دکوراسیون اتاق خواب کوچک ️ اصول طراحی و چیدمان 20 ایده نکستا دیزاین | dekoralsystem

انتخاب رنگ­ های آرامش بخش تاثیر زیادی در خواب آرام و حس راحتی شما دارند. در انتخاب رنگ برای دیوار و سقف و یا وسایل اتاق علاوه بر سبک طراحی، سلیقه افراد نیز اهمیت دارد. وقتی به یک رنگ علاقه­ مندید و به شما حس مثبتی می­ دهد؛ باعث آرامش بیشتر شما خواهد شد. هنگام طراحی اتاق خواب باید به این توجه کنید که چگونه حس آرامش و امنیت را ایجاد کنید، تاثیرگذارترین نکته انتخاب رنگ دیوار ها و وسایل اتاق خواب است زیرا این رنگ ها هستند که حس آرامش را ایجاد میکنند. از رنگ های روشن و ساده بدون تزیینات شلوغ برای کمدها استفاده کنید.

کمد دیواری اتاق خواب:

اگر فکر می کنید تم سیاه و مجله خبری دکورال سیستم در اتاق خواب خیلی رسمی یا جدی است، بهترین جایگزین برای دکوراسیون یک اتاق خواب ساده و کمینه گرا، رنگ خاکستری است. رنگ خاکستری به چشم انسان راحت تر دیده می شود اما برای رسیدن به یک طرح کاملا ساده و کمینه گرا باید حتی الامکان از بکاربردن رنگ های دیگر خودداری کنید اما می توانید از سایه های متفاوت رنگ خاکستری در کنار یک نورپردازی مناسب استفاده کنید. خوبی رنگ خاکستری این است که به اشیاء دکوری خیلی اجازه خودنمایی نمی دهد و همین عامل باعث می شود برای دکوراسیون های ساده و خلوت بهترین جلوه را بنمایش بگذارند. این روزها که اکثر خانه‌ها به آپارتمان تبدیل شده است، دیگر خبری از اتاقهای بزرگ و جادار نیست و در هر خانه دو یا سه اتاق 12 متری وجود دارد؛ به همین خاطر فضای زیادی برای کمدهای دیواری و یا حمام جدا وجود ندارد. در واقع شما باید دکوراسیون اتاق خواب 12 متری را به گونه‌ای انجام دهید که بتوانید به بهترین و بهینه‌ترین شکل ممکن از فضا استفاده کنید. با مشخص کردن متراژ اتاق و درج مواردی که می‌خواهید بازسازی شود، می‌توانید متخصص مناسب‌تری برای بازسازی دکوراسیون اتاق خواب خود پیدا کنید.

http://dongfengblog.ir

برای قفسه بندی و ساخت کمد مناسب برای اتاق خواب 12 متری با متد و طراحی جدید هم، می‌توانید از متخصصین “خدمت از ما” کمک بگیرید. انتخاب پرده یکی از گزینه هایی است که در بزرگتر و کوچکتر نشان دادن اتاق موثر است، به همین دلیل در انتخاب آن به دو نکته زیر توجه کنید. استفاده از مرکز اتاق به عنوان جایی برای قرار دادن تختخواب، اتاق را دلبازتر می‌کند به خصوص اینکه اطراف تخت در اتاق های کوچک خالی از وسایلی مانند کمد و… باشد. شاید گاهی قرار دادن تختخواب در اتاق خواب غیرممکن و سخت باشد که در این صورت می‌توانیم از مبل‌های تختخواب شو استفاده کنیم. شاید در اتاق خوابمان جایی برای برای قرار دادن کمد نداشته باشیم که در این صورت می‌توانیم از قفسه های عمودی یا قفسه های نردبانی استفاده کنیم که در این صورت جای کمی در کف اتاق اشغال می کند و در بخش ارتفاع فضای بیشتری را در اختیارمان قرار می‌دهد.

مدل کمد دیواری اتاق خواب

فوق ( تصویر بالا ) با دیوار بتنی زیبایش، حاکی ترکیب صنعت و مینیمالیسم است . زاویه های پایه های تخت، شکل هوشمندانه دیوارها و سقف را بازتاب می دهد. دیوار هندسی به عنوان یک پس زمینه فوق العاده برای آثار هنری با مضمون طبیعت ، همراه با آویز Ikea Sinnerlig طراحی شده است. پتوهای اضافی، بطری های آب گرم و سایر وسایل مورد نیاز خواب را می توان بدون دیده شدن در این فضای مخفی نگهداری کرد.

  • اما یک دکوراسیون ساده حتما نباید خلوت با فضای خالی زیاد باشد، در حقیقت اتاق خواب هایی هستند که از وسایل به مراتب بیشتری استفاده می کنند اما بازهم ساده، تمیز و مرتب شناخته می شوند.
  • کمد دیواری آینه ای می تواند ترفند دیگری برای طراحی اتاق خواب مدرن باشد.
  • مطابق تحقیقات بنیاد ملی خواب ، بزرگسالان بین ۱۸ تا ۶۴ ساله بایستی هر شب بین هفت الی نه ساعت بخوابند و افراد مسن در سنین ۶۵ سال و بالاتر به حداقل هفت الی هشت ساعت استراحت در شبانه روز نیاز دارند.
  • حالا یک نگاهی به مدل دکوراسیون اتاق خواب شیک، مدرن و اغلب ساده ای که در این مطلب برای شما جمع آوری کرده ایم بیاندازید، ایده ها را مطالعه کنید و بعد سروقت تغییر دکوراسیون اتاق خواب تان بروید.
  • برای یک اتاق خواب کوچک، بهتر است اشیا را از دید دور نگه دارید، زیرا هر چیزی که قابل مشاهده است، فضا را به هم ریخته و در نتیجه کوچکتر نشان می دهد.

یک اتاق خواب مدرن که با دقت دیزاین شده است نظر هر فردی را به خود جلب می­کند. این نوع سبک طراحی انعطاف زیادی دارد و شما می ­توانید بر اساس سلیقه خود رنگ و فرم وسایل را انتخاب کنید. چگونه می­ توانیم یک اتاق خواب مدرن و زیبا داشته باشیم؟ در ادامه چندین ایده­ برای اتاق خواب مدرن آورده ­ایم.

از پرده ای مناسب برای اتاق خوابتان استفاده کنید!