دکوراسیون داخلی منزل با معرفی 10 سبک متفاوت

اینکه تخت خواب چه سایزی داشته باشد و یا در کدام بخش اتاق قرار بگیرد بستگی به ویژگیهای اتاق و مشخصات فردی صاحب اتاق دارد. یعنی اینکه صاحب اتاق خواب یک دختر خانم است یا یک آقا پسر و یا اتاق خواب مستر والدین خانواده قرار است دکور شود، مشخص می کند که سبک مناسب طراحی اتاق کدام است. با اینکه در طرحهای آشپزخانه مدرن امروزی، کانتر و اپن ها حذف شده اند ولی کماکان در ایران، اجرای اپن و آرک، طرفداران پروپا قرصی دارد. با توجه به تنوع نیازهای مشتری و تقاضای بازار ، اپن های ام دی اف متنوعی طراحی شده است. آتلیه طراحی پایا متشکل از تیمی فارغ التحصیل طراحی صنعتی و معماری با تجربه کافی در صنعت معماری و دکوراسیون داخلی ، بر اساس نیاز مشتری بطور رایگان طرح های مختلف را ارائه می نماید و تا جلب نظر و رضایت کامل مشتری از طرح، گروه پایا با مشتری همگام خواهد بود. بطور مثال برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه سبک دکوارسیون صنعتی میتواند گزینه مناسبی باشد. مهیا سازد. برای داشتن یک اتاق خواب راحت و آرامش بخش میتوانید از 7 ترفند ذکر شده در بالا استفاده کنید.

اصول و چهارچوبهایی که براساس آن اطلاعات مورد نیاز برای تعیین دکوراسیون اتاقها بدست می آید کاملاً وابسته به صاحب یا صاحبین اتاق خواب و کاربری آن است. در این مرحله ، مشاوران اطلاعات کاملی را در زمینهی پروژه کسب نموده و پیشنهادات اولیه به کافرما ارائه می شود . از ویژگی های بارز این سبک می توان به خطوط مستقیم و صاف، استفاده از حداقل تزئینات، پالت رنگی ساده و روشن و فضای پر نور و استفاده از متریالی چون شیشه، فلز و استیل می توان اشاره کرد. برای صفحه رویی کابینت در این طراحی ها می توان از کوارتز نیز استفاده کرد اگر نمی دانید صفحه کوارتز چیست در محتوای دیگری به طور کامل به آن پرداخته ایم. مبلمانی که برای این سبک دکوراسیون مناسب باشد، اغلب از قاب چوبی با رنگ قهوه ای تیره در ساخت آن ها استفاده شده است.

در ادامه مطالب این صفحه و سایر مقالاتی که درانتها معرفی می شوند، در رابطه با انواع دکوراسیون اتاق خوابها، آیتمهایی که در طراحی آنها تأثیرگذار هستند، دکوراسیون بخشهای اختصاصی هر اتاق، امکانات و فضاهای عمومی اتاق ها و نهایتاً توجه به ویژگیهای فردی صاحبان اتاق خوابهای مورد نظر صحبت خواهیم کرد. مدل اپن در دکوراسیون داخلی آشپزخانه در ایران : نحوه طراحی و دکوراسیون آشپزخانه های اپن به دلیل اینکه از مکان های مختلف خانه مانند پذیرایی و نشیمن قابل رویت هستند بسیار مهم تر از آشپزخانه های محصور به دیوار است که در این بین مدل اپن به لحاظ اینکه در نگاه اول هر فردی قرار می گیرد و نقش تعیین کننده ای را در زیبایی نمای آشپزخانه ایفا می کند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

اما به هر صورت می توان گفت سبک دکور همواره تعیین کننده تر است. البته فاکتورها و مشخصات دیگری نیز مانند نور پردازی دکور بسیار تعیین کننده هستند. در واقع سایر مشخصات دکور در چهارچوبی که این دو فاکتور مشخص می کنند تعیین می شوند. آنها در این راه از مجموعه وسیعی از مهارت ها و دانش فنی استفاده می کنند. روی تختخواب خود از شش یا هفت بالش پر استفاده کنید و آنها را با سلیقه خود در رنگهای متفاوت روی تخت بچینید تا جذابیت بیشتری پیدا کند. رنگهای روشن و آرامبخش نظیر زرد و سفید و آبی از رنگهای مناسب و ایده آل میباشند که اتاق خوابهای کوچک را بزرگتر از حد معمول به نظر میرساند. بنابراین بهترین کار این است که از کانتر آشپزخانه به عنوان میز ناهارخوری استفاده کنید و تنها با قرار دادن سه پایههای کوچک یا صندلیهای کوچک به عنوان صندلی محل مناسبی برای غذاخوردن خودتان درست کنید. نور پردازی این فضا همانند نور پردازی میز کار و مطالعه بسیار اهمیت دارد و بر روی رضایت خانم یا دختر خانم صاحب آن بسیار تأثیرگذار است. در این مطلب تلاش شده است تا جای ممکن گزینه های متنوع بررسی شده و بنا به شرایط هر منزل و هر خانواده گزینه منطقی پیشنهادی معرفی شود و در انتها توصیه های دکوراسیونی در انتخاب یا عدم انتخاب هر یک از روش ها را نیز می توانید مطالعه نمایید.

