اتاق پذیرایی خود را به سبک کلاسیک دیزاین کنید

عوامل زیادی وجود دارد که روی قیمت دکوراسیون منزل اثر میگذارد که مهم ترین آن تعداد خدمات مورد نیاز برای اجرای طرح است. این مهم ترین رکن چیدمان کلاسیک اتاق پذیرایی شما به شمار میرود. طراحی دکوراسیون کلاسیک ترکیبی از طراحی داخلی یونانی و رومی است. در نتیجه در انتخاب سبک کلاسیک نه تنها سلیقه افراد بلکه اندازه فضایی که در اختیار دارید، نیز از اهمیت ویژهای برخوردار است. در طراحی داخلی شیک به سبک کلاسیک معمولا از رنگهای زرد و استخوانی و طلایی استفاده میشود و همه وسایل دکوراسیونی رنگ و بوی لوکس و کلاسیک دارد. فرش در ایران یک هنر با قدمت زیاد است به طوری که نخستین فرش کشف شده به عصر هخامنشیان مربوط میشود.

دکوراسیون کلاسیک تشکیل شده است از دیوارهای گچبری شده،مبلمان آنتیک و سلطنتی، دکوری های چوبی، سقف های بلند و سایت dekoralsystem پرده های بلند. مبلمان خراطی شده، دیوارهای مزین به گچبری و آینه کاری، لوسترهای چشمگیر با لالههای کریستال تراش خورده، آکسسوارهای پرزرق و برق، پردههای فاخر، رنگهای شکیل و سنگین طلایی، سبز و یاقوتی همگی از جلوههای چیدمان یک فضای داخلی به سبک دکوراسیون کلاسیک است. در کنار رنگهای گرم محیط و تزیینات دیوارها، در دکوراسیون کلاسیک بهتر است برای کفپوشها به سراغ سنگ و چوب بروید. اما اگر میخواهید به فضای داخلی خود حالت مدرنتری بدهید به سراغ رنگ سفید، آبی درباری، یاقوتی، برنزی، مسی و سبز روشن بروید.

مبلمان استیل ذات اشرافی دارد، می تواند به میزان قابل توجهی شما را به هدفتان که داشتن یک دکوراسیون کلاسیک است نزدیک کند. تختخواب و سایر اقلام موجود در این فضا از جنس چوب و دارای منبت کاریهای هنرمندانهای است که با یک روتختی فانتزی به خوبی خودنمایی میکند. در زمان چیدمان علاوه بر عناصری که قصد استفاده از آنها را دارید به اندازه و حجم فضا نیز باید توجه کنید. اجرای کناف آشپزخانه نیاز به زمان زیادی ندارد و به سرعت انجام می شود. همچنین در بخشی که محل صرف غذا و نشستن در آشپزخانه است، می توانید از چراغ های سقفی با نور مستقیم استفاده نمایید. به این منظور می توانید از رنگ های خنثی مانند سفید و خاکستری برای کابینت ها و کفپوش استفاده نمایید. پرده های کلاسیک آستر و کتیبه دارند. دکوراسیون کلاسیک دارای جزییات و تزیینات زیادی می باشند، از این رو توصیه می کنیم از چوب که یک متریال انعطاف پذیر در طراحی است استفاده کنید. همه چیز در یک پنت هاوس باید به صورت هماهنگ استفاده شود. باید بدانید بر اساس تعریف دایره المعارف Treccani، سبک کلاسیک مجموعه ای از مفاهیم و قواعد برگرفته از رم و یونان باستان است که از آن ها در هنر و معماری استفاده می شود.

شما به راحتی با این کار به یک چیدمان خانه ایرانی به سبک روز دست پیدا میکنید. این آینه می تواند با یک میز متحرک بازشو به عنوان میز آرایش ترکیب شود. به عنوان مثال، هنگام طراحی یک فضای عمومی، بهتر است متریال با دوام بیشتری را نسبت به متریالی که در فضای مسکونی استفاده می کنید، انتخاب کنید. گرایش بی شمار مردم به سمت طراحی دکوراسیون مدرن را اصلا نمی توان کتمان کرد ولی هنوز هم طرفداران طراحی کلاسیک پذیرایی با تعصب پای اعتقادات خود ایستاده اند و به هیچ عنوان حاضر نیستند تن به مد و مدرنیته نمی دهند. در نظر داشته باشید که استفاده از طرح های ساده تر برای پرده ها ضمن این که کمتر چشم را خسته می کنند کم هزینه تر هستند و دیر تر هم از مد می افتند و می توانید زمان بیشتری از آنها استفاده کنید.

