آموزش سئو سایت خبری با 11 تکنیک مهم

کیفیت ترافیک : شما می توانید تمام بازدیدکنندگان در دنیا را به خود جلب کنید، اما اگر آنها به سایت شما می آیند زیرا گوگل به آنها می گوید منبعی برای کاربران هستید در حالی که به عنوان مثال واقعاً شما یک کشاورز هستید که سیب می فروشید، این میزان بازدید با کیفیت نیست. یکی از مزیتهای سئو، حجم زیاد آموزشهای رایگان قابلدسترس برای شما است. تمامی فایل های مورد نیاز دوره و حجم این دوره آموزشی ۱.۴ گیگابایت می باشد که در صورت تمایل می توانیم در کوتاه ترین زمان DVD آموزشی جاوا اسکریپت را به دست شما برسانیم . Service worker ها به وجود آمده اند تا بتوانیم با بهره گیری از آن ها تاخیر در بارگذاری صفحه را به حداقل برسانیم. هر چقدر که لینک های داخلی یک وب سایت به شکل بهتری ساخته شده باشند، کراول کردن صفحات وب سایت برای ربات ها ساده تر خواهد بود. اشتباهی که برخی افراد مرتکب میشوند این است که در سایتشان دو یا چند صفحه دارند که کلیدواژهی هدف یکسان و مشترکی دارند و عملا این صفحات برای رتبه گرفتن در آن کلمه کلیدی با هم رقابت میکنند. اما مشکل از آنجایی شروع میشود که مدیر گفته شده، در میان محتوای کپی کرده چند تصویر را هم از سایت شما کپی میکند.

گوگل می تواند جاوا اسکریپت را تا حدی فهرست و رتبه بندی کند. گوگل هم چنین ارتباط محتوای صفحه وب با کلمات کلیدی را در نظر می گیرد، زیرا اطلاعات موجود در صفحه وب را اسکن می کند و از مکان جغرافیایی کاربر، سابقه جستجوی کاربر و تنظیمات جستجو برای ارائه نتایج استفاده می کند. شما با انتخاب همین نام برای دستهبندیهای خود بهتر بهگوگل ماهیت آن صفحه را مشخص کردهاید. که همزمان می توانند چند بخش از دستورات را بدون نیاز به پایان دادن بخش قبلی به اجرا در بیاورند، جاوا اسکریپت تنها قادر است که در هر زمان مشخص فقط یک بخش را به اجرا دربیاورد و برای رفتن به بخش بعدی، ضروری ست که بخش، تابع یا خط کد فعلی به پایان خود رسیده باشد. به عنوان یک سئوکار حرفه ای بایست با دام آشنا بوده و مفهوم آن را درک کنید، چرا که گوگل از آن برای آنالیز و درک صفحات وب استفاده می کند. در این قسمت مشاهده خواهید کرد دام به عنوان مراحلیست که مرورگر بعد از دریافت HTML برای رندر صفحه، طی می کند.

در نتیجه ارائه جاوا اسکریپت میتواند هزینه بر باشد. خدمات سئو اغلب توسط ارائه دهندگان به عنوان هزینه ماهیانه سئو قیمت گذاری می شوند. چارچوبهای جاوا اسکریپت به توسعه دهندگان برنامهها اجازه میدهد تا به سرعت برنامههای کاربردی متناسب با وب تعاملی را ساخته و مقیاس بندی کنند. اولین موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که برخی از سایتها تا حدی سرعتشان بهتر خواهد شد. زیرا تقریبا همه سایتها از کوتاهترین URLها برای صفحات خود استفاده میکنند. اگر دسترسی به فایل های جاوا اسکریپت برای آنها محدود کنید، نمایش صفحات سایت برای کاربران موتورهای جستجو متفاوت از نسخه نمایش آن برای کاربران خواهد بود. بهتر است که مطالب سایت را دسته بندی کرده و هر یک از آنها را در حداقل یک دسته قرار دهید.

هرچه موتورهای جستجو راحت تر بتوانند صفحات وب شما را تجزیه و تحلیل کنند، احتمال اینکه محتوای شما بتواند به شکل صحیحی ایندکس شود زیادتر می شود. آیا در خدمات سئو جوملا و وردپرس، محتوای وب سایت هم بهینه سازی می شود؟ همانطور که دیدید، سئو جاوا اسکریپت آنقدرها هم ترسناک نیست؛ بهخصوص به لطف روش رندرینگ SSR که میتواند همچون آبی بر آتشِ جان سئوکاران نگران فرود آید و ماجرا را ختم بهخیر کند. خوشبختانه روز به روز به کمک تکنولوژیهای جدیدتر علاوه بر کاهش حجم و افزایش کیفیت تصاویر، موتورهای جستجوگر نیز درک بهتری از تصاویر سایتها پیدا میکنند. استفاده از نان ریزه در طراحی وبسایت خبری باعث میشود که بازدیدکنندگان شما بتوانند به سرعت هر محتوایی را که می خواهند پیدا کنند و بین صفحات سایت گم نشوند . علاوه بر کاهش رتبه، در نتایج جستجو نیز آدرس سایت شما به عنوان یک لینک هک شده مشخص میشود و مسلما کاربران از ورود به آن خودداری میکنند. لینک دادن بین صفحات و همچنین ثبت نقشه سایت برای سایتتان توانایی این را داره که اسکن شدن یا کراول شدن سایت شما را برای موتورهای جستجو و رباتهایی که این کار را انجام میدهند، بهبود ببخشد. در واقع هدف این است که جستوجوی این نوع سایتها را برای موتورهای جستوجو تسهیل کنیم.

عناصری مانند: محتوای متنی، لینکها، تصاویر بارگذاری شده، Meta یا متا. سپس گوگل تصمیم میگیرد که چه منابعی برای ارائه محتوای اصلی صفحه لازم است. استاندارد خاصی در تعداد کاراکترها وجود ندارد اما پیشنهاد گوگل برای تعداد کاراکترهای به کار رفته در متای توضیحات بین حداقل ۱۵۵ و حداکثر ۱۷۰ کاراکتر است. زبان جاوا اسکریپت در زمان اجرا، یک زبان single thread است، به این معنی که به مانند یک کلاف نخ برای رسیدن به قسمت خاصی از دستورات، مفسر برنامه باید تمام مسیر قبل از آن را پیموده باشد. سپس موتور جستجو نتایجی را ارائه میدهد که اطلاعات بهتری را برای کاربری که در جستجوی «هاست» است، نمایش میدهد. در صد بالایی از ترافیکی که وارد سایت ها میشود از طریق سرچ افراد در موتورهایی جستجوی بزرگی همچون گوگل و بینگ است (که البته در ایران بالا 95 درصد جستجوها در گوگل انجام میشود) . در غیر این صورت سایت شما جریمه شده و یا در بهترین حالت دیربهدیر ایندکس میشود. پیشنهاد می کنیم برای اطلاعا از قیمت خدمات سئو سایت با چند شرکت که در این زمینه فعالیت دارند تماس گرفته و در خصوص اهداف خود با آن ها صحبت کنید، سپس قیمت پیشنهادی را با خدمات ارائه شده مقایسه کرده تا بتوانید بهترین را انتخاب کنید.

JavaScript مشکلی است که ممکن است در این بخش با آن رو به رو شوید. جاوا اسکریپت دشمن سئو نیست، فقط با اکثر فریم ورکهایی که سئوکاران با آن کار کردند، متفاوت است؛ از این رو باید قلق کار با این نوع فریم ورکها دستتان بیاید و آن را بهخوبی بشناسید. مطمئنا زبان صحبت متا دیسکریپشن در یک فروشگاه آنلاین کفش با یک فروشگاه آنلاین کامپیوتر با یکدیگر متفاوت است. این راهکار مطمئنا بهتر از اینست که آنها قادر به ایندکس محتوای سایت نباشند. تجربه کاربری در چنین شرایط مطمئنا بهتر خواهد بود. عموما به دنبال سئو کردن و بالا آمدن روی کلماتی مثل “خرید موبایل” و “قیمت موبایل” هستند بدون اینکه بررسی کنند که در شرایط کنونی، مخاطبان در گیر چه برند جدید از تلفن های همراه هستند و یا اینکه چه مشکلی در کدام تلفن همراه دارند، همه این موارد می تواند به یکی از مهمترین مشکلات افراد تبدیل شود. بعلاوه این امکان را داریم که علاوه بر تبدیل فرمت، حجم تصاویر را نیز به کمک ابزارهای جانبی این وبسایت، کاهش دهیم. علاوه بر این، سرعت بارگذاری برای بازدیدکنندگان بسیار مهم است. برای سایتها با محتوای زیاد امکان ایجاد زیر دستهبندیها نیز وجود دارد ولی در استفاده از آن زیاده روی نکنید زیرا که عمق صفحات سایت شما را زیاد میکنند.

اگر قبلا ستارههای امتیازدهی را برای یکی از نتایج جستجو در گوگل دیدهاید، بهتر است بدانید این ستارهها یکی از نتایج استفاده از اسکیما است. علاوه بر آن، گوگل توصیه میکند که توسعه دهندگان برای لینک دهی به سایر عناصر HTML (مانند div یا span) یا کنترل کننده رویداد جاوا اسکریپت اعتماد نکنند. مثلا نباید برای دستگیری یک مجرم اقتصادی این دو برچسب گذاشته شود: دستگیری نام مجرم، چگونگی دستگیری نام مجرم. مثلا کسی یک فروشگاه اینترنتی در مورد خرید گوشی موبایل راهاندازی کرده است. پس این مورد را حتما در سایت خودتان پیاده سازی کنید چون باز هم تاکید میکنیم که این راهکار سئو یکی از جدیدترین روش هایی است که مورد استفاده زیاد قرار گرفته است. درواقع هدفی که در سئو دنبال میکنیم این است که یک سایت را به ازای عباراتی خاص در رتبه های بالا قرار دهیم. در سئو با اصطلاحات زیادی رو به رو می شویم که هر یک معنی خاص خود را دارند. پی میشود گفت که اولین مرحله هدف، جذب مخاطب علاقمند است و در مرحله دوم تبدیل مخاطب به کاربر وفادار به مدت طولانی برای سایت میباشد که باعث میشود تا جامعه مخاطب سایت رو به افزایش رود.

ما تلاش کردیم با توجه به نظرات کاربران عزیز که در رابطه با ویرایش دوره آموزش سئو به ما دادند جلسات را کوتاهتر و با عصاره بیشتر ضبط کنیم. با توجه به شیوهی فراخوانی رنگها در این فرمت، استفاده از آن برای عکسهایی که طیف وسیعی از رنگها را دارند منطقی نیست؛ چرا که باعث افزایش غیرمعقول حجم این تصاویر خواهد شد. سئو جاوا اسکریپت تلاش میکند، به این وبسایتها برای کسب رتبهی بالاتر در موتور جستجو کمک کند. اگر با استفاده از فایل robots.txt اجازه دسترسی به برخی از صفحات وب سایت به موتور های جستجو گر داده نشود؛ در واقع شما بین کاربران وب سایت و موتور های جستجو تفاوت ایجاد کرده اید و همین موضوع بر روی رتبه بندی وب سایت شما تاثیر منفی خواهد گذاشت. اگر این رویکردها به خوبی انجام شوند، میتوانند تجربیات تعاملی خوب و مناسبی با کاربر ایجاد کنند. اگر سایت وردپرس شما از سرعت بالایی برخوردار باشد کاربران نیز از سایت شما رضایت خواهند داشت و این موضوع باعث خواهد شد که انها تجربه مناسبی را در سایت شما بدست آورند. هاست ابری علاوه بر قیمت بسیار مناسبی که دارد، برای کسانی از امنیت و سرعت بسیار بالایی نیز برخوردار است.

برای این کار ممکن است که از پلاگینها، ابزارها و نرمافزارهای زیادی استفاده کنید. از آنجایی که سایت های خبری زیادی وجود دارد، و بسیاری از آنها قدیمی و پیشکسوت و پر قدرت هستند، سئو سایت های خبری، بسیار دشوار است و رقابت زیادی دارد. اگر هیچ تصویر اصلی که خودتان آن را گرفته باشید برای استفاده ندارید؛ روشهای دیگری جهت یافتن تصاویر منحصر به فرد وجود دارد. اگر شما مدیر یک سایت خبری هستید ؛ استفاده از سئو برای نمایش وبسایت خبری شما در صفحه اول و لینک اول گوگل بسیار اهمیت دارد. 2. لینک های پتک شده را دوباره ایجاد کنید. اکنون میتوانید سرعت سایت خود را دوباره با ابزار گوگل تست نمایید، اگر دوباره پیغام مسدود کننده جاوا اسکزیپ و CSS وجود داشت در این صورت وارد تنظیمات افزونه شوید و بر روی دکمه ‘نمایش تنظیمات پیشرفته’ در بالای صفحه کلیک نمایید.

