بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی در تهران + لیست 10 تایی

این سبک مناسب بسیاری از فضاهایی است که عناصر ماشین بسیار بزرگ در آنها کاربرد دارند. معمولا سایز تخت خواب و سایر اجزای آن مانند میز آرایش بزرگ است و از جنس چوب یا استیل تهیه میشوند. با انتخاب میزهای استیل و وسایل دکوری رومیزی استیل می توانید سبکی مدرن اما لوکس را به دکوراسیون داخلی خانه ببخشید. بنابراین برای انتخاب یک دکوراسیون مدرن برای اتاق خواب، باید کاربرد اصلی، یعنی ایجاد حس آرامش و خلوتگاه، با رعایت نهایت سادگی و زیبایی ایجاد شود.تم رنگی مناسب برای دکوراسیون مدرن اتاق خواب، می تواند از رنگهای سفید، سیاه، طیف خاکستری و رنگهای با ویژگیهای نزدیک به این سه، انتخاب شود.تخت و مبلمان ساده همراه یک نورپردازی بهینه اما مینیمال، نهایت زیبایی را ایجاد می کند.

در میان انواع سبک ها، طراحی دکوراسیون کلاسیک سبکی است که در گذشته های دور همواره مورد توجه خانواده های سلطنتی قرار می گرفت. و هیچ سوژه دیگری در اتاق نباید توجه شما را به خود جلب نماید. استفاده از رنگهای روشن و شاد در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بسیار مناسب این ویژگی است.در نظر گرفتن قفسه ها، شلف ها و کمدها با تعداد زیاد برای قرار دادن وسایل و اکسسوری های دخترانه نکته ی قابل توجهی است.توجه به جزئیات را نباید فراموش کرد. برای دستیابی به این امر، لازم نیست که حتما طراحی متقارن باشد. برای دکوراسیون اتاق خواب نوزاد و کودکانی که زیر ۳ یا ۴ سال هستند از رنگهای روشن و خنثی استفاده می شود. کاغذ دیواریهای طرحدار که طرحهایی ساده و بچگانه دارند به شما در دکوراسیون اتاق نوزاد پسر کمک می کننداز سن ۶ تا ۹ سالگی که کودکان بیشترین زمان خود را در اتاق مشغول بازی یا استراحت هستند، رنگ دیوار اتاق پسرانه میتواند تأثیر بیشتری روی آنها بگذارددر این زمان اتاق کودک علاوه بر محل خواب، مهمترین مکان یادگیری اوست و انرژی زیادی به او میدهد. ایجاد علاقه به کتاب خواندن می تواند از کودکی با دکوراسیون اتاق خواب کودک انجام شود. رنگها معجزه دکوراسیون ها هستند که دنیای جدیدی برای ما خلق و ایجاد میکنند.

، استفاده از رنگهای براق نقره ای و طلایی، کاربرد آینه کاریهای پر جزییات از ویژگیهای اولیه ای است که برای دکوراسیون در نظر گرفته می شود. در سبک صنعتی، رنگ مواد اولیه تغییر داده نمیشود و طراحان اجازه میدهند تا لوازم به همان شکل طبیعی خود باقی بمانند. بهتر است به کودکان اجازه داده شود در تعیین طرح دکوراسیون اتاق خود فعال باشند و جزیی از آن را انجام دهند. برای اتاقهای کوچک بهتر است طرحی از دکوراسیون و مبلمان در نظر گرفته شود که همزمان چند عملکرد را فراهم کند به عنوان مثال استفاده از فضای زیر و روی تخت ها به عنوان کمد لباس یا قفسه کتابها ایده خوبی برای استفاده از فضا است.

