تزیین اتاق خواب پسرانه و دخترانه + دکوراسیون اتاق خواب ایرانی | dekoralsystem

پس اگر به سبک دکوراسیون مینیمال علاقه دارید از تاج تخت استفاده نکنید. نمونه­‌‎های ساده و مدرن پرده‌­های تاج تخت برای دکوراسیون سبک مدرن نیز می‌­تواند استفاده شود. رنگ بندی یکی از ارکان مهم در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب است.

http://dongfengblog.ir

در مجله خبری دکورال سیستم اتاق خواب سنتی از روتختی های چهل تکه و کوسن ها و بالشت های ترمه دوزی شده استفاده می شود. به طور معمول این سبک برای فضاهایی با آب و هوای سرد، مناسب هستند زیرا در آن از پتوهایی بسیار کلفت استفاده می شود که برای فصولی مانند بهار و تابستان مناسب نیستند. لازم به ذکر است که این سبک برای افرادی مناسب است، که شیفته مد و تکنولوژی امروزی نیستند و مایل‌اند ساعاتی از روز را به دور از دغدغه‌های روزانه‌، با مرور خاطرات خوش گذشته و عکس‌ها و وسایل قدیمی خاص خود سپری کنند.

  • لازم به ذکر است که این سبک برای افرادی مناسب است، که شیفته مد و تکنولوژی امروزی نیستند و مایل‌اند ساعاتی از روز را به دور از دغدغه‌های روزانه‌، با مرور خاطرات خوش گذشته و عکس‌ها و وسایل قدیمی خاص خود سپری کنند.
  • در اتاق خواب با دو پنجره بهتر است از پرده­ های ساده استفاده کنید تا باعث شلوغی فضای اتاق خواب نشود.
  • از طرفی دیگر به کار گیری معماری و سبک‌های قدیمی و سنتی در رنگ و چیدمان اتاق خواب فضای کاملا خاص و سبکی پر از نقش و نگار سنتی را برای شما به ارمغان می‌آورد.
  • همه رنگ های مناسبی برای اتاق خواب هستند، به شرطی که به میزان درست و با شدت کم استفاده شود.

فراموش نکنید بالای تختخواب بهتر است به دیوار اصلی اتاق چسبیده باشد. برای تختخواب یک نفره به دلیل کوچکتر بودن و استفاده یک نفر از آن آزادی عمل بیشتری وجود دارد. استفاده از گل و گلدان ها در فضای خواب قاعده مشخصی ندارد و به خلاف دکوراسیون پذیرایی، می توانید بنا به علاقه مندی و سلیقه خود از گیاهانی که به آن ها علاقه مندید در دکوراسیون اتاق خواب شخصی تان استفاده کنید. برای تغییر دکور اتاق خواب هایی که رنگ های خنثی و ساده ای مانند تونالیته های طوسی، خاکستری و کرم در آن ها به کار رفته است، کافیست کمی تناژ رنگی جیغ و هیجان انگیز به آن ها بیافزایید.

سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

هنگامی که برای خرید مبلمان اتاق خواب آماده هستید، با یک پلان کف و طراحی سنجیده فضا شروع کنید. مبلمان باید متناسب با اتاقی باشد که در آن قرار میگیرد – این امر به ویژه در مورد مبلمان اتاق خواب صادق است. اگر سقف بلند است، یک تخته سر بلند کمک می‌کند تا به وضوح اندازه آن را کاهش دهید. اگر اتاق خواب شما بزرگ است، مبلمانی را انتخاب کنید که مناسب فضای بزرگتر نیز باشد. یک صندلی و عثمانی اضافه کنید یا یک تکه مبلمان را در انتهای تخت قرار دهید تا به پر کردن متراژ اضافی کمک کند.

انتخاب اندازه فرش بسیار مهم است و باید المان‌های مختلفی را در نظر بگیرید. یکی از این موارد اندازه اتاق و تختخواب است، اندازه فرش باید به گونه‌ای باشد که زیر تخت و قسمتی از اطراف آن را بپوشاند تا هنگام بیرون آمدن از تخت پای شما کف سرد و سخت اتاق را لمس نکند. اگر از فرش های کوچک استفاده می‌کنید بهتر است آن را پایین یا کنار تخت پهن کنید. اگر اتاقی کلاسیک دارید، به دنبال پرده‌های پارچه‌ای بروید زیرا مناسب‌ترین گزینه برای این سبک دکوراسین هستند. همچنین زیر پرده اصلی از آستر استفاده کنید تا برای حفظ حریم شخصی و کنترل نور بتوانید از آن استفاده کنید.

توجه به ابعاد و اندازه مبلمان در اتاق خواب: