تفاوت بروکرها با یکدیگر در چیست؟

این واسط در بورس با نام کارگزاری و در فارکس با نام دلتا اف ایکس بروکر شناخته میشود. ریکوت، موقعیتی است که در آن یک بروکر نمیتواند یا نمیخواهد یک سفارش را در قیمت ثبت شده انجام دهد و سفارش را با ارائه قیمتی جدید به ما برمیگرداند. ریکوت، معمولا در معاملات بسیار بزرگ و در زمان انتشار دادههای اقتصادی و کنفرانسهای مطبوعاتی بانک مرکزی کشورها، رخ میدهد. اگر قیمت سریع تغییر کند، ریکوت، به دفعات رخ خواهد داد. معمولا پاسخ دهی به ایمیل ها بنا به سیاست بروکرها ممکن است بین یک تا چند روز به طول بیانجامد. بروکرها انواع متفاوتی دارند.

بروکر فارسی ایرانی

آرون گروپس دارای یک مارکت ترید باثبات بوده که پایینترین نرخ کمیسیون، بهترین میزان پشتیبانی و خدماتی بی نظیر را ارائه میدهد. پیپ کوچکترین حرکت قیمتی است که نرخ ارز بر اساس قرارداد بازار فارکس می تواند انجام دهد و نوسانات قیمت جفت ارزها بر همین اساس اندازه گیری میشوند. این بازارگردانان، ارزها را در حجم بالا از فراهمکنندگان نقدینگی (Liquidity Providers) خریداری کرده و در قطعات کوچک، به معاملهگران فارکس میفروشند. متاسفانه به دلیل نوسانات نسبتا کم جفت ارزها در فارکس، تریدرها به استفاده از اهرم بالا روی آورده و نتیجتا در مواردی که ضرر میکنند، میزان ضرر اصلی ضربدر اهرم استفاده شده، میشود.

اگر با نصب و نحوه کار با نرم افزار متاترید آشنا نیستید میتوانید از آموزش ویدیویی فراترید استفاده کنید. در این ویدئو نحوه استفاده از متاتریدر ۴ روی تلفن همراه بصورت قدم به قدم آموزش داده می شود. باید توجه داشته باشید که بیشتر بروکرها اگرچه امکان ثبت نام برای ایرانیها را فراهم کردهاند، اما به آنها خدمترسانی نمیکنند و در صورت واریز وجه، ممکن است امکان معامله با آن یا حتی امکان برداشت سرمایه وجود نداشته باشد. همان طور که با ثبت نام در کارگزاری میتوانید در بورس ایران سرمایه گذاری کنید یا با ثبت نام در یک صرافی میتوانید در بازار ارزهای دیجیتال معامله کنید برای سرمایه گذاری و معاملهگری در فارکس هم به یک شرکت واسطه نیاز دارید. تصور کنید میخواهیم جفت ارز EUR/USD را معامله کنیم.

در صورتی که نیاز به حساب اسلامی دارید، درخواست خود را به پشتیبانی ارسال کنید تا حساب معاملاتی را به حساب اسلامی تبدیل کنند. پیام ریکوت روی پلتفرم معاملاتی ما ظاهر خواهد شد و به ما خواهد گفت که قیمت تغییر کرده است و از ما میپرسد که آیا میخواهیم قیمت را بپذیریم یا نه. بنابراین، در پلتفرم معاملاتی خود، قیمت را وارد کرده و روی Buy کلیک میکنیم. به این ترتیب از هزینه های بالای راه اندازی اولیه جلوگیری می کنید و می توانید به یک پلتفرم دسترسی داشته باشید و بدون نیاز به خرید پلتفرم خود یا راه اندازی پلتفرم، شروع به جذب معامله گران کنید. با استفاده از قراردادن لیمیت اردها، به جای مارکت اردها، میتوانیم از اسلیپیج جلوگیری کنیم. ارسال نظرات، سوالات، پیشنهادها و انتقادهای خود در رابطه با تجاربتان در زمینه فریبکاری در فارکس یا راهکار جلوگیری از فریبکاری های فارکس را در قسمت دیدگاه مقاله برای ما، فراموش نکنید.

5. در مرحله بعدی باید نام کشور خود را از منوی کشویی انتخاب کنید. وقتی بروکری ادعا میکند که کمیسیون صفر دارد (یا اینکه کمیسیونی نمیگیرد)، این مبلغ را روی اسپرد اعمال میکند؛ یعنی ارز را ارزانتر خرید کرده و گرانتر به ما میفروشد. این دلیلی است که قیمتها نوسان کرده و به بالا و پایین میروند. چندین سایت خبری معتبر که باید اخبار فارکس را از آن دنبال کنید در قسمت تحلیل فاندمنتال فارکس برایتان آورده ایم. پس از اهرم با مدیریت سرمایه استفاده کنید و هیچ وقت طمع نداشته باشید. این بروکر طی 2 سال اخیر، با پشتیبانی های قدرتمند فارسی تبدیل به یکی از اصلی ترین گزینه های تریدرهای فارکس در ایران تبدیل شده است.