این فریم ورک میزان پیکر بندی مربوط به کد ها را مانند سایر قسمت ها کاهش می دهد و از قابلیت اولویت بندی بر اساس حلقه برخوردار است. سپس نیاز خواهید داشت تا بر روی دکمه Add script کلیک نمایید و آدرس فایل ها جاوا اسکریپت را اضافه نمایید. SEO یک استراتژی مداوم است، به همین دلیل است که در تعریف خدمات سئو عموماً بر استمرار همکاری کسب و کار شما با آژانس SEO منتخب تاکید شده است. اما شکل حرفهایتر یادگیری سئو این است که ابتدا مفهوم سئو داخلی (On-page SEO) و سئو خارجی (Off-page SEO) را یاد بگیرید و سپس، تکنیکهای مربوط به هر یک از این دو شاخه را با جزئیات بیشتر و دقیقتر بررسی کنید و بیاموزید. بیشتر وبسایت ها نمره ای میان 50 الی 70 دریافت می نمایند و بالاترین نمره در این تست 100 می باشد. شما می توانید آن را با ما و دیگر کاربران در بخش نظرات در میان بگذارید. برای حل این مشکل لازم است که دسترسی موتور های جستجوگر و کاربران وب سایت به منابع موجود در سایت، به صورت یکسان باشد. اگر نه، چه راه حل هایی برای حل این مشکل میتواند استفاده شود؟ حجم سایت شما میتواند چند صد کیلوبایت تا چند مگابایت باشد.

این فریم ورک که به فریم ورک ویو هم معروف است، یکی از کاربردی ترین فریم ورک ها برای زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت است. تعداد جستجو (Keyword Volume): اولین و مهمترین عامل برای انتخاب کلیدواژه مناسب این است که بدانید تعداد جستجوی کلیدواژه در موتورهای جستجو چقدر است؟ در صورتی که تعداد رنگهای تصویر شما کم است و در حدود ۵۰ تا ۲۵۵ رنگ است بهتر است که با فرمت gif یا png-8 ذخیره کنید، و در صورتی که پراکندگی رنگ کم است اما بیش از ۲۵۵ رنگ است با فرمت png-24 ذخیره کنید. اگر چه این مقاله بیشتر بر روی زبان جاوا اسکریپت تمرکز دارد، اما در صورتی که با دو زبان HTML و CSS آشنایی ندارید، بهتر است حتما آنها را دنبال کنید. این کار تجربه کاربری خوبی به همراه دارد، چرا که کاربر بدون رفرش کل صفحه می تواند اطلاعات تغییر یافته را مشاهده کند. این مسئله بدین معنیست که وبسایت شما پتانسیل بارگذاری سریعتری دارد، اما فایل های جاوا اسکریپت آن را به تاخیر انداخته اند. بدین شکل احتمال دیده شدن مطالب قبلی شما بیشتر می شود. این فریم ورک اغلب به نام فریم ورک متا شاخته می شود و این بدین علت است که بر اساس یک یا چند فریم ورک دیگر ساخته شده است.

سئو خارجی به تولید محتوا در خارج از وبسایت اشاره دارد. الگوریتم Caffeine محتوا را رندر می کند و جاوا اسکریپت را روی این صفحات پردازش می کند. مشکل از آنجایی شروع شد که پیاده سازی جاوا اسکریپت وابسته به رندر صفحات در سمت فرانت اند گردید. اگر فریمورک های جاوا اسکریپت دارای قابلیت رندر در سمت سرور بودند، مشکل از همان ابتدا حل می شد. تکنیکال روی بهینه سازی وبسایت و سرور مانند سرعت بارگذاری صفحه، لینک داخلی و نقشه سایت تمرکز میکند. ربات Googlebot وارد صفحات وب می شود، لینک های موجود در آن صفحات وب را دنبال می کند، وارد صفحات جدید می شود، لینک های موجود در آن صفحات را دنبال می کند و به همین صورت تا آخر. ویدیوها به شما کمک میکند تا زمان بازدید کاربر افزایش یابد. یافتن وب سایت خاص: در این حالت کاربر نام یک وب سایت را جستجو میکند. تفاوت حالت چهار با حالت پنج در این است که در حالت چهارم خبر قبلی به طور کامل پاک میشود ولی در حالت پنجم خبر قبلی در جای خود باقیست و خبر جدید در همان صفحه و از نظر محتوایی بالاتر از خبر قبلی کار می شود. طی این دوره کل فرآیند seo یک روی یک وب سایت وردپرسی به شما آموزش داده میشود و تا پایان دوره مشاهده میکنید که چطور وب سایت گفته شده در اغلب کلمات کلیدی در نتایج اول گوگل حضور پیدا میکند.

