دوازده ایده طراحی دکوراسیون ماکسیمال یا حداکثری -بخش دوم

در این سبک بیشتر از رنگ های گرم، مات و سفید استفاده می شود. یک دکوراسیون کلاسیک پذیرایی دو ویژگی عمده دارد؛ اولاً اینکه بسیار جذاب است و ثانیاً پیچیده به نظر می رسد. این سبک از نظر هزینه ی تمام شده نسب به کار های مدرن در سطح بالاتری قرار می گیرد. البته در کنار تمامی علاقه مندی ها به سبک های مدرن و ساده هنوز افرادی هستند که سبک های کلاسیک را برای خانه هایشان می پسندند. همراه با اجرای سبک مورد علاقه باید تاسیسات و تجهزات محیط مورد بررسی و بهبود قرار گرفته تا در طول زمان مشکلی ایجاد نکند و طول عمر پروژه بالا برود. دکوراسیون منزل کلاسیک و طراح داخلی باید قابلیت برنامهریزی و اجرای پروژه، تصمیمهای عملکردی را داشته و با پیمانکار و کارفرما همکاری کند و تمام کارها بنا به نظر خود آنها انجام شود. یکی از روشهای اجرای سبک طراحی حداکثری در اتاقی که شرکت Designs by Humansآن را طراحی کرده اجرا شده است. به غیر از این موارد ، طراح داخلی ، باید تجربه ی عملی کار با متریال های متفاوت و تاثیر آنها را در محیط بداند که این مهم ، از طریق شرکت در کارگاه های عملی و حضور در استودیو های معماری به عنوان کارآموز برای فراگیری تجربه به دست می آید .

اما در مقابل این تصویر کاملاً ساده و مینیمال است. همان طور که در تصویر فوق نیز مشاهده می کنید، رنگ مخمل مبل این منزل، نارنجی گرم و شادی است که روحی تازه به خانه می بخشد. امروزه دیگر مدتها از زمانیکه فقط عدهای ماهر توان انجام کارهای خاص را داشتند می گذرد. از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا چیدمان شما منظم و اصولی انجام شود تا وسایل محیط مکملی برای فضای شما و سبک ایجاد شده باشد. از مهم ترین کارهایی که برای تبدیل شدن به یک دکوراتیو باید انجام دهید، مطالعه و کسب مهارت می باشد. مرتفع بودن وسایل و کابینتها باعث میشود که افراد در دسترسی به آنها با مشکل رو به رو و با شکسته شدن ظرف مواجه شوند. اشرافی و سلطنتی بودن یکی از ویژگی های اصلی سبک کلاسیک است و مبلمان کلاسیک نیز باید این ویژگی را دارا باشد. انتخاب کاغذ دیواری و کفپوش نیز از دیگر مواردی ست که در این مورد باید در نظر داشته باشید.

اگر شما بتوانید یک کف پوش مناسب با سبک دکوراسیون داخلی انتخاب کنید تاثیر بسیار شگفت انگیزی در فضای خانه شما خواهد داشت. کف پوش باید در برابر سرما و گرما مقاوم باشد و در طی گذر زمان ترک خورده و زشت جلوه نکند. در قسمت آشپزخانه های کلاسیک بهتر است از لمینت های روشن استفاده کنید؛ چراکه لمینت ها نسبت به پارکت ها مستحکم تر و مقاوم ترند و در محیطی مانند آشپزخانه که رفت و آمد در آن زیاد است استفاده از آنها به دلیل برخورداری از لایه های محافظ رویی و زیرین که به منظور عدم نفوذ آب در نظر گرفته می شوند ایده بهتری هستند. عده ای هم عکس این نظر را دارند و این سادگی را علت اصلی آرامش خانه های نقلی و کوچک می دانند که باعث شده تا متراژ آن را بزرگتر از آنچه که در واقعیت وجود دارد، نشان دهد. تغییر نقش آشپزخانه در خانههای امروزی، لزوم یک تغییر دکوراسیون داخلی آشپزخانه را به وجود آورده است. راهی بهتر برای ایجاد یک طراحی دکوراسیون اداره منحصر به فرد و پر جنب و جوش وجود ندارد جز ترکیب عناصر مختلف در پلان باز!