برای هرکسی که قصد خرید تعداد مشخصی ارز را با قیمت مشخصی دارد، باید به اندازه خریداران، فروشنده با همان قیمت و همان تعداد، وجود داشته باشد. برای توضیح این 3 دسته، فرض کنید قصد معامله جفت ارز EUR/USD را در قیمت 1.1050 داریم. ۵.حتما نوع بروکر خود را مشخص کنید تا بدانید در کدام بروکر ها فعالیت دارید و همچنین قصد کسب در آمد را دارید. به Ask همچنین Offer هم میگوییم و میزان عرضه برای یک ارز را نشان میدهد. HotForex، از طریق سیاست خود برای ایجاد بهترین شرایط تجاری ممکن به مشتریان خود و اجازه دسترسی به معامله گران و بازرگانان با استفاده از مشاوران خبره، بدون محدود کردن نقدینگی خود، خود را به عنوان یک واسطه فارکس برای معامله گران در سراسر جهان تاسیس کرده است.

فارکس در حال حاضر بیشترین معاملات را در بین بازارهای مالی دنیا به خود اختصاص داده است. به هرصورت، شما قصد ندارید هزاران دلار خود را به یک فرد یا شرکت که ادعا می کند قانونی است، بدهید؟ بیایید تصور کنیم قصد خرید یورو، در جفت ارز EUR/USD در قیمت 1.1965 را داریم. 0.7500 تبدیل شوند. در این نوع نمودارها، همچنین شایان ذکر است که چگونه الگوهای گوه و واگرایی های RSI یکدیگر را تقویت می کنند. همچنین دانستیم در میان روش های موجود، سریعترین و مناسب ترین متد جهت یادگیری فارکس، شرکت در دوره های تخصصی آموزش فارکس در مراجع آموزشی معتبر می باشد.

این قیمت، تقریبا همیشه بدتر از قیمتی است که ما سفارش داده بودیم. سفارش خرید ما در قیمت 1.1050 ثبت شده، اما ناگهان قیمت بازار به 1.1045 کاهش مییابد و سفارش ما 5 پیپ پایینتر از قیمتی که سفارش دادیم انجام میشود و سود کردیم. اسپرد ثابت، محاسبه هزینههای معامله را آسان میکند؛ زیرا ما دقیقا میدانیم که چه مقدار هزینه به کارگزاری، برای هر معامله، پرداخت میکنیم. اسپرد واید، زمانی که یک رویداد اقتصادی رخ میدهد یا نقدیندگی در بازار کاهش مییابد، رخ میدهد؛ زیرا اسپرد شناور، به میزان عرضه و تقاضا و نوسانات بازار بستگی دارد. علاوه بر این نکته حائز اهمیت برای این بروکر پوشش جبران خسارت تا سقف ۲۰,۰۰۰ یورو بابت رسیدگی به شکایات ارسال شده می باشد.

مجددا به عنوان کلام آخر، بهترین بروکر فارکس در حال حاضر که به ایرانیان سرویس دهی میکند، بروکر ویندزور هست. این بروکر توانسته تا پس از تأیید به عنوان کارگزاری فعال در حوزه ی معاملات آنلاین طلا، با تلاش های فراوان در عرصه ی بین الملل نیز فعالیت خود را آغاز نماید. البته، اسلیپیج همیشه به ضرر ما نخواهد بود. همانطور که از نام آن مشخص است، اسپرد ثابت (Fixed)، صرفنظر از شرایط بازار، همیشه یکسان باقی میماند و نوسانات بازار، روی این نوع اسپرد هیچ تاثیری ندارد.

اکوئیتی، ارزش فعلی حساب معاملاتی در فارکس را نشان میدهد و با توجه به نوسانات بازار، ممکن است هر لحظه، تغییر کند. توانایی بازار فارکس برای معامله در یک دوره ۲۴ ساعته تا حدی به دلایلی از جمله مناطق زمانی مختلف بین المللی و این واقعیت که معاملات از طریق شبکه ای از رایانه ها انجام می شود نه هر صرافی فیزیکی که در یک زمان خاص بسته می شود، بستگی دارد. وقتی قیمت به سرعت تغییر میکند، کارگزاری قادر نخواهد بود تا اسپرد ثابت را بهطور مداوم حفظ کند و قیمتی که در نهایت با آن وارد معامله میشویم، متفاوت از قیمت ورودی مورد نظر ما خواهد بود. دوباره تاکید میکنیم پیش از واریز به حساب از معتبر بودن کارگزاری و بروکر مورد نظر مطمئن شوید. در ساعاتی که بازارها با هم تداخل دارند، حجم معاملات به بیشترین مقدار خود میرسد، در نتیجه حرکتهای اصلی بازار در این ساعات رخ میدهد.

