اصول ایجاد دکوراسیون مدرن کلاسیک چیست تهران دیزاین سنتر | dekoralsystem

پس سعی کنید بخشی از مبلمان و اکسسوری های منزلتان را به این مصالح انتخاب کنید. با این تعریف خانه های مدرن بسیار منظم و مرتب و خلوت می باشند. یکی از وسایل پر استفاده در هر خانه‌ای، سماور و کتری است که در کنار مزایای بسیاری که دارد معایبی نیز دارد.

  • توجه داشته باشید که جنس همه المان‌های چوبی شبیه به هم‌اند و رنگ چوب هماهنگی دارند.
  • به همین خاطر باید از وسایلی استفاده کنید که عملکردی هستند و نه مواردی که فقط دکوری هستند.
  • این امر باعث می‌شود که انتخاب‌های محدودی در انتخاب لوازم داشته باشید.
  • با چند تزییناتی که در خطوط صاف و بی شکست و سطوح صاف پدیدار می شوند.

همان‌طور که صنعتی شدن، نحوه زندگی و کار ما را تغییر داده، مواد و سازه‌های جدید در سایر نقاط جهان هر روز در حال شکل‌گیری و تولید هستند. مینیمالیسم با ایجاد فضائی که در آن مبلمان، قفسه، کمد یا اثر هنری موجود عملکرد و کاربرد مشخص و لازم را داشته‌باشند، سبک زندگی شفاف و بدون ابهامی را برای صاحب خانه ترسیم می‌کند. استفاده از فرم با ریشه در طراحی داخلی مدرن، یک عنصر اساسی برای خلق یک فضای مینیمالیستی محسوب می‌شود. سبک‌ زندگی ما مدام تغییر می‌کند و خانه‌هایمان و وسایل آنها هم در همین راستا دچار تغییر می‌شوند، ازجمله مبلمان.

http://dongfengblog.ir

به راحتی از داخل این خانه‌ها می‌توان فضای بیرون را دید و نور کافی نیز به داخل می‌رسد. این روزها سبک دکوراسیون مدرن به یکی از پرطرفدارترین سبک‌ها در بین مردم تبدیل شده است. سبک دکوراسیون مدرن طراحی منحصربه‌فردی داشته و اصول مخصوص به خود را دارد؛ اما بدیهی است که سبک مدرن با وجود رعایت اصول و نکات مهمش، در کشورهای مختلف ممکن است به شکل‌های متفاوتی پیاده‌سازی شود. چرا که دکوراسیون‌های خانه اغلب تحت تاثیر فرهنگ و تفکرات آن شهر یا کشور می‌باشد.

عملکرد و کارکرد

در دکوراسیون مدرن برعکس سبک مینیمال که بیشتر رنگ‌های سفید و روشن به کار می‌رود، معمولا از رنگ‌های خنثی و تیره چون طوسی و مشکی استفاده می‌شود. اما باید در کنار آن‌ها، رنگ‌های روشن و گرم نیز به کار رود تا فضا دلگیر نشود. توجه داشته باشید که رنگ‌های تیره در فضاهای روشن جلوه‌ بیشتری دارند. مبلمان مدرن خطوطی صاف و ساده داشته و بدون انحنا، پیچیدگی و بدون جزییات ساخته می‌شوند. روکش‌های مبلمان باید به رنگ‌های خنثی چون سفید، سیاه و طوسی بوده و جنس پارچه‌های رو مبلی باید از جنس نخ، پشم، کتان یا کنف و طبیعی باشد.

سبک دکوراسیون مدرن چیست و چه المان هایی دارد؟

در حالی که ممکن است شباهت هایی با یکدیگر داشته باشند، مجله خبری دکورال سیستم داخلی مدرن و طراحی مینیمال سبک های متمایز هستند. با توجه به معنی این واژه در لغت نامه آکسفورد به هماهنگ سازی در طراحی به گونه ای که رنگ ها و اشیاء در داخل ساختمان جلوه بیشتری داشته باشند دکوراسیون داخلی گفته میشود. به این ترتیب تمامی افراد وقتی در تکاپو برای تهیه بهترین مبلمان و چیدمان داخلی خانه خود هستند به نوعی نقش یک دکوراتیو را ایفا میکنند. با این وجود لازم به ذکر است که دکوراسیون داخلی مدرن نیز مانند دیگر هنر ها دارای بخش ها و پیچیدگی های مختلفی است که با توجه به سلیقه ها و نیاز های افراد از آنها، نیازمند تفکر و تامل بسیار زیادی است. هنگامی که صحبت از دکوراسیون مدرن خانه می‌شود، داشتن یک طرح باز ضروری است. یک فضای نشیمن، غذاخوری و آشپزخانه باز به از بین بردن ساختارهای غیر ضروری در خانه کمک می‌کند و جریان هوای آزاد را راحت‌تر فراهم می‌کند.

طراحی اتاق خواب با روش طراحی مدرن