برای نورپردازی در این سبک عمدتا از چراغهای فلزی و یا تیره استفاده میشود. بیشتر فضاهای سنتی ژاپنی از میزهای کوتاه و بالشتک برای زانو زدن استفاده می کنند اما فکر نکنید نباید از کاناپه تان استفاده کنید. یا حتی از ما در خواست می کنند تا بگونه ای طراحی اتاق ها انجام شود که در شرایط جابجا شدن اتاقها بین اعضای خانواده، دکور اجرا شده برای تمامی آنها مناسب باشد. این بخشهای مختلف را میتوان هم با استفاده از جداکننده هایی مانند دیوار یا دیوارهای دکوراتیو از هم مجزا کرد و هم میتوان با استفاده از ویژگیهای که در هر یک از این بخشها در طراحی دکوراسیون اتاق خواب به آنها داده میشود جدا کرد. یک قالی بزرگ روی سطح زمین قرار داده شده و یک میز مستطیل شکل با صندلیهای هماهنگ با آن نیز در اتاق وجود دارد. در این شرایط نیز در نظر گرفتن فضا و میز کار در دکوراسیون اتاق خواب مستر می تواند منطقی باشد. دلیل آنهم این است که بهتر است حس فضای اتاق مستر والدین و زوجها با قرار دادن یک بخش کاری داخل فضا مختل نشود. در هرصورت انتخاب چنین موضوعی بستگی به شرایط خانواده و خصوصیات فردی فرزند خانواده و در نهایت انتخاب والدین او دارد.

اغلب از این سبک برای طراحی معماری ساختمان بهره برداری مینمایند . تاریخچه این طرح­های شلوغ اغلب به روم و یونان باستان بر می­گردد. همچنین از تزیین شلوغ دیوارهای اتاق بپرهیزید در صورت تمایل از کاغذ دیواریهای ساده و یا رنگهای ملایم و خنثی استفاده نمائید. 60 درصد از رنگ اتاق، مانند دیوارها یا کف را از رنگ اصلی، که معمولا رنگهای خنثی هستند استفاده کنید. با وجود اینکه غالبا از رنگهای روشن به ویژه سفید، بیشتر برای سبک مینیمالیسم استفاده میشود، این به این معنا نیست که نمیتوانید از رنگهای تیره برای این سبک آشپزخانهها استفاده کنید. اگر اندازه اتاق خواب شما بزرگ است، میتوانید از طیف رنگی تیره استفاده کنید و سعی کنید رنگ که برای اتاق خواب انتخاب میکنید با سایر وسایل هارمونی داشته باشد.

به عبارت سادهتر، متراژ خانهای که سعی دارید یکی از این دو سبک دکوراسیون را در آن اجرا کنید چند متراژ است؟ همین اهمیت ویژه باعث می شود تا نیاز باشد به دکوراسیون اتاق خواب بصورت جدی و از دید یک متخصص بپردازیم تا در زمان طراحی، به سادگی از کنار آن عبور نکنیم. اگر اتاق بصورت مشترک استفاده می شود، باید در زمان طراحی دکور، فضاهای مجزایی برای قرارگیری لباسها در نظر گرفته شود. بنابراین اولین بخشی که در دکوراسیون اتاق خواب باید به آن توجه شود، فضای خواب و محل قرارگیری تخت خواب است. برای طراحی داخلی اولین اقدام داشتن اطلاعات درباره انواع مختلف سبک های دکوراسیون است .

تخت خوابهای فرفورژه و فلزی برای اتاق خوابهای کوچک میتواند انتخاب مناسبی باشد این مدل تختهای کوچک و سبک را در گوشه ایی از اتاق خواب خود قراردهید و یا می توانید از تخت خواب ها وسایل چندمنظوره استفاده نمائید. در اتاق خوابهای کوچک از قفسه های کوچک و کم عرض که روی دیوار نصب میشوند استفاده کنید. فام : سلسله مراتب رنگی می باشد که از سه بخش تقسیم میشوند رنگ اصلی آبی قرمز و زرد و رنگ های فرعی که از مخلوط رنگ های اصلی درست میشوند رنگ هایی نارنجی و سبز و بنفش و رنگ های فام درجه سوم از ترکیب رنگ های درجه اول با دوم درست میشوند مثلا از ترکیب بنفش با قرمز رنگ فام ارغوانی به دست میاید . اگر تمایل دارید دکوراسیون آشپزخانه کوچک چشم نواز و لوکس تر به نظر برسد بهتر است از رنگ های جسورانه نظیر بنفش روشن و قرمز روشن و … شما در اتاق خوابهای کوچک فضای کمتری در اختیار دارید به همین جهت باید وسایل خود را به بهترین شکل در فضای اتاق خوابتان بچینید.

