تفاوت دکوراسیون مدرن و کلاسیک در چیست؟

همچنین شما میتوانید از میزهای عسلی در میان انواع میز دکوراسیون منزل برای زیبایی بیشتر استفاده کنید. همانطوری که شما می توانید از فرش برای آشپزخانه های مدرن استفاده کنید و فضای آشپزخانه را شیک تر سازید می توانید فرش و گلیم ایرانی را هم در آشپزخانه های سنتی مورد استفاده قرار دهید. اما استفاده از گل های آپارتمانی تنها برای برقراری ارتباط دوباره با طبیعت و بهره مندی از آرامش خاص آن نیست! این موضوع موجب می شود که تنها در نظر طول با یکدیگر متفاوت باشند. در موارد متعدد و قابل تامل، دکوراسیون غیر اصولی و غلط، نه تنها می تواند به سلامت روانی انسان آسیب های متعددی برساند، بلکه با زایل کردن عملکرد و کاربری فضا می تواند مخل آسایش و تخریب کاربری شود. یک روش دیگر برای روشنایی بخشیدن به فضای اتاق در دکوراسیون کلاسیک استفاده از پایه شمعهای برنزی است که چهرهای قدیمیتر به فضای اتاق میبخشند.

از طرف دیگر برای اینکه فضای منزل شما شیک تر به نظر برسد به شما پیشنهاد میکنیم که کنسول، میزعسلی و دیگر کمدهایی که در اتاق نشیمن مانند کمد دیواری و کمد دکوری وجود دارند را در یک تناسب رنگی، انتخاب و چیدمان کنید. نکته: برای دکوراسیون خانههای کوچک پیشنهاد میکنیم که این ۴ مطلب را حتما مطالعه نمایید تا بتوانید طراحی موفقیتآمیزی داشته باشید. چه نیازی است به دکوراسیون محیط کار اهمیت بدهیم وقتی تنها ساعاتی از روز را در آن سپری میکنیم و سپس راهی خانه میشویم! در طراحی دکوراسیون منزل و محیط های کاری و تجاری چند اصل و قانون مهم وجود دارد که باید به آن توجه ویژه داشت. فضای محدود و کم کابینت ها، سطح باریک اُپِن یا پیشخوان، نبودن هیچ فضایی برای قرار دادن میز ناهارخوری و محیط دلگیر و کم نور، بخشی از مشکلات مهمی است که همه ما در چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه کوچک با آن روبرو هستیم. 2. 1- تعادل و تقارن در دیزاین و چیدمان لوازم آن وجود دارد. در واقع، دو ویژگی مهم تخت خواب های کلاسیک، وجود منبت کاری روی تاج و دسته های ستونی تخت خواب است.

بهتر است قبل از طراحی کاغذ دیواری با یک طراح حرفه ای دکوراسیون و متخصص در این کار مشورتی انجام دهید تا به طرح مورد علاقه و خاص خودتان برسید. مبلمان به طور معمول از یک دوره تاریخی خاص پیروی نمی کند، به جای آن این فضا (فضایی با دکوراسیون تردیشنال) معمولا از ترکیب چندین سبک تردیشنال و یا حتی معاصر تشکیل شده است؛ مانند مجموعه ای از قطعات مورد علاقه صاحب خانه. طراحان داخلی متخصص و دکوراتور باتجربه، دوره های لازم برای دکوراسیون داخلی را پشت سر گذاشته اند و با بهترین مدل های طراحی دکوراسیون داخلی آشنایی دارند. به همین دلیل در این مقاله از مجله اینترنتی گلزارهوم به معرفی 12 مدل دکوراسیون آشپزخانه ترکیه شیک و ایرانیپسند پرداختهایم؛ تا نکات مفیدی و کلیدی در رابطه با این سبک دکوراسیون را با شما درمیان بگذاریم؛ و شما بتوانید با الهام از تصاویر ارائهشده و نکات زیر، دیزاین آشپزخانهتان را به دیزاین یک آشپزخانه ترکیهای تغییر دهید. برای اینکه فضای اتاق خواب شما از سبک کلاسیک پیروی کند، شما باید از تخت خواب هایی که بر روی چوب آنها از هنر منبت کاری استفاده شده به همراه پارچه مخمل استفاده کنید.

