سبک ساحلی به فضای داخل باشد؛ اگرچه هر کسی طرفدار آن نیست چون اگر با کیفیت آنها را نخرید می تواند کمی آزاردهنده باشد. در طراحی دکوراسیون به سبکهای مدرن رنگ سفید یکی از محبوب ترین رنگ ها می باشد که احساس راحتی و آرامش را در فضا ایجاد می کند. سبک کلاسیک دارای شکوه و جلال خاصی است که بارز ترین نشانه های آن سلطنتی بودن مبلمان و رنگ هاست.

این سبک معماری داخلی از جمله سبکهای ظریف ، دکوراسیون لوکس ، اشرافی و سلطنتی است که چشمها را به سمت خود خیره میکند . امروزه، با انگاشت منابع اقتصادی لازم، تقریباً هر سازۀ معماری از لحاظ فنی نیز امکانپذیر است. این موضوع امکانپذیر نیست مگر با تکیه به اصول ، ضوابط و استانداردها و از همه مهتر تجربه برای طراحی معماری ساختمان . کف فضاهای نئوکلاسیک معمولا از سنگ و به ویژه سنگ مرمر هستند و اغلب با فرشهای ایرانی پوشانده میشوند. از ویژگیهای بارز سبک نئوکلاسیک است که باعث زیبایی و جذابیت هر چه بیشتر این مدل از طراحی داخلی ساختمان میشود. با وجود این که سبک نئوکلاسیک در گروه سبک کلاسیک قرار دارد، اما تلفیقی از سبک مدرن نیز در آن به چشم می خورد. سبک مدرن اواسط قرن بیستم شاید یکی از پربارترین سبک های طراحی داخلی باشد که از بهترین های دهه ی۵۰ یا ۶۰ با حال و هوای شهرنشینی دانمارک است.

پالت رنگی پر رنگ، که همراه است با بافت ها و الگوهایی که برای ایجاد ترکیبی غنی با ابزار و نقاط مرکزی در ذهن ایجاد می شوند. سفید، بژ، خاکستری، سایه های قهوه ای، ماسه ای و ترکیبی از همه این رنگها مورد استفاده است. برای آشپزخانه ها انتخاب کابینت چوبی راهی آسان برای دستیابی به این هدف است، اما اگر سایه تیره تری از چوب را انتخاب کردید، مطمئن شوید که با استفاده از رنگ های سفید یا روشن تر روی دیوارها و کف ها خیالتان راحت است تا آشپزخانه کوچک به نظر نیاید. طراحی مدرن شهری در جوامع جهانی با توجه به وابستگی آن به سبک معاصر، مدرن و صنعتی برای افزایش سطح زندگی جهانی، روشی نامحدود(از نظر زمانی) و تاثیرگذار در دکوراسیون را به وجود می آورد.

سبک روستایی با یک حس واقعا ارگانیک تعریف می شود پس شما باید کاری کنید که وقتی افراد پا به فضا می گذارند گرما را از بیرون به درون حس کنند. در صورتی که به دنبال ایجاد یک فضای غنی در خانه ی خود می توانید از سبک طراحی ذن آسیایی با توجه به اینکه این سبک هم مینیمال وهم به طور خاص لابه گذاری شده است، می توانند طراحی مناسبی برای شما باشد. اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که درب هایی داشته باشید که رو به تراس باز شود نصف راه ساختن یک فضای الهام گرفته از مناطق مدیترانه ای را رفته اید.اگر نه، اصلا نگران نباشید شما هنوز هم می توانید این فضا را به دست آورید. اگر دوست داشته باشید، می توانید رنگ خنثی را با رنگ های مورد علاقه تان سِت کنید. در هرحال اکسسوری های آشپزخانه با طرح و رنگ های متفاوت می توانند دیزاین آن را به سرعت از یک فضای سردِ بی روح به یک مکان شلوغ پر از رنگی رنگی و خورده ریز بدل کنند و لازم است در انتخاب ، خرید و یا حداقل در نمایش! یک دفتر کار دلپسند، سبک پالم بیچ وابستگی زیادی به رنگ صورتی هزاره دارد.

این بخش نسبت به بودجه و البته سلیقه شما قابل انتخاب است؛ شاید سرامیک های معمولی بتوانند باعث ایجاد یک سادگی جذاب در آشپزخانه شوند. عرض کم این کانتر باعث می شود تا به عنوان کانتر اصلی خیلی در چشم نباشد، جاگیر نباشد و هزینه زیادی برای شما نداشته باشد. مبلمان در زیبایی و شکوه منزل شما تاثیر بسیار چشمگیری دارد. روز به روز بر محبوبیت سبک های طراحی داخلی اسکاندیناویایی افزوده می شود، سبک اسکاندیناویایی بر سادگی آرام و پاک که به صورت جهانی پذیرفته شده تاکید دارد. همانطور که این نام نشانگر زندگی شهری با عناصر صنعتی و کارخانه ای است، دور از ذهن نیست که طراحی داخلی صنعتی نشانگر روحیه ی مینیمال و تقریبا مردانه و پاک است. نکته مهم در سبک صنعتی به دست آوردن زیباشناسی کارخانه های قدیمی و انبارها و برگردان آنها در یک محیط شیک و قابل سکونت است. یک دیوار خاص از نقاشی ها و عکس ها درست کنید آنها را به شکلی نامعمول آویزان کنید شما یک جدول نمی خواهید. با ترکه بید، کمی برگشاخه یک ریزه کاری از بویی که در مناطق گرمسیری حس می شود را اضافه کنید و مقدار زیادی نور چون شما می خواهید دلبازی و فضای آزاد حس شود.