انواع سبک دکوراسیون آشپزخانه

برای گوشههای تاریک اتاق هم میتوانید از آباژور استفاده کنید. این رنگ نه به اندازه مشکی تاریک و دلگیر است، و نه به اندازه آبی آسمانی کثیفی را زود نشان میدهد. استفاده از ترکیب رنگهای سورمهای با سفید و شیری، و بهکارگیری سبک طراحی مدرن و مینیمال، میتواند دکوراسیون اتاق خواب نوزاد پسر شما را بینقص و فوقالعاده نشان دهد. اگر اتاق خواب ما آرامش کافی نداشته باشد، میتواند روی کیفیت خواب و در نهایت روی کیفیت زندگی ما تأثیر منفی داشته باشد. بافتهای متنوع در فضای یک خانه نیاز اصلی یک دکوراسیون داخلی به شمار میرود چراکه تسکچرها حال و هوای فضای داخلی منزل شما را تعیین میکنند. همچنین سرویس خوابی که انتخاب میکنید باید متناسب با دیگر اجزای خانه و اتاقتان باشد تا قرینه ی دکوراسیون شما را کامل سازد. رنگ کابینتها و دیوارپوشها باید مکمل هم باشند. با این کار هم کابوس تمیزکردن کمد را از آنها گرفتهاید، و هم لباسهایشان را بهتر در دسترسشان قراردادهاید! شاید مهمترین عامل در دکوراسیون اتاق نوزد دختر رنگهای روشن و ملایم باشد. اتاق خواب یکی از مهمترین قسمتهای خانه است چون ما بخش زیادی از زمان استراحت و آرامش خود را در اتاق خواب میگذرانیم. اصولاً از رنگهای سیاه و سفید در این سبک استفاده میشود.

استفاده از میز ناهارخوری در فضای آشپزخانه کوچک باعث تنگتر شدن محل عبور شما خواهد شد و در سرعت عملتان اختلال ایجاد میکند. مبلمان و میز عسلی معمولاً به سبک استیل یا سلطنتی انتخاب میشوند . یعنی تخت و میزهای پاتختی، کمد و کشوی لباسها، میز آرایش و هر وسیلهای که داخل اتاق قرار میگیرد همگی از یک رنگ و یک جنس هستند. داخل اتاق خواب وسایل متعددی قرار میگیرند؛ تخت، آباژور، کمد لباس، میزهای پاتختی، گلدان و… در این مطلب درباره برخی از کلیدیترین مواردی که باید در طراحی دکوراسیون اتاق خواب به آنها توجه شود، از جمله انتخاب تخت، رنگبندی و روشنایی و همچنین برخی از انواع مدلهای دکوراسیون اتاق خواب صحبت کردیم. اما کاشیهای مراکشی معایبی نیز دارند از جمله اینکه نسبت به کاشیهای دیگر قیمت آن بیشتر است لذا می توانید قسمتی از آشپزخانه را از این نوع کاشی استفاده کنید و به مراقبت بیشتری نیز نیاز دارد لذا در زمان دستمال کشیدن باید بیشتر مراقب بود درست است که راحت چربی از روی سطح خود تمیز می کند اما چون لعاب ندارد برخی از لکه ها در آن نفوذ میکند و از بین نمی رود و اینکه آب بندی آن باید هر چند وقت یکبار دوباره انجام شود لذا این نوع کاشیها طرفداران خاص خود را دارد.

در گذشته در خانه های اروپایی فضایی مجزا برای این کار در نظر گرفته می شد اما با توجه به مساحت امروزی خانه ها و کوچک شدن آن ها و همچنین تمایل افراد به استفاده از مواد غذایی تازه تر ، فضایی که به این کار اختصاص داده شده است هم به داخل فضای آشپزخانه آمده است و هم کوچکتر شده است . دیوار کوبهای هماهنگ با لوستر، نقش مهمی در ایجاد نورهای تزیینی فضا و تکمیل زیبایی لوستر میانی دارند. بیشتر افراد برای ایجاد تنوع در منزل خود تصمیم می گیرند تا کابینت هایشان را تغییر یا تعویض نمایند. برای رسیدن به یک گالری دیواری زیبا همانند چیزی که در تصویر مشاهده میکنید، نیاز است از قابهای نامنظم کمک بگیرید. نیازمند مکانی مناسب برای به آرامش رسیدن دارد.

