اتاق خواب شیک و مدرن و ویژگی های آن

اگر در هنگام طراحی دکوراسیون آشپزخانه تصمی دارید رنگ دکوراسیون آشپزخانه و دیوارهایش تغییر کند، این موضوع را در نظر بگرید که با رنگ دیگر قسمتهای خانه هماهنگی داشته باشد. معمولا در سنین پایین، کمد و کشو و … این اتاق از جزییات تزیینی و غیر متعارف، به شکل بی نظیری استفاده می کند همانند کشو ها و قاب آیینه. در دو عکس بعدی قرار دادن فقط یک مبل با ظاهر کلاسیک و رسمی این کار را به بهترین نحو ممکن انجام داده است. استفاده از رنگ های روشن می تواند با بازتاب نور در بزرگ تر نشان دادن فضا کمک کند.

کاغذ دیواری یک راه نسبتا ساده را نشان می دهد که هرکس می تواند آیتم های مرغوبی را به اتاق خواب بیاورد و ظاهری منسجم ایجاد کند. اگر شما زیبا ترین دیوارها را داشته باشید، اگر شما چشمگیر ترین رنگ ها را انتخاب کرده باشید اگر شما نتوانید به درستی چیدمان آن ها را تعیین کنید نمیتوانید از تمام زیبایی که در دست دارید استفاده کنید و لذت ببرید. در قسمت نشیمن خانه می توانیم از ویژگی های سبک کلاسیک مانند تقارن در چیدمان مبلمان ها، پرده های فاخر و بلند، رنگ هایی مانند طیف قهوه ای و نظم نیز استفاده کنیم. بسیاری از ویژگی هایی که در تعریف سبک سنتی وجود دارند، بر انسجام تاکیید می کنند تا از ترکیب و تنوع بیش از حد پرهیز شود ولی این بدین معنا نیست که اتاق خواب های سنتی نباید به هیچ وجه جزییات متنوع و گزینش شده ای داشته باشند. یک فضای خارق العاده دیگرکه اطراف دیوار بالای تخت به سبک آرت دکو متمرکز می شود. علاوه بر نور طبیعی و پنجره می توانیم با استفاد از نورپردازی مناسب فضایی زیبا را به خانه و آشپزخانه خود هدیه دهیم. نشیمن خانه همانطور که در انتهای عکس می بینید طراحی کاملا مدرن و یکدست سفید و از چراغ های مخفی تو کار برای روشنایی محیط استفاده شده است اما همین که میز ناهارخوری میرسیم دکوراسیون به کلی فرق می کند، میز و صندلی ناهارخوری با طراحی کلاسیک در اتاق قرار گرفته که توسط لوستری کریستالی و بزرگ درست بالای میز ناهارخوری روشن می شود.

اتاق خوابهای کلاسیک دارای جذابیت بصری خاصی بوده و در آنها از اشکال خاصی استفاده میشود. یک راه ارزان برای ایجاد فضای سنتی، آویزان کردن آثار هنری مشخص از دوره های زمانی خاصی است. رنگ دیوارها و ستون ها مشخص میشود. جالب است بدانید این خانه ها مورد بازسازی قرار گرفته اند و همانطور که در عکس ها مشخص است، برای حفظ اصالت و سبک کلاسیک آنها، تعدادی از عناصر معماری داخلی دست نخورده باقی مانده است. تعدادی از ویژگی های بارزی که شما می توانید از فضاهای سنتی انتظار داشته باشید اینها هستند: پالت رنگی یکپارچه و خنثی، جزییات معماری کلاسیک. اتاق خواب های سنتی می توانند ویژگی های هر دوره ای را داشته باشند.

در تصویر بالا میتوانید یکی از ویژگی های مهم دکوراسیون داخلی مدرن را مشاهده کنید که از اشکال هندسی واضح مانند دایره ها و چهار گوش ها استفاده شده . به همین راحتی همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید ترکیب دو سبک را به بهترین شکل ممکن انجام داده اید. یک عنصر کلاسیک که به خوبی در کنار پالت رنگی مدرن قرار می گیرد. و در نهایت، جلوه های نوری و رنگی متعدد بر روی برخی از آن ها اعمال شده است. اگر آشپزخانه منزلتان مساحت چندانی ندارد و خیلی کوچک است حتما از رنگهای خیلی روشن و سفید برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه کوچک و مدرن آپارتمانی و البته رنگ سقف آن استفاده کنید. استفاده کنید. رنگ کابینت ها باید به گونه ای باشد که هم با کف پوش و دیوار پوش آشپزخانه مطابقت داشته باشد و هم به سبک طراحی و دکوراسیون دیگر قسمت های خانه تناسب داشته باشد. این طراحی با نقش و نگارهای زیبایی که از طبیعت دارد، انرژی و جذابیت زیادی را به آشپزخانه میبخشد. قابکاری دیوار پر نقش و سنتی است در حالیکه مبلمان و تخت یادآور طراحی های امروزی هستند.

