تیرینک دمنوش، قهوه، چای، شکلات | OkChay

سرو چای در فنجان های برنجی، باعث شیک تر و تجملاتی تر شدن پذیرایی شما از مهمانان خود میشود و جمع دوستانه شما را چایی و نبات صمیمی تر میکند. مصرف چای سفید برای کسانی که از آنفولانزا و سرماخوردگی رنج می‌برند، بسیار مفید است. مطالعه دیگری به منظور بررسی اثرات عصبی حفاظت از عصاره چای سفید بر روی سمیت پراکسید هیدروژن انجام شد. نتایج این مطالعه نشان داد که خواص آنتی اکسیدانی عصاره چای سفید از عصب سلولی محافظت می‌کند. چای سفید حاوی مواد مغذی و خواص ضد میکروبی است که بدن را در برابر بیماری‌های مختلف محافظت می کند. حاوی تانن‌ها، فلوراید و فلاونوئیدها مانند کاتچین‌ها و پلی فنل‌ها است.

  • با سایر روشها نیز تهیه این چای ممکن است، مانند سرخ کردن، بخارپز کردن، بو دادن یا گذاشتن آن روی شعله ملایم.
  • در یک کارآزمایی بالینی که توسط انجمن تحقیقات دیابت پزشکی انجام شده است، افراد دیابتی که چای را با 3 گرم زعفران مصرف کنند، میزان کلسترول خود را کاهش می‌دهند.
  • این دمنوش، مدتهاست که به عنوان یک داروی سنتی مورد استفاده قرار می گیرد؛ زیرا سرشار از فلاونوئید است.
  • اما در کره جنوبی، عصاره و شربت آلو سبز در فروشگاه ها قابل تهیه است.
  • چندین مطالعه فواید مصرف انواع مختلف چای از جمله چای سبز، چای سیاه، چای زنجبیل و چای هیبیسکوس را در پیشگیری از سرطان نشان می‌دهد.

چای سفید با داشتن املاح آنتی اکسیدانی خطر ابتلا به پیری زودرس را کاهش می‌دهد. با سرد شدن هوا، یک فنجان چای میوه ای زمستانی، مانند هیچ چیز دیگری، نمی‌تواند گرما و حس خوب و دلنشین را برایتان فراهم کند. همانطور که از اسم آن مشخص است، فرمول ثابت و مشخصی برای تهیه این چای وجود ندارد. دوستداران چای و تولیدکنندگان کارخانه ها، این چای ها را به دلخواه خود و به روش های مختلفی تولید می کنند. چای بابونه از گلهای خشک گیاه بابونه تهیه می شود و مدتهاست که مورد توجه محققان و علاقه مندان به چای است.

کاهش کلسترول از خواص چای سیاه

نوشیدن چای بنفشه به کاهش سردردهای شدید، تسکین برونشیت،کاهش التهاب مفاصل و درمان بثورات پوستی کمک می‌کند. امروزه تنوع چای‌های گیاهی بسیار زیاد و مطابق با سلایق مختلف است. چای گیاهی از برگ، ریشه و میوه گیاهان تهیه می‌شود و گاهی از ادویه‌های گوناگون نیز استفاده می‌شود. فواید سلامتی چای‌های گیاهی مختلف به ترکیب آنها بستگی دارد، اما بسیاری از آنها مزایای مشابهی را دارا هستند.

حتی اگر چای ایرانی رنگ چندانی نداشته باشد، طعم خاص خود را دارد و در قسمت‌های مختلف دارای طرفداران بسیار زیادی است. در نظر داشته باشید دمنوش‌ها یا چای‌های گیاهی در انواع طعم‌ها در دسترس شما خواهند بود. برای مثال برخی از این چای‌ها از ساقه‌ها و ریشه‌های گیاه زنجبیل تهیه می‌شوند و طعمی نزدیک به همین گیاه دارند. این چای سنتی و خاص از برگ‌های خشک گل همیشه سبز تهیه می‌شود که این گیاه یکی از گیاهان بومی آمریکای جنوبی به حساب می‌آید. براساس تحقیقات به عمل آمده این چای در سراسر دنیا از اهمیت خاصی برخوردار است و در مراسم خاص و ویژه آن را می‌نوشند.

چای سیاه و لیمو عمانی

تیرینک دمنوش، قهوه، چای، شکلات | OkChay