اصول کاهش مصرف انرژی در طراحی ساختمانها

شما ممکن است مایل باشید برای این کار از یک برقکار حرفه ای استفاده کنید. ارائه محصولات با کیفیت و امکان نصب حرفه ای انواع چادر مغازه باعث شده تا از سراسر کشور افراد مختلفی اقدام به خرید سایه بان از شرکت ایران سایبان نمایند. این سایبان ها با اینکه تا حد ممکن مقاوم طراحی شده اند. نکته بعدی که باید در خصوص سایبان ثابت با ورق فلزی در نظر داشته باشید این است که در فصول گرم سال و وقتی آفتاب به صورت مستقیم بر روی این ورق ها میتابد قسمت زیری آن بسیار داغ خواهد شد، در برخی موارد ممکن است این موضوع بر خلاف خواسته شما باشد و باعث شود که خودرویی که در پارکینگ نگهداری میکنید در اثر گرما بیش از حد آسیب ببیند. خیلی مقاوم و مستحکم هستند و به سادگی دچار آسیب نمی شوند. به عنوان مثال سایبانهایی که در حیاط خانه برای ماشین متصل میشود از نوع ثابت بوده و دارای دو مدل کلی عادی و تاشو میباشد که با استفاده از مدل دوم و در زمانی که ماشین زیر سایبان وجود نداشته باشد میتوان سایبان را جمع کرده و از اشغال فضا جلوگیری کرد و همینطور با استفاده از انواع متحرک سایبان ماشین میتوانید همه جا یک پارکینگ ایمن برای خود داشته باشید و در هنگام سفر و یا هر حالتی دیگر به سادگی یک سایبان کوچک و مناسب برای ماشین خود فراهمآورید.

جایگاه سوخت یکی از شلوغ ترین مکان های عمومی در داخل شهر و بیرون شهر است لذا برای حفظ همه امکانات مختلف آن در برابر پرتوهای نور خورشید، بارش باران یا برف و انواع طوفان های شن و ماسه باید از انواع سایبان جایگاه سوخت استفاده شود. اغلب در بالای درب ورودی و ویترین مغازهها و مکانهای عمومی و پر تردد نصب میشود. اولین تقسیم بندی که در زمینه سایبان ماشین به آن برمیخوریم این است که سایبان ها امروزه به دو دسته اصلی تقسیم میشوند که عبارتند از: “ثابت و متحرک” از سوی دیگر باید در نظر داشته باشید که برای تولید و ساخت این سایه بانها از متریال یا مواد اولیه متفاوتی استفاده میشود. پارچه ای که به عنوان لایه پوششی در ساخت سایبان برقی اصفهان بازویی مورد استفاده قرار می گیرد از مرغوب ترین نوع است که دوام و ماندگاری بالای آن در برابر باد، طوفان و پارگی مثال زدنی است.

در صورتی که نیازی به استفاده از آن نباشد، به راحتی قابل جمعآوری است و فضای زیادی را نیز اشغال نمیکند. سایبانهای جمعشونده، منجر به صرفهجویی قابل ملاحظهای در فضا میشوند، زیرا در بالای سر وصل شدهاند و در صورت وزش باد شدید و برف سنگین میتوان آنها را جمعآوری کرد. اما در زمان خرید آنها باید این موضوع را به یاد داشته باشید که از ورق های گالوانیزه (یا نمونه های دیگر ورق ضد زنگ) استفاده کنید. توری مناسب جهت جلوگیری از ورود نور آفتاب و ایجاد گرمای شدید تراکم ۷۰ و یا ۸۰ درصد می باشد، جهت خرید و راهنمایی بیشتر یا کارشناسان فروش شرکت سازوکشت تماس بگیرید. استفاده از پارچه های ضخیم و با دوام برای ایجاد یک سایه مناسب برای پارکینگ میتواند یکی از روشهای راحت و نسبتا کم هزینه باشد، البته نباید فراموش کرد که تابش مستقیم آفتاب در طول زمان این نوع سایه بان را از بین میبرد.