استفاده از چراغ هایی است که در درون کابینت استفاده می شود، اینگونه نور مستقیم نور روی کار می افتد و شما می توانید بدون ایجاد سایه روی کار خود تمرکز کنید و سایت dekoralsystem جزئیات را ببینید. سعی کنید که تا می توانید وسایل را داخل کابینت ها جای دهید و از چیدن وسایل اضافی روی کابینت ها خودداری کنید تا آشپزخانه مرتب تر باشد و داخل کابینت ها را نیز با نظم خاصی بچینید. توجه داشته باشید که چنین کاری علاوه بر ایجاد محیطی مرتب، فضای کابینت و کشوها را نیز بیشتر می کند تا بتوانید تمامی وسایل مورد نیازتان را داخل آن ها بچینید. برای رنگ دیوارهای اتاق خواب از یک پالت رنگی ملایم استفاده کنید تا دست شما را برای انتخاب وسایل اتاق و رنگ آنها باز بگذارند.

از آباژورهای چوبی استفاده کنید. وقتی صحبت از خرید مناسب وسایل می شود معمولا خانم ها فکر می کنند باید اولین جایی که به آن مراجعه می کنند مغازه یا فروشگاه مبلمان باشد، اما بهتر است برای نقطه شروع فروشگاه مبلمان را انتخاب نکنید، زیرا اگر مبلمان خاصی نظر شما را جلب کند برای سایر انتخاب ها با محدودیت مواجه می شوید. پذیرایی یکی از مهمترین فضاها در هر خانه ای است بنابراین باید در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی حساسیت لازم را به خرج دهید زیرا اولین مکان در هر خانهای که توجه مهمانها به چیدمان و دکوراسیون داخلی آن جلب می شود، اتاق پذیرایی می باشد. اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که طرفدار کنتراست و تضاد در دکوراسیون ترکیبی خانه هستید، بهتر است از رنگهای متضاد هم استفاده کنید.

در یودکور، ما با ارائه عکس ها و نکات برای هر اتاق و در هر سبکی – چه یک آشپزخانه کلاسیک و یا اتاق خوابی به سبک مدرن – این کار را برای شما آسان می کنیم. به این ترتیب باید بدانیم که در عرف هر اتاق خوابی را که دارای سرویس بهداشتی اختصاصی باشد را اتاق مستر مینامند. وجود تلویزیون در هر اتاق خوابی یک امتیاز برای دکور آن اتاق بحساب می آید. ترکیب رنگ اتاق خواب نیز همانند سبک آن به مشخصات صاحب اتاق وابسته است. این اصول و استانداردها با توجه به مشخصات فردی صاحب یا صاحبین اتاق خواب، سلیقه شخصی آنها و در نهایت تأمین نیازهای آنها در حریم خصوصیشان تعیین می شود. مشخصات و خصوصیات این بخش از اتاق و میز آرایش، به ویژگیهای فردی خانم صاحب اتاق و همچنین سبک، رنگ و متراژ اتاق خواب بستگی دارد. یکی دیگر از ساده ترین راه های ترکیب دو سبک در دکوراسیون داخلی خانه، در اتاق غذاخوری و منطقه میز ناهاخوری اتفاق می افتد.

بهترین رنگ اتاق خواب مدرن معمولا از رنگهای طوسی، کرم و سفید انتخاب می شود. نحوه انتخاب ساختار فضا و متریال برای طراحی داخلی ویلا، به سبک و ویژگی های طراحی ویلای مدرن بستگی دارد؛ بهترین و مناسب ترین سبک برای ویلاهای مدرن، ایجاد سطوح ساده، خطوط رنگی، متقاطع و دارای بافت می باشد. میباشد. همچنین از آنجایی که تقارن در این سبک دارای اهمیت زیادی میباشد مهندسین در شرکت دکوراسیون و معماری هیرادانا تمامی عناصر را با نظم و ترتیب خاصی در بهترین جای خود به صورت قرینه قرار میدهند تا بتوانند تعادل را در فضا ایجاد نمایند. البته نکته ای که در مورد رنگ وسایل وجود دارد با نورگیر بودن ساختمان ارتباط بسیار زیادی دارد. نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشیم این است که ممکن است وجود تلویزیون در اتاق خواب فرزندان خانواده باعث شود مدت زمان کمتری را در فضای عمومی تر خانه همراه با خانواده سپری کنند. در محیط اداری به سبک کلاسیک کفپوش را از جنس پارکت چوبی انتخاب می کنند . دیوارهای گچبری شده، مبلمان های آنتیک، وسیله های دکوری چوبی حکاکی شده، سقف های بلند، پرده های فاخر با پارچه های گلدار چاپی، رنگ های کرم و قهوه ای و طلایی وقتی در کنار هم قرار می گیرند فضایی پر از آرامش به سبک کلاسیک را برای ما پدید می آورند، فضایی که سرشار از اصالت و لایه های تاریخی است و حس و حالی قدیمی را به ما منتقل می کنند و باعث می شود ما از بودن در آن فضا لذت ببریم.