اجرای دکوراسیون کلاسیک پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه، حمام و دستشویی مستلزم پیروی از اصول این سبک است. چون حفظ سادگی و خلوت بودن از مهم ترین اصول طراحی اتاق خواب به شمار می رود. اول از همه باید توجه داشت که تمام مبلمان به صورت متقارن و هارمونیک ساخته و بکار برده شده اند و این امر باعث میشه که خانه شما تعادل و صمیمیت خاصی داشته باشد. قطعا تناسب رنگی در میان اجزای دکوراسیون داخلی باعث چشم نوازی و زیبایی بصری میشود که در نگاه اول ذهن مخاطب را به خود جلب میکند. شما برای ایجاد نور و درخشش در منزل خود لازم است از وسایلی مانند شمعدان و لوسترهای کریستالی، طلایی، برنزی و مسی درچیدمان خود به کار ببرید. شمعدان سبک کلاسیک هم مانند لوستر از جنس فلزاتی از جمله نقرهای، طلایی، برنزی و برنجی و یا از جنس چینی و کریستال ساخته میشود. در این سبک معمولا از رنگ هایی استفاده میشود که از طبیعت اقتباض شده اند و در عین زیبایی بسیار آرامش بخش هستند. برای استفاده درست و به جا از رنگها در دکوراسیون منزل باید اصول رنگ شناسی و هارمونی در دکوراسیون داخلی را بدانید.

از طرف دیگر برای کف پوش نیز میتوانید از سنگ و چوب برای ایجاد فضایی لوکس و شیک استفاده کنید. همانطور که گفتیم به دلیل استفاده از وسایل لوکس و شلوغی در سبک کلاسیک و همچنین استفاده زیاد از چوب که معمولا به رنگ قهواه ای هستند، نور و درخشش اهمیت زیادی دارد. سبک دیگری که آن نیز از قدرت فوق العاده ای برای ایجاد تغییر در آشپزخانه برخوردار است، سبک اسکاندیناوی است. در طراحی دکوراسیون مدرن تاکید بر روی سادگی و جزئیات و مبلمان کمتر است.استفاده از اشکال هندسی از جمله اشکال چهارگوش و دایره که فرم های گوشه دار نشان دهنده سرسخت بودن فضای مدرن و فرم های منحنی نشان دهنده حرکت و پویایی هر فضا است و ترکیب این دو باهم در طراحی به شکل براق،شفاف،صیقلی و صاف یک ویژگی دیگر این سبک است.همچنین آثار نقاشی ابستره و مجسمه های انتزاعی در این سبک جایگاه ویژه ای دارد. این را باید به یاد داشته باشیم انتخاب متناسب آن با سبک دکوراسیون داخلی بسیار مهم است. در این سبک که برگرفته از گذشته های دور است هر چیز نوستالژیکی که شما را به یاد دوران گذشته بیندازد میتواند حضور داشته باشید. کتابخانه کلاسیک عضو جدانشدنی سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی محسوب میشود.

با قرار دادن تخت در قسمت بالاتر اتاق ، از فضای زیر آن برای قفسه، کمد لباس و حتی طراحی یک روشویی استفاده کنید. همچنین شما میتوانید برای نمای کلاسیک اتاق خوابتان از سایر وسایل مانند میز توالت، کمد و میز درآور متناسب با ایده تخت خواب خود، انتخاب و تهیه کنید تا دکوراسیون کلاسیک شما تکمیل شود. از طرف دیگر معمولا پارچه های تخت خواب کلاسیک از جنس مخمل هستند. به طور کلی پرورش و نگهداری از بونسای کار راحتی نیست و حتماً باید با مشورت کارشناسان در این زمینه انجام دهید. برای تهیه این نوع کف پوش نیازی نیست که از لایه های چوبی درختان به طور مستقیم استفاده شود . یک راهحل دیگر استفاده از محفظه برای جا دادن یخچالفریزر، ماشین لباسشویی و ظرفشویی است که در اکثر آشپزخانههای مدرن جایی برای آنها در نظر گرفته شده است. طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک گاهی حتی از آشپزخانههای بزرگ بـهمراتب دشوارتر اسـت؛ بـهویژه هنگامی کـه میخواهید در فضاهایی تنگ و کمجا، کابینتهایی با کارکردهای گوناگون طراحی کنید یا بـه آشپزخانهای معمولی و بیرنگ و روح، جلوهای خاص و چشمگیر بدهید.