میتوانید کنار تخت خود یک فضا برای مطالعه ایجاد کنید تا بتونید قبل خواب کمی مطالعه داشته باشید و خواب راحتتری را بعد از آن تجربه کنید . بیشتر از این لازم نیست اتاق خواب یک نوزاد را شلوغ کنید. قطعا رشته طراحی دکوراسیون داخلی نیز از این قضیه مستثنی نیست. علاقمندان و افراد با داشتن مدرک طراحی دکوراسیون داخلی یک قدم از کسانی که فقط علاقه دارند نزدیک تر به این حرفه می باشند. برای این منظور از روتختی طوسی استفاده شده است که به راحتی بتوان از کوسنهای رنگی و مشابه با فرش و شال تخت استفاده کرد. اولین نکتهای که از نام این سبک به ذهن هر فردی ممکن است خطور کند، این است که سبک کمی مجللتر از چیدمانهای مدرن امروزی خواهد بود. چون این اجسام به ظاهر ساده ممکن است به سلامت او آسیب جدی بزنند. آباژور، هم محیط را روشن میکند هم ظاهر دنج و جذابی به اتاق خواب میدهد. این ایده ساده میتواند ظاهر و احساس کل فضای شما را بهروزرسانی و کار در آن را بسیار آسانتر کند. برای آنکه اغلب اوقات اتاق نوزادتان تمیز و مرتب دیدهشود، میتوانید در دیزاین آن از رنگهای خنثی و روشن، بیشتر استفاده کنید.

احتمالا اولین رنگی که به ذهن همه برسد رنگ صورتی باشد! بعضی از این اشتباهات باعث میشود که اتاق خواب شما کوچکتر، شلوغتر و ناآرامتر به نظر برسد یا آرامش و جذابیت کافی را برای گذراندن بیشترین ساعات روز، نداشته باشد. البته بهتر است که الیافشانهم سبک باشد تا درصورت سقوط، آسیبی به فرزندتان نزنند. بنابراین جهت حفظ امنیت و سلامت جسمی نوزاد بهتر است اتاق را تمیز و خلوت نگهدارید. در دکوراسیون اتاق خواب نوزاد نیازی به چیدن اسباببازیهای ریزودرشت روی زمین نیست؛ چرا که این کار ممکن است به او آسیب بزند. نصب موکت در خانه مزایای زیادی دارد که ازجمله آن ها می شود به ایجاد فضایی گرم در خانه ، پوشاندن نواقص احتمالی ، گرم تر و راحت تر بودن در مقابل کف پوش های دیگر ، عدم نیاز به تمیزی مداوم با تی ، تنوع بالا ، طرح های متفاوت و پوشانندگی بالا اشاره کرد. تفاوت این آموزش با سایر مجموعه های آموزشی نرم افزار 3d max پروژه محور بودن آن است. این سه روش در عین سادگی راز طراحی هر فضایی است تخصص طراحی داخلی دارای اهمیت فوق العاده ای در روند طراحی کل ساختمان است و باید از آغاز پروژه به عنوان یک مرحله اساسی مورد توجه قرار گیرد.

این کار را میتوانید با اضافه کردن رنگهای متعدد و متریالهای مختلف انجام دهید اما چیزی که معمولا فراموش میشود، استفاده از منابع مختلف برای نورپردازی اتاق خواب است. استفاده کنید تا سبکهای مختلف نورپردازی و رنگهای مختلف نور را به اتاق خواب اضافه کنید. برای اجرای چنین دکوراسیونی فقط کافی است رنگ سفید را بهعنوان رنگ غالب انتخاب کنید و دیگر اجزای اتاق را با آن هماهنگ سازید. اگر چنین سبک آشپزخانهای دارید، حتما سطح آن را با سطح کف پذیرایی یکسان در نظر بگیرید. طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن با استفاده از تزیبنات طرحدار و وسایل دکوری در تضاد نیست، بلکه این سبک بر رعایت تعادل در استفاده از این تزیینات تاکید دارد. بدون شک دکوراسیون یک اتاق خواب یاسی یا بنفش برای نوزادان دختر میتواند تاثیر خوبی بر روحیه مادر و نوزاد داشتهباشد. عدم استفاده از پرده یا حتی پرده با رنگهای بسیار روشن، به خوبی میتواند این نور را به فضای اتاق شما منتقل کند. در دنیای امروز استفاده از مواد و مصنوعی بسیار رواج یافته و متخصصینی که با مواد طبیعی کار میکنند روز به روز کمتر و نایاب تر می شوند .