همچنین می­توانید در سبک دکوراسیون کلاسیک از رنگ­های مختلفی مثل کرم و قهوه­ای و زرشکی استفاده کنید زیرا در کنار وسایل چوبی این زیبایی را دو چندان می­کند. این پردهها به حفظ حریم خصوصی کمک میکنند و با استفاده از آنها میتوانید نور اتاق را تنظیم کنید. می توان آن ها را روی اوپن قرار داد و از زیبایی آنها لذت برد. با استفاده از وسایلی ساده می توان طرحی جذاب برای دکوراسیون اتاق ها ایجاد کرد. رنگ آبی نیز هم نشاط و شادابی و هم در عین حال تعادل و ملایمت را در خود دارد و برای دکوراسیون اتاق یک پسر انتخاب مناسبی است.برای نظم بخشیدن به وسایل و حفظ سادگی و کاربردی بودن دکوراسیون، انتخاب شلف ها، کمدها و قفسه های کاربردی با رنگهای ساده می تواند مناسب باشد.برای پسرها در هر سنی که هستند حتما گوشه ای از فضای اتاق یا دکوراسیون را به سرگرمی مورد علاقه اختصاص دهید. به تعادل رساندن طیف رنگهای گرم می تواند در کنار رنگهای تیره از طیف خاکستری روشن تا خاکستری تیره بسیار چشم نواز انجام شود. برای رنگ مکمل میتوان از رنگ سفید و طوسی روشن یا فیلی استفاده کرد.

شاید تاکنون برای خیلیها این سوال پیش آمده که از رنگهای روز در چه جایی از آشپزخانه میتوان استفاده کرد؟ رنگهای خنثی مناسب برای نوزاد پسر، رنگهای آرامشبخش و مکمل آنها برای پسرانی که در سنین ۶ تا ۹ سال هستند و رنگهای کلاسیک و تیرهتر برای پسرهای نوجوان جزء بهترین انتخابها هستند.رنگ دیوار اتاق پسرانه و چیدمان آن در هر سنی ویژگیهای مخصوص به خود را دارد. طرح نورپردازی و چگونگی کاربرد آن برای سنین مختلف دخترها می تواند با اندک تغییری در چیدمان و کاربرد منابع نوری ایجاد شود.دیوارهای یک اتاق خواب دخترانه می تواند محل به نمایش گذاشتن احساسات یا مکانی برای جمع آوری و نمایش اشیا و اکسسوری مورد علاقه باشد که در هر صورت استفاده از یک طرح دکور همخوان می تواند مناسب باشد. رنگ اتاق خواب نسبت به سایر قسمتهای خانه دارای اهمیت بیشتری است.اتاق خواب، مکانی برای آرامش و استراحت فرزند است، بنابراین چیدمان و تزیین آن بایستی به نحوی انجام شود که همه چیز را برای آرامش فرزند مهیا کند. در نظر داشته باشید که فضای اداری باید رسمی بودن خود را حفظ کند که نحوه چیدمان و نوع مبلمان اداری در این امر تاثیر گذار است. مسلما اولین نکته ای که برای طراحی اتاق خواب عروس و داماد به ذهن متبادر می شود، ایجاد فضایی رمانتیک و عاشقانه است.

یکی دیگر از ویژگی های طراحی داخلی کلاسیک ستون است که به دوره ی طراحی معماری کلاسیک که برگرفته از یونانیان و رومی ها است. این طرح برگرفته از طراحیهای مهندسی است و وقتی شخصی به این سبک از طراحی نگاه میکند به یاد کارخانه و صنعت میافتد. تختخواب بزرگ و غول پیکر در عین حال که می تواند باشکوه باشد ولی اگر در یک اتاق کوچک قرار بگیرد با فضای اتاق ناهمخوانی دارد و دیگر عظمت آن از یاد می رود. اجاق گازهای مبله را ما از زمانهای قدیم به خوبی به یاد داریم؛ اجاق گازهایی سنگین و بزرگ که فضای زیادی را در آشپزخانه اشغال میکردند و برای ما تداعیکننده خاطرات گذشته هستند. از طرف دیگر تختخواب بزرگ باعث می شود نتوانید به آسانی در اتاق حرکت کنید. تعدد نقاط کانونی و سوژه های خاص در اتاق خواب موجب می گردد چشم ها نتوانند بر یک نقطه تمرکز کنند و مدام از یک نقطه به نقطه دیگر حرکت می نمایند. در واقع ایجاد نقاط کانونی گرم و ویژه با کاربرد راهکارهایی عمومی از گامهای اولیه برای دکوراسیون ساده اما شیک هر اتاقی است.مثلا کاربرد یک آینه تزیین شده با گل که به راحتی در خانه درست می شود می تواند یک جذابیت ویژه به دیوار ها ببخشد.