مهمترین نکته در پاسخ به این سوال این است که نوع و میزان فضایی که در اختیار دارید را تا حد امکان با روال خرید خود و تعداد دفعاتی که پخت و پز انجام می دهید مطابقت دهید. اما نکته ای که در مورد آنها مهم است این است که باید اولاً از پارچه های بسیار باکیفیتی تهیه شده باشند و ثانیاً رنگ آن مطابق با رنگ هایی باشد که در این سبک انتظار می رود. تاج هایی که در این نوع کابینت ها استفاده می شود نیز از جنس چوب هستند. کاشیها و سرامیکهای درجه یک با طرحهای فانتزی و شکیل نیز از الزامات طراحی این بخش است.

البته باید بدانید آینه را کجای پذیرایی نصب سایت dekoralsystem کنید! اتاق پذیرایی را می توان به عنوان یکی از اصلی ترین فضاهای منزل به کمک سبک دکوراسیون کلاسیک جذابتر و فاخرتر طراحی کرد. برای انجام اصولی این سبک بهترین گزینه بازسازی ساختمان است که بتوانید ایده های لازم برای طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک را از صفر در محیط پیاده کرده و بتوانید کاربرد مورد نیاز خود را منزل را هم از نظر کاربری هم از نظری زیبایی تجربه کنید و در نهایت تا مدت ها نیازی به بازسازی محیط خود نداشته باشید. متریالی که مبلمان از آن ساخته می شود تأثیر زیادی در جذابتر و لوکس تر به نظر رسیدن مبلمان دارد. مهم ترین ویژگی آشپزخانه های کلاسیک استفاده از کابینت های چوبی و کنده کاری شده (تزئین شده) می باشد. این که قسمتی از خانه بر اساس اصول خود ساخته شود یک مسئله مهم است و در مقابل مسئله دیگری مانند این که چه چیز برای آن قسمت مناسب است و کارامدی بهتری دارد قرار دارد.

در دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک به دلیل استفاده از چوب طبیعی، زیبایی و صمیمیت را در خانه افزایش داده است. مبلمان چرم در آن دوره از تاریخ اروپا طرفداران بیشماری در بین اشراف و کارخانهداران داشت و به همین دلیل به یکی از عناصر جداییناپذیر دکوراسیون صنعتی تبدیل شده است. در این موارد طراح مدنظر می تواند با متصل کردن میزه جلسات به میز مدیریت آن را به عنوان یک میز کنفرانس نیز در نظر بگیرد و از این طریق از حداقل فضای موجود استفاده لازم و کاربردی برای طراحی دکوراسیون اداری در نظر گرفته می شود، اما اگر فضای مطلوب برای اتاق مدیریت وجود داشته باشد، میتوان از میز کنفرانس و مبلمان اداری نیز استفاده خوبی داشت. اگر قرار است مبلمانی با رنگ تیره انتخاب کنید حتماً در نظر داشته باشد که دیوارهای پشتی باید به قدر کافی روشن باشند تا مبلمان بتواند از دیوارها تفکیک شود. اگر امکان تابش نور طبیعی به داخل آشپزخانه وجود ندارد، بهتر است از نورهای مصنوعی و لامپ و چراغ های مختلف استفاده شود. با وجود این سبک، محدودیت و چارچوبی وجود ندارد.

حذف دیوار قسمت بالایی کابینت در سال های اخیر مورد پسند قرار گرفته و از لحاظ بصری باعث می شود که آشپزخانه روشن تر و بزرگتر به نظر برسد. رنگ ها از اصلی ترین عناصر در همه سبک های دکوراسیون و به خصوص سبک دکوراسیون کلاسیک محسوب می شوند. اولین بار طراحی دکوراسیون کلاسیک در زمان های بسیار قدیم بیش از 2 هزار سال پیش در معماری های رومیان و یونانیان باستان مورد استفاده قرار گرفت. استفاده از لوستر ها در سبک کلاسیک معمولا در وسط سقف می باشد تا سبب به وجود آمدن یک فضای دل انگیز شود. پارکت های طلایی بهترین انتخاب برای دکوراسیون خانه های کلاسیک است زیرا رنگ این پارکت ها روشن است و فضای کلاسیک خانه را دلباز تر می کند و زمینه ای روشن برای خودنمایی فرش ها و مبلمان با طرح های شلوغ و رنگی به وجود می آورد. سبک روستیک از طبیعت زیبای اطرافمان الهام گرفته و از عناصر خام و اغلب ناتمام از جمله چوب و سنگ ترسیم می شود. سبک ساحلی از خانهها و فضاهای داخلی شهرهای ساحلی الهام گرفته است.

در این سبک می توان همه چیز را از قبل پیش بینی کرد و مثل سبک مدرن خیلی مجالی برای بروز خلاقیت و ورود به دنیای ناشناخته ها وجود ندارد. انتخاب شما حتی می تواند سبک های مدرن تر و امروزی تری باشد، با این شرط که ساده باشند و از نظر رنگ و طراحی شباهت هایی با سبک کلاسیک داشته باشد. کابینت هایی که اغلب برای آشپزخانه های کلاسیک مد نظر قرار می گیرد انواع کابینت های چوبی قهوه ای روشن و یا تیره است که ممکن است در بخش هایی مثل دستگیره ها طلایی باشد. طرح های داماسک خود می تواند متنوع باشد و شامل انواع طرح های داماسک بزرگ، کوچک و یا حتی ترکیبی باشد. گلیم و یا فرش لاکی هم نشانه صنعت سنتی در ایران است. دیوارهای خالی نشانه یک اتاق ناقص است.

تنوع در چیدمان وسایل آشپزخانه و کابینتها در آشپزخانههای کوچک میتواند زیبایی این قسمت از منزل شما را دو چندان کند. در تعریف سبک دکوراسیون کلاسیک می توان این سبک را شیوه ای از چیدمان منزل دانست که در زمانهای گذشته در کشورهای غربی رایج بوده است. دکوراسیون کلاسیک، نوعی از طراحی دکوراسیون می باشد که در آن فضای آشپزخانه با وقار و با شکوه به نظر می رسد. همچنین به علت دارا بودن طرح ها و رنگ های زیاد ، شلوغ به نظر می رسند. به عبارت دیگر، مانند تمام رشته های تحصیلی افرادی می توانند به خوبی به موقعیت های شغلی مناسب دست پیدا کنند که مهارت کافی در رشته خود را داشته باشند. برای شروع نیز میتوانید با کارآموزی در شرکتهای خصوصی یا دفاتر خصوصی تجربه کاری خود را افزایش داده و تواناییهای شخصی و مهارتهای شغلی خود را افزایش دهید. این سبک از دکوراسیون داخلی منزل با افزایش نظم ذهنی موجب می شود آرامش فرد افزایش یافته و فضا به نوعی برای افراد جذابتر باشد.

