ترفندهایی برای استفاده از گلیم در دکوراسیون منزل

همچنین پوسترهایی از خودرو، موتور، تیم مورد علاقه ورزشی یا زمینه علمی مورد علاقه مثلا فضانوردی میتواند به فضای اتاق خواب جذابیت بیشتری اضافه کند. در این مقاله به تفصیل در مورد چیدمان اتاق خواب و مسائل مربوط به آن خواهیم پرداخت. حالا که چاره ای نداریم بهتر است در اتاق خود ترفند هایی را ایجاد کنیم تا هم دکوراسیون داخلی ما زیبا و ارامش بخش باشد و هم در زمان کار کاربردی و انرژی زا ؛شاید بگویید ایندو کاملا زمینههای متفاوتی است و چطور میشود کههر دودر یک فضا وجود داشته باشد.ما نیز دراین مقاله سعی براین داریم تاشما عزیزان روبه بهترین نحو وبا بهترین دکوراسیون ممکن آشنا کنیم. این کلاف بسته به شکل طراحی مبل عموما در نظر گرفته می شود یعنی اگر دسته های مبل قرار است حالت نیم دایره ای داشته باشد یا مربعی این مهم در زمان ایده پردازی کلاف مبل مد نظر قرار داده می شود. تعمیر ماشین لباسشویی و تعمیر انواع لوازم برقی آشپزخانه با قطعات دارای گارانتی و در محل توسط همیاران متخصص و حرفه ای هوم سرویز عیب یابی و تعمیر می شوند و دیگر هیچ نگرانی از بابت انتقال لوازم به تعمیرگاهها و مهارت متخصصین نخواهید داشت.

گل ها علاوه بر زیبایی خاصی که به فضای اتاق خواب می بخشند در پاکسازی هوای اتاق نیز بسیار موثر سایت dekoralsystem و مفید هستند. خیلی ساده است.شما شمایل اولیه اتاقتان را در ذهن خود ترسیم میکنید و با تغییر آن نهایتا به نتیجه خواهید رسید ولی بهتر است قبل از اینکه هزار بار وسایل را در ذهنتان بچرخانید ناحیه خواب و کارتان را از هم جدا کنید.به صورتی که مشخص باشد این مکان از اتاق برای کار است و مکان دیگر برای خواب ،شاید باورتان نشود ولی همین موضوع ساده به شدت بهره وری مغز شما در کار و مطالعه را بالا برده و به خواب مفید شما نیز کمک خواهد کرد. نکته ی دیگر اینکه سعی نکنید چندین نقطه کانونی متفاوت به وجود بیاورید ، یکی یا دوتا بر اساس زون بندی اولیه شاید مناسب باشد ولی بیش از ان موجب سردرگمی ، آشفتگی و دور شدن از شرایط یک خواب آسوده خواهد بود. البته این وضعیت در همه ی کشورها وجود ندارد؛ اما هر کسی هم نمیتواند طراح داخلی موفقی شود. به جای این تزیننات از تاج تخت های متفاوت استفاده کنید و یا بهتر از آن این که دیوار بالای تخت خود را قاب بندی کنید البته نه با قاب عکس .قاب بندی یک ترفند دکوراسیون داخلی است که آن ار در مقاله ی ” چند ایده برای دیوار پشت تخت ” نوضیح داده ام.

نکته مهم دیگری که در انتخاب رنگ تاثیرگذار است، تناسب رنگ اتاق خواب با سبک چیدمان و دیزاین اتاق خواب است. برای مثال شما با استفاده از پارکت یا لمینیت و یا کف سنگی متناسب با تم اتاق خود میتوانید به کلی دکور اتاق خود را متحول کنید .البته که پارکت و لمینیت به ترتیب انتخاب های بهتری برای محیط خواب بوده و با یک فرش مناسب بر روی آن ها و در بخشی از فضای اتاق خواب -ترجیحا پای تخت- بهترین کف ممکن را برای خود ایجاد میکنید. شما می توانید با مراجعه به سایت و اپلیکیشن هوم سرویز، از قسمت جستجو دکوراسیون داخلی غرب تهران ,طراحی دکوراسیون داخلی غرب تهران ,دکوراسیون غرب تهران ,دکوراسیون منزل غرب تهران به سرویس مورد نظر خود دسترسی داشته و پس از ثبت سفارش خدمات طراحی داخلی ساختمان غرب تهران تهران و مشاهده سیگنال همیاران، امتیازات و نظرات سایر مشتریان را از بین همیاران طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی منزل و محل کار غرب تهران انتخاب نموده و با اطمینان و به راحتی دکوراسیون داخلی منزل در غرب تهران تجربه کنید.