این سبک از دههی ۴۰ و ۶۰ تا اواسط دههی ۹۰ از محبوبیت بالایی برخوردار بود. طراحان داخلی به خاطر محبوبیت آشپزخانه جزیره انواع مختلفی از دکوراسیون این نوع آشپزخانه را طراحی نموده اند. گاهی نیز تنها از طیف مختلف یک رنگ استفاده میشود و با سایههای مختلفی از همان رنگ سعی میشود کنتراست ایجاد شود. بنابراین پیشنهاد میکنیم تنها اجزای اصلی را روی زمین قراردهید. این امر سبب می گردد که جرم و آلودگی کمتری روی سطوح بنشیند و در نتیجه در طولانی مدت فضا تمیزتر مانده و کارایی دستگاه ها نیز بیشتر می شود. مقاله ما در خصوص ایده دکوراسیون پذیرایی را مطالعه کنید. شما میتوانید با استفاده از چوب یک چیدمان بسیار زیبا برای آشپزخانه خانه خود مهیا کنید. بیشتر افراد برای اتاق خواب خود تمام وسایل را ست تهیه میکنند. حتی در نمایشگاههای فروش وسایل خانه، خواهید دید که وسایل را به همین شکل و بهصورت یکنواخت ست میکنند و به نمایش میگذارند. بهعنوان رنگ اصلی، در کنار رنگهای تیره مانند مشکی، سرمهای، قهوه و … در طراحی محیط اداری به سبک کلاسیک از رنگ هایی نظیر قهوه ای ، سفید ، کرم و قهوه ای استفاده می شود.

برای پویاتر نشان دادن دکوراسیون اتاق خواب به سبک ساده و مینیمال میتوانید از تکنیکهای نورپردازی استفاده کنید. اگر فضای اتاق کودکتان متوسط یا بزرگ است، میتوانید یک کلبه کوچک پر از اسباببازی برایش درست کنید. اگر احساس میکنید که اتاق خواب نوزاد بیش از حد خلوت و بیروح است، میتوانید از عروسکهای پارچهای بزرگ و نرم استفاده کنید. بنابراین پیشنهاد میکنیم برای گرفتن ایده دکوراسیون اتاق خواب دخترانه به سلیقه خود ایشان اعتماد کنید. چوب بکی از دیگر عناصر زیبا و اصیل است که میتوانید در آشپزخانه مینیمالیستی خود آن را به کار ببرید. با استفاده از کمدها و باکسهای چوبی متعدد در فضای اتاق خواب میتوانید هم از بینظمی و آشفتگیها جلوگیری کنید و هم سبک دکوراسون چوبی را به بهترین وجه پیادهسازی نمایید. شما میتوانید از طیفهای روشن یا تیره آن در کنار دیگر رنگها استفاده کنید. آشپزخانه کلاسیک و یا سنتی جزء پیشرفتهای اولیه بشر در زمینه طراحی داخلی و زیباسازی فضا محسوب میشود. چراکه طراحیهای شلوغ مدتهاست که دیگر ترند سال محسوب نمیشوند. از دیگر دیزاینهای ترند و محبوب میتوان به دکوراسیون اتاق خواب سفید اشاره کرد. درضمن بهکاربردن متریال چوبی در دیزاینهای مینیمال بسیار مرسوم بوده و جزو زیباییها و محاسن این سبک به شمار میآید.

برخی از طراحان داخلی معتقدند که بهتر است آینه در مقابل تختخواب قرار نگیرد. بسیاری از افراد که به هر دو سبک علاقه داشته باشند ، می توانند ترکیبی از دو استایل مدرن و کلاسیک را در آشپزخانه های خود بکار گیرند . در این مقاله قصد داریم شما را با چیدمان دکوراسیون آشپزخانه آشنا کنیم. دکوراسیون داخلی هنر چیدمان فضا با بهرهگیری از عناصری مانند مبلمان، پرده، کاغذ دیواری، تابلو، کفپوش و … شما نیز میتوانید از این رنگها در انتخاب پرده، فرش، سرویس خواب و … در دیزاین اتاق خواب کودک از سقف اتاق غافل نشوید! را در دسترس قرار دهید تا دچار مشکل نشوید. در انتخاب کاشی برای آشپزخانه آنچه بیشتر از همه خودنمایی می کند رنگ و طرح آن است که آن را بسته به سلیقه و دکوراسیون منزل انتخاب می کنیم که رنگ بنفش زیبایی خاصی به کاشی آشپزخانه می دهد و روحیه را شاد و به فرد انرژی می دهد.

البته لازم به ذکر است که فقط کتاب ها نیستند که در چیدمان این سبک به چشم می آیند. همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید، ترکیب رنگ سفید و لوازمی با سبک طراحی کلاسیک هم میتواند به اندازه لوازم با سبک طراحی مدرن، زبا و جذاب باشد. بهتراست آن را در مختصاتی وسط دیوار قرار دهید؛ طوریکه فاصله آن از دیوارهای عمود تقریبا برابر باشد. البته این توصیه به این معنا نیست که دیوارهای اتاق خود را سفید یا آبی روشن نکنید. معمولا بیشتر افراد ثروتمند علاقه و تمایل به استفاده از معماری و دکوراسیون داخلی کلاسیک برای منازل خود دارند.

اگر دوست داشته باشید، می توانید صورتی ملایم را با رنگ های تیره، مثلاً سرمه ای، ترکیب کنید. اگر وسایل مثل میز با تخت دارای تفاوت رنگ و متریال باشند، اتاق شما دنجتر و شخصیتر به نظر میرسد و کمتر شبیه عکسهای ژورنالهای تبلیغاتی میشود. اگر امکان قرار دادن میز جزیره در آشپزخانه را دارید این یک نکته مثبت برای استفاده بهینه از فضا است. میزهای ناهارخوری که توسط خود آنها در اتاق ناهارخوری یا کنار گروه نشسته در اتاق نشیمن استفاده میشوند، میتوانند به تنهایی تزیین شوند. بسته به سلیقهی خود میتوانید آثار هنری دیگری هم برای دیوار انتخاب کنید و آثار هنری برای تزیین دیوار اتاق خواب فقط به تابلو و عکس محدود نمیشود. طول -دیگر بعد افقی فضا- به میل و معیارها محدود است. در ابتدا به دلیل فراگیری اطلاعات تئوری و عملی این رشته ، باید آموزشگاهی را در رابطه با دکوراسیون داخلی بیابید که هم سطح علمی ارائه شده به هنرجویان در سطح قابل قبول و رو به رشدی باشد و هم مدرک معتبر که قابل ترجمه باشد ، در انتهای دوره به دانشجو ارائه دهد . مهمترین نکته در دکوراسیون اتاق خواب نوزاد خلوت و تمیز بودن اتاق است؛ طوری که وسایل قابل بلعیدن یا اجسام خطرناک و اضافه در اتاقش قرارداده نشود.

برای انتخاب آثار هنری میتوانید به تناسب ترکیب رنگ آنها با رنگ سایر وسایل اتاق فکر سایت dekoralsystem کنید. از اینکه عکسها را در ابعاد بزرگ به دیوار بزنید، نترسید و آن را تجربه کنید. البته در اضافه کردن منبعهای مختلف برای نورپردازی، زیادهروی کنید. اضافه کردن نقاشی، تابلوهای هنری و عکسها میتواند فضای بیروح یک اتاق سرد و سفید را به محیطی دنجتر و گرمتر تبدیل کند. غیر از تابلوهای نقاشی و آثار هنری، عکسهای خانوادگی هم گزینهی خوبی برای تزیین دیوار اتاق خواب است. آثار هنری مثلا نقاشیها و عکسها و تابلوهای هنری بهترین تکمیلکننده برای دکوراسیون هر فضا هستند. اگر اتاق خوابتان دارای پنجرهای با چشمانداز مناسب است، میتوانید تخت خوابتان را روبهروی آن قراردهید تا هر روز صبح رو به همان منظره چشمانتان را باز کنید. میتوانید خیلی ساده دیوارهایتان را نقاشی کنید یا اینکه از اشکال پیش ساخته بوم استفاده کنید.