این مخازن در مقایسه با مواد رایج بنایی هم حجمشان به میزان دو برابر قابلیت جذب وذخیره انرژی حرارتی را دارند، ضمن اینکه به دلیل چگالی بالای آب مخازن یاد شده باید از شرایط طراحی بسیار مناسبی بهره ببرند. همچنین سقف متحرک به خاطر خاصیت ضد آب بودن پوشش، می تواند از ورود آب باران به داخل فروشگاه جلوگیری نماید. برای ایجاد سایه و جلوگیری از ورود نور آفتاب به درون منازل و مغازهها و هم برای زیباسازی و دکور بالکن، تراس و محیط از این نوع سایبان استفاده میشود. به طور مثال، در هنگام بارندگی یا تابش نور شدید آفتاب، سایبان متحرک گزینه مناسبی برای ایجاد سایه یا جلوگیری از نفوذ باران و آب به داخل مغازه است.

نوع دیگری از سایه بان ها که کاربرد نسبتا بیشتری هم نسبت به نوع دستی دارند، سایه بان های برقی می باشند. انواع مختلفی از سایبانهای متحرک و ثابت برای استقاده به عنوان سایبان استخر کاربرد دارند. سایبانهای دو طرفه برای پوشش و مسقف کردن فضاهای روزباز کاربرد وسیع دارد. استفاده به عنوان پارکینگ خودرو، ایجاد فضای استراحتگاه موقتی، مسقف کردن فضاهای فروشگاهی موقتی، از جمله کاربردهای این نوع سایبان است. در محیطهای مختلف بازی، محوطهها، پارک، باغ، فروشگاههای روباز، پارکینگها، سواحل، مراکز گردشگری و اصولاً در هر محوطهای که فضای مسقف سریع و یا موقتی نیاز دارد قابل استفاده است. قابلیت جابجایی سریع و نصب آسان و سریع از جمله ویژگی آن است.

همچنین با استفاده از بازو و اهرم برقی، امکان تبدیل آن به سایبان برقی نیز وجود دارد. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد. قیمت توری سایه بان یا توری سبزگلخانه بر اساس یکی از سه روش مختلف زیرمحاسبه گردیده و فروش توری گلخانه نیز بر همین اساس است. این ضمانت بر اساس جنس و نوع سایه بان انتخابی دارای ضمانت های مختلف می باشد. این نوع سایبان، ساخت و طراحی سادهای داشته و البته در رنگبندی و طرحهای مختلف تولید میشود. تنوع بالای محصولات برای ساخت این پارکینگ ها و سایبان های مختلف باعث میشود که در مکانهای مختلف بتوانید پارکینگ هایی با کارایی مختلف بسازید و از آنها استفاده کنید. آنها در مناطقی از آمریکای جنوبی، آمریکای مرکزی و اطراف کارائیب، در ساحل غربی آفریقا، مناطقی از شبه جزیرهٔ هند و در بیشتر بخشهای هندوچین یافت میشوند. از طرفی صاحبان خودرو خوب میدانند که استفاده تابش نور خورشید، ریزش باران و سایر عوامل طبیعی میتواند باعث خراب شدن بخشهای مختلف یک خودرو به مرور زمان شود.

سایبان متحرک، قابلیت انعطافپذیری بالایی دارد و به افراد اجازه میدهد که متناسب با نیاز خود از آن استفاده کنند. بعد از بررسی انواع سایبان ماشین، بهتر است به این سوال پاسخ دهیم که بهترین سایبان خودرو در بین انواع آن کدام است. این عوامل عبارتند از ابعاد سایبان، نوع و طراحی سایبان ماشین، نوع زیر سازه، مکانی که قرار است در آن نصب شود، نوع پایه های مصرفی. اما برای اکثر سایبان ها محدودیت وجود دارد و آن لزوم نصب روی دیوار است که در اینجا نیاز به سایه بانی که احتیاج به نصب نداشته باشد احساس میشود لذا به دلیل اینکه سایبان چتری این محدودیت را ندارد میتوان از آن استفاده نمود و آنرا روی پایه نصب کنید و در صورت لزوم از پایه جدا میشود. از آنجا که اکثر این قطعات ازجنس آلومینیوم هستند به راحتی قابل تهیه و جایگزینی می باشند. این سایبان برای تمام فضاهای باز قابل استفاده است و طراحی سایبان های دو طرفه به گونه ای است که استفاده از آن ها را برای رستوران های فضای باز هم امکان پذیر است.