زمانی که در مورد مرکز کانونی صحبت میکنیم یک شومینه یا یک تلویزیون ال ای دی اولین موردی است که اکثر افراد به آن فکر میکنند. برای طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی با سبک کلاسیک و سنتی از انواع رنگ های سرد مانند کرم و سفید و قهوه ای و … همچنین بهتر است رنگ پرده های شما با رنگ فرش و روتختی شما همخوانی داشته باشد تا زیبایی اتاق خواب شما دو برابر شود. اما اگر اتاق خواب بزرگ بود می توانید در کنار لبه ی تخت خود نیز از چراغ های متفاوتی با توجه به سلیقه ی خود استفاده کنید. پرده ها از یک طاق تورفته آویزان شده و نور غیرمستقیم و ملایمی وارد اتاق می کنند.

دکوراسیون آشپزخانه های زیر بجای اینکه لبریز از وسایل بی استفاده و جاگیر شوند، با سادگی و خلوتی خاصی تهیه شده اند بگونه ای که همه چیز کامل بنظر می رسد.در طراحی آشپزخانه های کاربردی چیزی که اهمیت زیادی دارد توجه به جزئیات است طوری که حتی دکوری ها نیز بر اساس تقویت روحیات انسان ها انتخاب می شوند. در چیدمان اتاق خواب عروس نیز معمولا سرویس خواب کامل شامل تختخواب، پاتختی، میز توالت، آینه، کمد و پاف استفاده می گردد. تیم ما درراستای رسالت درصنعت دکوراسیون خود و نیز طراحی بهترین دکور برایشما اعماز دکوراسیون داخلی ویا اتاق خواب و یا محیطهای اداری و تجاری اقدامبه طراحی، فروش و اجرا خواهد نمود کهبا تکیه بر کارخانه عظیم اذران همواره درکنار شما خواهد بود. تیم طراحان دکوراسیون داخلی چه کسانی هستند؟

بهتر است در قسمتی از دکوراسیون آشپزخانه کوچک از قفسههای باز استفاده کنید چراکه کابینتها ممکن است فضای آشپزخانه را کوچک نشان دهند ولی قفسههای باز اینگونه نیستند. مخصوصا اتاق خواب های کوچک هنگامی که شلوغ و نامرتب باشند موجب بی نظمی اتاق خواب می شود و وسایل اتاق خواب شما اصلا به چشم نمی آیند. معمولا انتخاب رنگ اتاق خواب را بر اساس جنسیت صاحب اتاق مشخص میکنند، مثلا رنگهای شاد و گرم مخصوص خانمها است، مثل انتخاب رنگ سفید، زرد، نارنجی، صورتی و یا اتاق خوابهای رنگی رنگی برای خانمها در نظر گرفته میشود. بعد از انتخاب سبک چیدمان نوبت به تم رنگی مورد علاقه شما میرسد، باید انتخاب کنید که چه تم رنگی را برای اتاق خود میپسندید.