در این خانه می­توانید از وسیله­های کهنه و رنگ و رو رفته استفاده کنید تا این فضا را اصیل­تر نشان دهید. یکی از مواردی که برای طراحی کلاسیک پذیرایی می توانید از آن استفاده کنید کاغذ دیواریهای کلاسیک است کاغذ دیواریهای کلاسیک با طرحهای مختلف و مطابق با سلیقههای متفاوت، موجود است نکتهی حائز اهمیتی در ارتباط با کاغذ دیواری وجود دارد که باید به آن توجه کنید. برای طراحی کلاسیک پذیرایی از انواع رنگ های سرد مانند کرم و سفید و قهوه ای و … در طراحی کلاسیک پذیرایی از پرده های بلند استفاده می شود پرده های کوتاه در سبک کلاسیک جایگاهی ندارند.

این استفاده حداقلی از رنگ را میتوان در زیر مجموعه سبک دکوراسیون مینیمال به وضوح مشاهده کرد. رنگهای رایج در سبک طراحی داخلی دکوراسیون کلاسیک اساسا از طبیعت الهام گرفته شدهاند. دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک طراحی خاصی دارد که باعث می شود فضای داخلی آشپزخانه در این دکوراسیون فوق العاده شیک و لوکس و با شکوه باشد. کف اتاق هر چه شلوغ تر باشد، به همان اندازه باعث کوچک تر دیده شدن فضای داخلی می گردد. از این رو هر چه دیده می شود دارای رنگ هستند. از این رو برای انتخاب کابینت، باید در نظر بگیرید که این بخش از آشپزخانه تا چه حد می تواند از مشکلات شما کم کند؟ به طور کلی، رنگ سفید کابینت، باعث بزرگتر نشان داده شدن فضای آشپزخانه میشود. رنگ­ها از مهم­ترین عناصر در هر سبکی از معماری داخلی هستند، زیرا نه تنها فضا را زیباتر نشان میدهند، بلکه باعث ایجاد احساس راحتی در افراد نیز می­شوند.

علاوه بر این استفاده از رنگهای شاد و هیجان انگیز و فانتزی ممکن است در ابتدای کار خیلی زیبا و جذاب به نظر بیاید اما بعد از گذشت مدت زمان نسبتا کوتاهی شما را خسته خواهد کرد و برای شما تکراری خواهد شد؛ شاید حتی دیگر برای شما دلنشینی خاصی هم نداشته باشد و از انتخاب خود پشیمان شوید. در چیدمان خانه حتی وضیعت فرد در آن تاثیر دارد مسلما چیدمان خانه یک فرد مجرد با چیدمان خانواده که دارای کودک نوزاد هستن تفاوت های بسیار زیادی دارد به همین خاطر حتما اگر با خانواده زندگی می کنید سلیقه کل خانواده را برای چیدمان خانه در نظر بگیرد.

نکته حائز اهمیت این است که فضای غالب خانه شما باید یک یا نهایتاً دو رنگ ثابت داشته باشد. نکته مهم: همانطور که گفتیم، در طراحی داخلی آشپزخانه، صرفا زیبایی مهم نیست و باید توجه بسیار بالایی نیز به کارایی المان های استفاده شده داشته باشیم. یک مورد بسیار مهم در مورد انتخاب سبک چیدمان فضای آشپزخانه توجه به سبک کلی دکوراسیون داخلی منزل است، بهتر است تناسب خوبی از نظر انتخاب سبک چیدمان بین فضاهای داخلی منزل وجود داشته باشد، به طور مثال انتخاب سبک چیدمان آشپزخانه مدرن در حالی که دکوراسیون داخلی منزل شما سنتی است به نظر کار اشتباهی خواهد بود. هیچ مولفه ای به خوبی یک فرش با اصالت، فضای ایرانی را به دکوراسیون شما وارد نمی کند. فرش از اجزای جدایی ناپذیر در طراحی کلاسیک پذیرایی ایرانی است.

در واقع تمامی قسمت های آشپزخانه می بایستی از نور کافی برخوردار باشد . مغازه را به چند قسمت تقسیم کنید و هر بخش را با رنگ يا اجناسی خاص مشخص میکنند. مبحث طراحی و دکوراسیون داخلی، اهمیتی خاص یافته و در بسیاری از دانشگاه ها و مراکز علمی حتی به عنوان رشته ای مجزا تدریس می شود. کابینت چوبی، کابینت ام دی افی، کابینت های هایگلاس و بسیاری متریال دیگر برای ساخت کابینت در اختیار شما قرار دارد. همچنین پر کاربردترین متریال برای طراحی به سبک کلاسیک در معماری داخلی چوب، سنگ یا سنگ مرمر است که به خوبی به فضا حال و هوایی به سبک کلاسیک می­دهد. سپس اجازه دهید ایده های دکوراسیون کلاسیک شما را هدایت کند. امروزه شیشه های تزئینی رنگارنگ نیز برای فضای داخلی به سبک سنتی بسیار مناسب است و برخی از ویژگی های کلاسیک را به نفع یک ظاهر ساده تر نشان می دهد. استفاده از چوبهای گران قیمت و سنگهای مرغوب طبیعی در اندازههای بسیار بزرگ برای کفپوش تماما اقلامی هستند که به دلیل کمیاب بودن و سفارشی شدن نیازمند صرف هزینههای بالا هستند. مثلاً مجسمهها، گلدانهای بزرگ و پایه دار، آباژور، ساعت های ایستاده، تابلو فرشهای قیمتی و خیلی از وسایل و تزئینات گران قیمت دیگری که در چیدمان کلاسیک به کرات مشاهده می کنید.