اگر قصد ندارید تمام دیوارهای اتاق پذیرایی را رنگ کنید، رنگ کردن یک دیوار هم کفایت میکند. پس از یک نظافت کلی که معمولا پاسخگوی این فضا نبود قطعا خانواده ها به رنگ کردن این فضا بسنده میکردند که پس از گذشت یک الی دوماه معمولا به حالت قبلی خود بازمیگشت .به همین علت است که امروزه اگر میخواهید سقف آشپزخانه تان تمیز و همین طور زیبا باشد به شما پیشنهاد میکنیم که از سقف های کاذب استفاده بفرمایید البته نه هر سقف کاذبی بلکه نوعی از آن که قابل شست و شو و انتی باکتریال باشد .اگر با این دست از متریال ها آشنایی ندارید میتوانید اطلاعات مربوط به آن را در مقاله های مربوط به سقف کاذب در سایت ما مطالعه بفرمایید. کنتراست میتواند کاملا فضا را در هم افکند و به طور کلی برای جان و روح دان به یک فضای مورد استفاده به کار برده میشود. مشاوره گرفتن و دریافت کمک از دکوراسیون فرد میتواند به راحتی در انتخاب بهترین سبک دکوراسیون آشپزخانه به شما کمک زیادی کند.

این تقسیم بندی می تواند به افرادی که قصد تلفیق سبک های مختلف دکوراسیون را دارند هم کمک کند و در این شرایط می توان از سبک های مختلف دکوراسیون داخلی استفاده کرد. رنگ های استفاده شده در فرش های کهن و کلاسیک ایرانی، معمولا از رنگ قرمز به عنوان رنگ زمینه و طراحی های سفید و سبز و مشکی در میان آن ها تشکیل می شود که حال و هوایی سنتی و نوستالژیک دارند. این مجموعه با تیم متخصص و انتشار منظم مقالات آموزشی، قدم هایی برای آگاهی و انتقال دانش دکوراسیون به عموم مردم برداشته است و به مرور زمان تبدیل به یکی از مراجع مفید در زمینه دکوراسیون داخلی شده است. در دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک از رنگ های روشن و شادی مثل سفید، کرم، طوسی و هم از رنگ های تیره ای مثل خاکستری، قهوه ای و مشکی استفاده می شود. نورپردازی دارای دو دسته نور طبیعی خورشید و انواع نورهای مصنوعی طبقهبندی می شود. برای نورپردازی داخلی می توان از آباژوهای رومیزی و ایستاده استفاده کرد. اهمیت نورپردازی و نورگیری را در چیدمان و دکوراسیون یک آشپزخانه سفید رنگ دست کم نگیرید. مبلمان را متناسب با ابعاد محیط انتخاب کرده و پارچه آن را با پرده ست کنید و در چیدمان آن تقارن را رعایت کنید و فراموش نکنید که مبل و پرده دو عنصر اصلی سبک کلاسیک هستند که باید در انتخاب و ست کردن آن ها توجه ویژه ای داشته باشید و آن ها را به نقطه ی مثبت دکوراسیون داخلی خود تبدیل کنید.

در نتیجه نظم و تقارن دو عنصر اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک می باشد. علاوه بر پایه ها روکش مبل نیز می تواند در تعیین سبک مبلمان نقشی اساسی داشته باشد. علاوه براین، برای روتختی و پرده ها سعی کنید جسورانه عمل کنید و پارچه های پشمی را دوباره به اتاق برگردانید. در این صورت علاوه بر زیبایی، موجب بزرگ نشان دادن فضا می شود. کاغذ دیواری هایی که شامل طرح های کلاسیک هستند خود به تنهایی قادرند فضا را لوکس تر و مجلل تر جلوه دهند؛ این ویژگی وقتی کاغذ دیواری را در فضایی که سایر عناصر کلاسیک هستند قرار می دهیم تقویت خواهد شد. آنچه که در اتاق نشیمن موجب بهبودی محیط می شود، الزما در اتاق خواب موثر نخواهد بود. است؛ خانه هایی که بین فضای آشپزخانه و پذیرایی هیچ نوع حائلی قرار ندارد و فضای نشیمن یا پذیرایی به صورت کاملا یکپارچه و در کنار هم به چشم می رسد. امروزه افراد برای دکوراسیون منزل خود بیشتر سراغ طرح های جدید و امروزی و سبک های مدرن و مینیمال می روند.