سایبان بازویی دارای فنرهایی بوده که وجود این فنر ها باعث شده تا برخی از افراد این نوع از سایبان ها را با نام سایبان فنری نیز بشناسند. در ادامه انواع سایه بان ثابت را خدمت شما نام میبریم. سایبان ثابت عمدتاً به دلیل وزن زیاد و کیفیت ساخت و متریال و مواد استفاده شده، با دوام و محکم هستند. پس از انتخاب نوبت سفارش ساخت سایبان می باشد. بهترین انتخاب برای ایجاد سایه در طبیعت، سایبان خفاشی است! قیمت سایبان از جمله عوامل مهم و تاثیرگذار در انتخاب مخاطبان می باشد. با استفاده از سایبان های شرکت ما می توانید از ماشین های عادی، شاسی بلند و لوازم دیگر در برابر عوامل خارجی از قبیل باران، برف، باد، حیوانات و نور آفتاب محافظت کنید. در حالی که دریافت مقداری نور خورشید لذتبخش و سالم است، اما مقدار زیاد آن میتواند خطرناک باشد.

سایبانهای جمع شونده بسته به دستی، موتوری یا کنترل از راه دور، قیمت متفاوتی دارند. لذا این نوع سایبان برای مراکز اداری و تجاری که محوطه روباز دارند بسیار مناسب است. در صورتی که برای محوطه منزل یا فضای اداری و تجاری خود نیاز به ایجاد سایبان پارکینگی دارید با شرکت سایبان تماس بگیرید. به دلیل فضای زیاد زیر سایبان، علاوه بر ایجاد سایه امکان قدرت عملکرد خوبی در زیر آن برای افراد فراهم میشود. از مهم ترین ویژگی های یک سایبان خودرو برقی استحکام و انعطاف پذیری بالای سازه در کنار زیبایی آن می باشد. ورق های پلی کربنات نور خورشید را جذب و در نتیجه هزینه تهویه مطبوع را در فصل گرما کاهش میدهند این ویژگی در زمستان نیز باعث صرفه جویی در مصرف سوخت شده و به دلیل خاصیت عایقی بهتر نسبت به شیشه، سالیانه میتوان به میزان ۳۰ لیتر سوخت مایع به ازاء هر متر مربع صرفه جویی نمود.

بیشتر ساختمانهای تجاری، ورودی هتلها و تالارها و مجتمعهای مسکونی، دارای سایبانهای ثابت در ورودیها و دیگر فضاهای بیرونی هستند. از این نوع سایبان برای ایجاد نمایشگاههای موقت، پارکینگ خودرو در هتلها و مراکز و مجتمعهای تجاری و خرید و فروش، تالارها و فضاهای روباز استفاده کرد. هنگام خرید سایبان خود می توانید فقط یک سوئیچ دیواری داخلی یا یک سوئیچ دیواری داخلی همراه با کنترل از راه دور داشته باشید. این نوع سایبان در بسته بندی به صورت پک به همراه یک فیلم آموزشی مربوط به نصب آن به محل مورد نظر ارسال می شود. این مطلب در پی آن است تا شما را با صفر تا صد انواع سایبان کولر آشنا کرده و شما در انتخاب بهترین مورد یاری کند؛ با ما همراه باشید. این سایهبانها دارای یک مقیاس بوفورت تا مرز ۱۰ هستند (55-63 mph) که بستگی به مدل و اندازهٔ آنها دارد. این نوع از سایبانها برای شهرها و استانهایی مناسب است که در آن استان برف و باران زیادی میبارد چون ساختار این سایبانها باعث میشوند تا آب بر روی آنها تجمع نکند و بتواند به آسانی به طرف پایین سرازیر شود.

پس از انتخاب نوبت سفارش ساخت سایبان می باشد. البته باید در نظر داشت که این موضوع بیشتر در مناطق گرمسیر دیده میشود و برای برطرف کردن این مشکل شما میتوانید از عایقهای حرارتی زیر ورق های فلزی استفاده کنید. موضوع دیگر قابلیت تبلیغات روی پارچه سایبان برقی است، اگر شعار یا لوگوی خاصی دارید می توانید آن را روی سایبان چاپ کرده، این کار باعث جلب توجه بیشتر شده و یکی از روش های بازاریابی و تبلیغات است. روش استفاده از این سایبان های بدین شکل است که ابتدا سازه پارکینگ بدون سقف ساخته میشود و سپس با نوعی پارچه مقاوم و مناسب با رنگی که انعکاس نور و حرارت مناسبی دارد،پوشیده میشود. سایبان ها کالسکه ای را حتما تا کنون جلو اکثر مغازه ها مشاهده کرده اید و این نوع سایبان ها یک نوع دکوراسیون زیبا برای مغازه ها می باشد به همین علت در تنوع مدل و رنگی بسیاری دارد . پارچه این نوع سایبان، در زمان باز کردن و بستن، تا شده و جمع میشود.