4. استفاده از اسنیپت (Snippet) خوب و اسکیما (Schema) برای باقی ماندن در نتایج برتر جستوجو. و این به آن معنی است که کاربرانی که سرعت اینترنت پایین تری دارند باید زمان بیشتری برای بارگیری کامل سایت صرف نمایند. این کد ها میتوانند سرعت بارگیری سایت شما را افزایش دهند. یعنی SVG ها بخشی از کد HTML شما هستند. شواهدی وجود دارد که سیگنال های رسانه های اجتماعی بخشی از الگوریتم گوگل هستند، به این معنی که اگر حضور قوی در رسانه های اجتماعی داشته باشید، به احتمال زیاد در گوگل رتبه خوبی خواهید داشت. Jpg: کیفیت تصویر کمتری دارد اما میتوانید کیفیت آن را براساس حجمی که انتظار دارید، تنظیم کنید. شما میتوانید به واسطه این فایل متنی، خزندهها را راهنمایی کنید که چه صفحاتی را بررسی کنند و از کدامیک از آنها چشمپوشی شود. مثلا به آنها بفهمانند که محصول فروشگاه شما، کتاب است یا این متنی که الآن در حال انتشار آن هستید باید به عنوان یک مقاله شناخته شود. این فریم ورک یک فریم ورک بسیار سبک و کوچک است که یکی از بهترین راه کار ها برای استارتاپ هایی است که قصد دارند به سرعت یک محصول خوب تولید کنند و وقت زیادی هم صرف مسائل پیچیده ی کد نویسی نکنند.

فریم ورک الکترون به کمک محیط وب مسیر توسعه اپلیکیشن های دستکتاب را هموار می سازد و برنامه نوویسان برای توسعه اپلیکیشن هایشان نیازی به یادگیری ابزار ها و تکنولوژی های جدید نخواهند داشت. ابزارهای متفاوتی برای این کار دردسترس افراد قرار دارد. بنابراین انتخاب فریم ورک مناسب برای جاوااسکریپت نقش موثری در سیو این وب سایت ها دارد. گوگل و عموما تمام موتورهای جستجو تلاش دارند تا بهترین نتایج را برای سرچ های کاربران نمایش دهند. این فرم ورک هم یکی از بهترین فریم ورک هایی است که بر خلاف فریمورک های بزرگ و پر درد سر هیچ گونه تمپیلت انجین یا ORM جانبی ندارد و حتی توسط کامپوننت های دیگری هم ساخته نشده است.

در این قسمت؛ ابزار Page Speed Insights می تواند کمک زیادی به شما کند. ممکن است با PageSpeed Insights آشنایی داشته باشید. شما باید انگیزه کافی داشته باشید که هرروز در مورد سئو مطالعه انجام دهید. به عبارتی url شما حداقلترین عبارتی باشد که در وصف آن صفحه از وبسایت خود میتوانید دهید. به همین علت اصرار داریم که از url مرتبط با محتوایتان استفاده کنید. برای دانستن اینکه یک سایت از پروتکل SSL استفاده میکند کافی است به url آن دقت کنید. فریم ورک Mithril یکی از فریم ورک هایی است که اغلب برای طراحی اپلیکیشن های تحت وب تک صفحه ای از آن استفاده می شود.

یکی از دلایلی که گوگل ممکن است، بخش توضیحات سایت را برای نمایش انتخاب نکند طولانی بودن آن است. فراموش نکنید URL را کوتاه نگه دارید و از نوشتن تمام تیتر متحوا در تیتر در صورت طولانی بودن آن اجتناب کنید. بیش از 80% بازدید اینترنت از طریق موتورهای جستجو تقسیم می شود، همین موضوع کافیست تا توجه تمام مدیران سایت در دنیا را برای کسب درصدی از این بازدید به خود جلب کند. با این حال هنوز با این سوال مواجه هستم که جاوا اسکریپت برای چه چیزی استفاده میشود؟ اگر lazy loading از جاوا اسکریپت استفاده میکند، از عدم تاخیر محتواهایی که باید لود شوند اطمینان حاصل کنید، چرا که این کار موجب ایندکس نشدن آن صفحه میشود. بنابراین مهم است که اطمینان حاصل کنید که هر چیزی که به مشتریان ارائه میشود کدگذاری شده باشد. در بازدیدهای بعدی کش روی مرورگر ذخیره میشود و به طبع لود مجدد سایت سرعت بهتری داشت. اکنون بر روی گزینه Save settings and purge cache کلیک نمایید تا تنظیمات ذخیره شوند. علاوه بر کمک به موتورهای جستجو برای فهمیدن محتوای سایت ، استفاده از structured data میتواند به دریافت rich result از گوگل نیز کمک کند. بیشتر توسعه دهندگان جاوا ازبسته نرم افزاری Swing برای ایجاد واسط کاربری استفاده می کنند اما اگر شما در ابتدای راه هستید بهتر است بجای این برنامه JavaFX یا SWTرا یاد بگیرید.