اصول مهم این سبک استفاده از کابینتهای بدون قاب، اجزای براق و ساده با خطوط افقی یا عمودی می باشد. آنچه که در این مطلب از شارین آرک به بیان آن پرداختیم، ارائه اصول و نکاتی در زمینه طراحی آشپزخانه بود. یکی از گیاهان آپارتمانی با برگ های رنگی است که آب و هوای مرطوب را دوست دارد. در این قسمت لازم است به یک تفاوت مهم اشاره کنیم. به همین خاطر زمانی که شما یک چیدمان خاص در منزل دارید مخاطبان شما از تماشای آن همه زیبایی به وجد میآیند. فرش ایرانی ارزش و اعتبار بیشتری به دکوراسیون کلاسیک ایرانی می بخشد و چه به لحاظ شکل و فرم و چه از نظر مفهومی با این سبک چیدمان هماهنگی دارد. البته این دلیل نمی شود که شما آن را با سبک روستیک اشتباه بگیرید هرچند که شباهت های ریز و درشتی هم باهم دارند. البته فراموش نکنید که کیفیت مواد به کار گرفته شده باید بالا باشد و از نوع گران قیمت تهیه شده باشد. همچنین باید بدانید، نباید رنگ ها با هم تضاد بالایی داشته باشند و از طیف های رنگی جسورانه و خالص استفاده نکنید. همانطور که ممکن است بدانید، انواع مختلفی از اجزای مبلمان، طرح های مبلمان و متغیرهای مرتبط با طراحی مبلمان وجود دارد.

برای حمام کلاسیک هم شرایط تا حد زیادی شبیه به همان سرویس سایت dekoralsystem بهداشتی است. شما باید در حمام کلاسیک از قاب آینه، وان، شیرآلات و چراغ های متناسب با هم استفاده کنید. دکوراسیون داخلی آشپزخانه شامل وسایلی که داخل آن قرار می گیرند می شود و هر چه وسایل با دقت بیشتری خریداری شوند دکوراسیون داخلی آشپزخانه هم زیباتر خواهد بود و بهتر است در انتخاب سبک و وسایل آشپزخانه و رنگ و طرح آن ها به هارمونی وسایل و سبک آشپزخانه و سایر قسمت های خانه هم توجه کنید و وسایلی را در آشپزخانه قرار دهید که با سایر وسایل در تناسب باشند و آن ها نیز باید به بهترین نحو ممکن چیده شوند. یکی از مهم ترین ویژگی های چیدمان منزل به سبک کلاسیک، وجود تقارن و نظم در چیدمان وسایل منزل است. گروه مهندسی معماری آچیلان دکور یکی از بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی در تهران است که در زمینه ساخت، طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی، منزل، نما، چیدمان و ساخت بیش از یک دهه تجربه دارد.

به طور مثال در این سبک از تابلوفرش، وسایل عتیقه، لوازم چوبی منبت کاری شده و … 3. 2- با توجه به گذشته تاریخی این سبک که برگرفته از یونان باستان و روم است، حالتی سلطنتی دارد که تجمل گرایی در آن به وضوح نشان داده میشود. وجود نظم، تقارن و تعادل در سبک معماری کلاسیک که با آرمان­های امپراطوری یونان و روم مطابقت دارد. صرف نظر از اینکه شما تن های خنثی ، پاستلی یا پالت های رنگی پررنگ را ترجیح می دهید ، از ترکیب گزینه های رنگی قوی در اتاق خواب به سبک کلاسیک ، عصبی نباشید. البته در این سبک نیز میتوان همانند سبک مدرن از رنگهای خنثی استفاده کرد اما باید توجه شود که رنگهای اصلی بکار رفته باید از بین رنگهای گرم انتخاب شوند. رنگ های گم و خنثی که چشم ها را آزار نمی دهد و ست کردن آن ها نیز به راحتی امکان پذیر است. 6. 5- وجود نقطه کانونی ضروری است. در دکوراسیون کلاسیک، شومینه، یک آینه بزرگ، پیانو یا آثار هنری بزرگ نقطه کانونی مناسبی هستند. شمعهای معطر به هیچ وجه گزینه مناسبی برای فصل تابستان نیستند. این میزها مهم ترین بخش اتاق نشیمن بوده و محل مناسبی برای قرار دادن قهوه، نوشیدنی، ریموت کنترل، تلفن، کتاب، وسایل تزئینی و …