هرچند بازارهایی مانند فارکس یا سهام ساعات تعطیلی مشخص خود را دارند که باید به این مورد نیز توجه نمایید. به این مجوزها رگوله یا رگولاتوری میگویند. پیرو آنچه در وب سایت این شرکت ثبت شده است، این بروکر رگوله شده توسط رگولاتوری FCA که یک رگولاتوری با رده اعتبار بالاست می باشد. بهترین خدماتی که یک بروکر می تواند به مشتریانش ارائه دهد شامل: اولین و مهمترین آن داشتن مجوز رگولاتوری می باشد که به واسطه آن یک تریدر با خیال راحت بتواند سرمایه اش را به او بسپارد.

این نرمافزارهای معاملاتی را معمولا میتوانید از وبسایت بروکر انتخابی خود دانلود و روی کامپیوتر خود نصب کنید و از طریق آن در بازار فارکس معامله کنید. اگر بعد از ماه اول نتایج معاملات شما مثبت است شما می توانید 10% دیگر را در ماه دوم معاملات تان برای افزایش میزان معاملات تان اضافه کنید . اسلیپیج، مشکل دیگر اسپرد ثابت است. اسلیپیج، میتواند در استاپ لاس اردرها هم رخ دهد. اگر معامله ما در 1.1053 رخ دهد، میگوییم 3 پیپ اسلیپیج منفی را تجربه کردهایم. اگر میخواهید در خصوص بروکر آمارکتس بیشتر بدانید حتما به بخش بروکر فارکس ارائه شده در سایت تجارت فارکس مراجعه کنید.

البته باید توجه داشته باشید که اکثر بروکر های سطح اول دنیا که رگوله های معتبری دارند، به علت تحریم های بین المللی با ایرانیان همکاری نمی کنند. یکی از ویژگی هایی که eToro را محبوب و از دیگر بروکر ها متمایز کرده است، قابلیت کپی تریدینگ است. همچین شما به سادگی اگر با هر شیوه آموزشی نتوانستید ارتباط برقرار کنید، میتواند از شیوه دیگر یا استاد دیگری استفاده کنید. هیچ تضمینی وجود ندارد که معامله با قیمت جدید انجام شود و ریکوت دیگری رخ ندهد. اگر علاقهمند به کسب درآمد به صورت دلار و یا ارز دیگری هستید و آشنایی کافی با انواع تحلیل دارید میتوانید فعالیت در بازار فارکس را به عنوان یک کسب و کار کوچک آغاز کرده و با گذر زمان وسعت دهید.

آنها را مطابق راهنمای زیر تکمیل کنید. برای مثال تصور کنید میخواهیم جفت ارز GBP/USD را معامله کنیم. به این معنا که اگر استاپ لاس را در پندینگ اردر ثبت کنیم، در نوسانات شدید بازار، استاپ لاس ممکن است انجام نشود. اگر حداکثر لوریج ۵۰ به ۱ باشد (معمولا در ایالات متحده حداکثر لوریج این مقدار است)، باید حداقل ۲۰ دلار برای معامله در این جفتارز سپردهگذاری کنید. در این قسمت مهم ترین پارامترها یا ویژگی هایی که به هنگام انتخاب بهترین بروکر باید به آن ها توجه کنید را بررسی می کنیم. پس از ثبت یکبار اطلاعات، این اطلاعات ذخیره خواهد شد و می توانید در مراحل بعدی، بدون نیاز به ثبت مجدد از آنها استفاده نمایید. ما سفارش مارکت اردر را برای خرید در قیمت 1.3090 ثبت میکنیم. بروکر به ما قیمت فروش 1.3085 و قیمت خرید 1.3090 را ارائه میکند. بروکر ارز را با قیمت 1.3080 خریده و به ما به قیمت 1.3090 میفروشد و 10 پیپ سود میکند؛ زیرا ما سفارش مارکت اردر ثبت کردهایم و 10 پیپ ضرر میکنیم.

مزیت اصلی استفاده از A-Book Broker این است که تضاد منافع کمتری وجود دارد زیرا سود مشتریان آنها تأثیر منفی بر تجارت آنها ندارد. در این مقاله با انواع بروکرها و ویژگیهای هر کدام از آنها آشنا میشویم. توصیه کلی بر این است که قبل از آغاز فعالیت در هر زمینه ای، تلاش کنید با اصطلاحات فارکس به زبان ساده آشنا شوید. فیدبک و درامد های دانشجویان ما هرروزه در کانال تلگرام ما گذاشته میشود.شما میتوانیدگوشه ای بازخوردها و نتایج دانشجویان ما را در سایت در قسمت بازخوردها و نتایج دانشجوها مشاهده کنید. پس توجه کنید که حتما در سایت معتبر و اصلی ثبت نام خواهید کرد.