بطور مثال یکی از گزینه هایی که امروزه با دکوراسیون داخلی تلفیق شده است پوستر دیواری ها می باشند . وقتی می خواهید برای اتاق خواب خود مبلمان انتخاب نمایید، واقع بین باشید و مبل هایی را برگزینید که از نظر اندازه با فضای اتاق شما تناسب داشته باشند. مبلمان اضافی را از اتاق خود خارج نمایید، تابلوها را از روی دیوار پایین بیاورید و دوباره به اتاق نگاه کنید. استفاده از یک روشنایی دیواری جذاب چوبی به شکل فانوس یا یک استند معلق با نورمخفی بر روی دیوار می تواند منجمله این نورپردازی ها باشد. تاریخچه این سبک به اوایل قرن بیستم باز می گردد؛ سادگی و دوری از تجملات زیاد بارزترین ویژگی دکوراسیون مدرن است، سادگی به این مفهوم است که بیشتر از خطوط صاف و اشکال چهارگوش در چیدمان فضا استفاده می شود و لوازم غیر ضروری مانند مجسمه ها و گلدان ها به حداقل رسیده است. در سبک مدرن نیز می توان با وجود کاربرد رنگ های خنثی و تیره، دکوراسیونی شیک و لاکچری ایجاد کرد.آینه کاری ها در این سبک ساده است و رنگهای براق در سطحی بسیار محدود استفاده می شود.استفاده از اکسسوری های خاص و شیک نیز ضروری است. زندگی در خانه های آپارتمانی، استفاده حداکثری از هر فضا را به امری ضروری تبدیل کرده است.

نقش اصلی سبک کلاسیک ایجاد احساس شادی و ظرافت در فضای داخلی سایت dekoralsystem است. برای اینکه بتوانید طراحی داخلی اتاق خواب کوچک را انجام دهید، بهتر است رنگ دیوار و وسایل داخل اتاق را با دقت انتخاب کنید. اما باید توجه شود کاربرد رنگ مشکی ملاحظات خاصی دارد و بهتر است حتما از متضاد زیبای آن، یعنی سفید، در کنار چند نقطه رنگ شاد استفاده شود. ولی امروزه رنگ های بی شمار دیگری در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه می توان مشاهده کردالبته باید توجه کرد که برای انتخاب رنگ لازم است سن کودک را لحاظ کرد. همچنین انتخاب عکس های خود کودک از تولد تا یک سالگی ایده جالبی به نظر می رسد. همچنین می توانید قبل از اینکه از اتاق خارج شوید چهره خود را در آینه ببینید و آن را مرتب کنید. سبک طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک به دلیل اینکه دارای قدمت و اصالت می باشد و برخاسته از فرهنگی با شکوه است، هنوز که هنوز است با وجود گسترش زندگی آپارتمانی و پرطرفدار شدن سبک طراحی مدرنیته و مینیمالیستی طرفداران زیادی داشته و از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. به جای اینکه از ایده های متعدد در کنار هم برای یک اتاق استفاده کنید، بر روی پیاده کردن یک ایده خاص که بیشتر از همه به آن علاقه دارید تمرکز نمایید.

استفاده از فضاهای پرت داخل در کمدها، پشت درها، فضای بین سقف و قفسه کتابها نیز برای اتاقهای خواب کوچک توصیه می شود.بهتر است دکوراسیون اتاقهای خواب کوچک به سبک مدرن و در نهایت مینیمالیستی باشد. در واقع نوع و کاربرد متریال مورد استفاده در هر سبک دکوراسیون را به لاکچری بودن نزدیک می کند.در سبک کلاسیک کاربرد جزییات ویژه در طرح تخت خواب، میز آرایش، میز کار، کمدها، سقف اتاق و … البته استفاده از رنگ عاملی است مشروط بر ابعاد اتاق خواب که بهتر است برای اتاقهای کوچک از رنگهای روشن تر و برای اتاقهای بزرگ از طیفهای پررنگ تر و شادتر استفاده شود.تلفیق درست رنگها می تواند در انتخاب اکسسوری یا مبلمان اتاق انجام شود و لزوما وابسته به رنگ دیوارها و سقف و کف نباشد.برای دختر بچه ها بهتر است طرح های فانتزی و عروسکی بر روی اکسسوری و لوازم قابل تغییر مثل پرده ها ایجاد شود تا با تغییرات سریع روحی و علایق آنها همخوان بوده و قابلیت تغییر دادن داشته باشد.