از شمعدان ها در بخ های مختلف خانه استفاده نمایید. در دکوراسیون مدرن تغییر دادن نحوه چیدمان خانه نیز نسبتا راحتتر است و در صورت تمایل به تغییر چیدمان و سبک خانه، نسبت به سبک کلاسیک راحتتر میتوانید این کار را انجام دهید. در این میان بهکارگیری نورپردازی کلاسیک هم جلوه، جلال و شکوه این سبک چیدمان را دو چندان میکند. معمولا در این سبک از رنگ های فاخر و گرم مانند سفید، کرمی، خاکستری، طلایی، شیری، نقره ای، زیتونی، ارغوانی و سفید صدفی استفاده میکنند. معمولا رنگ های غالب در طراحی حمام و سرویس بهداشتی کلاسیک رنگ های طلایی، سفید و کرمی هستند. در طراحی داخلی آشپزخانه معمولا از رنگ های کرم، سفید و طوسی استفاده میشود. هستند. اگر در خانه ود ستون دارید به هیچ عنوان از آن غافل نشوید. این که مخاطب یا مشتری احساس کند شما بر خواستهها و نیازهای او اشراف دارید شما را در ذهن خود تأیید کرده است و منتظر است تا کار شما را ببیند. حالا در این سایت مجموعهای از تصاویر زیبا از خانههای مختلف میبینید که با ایدههای مختلف طراحی و چیدمان آنها انجامشده و میتوانید از آنها برای تغییر چیدمان خانه خود استفاده کنید.

اگر پایه های کابینت شما منحنی و یا تزیین شده باشد، فضای شما را کلاسیک تر میکند. اگرچه درخشش فلزات طلایی، نقرهای و برنجی و حواشی زینتی از ملزومات سبک دکوراسیون کلاسیک به شمار میآیند و مبلمان استیل با دسته و پایه معرق کاری شده و پارچه رومبلی براق و مخملی و پردههای پرچین و والاندار همگی با استایل سبک کلاسیک هماهنگ هستند، اما انجام نورپردازی کلاسیک، مجموعه این سبک دکوراسیون را تکمیل میکند. فضایی به سبک کلاسیک، در وهله نخست، از نظر نورپردازی عمومی، باید پر نور باشد تا تزئینات براق این سبک را بازتاب دهد. همانطور که در ابتدای متن گفتیم، استفاده از سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی بیشتر مورد پسند افراد ثروتمند است که به سبک های قدیمی علاقه بیشتری دارند. در میان تمامی سبک ها، سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی از نقش و نگارهای گل و بوته استفاده میکند. همچنین میتوانید از سبدهای ذخیره سازی اسناد در دفتر کار خود برای جلوگیری از شلوغی و به هم ریختگی استفاده کنید. برای آشپزخانه و سرویس حام و دستشویی هم میتوانید از سرامیک و یا سنگ های طبیعی استفاده کنید.

محدودیتی برای این زمینه شغلی وجود نداشته و کسانی که به چیدمان منزل، ست کردن رنگ ها با یکدیگر و موارد مشابه علاقه مند هستند به راحتی و با کمی حوصله میتوانند یک دکوراتور داخلی شوند. ترکیب یک قالیچه در کف این آشپزخانه می تواند گرما را نیز به فضا اضافه کند. 4. 3- از متریال طبیعی و رنگ های گرم در ترکیب تم آن استفاده میشود. اتاق خواب و نشیمن، ترکیب رنگی شاد و روشن دارند ولی آشپزخانه با رنگ های تیره تر دکور شده. گیاهان به خودی خود سبک خاصی ندارند ولی برای تکمیل هر سبک دکوراسیون و ایجاد زیبایی و تناسب در دکور منزل، می توان از فرم و شکل برگ هایشان استفاده کرد. رنگ سف باید به نسبت دیگر بخش ها و حتی خود دیوار روشن تر باشد. سبک کلاسیک یکی از پرطرفدارترین سبکها در دنیای معماری و طراحی داخلی و حتی نوع چیدمان خانه است که دوام و جلوهای طولانی دارد و طبق این سبک، مدام نیاز نیست با تغییر ذائقه بازار و مد دکوراسیون، وسایل را تغییر داد. 1. در طراحی چیدمان داخلی کلاسیک از کوچک ترین بخش های خانه گرفته تا اصلی ترین و بزرگ ترین قسمت های آن باید جزئیات بسیار دقیق رعایت شود.