دکوراسیون داخلی مدرن و ویژگی های سبک دکوراسیون مدرن هنر عمران | dekoralsystem

به طور قطع با جستجو در اینترنت هزاران ایده‌ی جذاب در جلوی چشم شما حاضر می‌شود اما در نهایت چیزی که برای شما بهتر است همان سبک دکوراسیونی است که حس زندگی و آرامش برایتان به ارمغان می‌آورد. به فرش‌های شنل فرش بلژیکی نیز گفته می‌شود که درست بر خلاف فرش‌های شگی دارای پرزهای بسیار کوتاه است. اگر از افرادی هستید که تعداد دفعاتی که در سال فرش را مورد شستشو قرار می‌دهید بالاست، فرش شنل گزینه‌ای مناسب به شمار می‌رود؛ چرا که وزنی سبک دارد و حرکت دادن و شستشوی آن آسان است. فرش فریز انتخاب عالی برای کسانی است که علاقه دارند کمی از دکوراسیون کلاسیک را با نوع مدرن آن تلفیق کنند. علاوه بر این استفاده از فرش‌های سه بعدی با نقوش برجسته هم انتخاب دیگری هستند که به دکوراسیون شما، رنگ و لعاب مدرن‌تری می‌دهند.

انواع فرش برای سبک دکوراسیون مدرن

هرقدر رنگ‌ها سیرتر و توچشم‌تر باشند و از رنگ‌های سیرتری استفاده کنید، زیبایی دل‌نشین‌تری ایجاد خواهید کرد؛ چیزی شبیه به استفاده از رنگ آبی سیر در تصویر بالا. چه قفسه‌های باز در آشپزخانه‌ای معاصر باشند و چه کتابخانه‌ی ایستاده‌ای در اتاق نشیمن، درهرصورت قفسه‌بندی باز جزو مهمی از دکوراسیون مدرن است. فضای «سفید» یا همان فضای خالی بین اشیاء، با قفسه‌بندی باز به هم وصل می‌شوند و به کل آن فضا، حس شکوه و زیبایی می‌دهند. این لوسترهای بزرگ بافته‌شده که در تصویر بالا می‌بینید، به‌خاطر شکل ظاهری و گرمایشان به یکی از اقلام اولیه‌ی آشپزخانه‌های زیبا و معاصر تبدیل شده‌اند. این لوسترها فضاهای سخت را فضای نرم و راحتی نشان می‌دهند و بدون آنکه فضا را شلوغ کنند، چشم‌های ما را به‌آرامی به‌سوی خودشان جلب می‌کنند.

  • هنگام انتخاب فرش در دکوراسیون مدرن باید دقت کنید که فرش‌ انتخابی، بدون الگو و پترن باشد.
  • اگر می‌خواهید وسایل‌تان بیشتر در چشم باشند، قفسه‌ها را هم به رنگ دیواری درآورید که روی آن نصب کرده‌اید.
  • سبک اسکاندیناوی هم از زیرشاخه های دکوراسیون مدرن است و البته تشابه بیشتری به سبک معاصر دارد تا دیزاین مدرن اولیه و مینیمال.
  • اگرچه دیوارهای پر از عکس و دیگر چیزهای تماشایی همچنان پرطرفدار هستند، اما مُد فعلی بیشتر به‌سوی نمایش تعداد کمتر کارهای هنری، و تمرکز بیشتر روی خودِ آن هنر تمایل دارد.
  • لازم نیست تمام دیوارها باهم رنگ شوند، می‌توانید در مدت‌های معین، دیوار هر اتاق را رنگ کنید و بعد به سراغ اتاق بعدی بروید.

مجله خبری دکورال سیستم‌هایی که می‌توانید برای رنگ‌پاشی‌های انتزاعی از آنها استفاده کنید، عبارت‌اند از اثاثیه‌ی رنگی، به‌کاربردن پارچه‌هایی مثل بالش‌های خال‌خالی، و آثار هنری. آموزش‌های آنلاین فراوانی برای خلق آثار هنری مدرن انتزاعی در اینترنت وجود دارند که با کمی جست‌وجو می‌توانید آنها را بیابید. می‌توانید حس‌وحال خودتان را از طریق استفاده از کاشی‌های موزائیکی با طرح‌های دل‌خواه بیان کنید؛ چیزی شبیه به این کاشی موزائیکی‌های طلایی و سفید زیبای حمام که در تصویر بالا می‌بینید. این نوع کاشی‌کاری برای پشت سینک یا فضای حمام و دست‌شویی عالی است. در این فضاها می‌توانید طراحی‌های خاص خودتان را به‌نمایش بگذارید، و درعین‌حال کل فضای خانه‌تان را هم تحت‌تأثیر قرار نمی‌دهد.

آشپزخانه مدرن

به همین دلیل در این سبک بر خلاف طراحی داخلی سبک کلاسیک از خطوط ساده و بی آلایش برای دوری از تزیین و تجمل زیاد، استفاده می‌کنند و هیچ گونه خطوط منحنی و جزئیات غیر ضروری در آن استفاده نمی شود. اگر از دسته افرادی نیستید که به اسم موکت حساسیت دارند، گزینه‌های زیادی پیش‌روی شماست که با هزینه‌ای کمتر کفپوشی زیبا، بادوام و متفاوت در دکوراسیون مدرن خود داشته باشید زیرا تنوع طرح و رنگ موکت‌ها در بازار بسیار زیاد است. می‌توانید از رنگ‌های خنثی و نیز رنگ‌ چوب کمک بگیرید تا به دکوراسیون گرما ببخشید. اگر بخواهیم نتیجه‌گیری کنیم استفاده از دو رنگ خنثی در سبک دکوراسیون مدرن به همراه یک رنگ گرم ایده‌ای خلاقانه و جذاب به نظر می‌رسد. اگر طرفدار استفاده از چوب در دکوراسیون خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم که آن هم از میان رنگ‌های خنثی انتخاب شود. توجه داشته باشید که در معماری داخلی مدرن، طراحی پلان باز کاربرد فراوانی دارد و فضاهای مختلف خانه را به جای دیوار، باید با فرش، نورپردازی سقف و مبلمان از همدیگر تفکیک کنید.

معایب دکوراسیون داخلی مدرن چیست؟

شما هم اگر می‌خواهید در خانه مدرن خود قالی داشته باشید باید قالی‌هایی با شکل‌ها و خطوط ساده به کار ببرید. پس از سال‌ها استفاده از تزئینات دیواری، نقاشی‌های دیواری و کاغذ دیواری ویکتوریایی، مدرنیست‌ها به سمت دیوارهای خنثی رفتند. پیشنهاد می‌شود رنگ‌های سفید یا خاکستری را برای داخل و خارج خانه انتخاب کنید.

http://dongfengblog.ir