که در دوره طراحی معماری کلاسیک که برگرفته از یونان و روم است. معماری داخلی خانه برای چند ده سال پیش است اما اضافه کردن رنگ های جدید و تازه و استفاده از پارچه هایی با رنگ های غالب و شاخص مانند نارنجی، سبز، آبی و … قالیچه بزرگ، تنها عنصری است که گرایشات جدید را با آغوش باز می پذیرد و طرح های هندسی که توجه همگان را جلب می کند و با فضای یکدست و براق اطرافش در تضاد است. امروزه طراحی دکوراسیون داخلی منزل از اهمیت زیادی برخوردار است و افراد همواره به دنبال طرحها و ایدههای جدید و جذاب هستند. اما چیدمان مبلمان چیزی است که نیاز به برنامه ریزی کمی بیشتر دارد. خط معمار در این بخش قصد معرفی نمونه از طراحی دکوراسیون منزل ساده و شیک را برای کاربران عزیز و گرامی را دارد. اما فکر نکنید باید یکراست به فروشگاههای IKEA بروید چون با چند تغییر ساده در چیدمان به دست آوردنی است. هر شخص با توجه به سلیقه و بودجهای که دارد میتواند دکور خانه خود را انتخاب کرده و فضای خانه خود را تغییر دهد. در حالی که هر کدام از اثاثیه این اتاق قابل ستایش هستند، لوستر توجه ویژه ای را جلب می کند- این قطعه ازSerip Lighting فرمی طبیعی دارد که به زیبایی ، دوره های مختلف طراحی را به هم مرتبط کرده است.

دیوار های بسیار مدرن برای خانه ای با چینشی مینیمال، مناسب به نظر می رسد ولی این اتاق هدف دیگری دارد. برای آن که اتاق خواب به سبک کلاسیک داشته باشید به یک تخت خواب چوبی که پشتی آن دارای حکاکی های زیبا و فاخر است احتیاج دارید. از عناصر چشم گیر این اتاق، اثاثیه به خصوص تخت و دکمه هایی که روی آن زده شده و پشتی چین خورده روی صندلی کلاسیک ، می باشند. حتی سقفی که لوستر به آن متصل شده نیز از نقش و نگاری مربوط به طرح های کلاسیک برخوردار است. پانل های تزئینی ظاهری زیبا و جالب توجه به تمام اجزای این اتاق جذاب می دهند از جمله تخت بزرگ، دیوار متمایز و چشمگیر، عسلی های داخلی و حتی سطوح تخت. حتی اسم این سبک یه فضایی مثل یه کارخونه ای که در آن پر از ابزار آلات است را در ذهن مخاطب تداعی میکند.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن یا دکوراسیون آشپزخانه سنتی ایرانی در رنگ، مدل و نوع کابینت تفاوتهایی دارند که در تصاویر زیر میتوانید نمونه ای از آن را ببینید. در مرحله اول حتما در محیط اتاقخواب خود از رنگهای آرامش بخش ترجیحا رنگهای پاستلی استفاده کنید. در این شاید ایدههای طراحی بهطور دقیق برای فضاهای مختلف بررسی شده و بهصورت خلاقانه شما را با طرحهای مختلف همراه میکند تا بهترین گزینه را برای خانه خود پیدا کنید. اینجا، قطعات سبزدودی و کهربایی،رنگ های محبوب در دهه 1960 را بازتاب می کنند .این طیف ها، حضوری چشم گیر در این اتاق خواب منسجم و خوش ترکیب دارند.

اگر این طرح های به نوعی از زمینه خود متمایز باشند بهتر است، مثلا طرح ها یا به نسبت زمینه خود براق باشند یا برجسته تر تا زیبایی جزئیات دکوراسیون اتاق خوابتان بیشتر به چشم بیاید. پس از انتخاب سبک مورد نظر دکوراتور همه ی جزئیات چینش اشیا در منزل را از رنگ و جنس و طرح مبلمان تا کوچک ترین جزئیات دیگر طراحی می کند. هر چه اضافه است رو از محیط خارج کنین، اطرافتون رو خلوت کنین، رنگها رو ملایم و خنثی انتخاب کنین، هر چیزی در سادهترین شکل ممکن باشه و سعی کنین فضایی یکدست به وجود بیارین. توجه به اکسسوری ها و تزئینات منزل سبب می شود فضایی رویایی، دلچسب و دلبرانه را برای فضای خانه یا اداره و شرکت خلق کنیم. یک-شما مالک این منزل هستید و یا مستاجر ؟ اگر جز دسته افرادی هستید که سبک کلاسیک و سنتی ایرانی را دوست دارید میتوانید از رنگ طلا گون برای دکوراسیون داخلی منزل ایرانی خود استفاده کنید. در خانه بعدی دکوراسیونی را مشاهده می کنید که از ترکیب سبک ها در اتاق های جداگانه خانه استفاده کرده است. سبکی که در آن افراد، خانه را با فرهنگ خود طراحی میکنند،دکوراسیون بوهمیانی یا سبک بوهمیان (Bohemian) میباشد.