برای چیدمان اتاق خواب بهتر است چیدمان را از وسایل بزرگ شروع کنید و در اتاق خواب بزرگ ترین وسیله تخت خواب است و وقتی تخت خواب در جای مناسب خود قرار بگیرد، دیگر چیدمان بقیه وسایل کار دشواری نخواهد بود و شما می توانید برای چیدمان بهتر اتاق خواب وسایل را دقیقاً مطابق با فضایی که در اختیار دارید خریداری کنید. اگر فضای کوچکی در اختیار دارید میتوانید از سینکهای ظرفشویی تک لنگه و دو لنگه استفاده کنید. برای خلق دکوراسیونی لاکچری کاربرد یکی از دو سبک کلاسیک و مدرن بهترین گزینه است. رنگهای بسیار روشن و لطیف بهترین گزینه برای رنگ دیوار اتاق پسرانه در دوران نوزادی تا ۳ سالگی است.

هیچ چیز نا امید کننده تر از این نیست که پس از یک روز کاری سخت و طولانی وارد اتاقی شویم که وسایل آن در نقاط مختلف پخش شده و به هم ریخته است. از دیگر نقاط کانونی می توان به نقطه ی کانونی که به واسطه ی شومینه ایجاد می شود اشاره کرد. رنگ های خنثی از این دسته رنگ ها می باشند که با نگاه به آن ها چشم هایتان اذیت نمی شود و حس ارامش و سادگی برایتان القا می شود. اصل اساسی در ماهیت مدرن، سادگی و کاربردی بودن است. وسایل اضافه و جزییات زیاد فضا را کوچکتر نشان داده و عملکردها را مختل می کند.برای تعدیل سادگی این نوع دکوراسیون می توان از گیاهان، نورپردازیهای ظریف، طرح پرده یا کاغذ دیواری استفاده کرد.شلف میتواند کمک بزرگی برای استفاده بهینه از فضای اتاقهای کوچک باشد. باید دقت کرد که رنگ مخصوص دیوار یا سرویس چوب نیست و شامل رنگ تمامی دیوارها، سقف، پرده، سرویس خواب و تمام وسایل های کوچک و بزرگی می باشد که در اتاق خواب وجود دارد. برای انتخاب کابینت سبک خانه نیز اهمیت زیادی دارد و مهم است که بدانید چه سبکی می خواهید برای آشپزخانه داشته باشید تا مطابق با آن کابینت انتخاب کنید.

رنگ مشکی به دلیل ابهت و سادگی در حین کامل بودن اغلب مورد توجه پسر ها است. امروزه مبلمان یکی از مهم ترین اجزای دکوراسیون داخلی به حساب می آید اما در هنگام خرید و انتخاب مبل کلاسیک و مبل راحتی مورد نظر خود چه به صورت نقد چه اقساطی باید به موارد مختلفی چون نوع چوب، نوع و جنس پارچه ی مبل، کیفیت فوم سرد و در آخر فروشگاه و مجموعه ی عرضه کننده ی آن توجه کنید. البته نکات بسیار دیگری هم برای این امر وجود دارد اما اولویت با دو نکته ذکر شده است و رعایت آن می تواند بستر مناسبی برای یک طراحی کاملا ایده آل ایجاد کند.برای شروع بهتر است بنا بر سلیقه و نظر کاربر فضا، یک الگوی خاص برای دکور کردن اتاق خواب پسرانه در نظر گرفته شود . گروه صنعتی هنری پتروگ با بیش از دو دهه تجربه علمی و عملی در زمینه های طراحی انواع سبک دکوراسیون داخلی، آماده ارائه خدمات مشاوره در بخش های مختلف طراحی دکوراسیون، سازه های چوبی و دیگر بخش های مربوط به طراحی، به شما دوستان عزیز میباشد.