تا زیبایی اتاق خوابتان را دو چندان کنید. زیرا هر اتاق خواب به میزان کافی به نور نیاز دارد. گلیمها انواع گوناگونی دارند و هر کشور با آداب و رسوم مختلف گلیمهای خاص خودش را دارد. آرک گچی را میتوان با انواع رنگ های روغنی یا پلاستیکی پوشاند. سومین موضوع کهشاید بهتربود اول عنوان میکردم اینست : هنگام خرید مبلمان واقع بین باشید قاعدتا هر تختی رانمیشه برای اتاق خواب ده متری خرید ،یک تخت خواب خیلی بزرگ و حجیم، حتما خیلی شکوهمند و زیبا نیستاگر درفضای متناسببا حجمش قرار نگیرد.مبلمان با ابعاد و اندازه بزرگ درفضای کوچک ایجاد مزاحمت کرده و مانع عبور و مرور شماخواهند شد وحتی اتاق راکوچک تر نشان خواهند داد. از مواردی که برای تزئین اتاق خواب عروس میتوانید استفاده کنید گلبرگ های طبیعی و مصنوعی برای تزیین تختخواب است. نقطه کانونی انتخاب طرح و چسباندن پوستر مورد نظر بهتر است دیوار پشت تختخواب باشد.

پرده آویز ریسه ای، پرده آویز کریستالی، پرده آویز چوبی، پرده آویز نمدی، پرده آویز طرح گلیم فرش، پرده آویز قشقایی نمونه هایی می باشند که می توان از آنها برای طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده کرد. معماری خانه، تفکیک فضاها و انتخاب وسایلی با دقت هرچه تمام تر، نظرم را به خود جلب کرد. این از این جهتی است که اولا هر رنگ مفهوم خاص خودش را دارد و به نوعی باید در جای مناسب خودش به کار رود. درواقع بهتراین است کهفضای خواب مااز مکان کار و مطالعه ما جدا باشد زیرا بدن و مغز ما به هر مکانی کد خاص خودش را میدهد و این کد بر اساس فعالیت عمده ای که در آن محل صورت میگیرد تشکیل میگردد ولی در دنیای امروزه و آپارتمان نشینی اکثر آدم ها و نبود فضای متناسب نیاز همگان ما مجبوریم که تلفیقی از فضای کار ومطالعه و خواب را داشته باشیم. برای نمونه، در تصویر زیر اولین چیزی که در این آشپزخانه مدرن توجه هر کسی را به خودش جلب میکند، نورپردازی ویژهی بوفه است. مهمترین و نهایی ترین هدف ما این است که روزی ساخت ایران را معادل با کیفیت بالا در سراسر جهان معرفی کنیم.

نیز بر همین مبنا انتخاب میشوند و معمولا سعی میشود با وسایلی مثل سرویس خواب از نظر طرح و مدل ست شوند. وسایل اتاق خواب با توجه به کاربری اتاق انتخاب می شوند، معمولا سرویس خواب جزء جداییناپذیر این اتاق محسوب میشود، دیگر وسایل اتاق خواب با توجه به نیاز کاربر تهیه میشود، بهطور مثال در دکوراسیون اتاق خواب کودک معمولا وسایلی مثل تخت خواب، کمد لباس، استند اسباب بازی و… چهارمین موضوع و هیجان انگیز ترین کاریکه میتوانید داخل اتاق خوابتان انجام دهید ایجاد یکنقطه کانونی برای اتاق است. به طور مثال وجود اسکیت، توپ یا چوب بیسبال می تواند هیجان دکوراسیون اتاق خواب را بیشتر کند. هنگامی که اتاق خواب شما شلوغ و نامرتب باشد از زیبایی آن کاسته می شود. پرده اتاق بعد از تخت خواب از دیگر مواردی است که در زیبایی اتاق خواب شما تاثیرگذار است. همان طور که می دانید نورپردازی اتاق عروس امری مهم است. انتخاب یک رو تختی با کیفیت و خوش رنگ هم می تواند در زیبایی دکوراسیون اتاق خواب عروس موثر باشد علاوه بر زیبایی روتختی به جنس آن نیز توجه کنید خریداری یک رو تختی نرم و با لطافت هنگام خوابیدن روی تخت می تواند احساس خوب و راحتی را به شما ببخشد.