بدون یک تعادل دقیق، این فضاها به راحتی به شکل فضاهای تلفیقی محو می شوند و نیاز به پیش بینی های دقیق هستند. این فضا از خطوط مستقیم به نفع خودش استفاده می کند و جزییات ظریفی همانند یک اثر هنری و لامپ هایی به شکل برگ دارد که توجه را جلب می کنند. هر اکسسوری کلاسیک جا و محدوده مشخصی برای قرار گرفتن دارد. دیوارهای گچبری شده ، مبلمانهای آنتیک ، وسیله های دکوری چوبی، سقفهای بلند ، پرده های فاخر، رنگ های کرم و قهوه ای و طلایی وقتی در کنارهم قرار می گیرند، فضایی پر از آرامش به سبک کلاسیک را برای ما پدید می آورند. شما به عنوان یک کارفرما می توانید با شماره ی زیر تماس گرفته و از مشاوره رایگان متخصصان گروه معماری و طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دکوطرح بهره مند شوید. ویژگی های مشخصی که می توانید از فضاهای تلفیقی انتظار داشته باشید، عبارتند از: انحنا و قوس های ظریف در پروفیل های به کار رفته در مبلمان، پالت های رنگی خنثی و جزئیات معماری کلاسیک و گاهی افزودن کمی رنگ طلایی!

لوازم تزیینی که در این اتاق وجود دارد، به یک جفت لامپ مجسمه ای رو میزی محدود شده اند. همچنین باید به زاویه نورپردازی نیز دقت کافی داشته باشید، به طور مثال اجاق گاز از جمله وسایلی است که باید نور مستقیم داشته باشد، نورپردازی روی اپن، زاویه نور مناسب برای دید کافی داخل کابینتها و گوشههای دور از دید آشپزخانه نیز از جمله مواردی است که باید به آنها دقت کافی داشته باشید. این نمونه، برای کسانی که بودجه معقول تری دارند مناسب است و شامل سرمایه گذاری های بزرگتری همانند گچ بری ها و نور مخفی ها می شود ولی مبلمان و اثاثیه نسبتا ساده و دست یافتنی هستند . در حالیکه فضاهای غربی، قابکاری های ساده دارند، در این اتاق از برجسته کاری های استادانه ای استفاده شده است و همزمان که در خانه های دیگر شیشه های شفاف وجود دارند، در این خانه از شیشه مات استفاده می شود.

اگر با وضعیتی همانند شرایط فوقالذکر، کسی بخواهد وارد حرفه طراحی داخلی شود، به سرعت با انجام دادن یکی دو پروژه، بازار کار را از دست خواهد داد و متأسفانه در راه کسب چنین تجربهای، تعدادی پروژهٔ طراحی داخلی هم تباه خواهند شد. این اتاق خواب، همه چیز را به شکل ویژه ای ساده نگه می دارد.این نمونه ای دست یافتنی از طراحی های سنتی است که هرکس می تواند استفاده کند. اتاق خواب، یک تضاد قوی را بین عناصر کلاسیک و مدرن نشان می دهد. این اتاق با استفاده از چراغ آویز های ساده، قطعات هنری و دیوار های کلاسیک نشان می دهد که چگونه عناصری از دو سبک کاملا متفاوت طراحی کنار هم قرار میگیرند و فضایی سنتی و بی نقص را ایجاد می کنند. بیایید با هم یک سری نکات را درباره طراحی و اجرای معماری داخلی کلاسیک مرور کنیم .

چیزی که در دکوراسیون های داخلی به سبک کلاسیک دارند حسابی به چشم می آید، کلکسیون های است که در قفسه های چوبی و کمدهایی چوبی که دربهای شیشه ای دارند سایت dekoralsystem خودنمایی می کنند. این کلکسیون ها را نمیتوان از سبک کلاسیک جدا کرد. یکی از عوامل ایجادکننده حس رضایت این است که کف سالن شما کاملاً تمیز باشد، همچنین سرویس ها، صندلی ها و مبلمان. زیرا در این بخش جلسات داخلی و خارجی و همچنین ملاقات با مشتریان و مصاحبه های کاری صورت می گیرد. در صورتی که به هر دلیلی نتوانستید اهل فن مورد نظرتان را پیدا کنید، میتوانید از ما کمک بگیرید. در اینجا، معماران با عناصر انحنا دار همانند تخت و میز آرایش، فضا را مدرن و به روز کرده اند. مبلمان ها و وسیله ها و لوازم دکوری همه به صورت جفت هستند و معمولا در روبروی هم قرار می گیرند.نظمی خاص و ابهتی گیرا به دکوراسیون داخلی می بخشد . فراموش نکنید حتما بخش بالای کابینت ها را با لامپ های هالوژن نورپردازی کنید تا آشپزخانه روشن تر و دلبازتر به نظر برسد. همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید خود میز با شکلی بیضوی و پایه هایی طرح دار، سبکی کلاسیک و سنتی دارد اما صندلی هایی که برای آن انتخاب شده اند همگی طرحی مدرن و بسیار ساده دارند.