با تجربه بیشتر ، قادر به ایجاد بازی ها ، گرافیک های 2D و 3D متحرک ، برنامه های جامع مبتنی بر پایگاه داده و موارد دیگر خواهید بود! تصاویر با ساختار شطرنجی (Raster)، که ما آنها را با پیکسلها میشناسیم و تصاویر بُرداری (Vector)، که طراحان گرافیک احتمالا آشنایی و سر و کار بیشتری با آنها دارند. ایجاد صفحات مشابه در یک یا چند سایت و ارجاع همه آنها به یک صفحه خاص – استفاده زیاد از برچسب ها یا تگ ها نیز در این دسته قرار می گیرند. خود بنده وقتی یک نیازی در فاضای مجازی دارم و به دنبال موردی می گردم و در گوگل جستجو می کنم سایت های زیادی را مشاهده می کنم که بعضی از آنها ظاهر شکیل و جذابی دارند گاهی اوقات این ظاهر کاربر پسند سایت باعث شده ساعت ها درون این سایت به جستجو در بیام و از اون سایت استفاده کنم خیلی از اوقات هم باعث شده خرید زیادی انجام بدم چون از اون سایت خوشم آمده ، این مورد هم شاید برای شما اتفاق افتاده باشد زیبایی سایت باعث ماندگاری شما در آن شده یا منجر به خرید محصولات آموزی شود .

اگر با برنامه نویسی آشنایی داشته باشید می دانید که با CSS , javascript می توانیم ظاهر سایت کاربر پسندی داشته باشیم از سی اس اس برای ظاهری شیک استفاده می کنیم و از جاوا اسکریپت حالت موشن دادن به موارد سایت استفاده می شود . بنابراین اگر بخواهیم یک جمعبندی داشته باشیم کراول کردن یک سایت HTML برای گوگل مثل آب خوردن است. آیا سئو تصاویر تنها درج عبارت مناسب برای متن جایگزین تصویر یا ALT می باشد ؟ شما وقتی تصویری را مشاهده میکنید، از طریق چشم شما اطلاعات به مغز منتقل میشود و متوجه میشوید، اما برای اینکه ربات تصویر را بشناسد، از تگ alt استفاده میکنند. اینجا درون تگ alt نوشتیم: این یک گل آبی است. در این بخش میتوانید به افزونه اجازه دهید که جاوا اسکریپت درون خطی را اجرا نماید و از اجرای فایل جاوا اسکریپت خارجی خودداری نماید. میتوانید در این صفحات لینک برگشت به صفحه اصلی قرار دهید. دسته بندی ها به صفحات آرشیو و landing page لینک میشوند که اینکار علاوه بر بالا بردن امتیاز صفحه لندینگ ، کار کاربر را نیز راحتتر میکند و میتواند به راحتی اخبار مربوط به دسته مورد نظر خود را دنبال کند. سئو جاوا اسکریپت بخشی از سئو تکنیکال است که خزش (کراول) این نوع سایتها را برای رباتهای موتورهای جستوجو راحتتر میکند.