در چیدمان اتاق خواب عروس قرار دادن جای تخت خواب بسیار مهم است. قرار دادن گلدان در اتاق خواب حس شادابی و آرامش را منتقل می کند. اگر می خواهید هزینه ی بیشتری برای تزیین اتاق خواب خود انجام دهید. درب های دو تاشو برای دسترسی آسان به وسایلی که نمی خواهید در معرض دید باشد ، مناسب می باشد. وقتی سبک اتاق خواب شما مشخص باشد، انتخاب وسایلی چون سرویس تختخواب، پرده، کاغذ دیواری، لوستر و … میتوان در اتاق خواب پسران از سرویس خواب با شکلهای فانتزی و پسرانه مثل ماشین، کشتی یا شخصیتهای انیمیشنی پسرانه استفاده کرد. همچنین ممکن است از کافهها، خانههای تاریخی، زندگی سازگار با محیط زیست باشند. و این یعنی شما قادر خواهید بود تا طراحی داخلی سنتی را کاملاً به سبک خود به وجودآورید و در آن از لوازمی استفاده کنید که نشاندهندهی خصوصیات و سبک زندگی شخص شما باشند. سبک بوهمیان برخلاف دیگر سبک های دکوراسیون داخلی،از انواع رنگ ها در طراحی دکوراسیون استفاده کرده و فضایی دلنشین و جذاب را خلق میکند.

رنگهای این عناصر باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند و از یک الگوی ثابت پیروی کنند. از رنگهای خنثی مانند انواع تناژهای رنگی سفید، خاکستری و… برای بسیاری افراد انتخاب رنگ اتاق خواب بر اساس سن صورت میگیرد، به طور مثال تم رنگی اتاق خواب و دکوراسیون یک شخص کودک یا نوجوان با افراد بزرگسال کاملا فرق میکند. امر نورپردازی در زیبایی و آرامش اتاق خواب تاثیر شگفت انگیزی دارد که نمیتوان آن را نادیده گرفت. به عنوان مثال اگر تمایل به استفاده از میز نهارخوری مدرن دارید، تمام دکوراسیون خود را به خاطر میز نهارخوری تغییر ندهید. اگر دکوراسیونتان مدرن است با نصب این تابلوها میتوانید چیدمانی به سبک تلفیقی به وجود آورید. همانطور که پیشتر اشاره شد، در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن، بیشتر دیوارها با کابینت پر شده اند و نمی توان چندان روی تزئینات دیوارها مانور داد، اما فضاهای خالی بدون کابینت عمدتا شامل دیوارپوش های تزئینی هستند. قرار دادن شمع وارمر در کنار این گلبرگ ها زیبایی را دو چندان می کند.

شاید تاالان کهاین مقاله راخواندید باخود فکر کردید کهمن میگویم کلادر اتاق خوابتان یه تخت و یه میز و دوتا کنار تختی بذارید و تمام؛ ولی نه منظور من نظم دادنبه ایدههایی کهبرای اتاق خوابتان دارید بود واین نظم میتواند معطوف بهیک نقطه خاصدر اتاق بهطور مثال دیوار پشت تخت باشد . حالا بیایید با هم این آسمان و ریسمان و ستاره ها را به هم ببافیم ویک سقف واقعی کهکشانی در اتاقمان و به صور ت سه بعدی داشته باشیم ؛بله اگر شما هم مثل من زیاد حوصله ی تغییر مبلمان و .. را ندارید و یا اصلا میخواهید متناسب مبلمان جدیدتون سقف اتاق خوابتان را هم دکور کنید حتما سقف کشسان رو در نظر داشته باشید .بااستفاده از سقف های کشسان میتونید آسمان شب رو همراه با نورپردازی متناسب نیازتان داشته باشید .البته که امکان انتخاب هزاران طرح دیگر هم برای شما وجود دارد .اگر هم با سقف های کشسان آشنایی ندارید حتما مقاله ی “سقف کشسان ” را مطالعه بفرمایید. منتها همهاین وسایل رابه ساده ترین حالت ممکن کهبه نظرم میرسید طوری نظم دادهام کهدر محیط خواب من بی نظمی وجود نیاید.برای اینکار مجبورهم نیستیم هزینه خاصی بکنیم کمی ایده نیاز استکه میتونید درمقاله “ایدههایی برای دکور میز کار” مطالعه بفرمایید.