تفاوتی نمی کند که در آشپزخانه ی خود از فرش استفاده می کنید، یا قالی و گلیم و … پوستر دیواری سه بعدی طرح گل ها به دلیل جذابیت و زیبایی فوق العاده ای که دارد طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است این پوستر دیواری دارای یک طراحی فوق العاده جذاب و زیبا برای دکوراسیون داخلی می باشد. همچنین میتوانید خلاقانه فضاهای سه بعدی را ایجاد کنید و مطابق با نیاز و اولویت خود دکوراسیون داخلی منزلتان را طراحی کنید. برای تزیین اتاق از مجسمه های سنگی و گچی ، تابلو فرش یا تابلو های نقاشی و آینه های تزیینی و یا آلات موسیقی مثل ویولن یا سه تار های قدیمی اصلاً غفلت نکنید. یک آینه بزرگ، یک قطعه هنری چوبی زیبا یا یک میز خراطی شده زیبا میتواند مانند یکی از نقاط کانونی عمل کند. خلاقیت در کفپوش یک ایده سرگرم کننده برای دکوراسیون رستوران است که به مهمانان شما کمک کنید تا با پست اینستاگرام خود کاری منحصر به فرد انجام دهند. اما نکاتی برای چیدمان اتاق به سبک کلاسیک وجود دارد که میتوانید با رعایت آن­ها فضایی دلچسب خلق کنید.

این نکته که اگر وسایلتان زیاد است برای اینکه از شلوغی اتاق جلوگیری کنید کاغذ دیواریهایی با طرح های ساده و ظریف و نیز با رنگهای ملایم تر را انتخاب کنید. برای انتخاب لوستر متناسب با فضای پذیرایی شما توجه به چند نکته حائز اهمیت است اول این که اگر اتاق پذیرایی تان کوچک است لوسترهایی با شاخه ها و چراغ های کمتر در واقع لوسترهای کوچکی که فضای کمی را اشغال می کند انتخاب مناسبی است. برای مثال کابینت ممبران انتخاب مناسبی برای آشپزخانه های کوچک نیست. از دیگر فاکتورهای مهم در تعیین چیدمان دکوراسیون داخلی منازل پارتیشن بندی فضا در دکوراسیون می باشد که این ویژگی بیشتر مخصوص خانه هایی با متراژ بالاست که شما باید فضای مختلف را پر کنید و قسمتهای بزرگ را به قسمت های کوچک تر و کاربردی تقسیم کنید، که با استفاده از پارتیشن بندی این کار به راحتی انجام میشود.

این رنگ ها وقاری دارند که آن را به فضای آشپزخانه القا و محیط را بسیار جذاب می کنند. به جایی که از کفپوش های چوبی یا لمینت استفاده کنید و مدام نگران خیس شدن و آسیب دیدن آنها باشید و کلی وقت صرف کنید که مبادا کفپوش ها کثیف شوند، می توانید از آپشن های دیگری استفاده کنید تا با خیال راحت بتوانید آشپزخانه ی خود را تمیز کنید. ایجاد جلوه کلاسیک در فضای داخلی، به معنای نزدیکتر کردن آنها به دورههای دکوراسیون کلاسیک اروپایی مانند روکوکو، ویکتوریا و مصری در سطح جهانی و همچنین قاجاری و اشرافی است که در زمانهای دور در کشور خودمان رواج داشتهاند. برای داشتن چیدمان اتاق پذیرایی به سبک کلاسیک لوسترهای کلاسیک کریستالی انتخاب مناسبی است. در واقع اندازه پیشخوان این آشپزخانه ها هنگام آشپزی، فضای کافی و مناسبی را برای قرار دادن وسایل مورد نیازمان ایجاد نمی کند و به سرعت سطح آن پُر و در هم ریخته می شود. یک دستگاه گرامافون یک تلفن قدیمی یک صندوقچه کهنسال کنار اتاق پذیرایی که ضمن جای دادن حجم زیادی از وسایلی که هیچ جای مناسبی برایشان پیدا نمی کند زیبا و چشم نواز و نوستالژیک هم هست و مهمانهایتان را به وجد میآورد.