موزیلا یک راهنمای جامع در مورد استفاده از ویژگیهای srcset و اندازهها برای ارائه تصاویر منبع اضافی به مرورگر ارائه میدهد که امکان نمایش محتوای تصویری یکسان با تغییر اندازه برای دستگاه را فراهم میکند. شما میتوانید در بخش Content Quality سایت Semrush ببینید که آیا در صفحات مختلف سایت شما محتوای تکراری وجود دارد یا خیر. حداقل چند ماه زمان میبرد تا تاثیر تلاشهای خودرا برروی سئو ببینید. در این قسمت میتوانید ببینید گوگل چگونه صفحه مورد نظر شما ایندکس کرده و آیا فایلهای جاوا اسکریپت ایندکس شدهاند یا خیر. UX اگرچه یک معیار کیفی است ، اما با فاکتورهای کمی مثل bounce rate ، امتیاز سرعت سایت، مدت زمان حضور کاربران، تست های core web vitlas و تعداد بازدید از صفحه و نرخ کلیک ارتباط مستقیمی دارد و گوگل با بررسی چنین فاکتورهایی ، میزان تجربه کاربری سایت را تخمین می زند و هرچه سایتی امتیاز بیشتری از این حیث نسبت به رقبا کسب کند در رتبه بالاتر قرار می گیرد. احتمالا با دیدن تصاویر بالا و این میزان کدهای جدید نسبت به یادگیری سئو تکنیکال دچار تردید میشوید! استفاده از المانهای تصاویر متحرک، کدهای غیراستاندارد و برخلاف استانداردهای جهانی وب گسترده جهانی، از جمله کلیدیترین و مهمترین این مشکلات خواهد بود.

ما در تیم تولید محتوای میهن وردپرس در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسبوکارهای اینترنتی را تهیه کنیم. در ادامه اولین مقاله آموزشی سئو در سایت فوربو همراه باشید. بنابراین گرچه شما میتوانید شروع به نوشتن استایل ES6 بکنید، اما نمیتوانید مطمئن باشید که روی مرورگر همه افراد رفتار یکسانی خواهد داشت. اما ES6 شش سال پیش و پس از ES5 عرضه شد که 10 سال پس از ES3 بود و از این رو یک سنگ نشانه مهم در این مسیر محسوب میشود. امروزه ES6 به طور معمول به کمک ابزاری مانند Babel به ساختار ES5 کامپایل میشود. استاندارد اولیه جاوا اسکریپت ECMAScript 5 یا ES5 نام داشت که در سال ۲۰۰۹ عرضه شد. گزینه های پیشرفته در این افزونه وردپرس باعث خواهند شد تا یک فایل کوچک و کش شده از فایل های جاوا اسکریپت و CSS سایت شما در وبسایت ایجاد شود. Google PageSpeed Insights یک ابزار آنلاین است که بوسیله گوگل ایجاد شده تا به صاحبان سایت ها کمک کند تا سرعت سایت خود را افزایش دهند. در اولین قدم باید سرعت سایت را در ابزارهایی مانند google page speed insights و google mobile speed tool بررسی کنید.

اگر از تکنیک های سئوی کلاه حاکستری درست و بجا استفاده شود، می تواند یک فرصت طلایی برای ارتقای رتبه بندی سایت باشد ولی استفاده نامناسب از شیوه های این تکنیک سئو می تواند سایت را با خطراتی مواجه کند. نام فایلهای تصاویر بسیار مهمند و این یکی از مواردی است که بسیاری از صاحبان سایتهای وردپرسی درست انجام نمیدهند. رنک برین اولین الگوریتم یادگیری ماشین گوگل است که بعد از ثبت یک درخواست جستجو، سعی می کند این درخواست را درست مثل مغز یک انسان درک نماید. می باشد. در واقع بهینه سازی درونی سایت برای گوگل است. اگر دقت کنید مرورگرهای مختلف هر کدام برای خود موتوری دارند که کدهای جاوا اسکریپت را تحلیل و اجرا میکنند، اگر استاندارد واحدی برای شناسایی زبان جاوا اسکریپت وجود نداشته باشد هر موتور به روش خودش کدهای جاوا اسکریپت را اجرا میکند که در این صورت فاجعه رخ میدهد. سایت شما هر چه که باشد در اولین قدم باید آن را تجزیه و تحلیل کنید و نقاط ضعف آن را بیابید و سعی در اصلاح آن ها داشته باشید. اگر می خواهید یک توسعه دهنده وب front-end باشید، باید به هر سه زبانی که در بالا به آنها اشاره شد، تسلط کافی داشته باشید.