در مواردی که نیاز است از وسیله ای محافظت و مراقبت شود از سایبان های پی وی سی استفاده می شود. استفاده از ورقهای پی وی سی قطعاً گزینه بسیار خوبی برای سایبان های ثابت است، چرا که تنوع طرح و رنگ در این ورقها بالا میباشد و با استفاده از آنها شما میتوانید ظاهری خاص و منحصر به فرد به سایبان پارکینگ خود بدهید. امروزه شرکت ایران سایبان می تواند انواع سایه بان ها را با ابعاد و طرح های مختلف تولید و عرضه نمایند. سایبانهای مدرن امروزه از انواع مواد اولیه مانند پارچه، فولاد، آلومینیوم، پیویسی، پلیاستری و شیشهای ساخته میشوند. برخی از این سایبان ها از پوشش فلزی مانند آلومینیوم استفاده می کنند که امکان حک کردن بر روی آن وجود دارد. اگرچه موضوع تأثیر متقابل طراحی شهری و جریان باد شهری از دهه ۵۰ قرن بیستم مورد توجه ویژه متخصصین قرار گرفته، در ایران با وجود تجربههای غنی در شهرهای تاریخی، این موضوع به خوبی مورد کاوش قرار نگرفتهاست.

اما متحرک کشویی، قابلیت نصب به روی دیوار یا سقف محل موردنظر می باشد که دارای انعطاف پذیری مناسبی بوده و همچنین دارای موتور الکترونیکی که بافشردن دکمه ی ریموت کنترل به طور خودکار باز و بسته می شود. بنابراین می توانید از فضای بیرون خود و باران به طور همزمان لذت ببرید. سایبان برقی در انواع سایبان برقی بازویی و سایبان برقی سقف شیشهای توسط گروه ژانوس سازه تولید شده که هرکدام از این سازه ها متناسب با فضای شما طراحی و تولید شده و در نهایت نصب می گردد.

استفاده از ورق های فلزی نیز میتواند گزینه بسیار خوب و پرطرفدار برای یک سایه بان باشد، چرا که دوام این ورق ها بالا و مقاومت آنها در برابر ضربه و فشار نیز مناسب میباشد. البته موردی که می تواند در تعین ابعاد و اندازه سایبان ماشین تاثیر داشته باشد، شرایط اقلیمی هر سایبان برقی شاهد منطقه است. هرچه سطح برگ بزرگتر باشد، سایبان بهتر توسعه می یابد. اما اگر خانه شما حالت ویلایی داشته و یا آپارتمانی به دور آن نیست و به گونه ای است که بیشتر ساعات روز جلوی نور خورشید قرار دارد، بهتر از برای آن فول کاور خریداری کنید. در اغلب موارد درمان قولنج پشت کتف نیازی به دارو و یا درمان های ویژه ای نیاز ندارد. به ویژه رستورانها و قهوهخانهها، استراحت گاههای گردشگری، مراکز زیارتی، محوطههای زیارتگاهها و مساجد و امامزادهها برای فراهمسازی فضای مناسب برای انجام مناسک مذهبی و نماز جماعت. کمک میکند که بتوانند فضایی مناسب برای خودرو شما فراهم کنند.

رنگ پریدگی و پارگی سایه بان های قدیمی نه تنها زیبایی ظاهری مغازه و فروشگاه را تحت تاثیر منفی قرار می داد بلکه برای صاحب آن نیز مقرون به صرفه نبود. امروزه سایه بان ها در انواع و اقسام مدل ها و رنگ ها در بازار تولید می شوند و تنها کافی است شما خریداران عزیز با در نظر گرفتن شرایط محیطی خود و همچنین کوچکی یا بزرگی فضای مورد نظرتان اقدام به خرید یک سایبان باکیفیت و مستحکم برای راحتی هرچه بیشتر خود کنید. پیشنهاد ما برای شما خرید سایه بان سفری کینگ کمپ و سایه بان سفری نیچر هایک است. موردی که باید در خصوص سایه بان های مختلف به یاد داشته باشید این است که بسته به نوع ورق مورد استفاده و طرحی که برای آن در نظر گرفته اید، ظهر سایه بان شما میتواند فرق داشته باشد.