سئو به معنای “بهینه سازی موتور جستجو” است که بخش مهمی از استراتژی کلی آنلاین شما را در سئو در شهر اصفهان برمی گیرد. حال سوال برای شما ایجاد می شود که ایا سئو موتور های جستجو را دور می زند؟ آیا وردپرس برای سئو خوب است؟ در وردپرس و بسیاری از سیستمهای مدیریت محتوا این کار بهراحتی قابل انجام است. سئو یک هنر است؛ هنر متقاعد کردن موتورهای جستجو برای توصیه سایت ما بهعنوان بهترین، معتبرترین و جامعترین محتوا به کاربران و هنر جذب کاربری که موتورهای جستجو به سمت سایت ما هدایت کرده و تبدیل آن به مشتری. اگرچه یک استراتژی پیشرفته تر است، اما سئوکاران اغلب از ترکیبی از لینک های داخلی، نقشه های سایت و برچسب های ربات استفاده می کنند تا مطمئن شوند که خزنده های وب گوگل صفحات خود را با ارزش بالا و بیشترین تبدیل را فهرست می کنند. جالب است بدانید که مشخص شدن ارتباط صفحات سایت با به کارگیری لینک های داخلی موجبات افزایش رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو را مهیا می سازد. جاوا اسکریپت به کاربران اجازه می دهد تا با صفحات وب سایت ارتباط برقرار کنند.

این زبان برنامه نویسی در واقع یک زبان اسکریپت نویسی است که می توان برخی افکت ها و جلوه های وب سایت، تصاویر و نوشته های متحرک (مثل اخبار) و … پس از آنجا که SVG ها کد هستند، می توانند متحرک سازی شوند و در هر اندازه بدون از دست دادن کیفیت شان، مقیاس بندی می شوند. این موضوع دارای خصیصه های بسیاری است که یکی از ابتدایی ترین آن ها سرعت لود صفحه است. طبیعی بودن، موضوع بسیار تاثیر گذاری در سئو خارجی است و باید تلاش کنیم قواعد ثابت سئو به طبیعی ترین شکل ممکن بکار برده شود تا موفقیت تضمین شود. اگر سایت شما یک سایت وردپرسی است به سادگی و با استفاده از افزونههای افزایش سرعت سایت وردپرس نظیر Wp-Rocket و Asset Clean Up میتوانید سرعت سایت خود را تا حد قابل قبولی افزایش دهید. 3. به سرعت وبسایت خود اهمیت دهید و از تصاویر بهینه شده و کم حجم برای سایت خود استفاده فرمایید. در نقطه مقابل، با استفاده از سئو کلاه سفید شاید مدتزمان بیشتری برای رسیدن به نتیجه لازم باشد، اما نتیجه به دست آماده ماندگارتر است. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که اگر مطالب سایت خبری به درستی سازماندهی نشود چه اتفاقی می افتد؟

حالا فریلنسرهای حوزه “تولید محتوا”، فقط محتواهای لازم را تولید می کنند و شاید خبری از طراحی استراتژی نباشد. سئوی pbn یکی از تاکتیک های سئوی کلاه سیاه است ولی توسط بسیاری از آژانس های فروش بک لینک در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.استفاده از سئوی pbn ممکن است خیلی امن نباشد و بعد از مدتی توسط گوگل شناسایی شود، به همین دلیل اگر می خواهید آن را به کار ببرید، باید یکسری پیش نیازها را رعایت کنید. به جای این کار میتونید زمان و انرژی خود را بر تولید و توزیع محتوای باکیفیت توسط اینفلوئنسرها و طرفداران خود با لینک به سایتتان صرف کنید. جای تعجب نیست که این روزها صدها سایت با محصولات و خدمات متفاوت، برای رسیدن به جایگاه نخست نتایج جستجو با یکدیگر رقابت می کنند. موتورهای جستجو همواره در حال متحول شدن هستند و جای شکی نیست که در آینده می توانند دستورات جاوا اسکریپت را بهتر و سریعتر تحلیل کنند.

در مقاله سئو و برندسازی هم به اهمیت و ارتباط این 2 موضوع اشاره کردم و گفتم که هر چقدر قدرت برند شما بیشتر باشد، به دلیل توجه بیشتر کاربران به شما قدرت سئو سایت تان هم افزایش پیدا میکند. در واقع وظیفه سئو خارجی ایجاد یک ارتباط نزدیک بین وبسایت و سایر وبسایتها با استفاده از تکنیک Link building است. همانطور که تصویر بالا هم میبنید، دیجی کالا گفته طی هر ماه 26 میلیون بازدیدکننده دارد و مشتریانش به طور میانگین در هر خرید نزدیک به 500 هزار تومان سفارش کالا میدهند! زیرا در این حالت ممکن است Crawler ها بفهمند که چیزی در سایت وجود دارد که قادر به درک آن نیستند؛ در نتیجه ممکن است آن را منفی و خطرناک به حساب بیاورند.