دکوراسیون مدرن خانه توسط دکوراتورهای حرفه ای ایملک | dekoralsystem

مجله خبری دکورال سیستم مدرن با ریشه در معماری اسکاندیناوی و آلمانی دارای مفاهیم ساده‌ای هست. معمولا تمرکز بر استفاده از مصالح و رنگ‌های خنثی با حذف جزئیات غیرضروری و استفاده از تک‌رنگ‌ها و پارچه‌ها و بافت‌های بدون الگو که اکثرا در اتاق‌های سفید جای گرفتن، هست. طراحی داخلی مدرن بیشتر با خطوط صاف، فرم هندسی، فضاهای روشن، ارجحیت عملکرد و فضاهای اختصاصی ذخیره‌سازی شناخته میشه. حالا می‌خوایم در ادامه ببینیم دکوراسیون داخلی به سبک مدرن دقیقا چه ویژگی‌هایی داره. نکته مهم درباره انتخاب سبک و استایل دکوراسیون طراحی داخلی خانه این است، که هر فردی باید بر اساس علایق و سلیقه شخصی خود سبک دکوراسیون منزل خود را انتخاب کند.

  • هرچند طراحی این منزل کمی به طراحی‌های غربی نزدیک است؛ با این حال استفاده از فرش، پرده و لوسترهای مدرن همچنان یادآور دکوراسیون‌های ایرانی است.
  • به‌عنوان‌مثال استفاده از یک فرش دستباف ایرانی یا فرش کلاسیک در یک اتاق با دکوراسیون مدرن می‌تواند جلوه بصری زیبایی ایجاد نماید.
  • یکی از باورهای اساسی در مورد جنبش طراحی مدرن، ایده ی «شکل تابع عملکرد است» می باشد.
  • در طراحی داخلی اداری، دفاتر باید ارزش ارگونومیک، انعطاف پذیری و محیط کاری جذاب تر را ارائه دهند.
  • بهترین مبلمان برای منزل‌هایی که به این سبک دیزاین شده‌اند، مبل‌های راحتی با پایه‌های کوتاه اما طول‌های بلند می‌باشند.

یک قاعده کلی و غیر قابل نقض در خصوص دکوراسیون مدرن، مناسب بودن آن برای چیدمان و دکور فضاهای کوچک است. چه این فضا یک اتاق خواب ساده در یک منرل بزرگ باشد و چه یک پذیرایی جمع و جور خانه ایرانی، مبلمان و دیزاین به سبک مدرن می تواند گزینه ایده آل انتخاب لوازم و چیدمان آن محسوب شود. امروزه در بسیاری از فضاهای مدرن از اشکال هندسی استفاده می‌شود زیرا استفاده از این الگوها باعث می‌شود فضای داخلی خانه شما کاملا منظم و مرتب به نظر برسد. استفاده از اشکالی مانند مربع و مستطیل در سبک مدرن بسیار مرسوم می‌باشد. و اگر قرار باشد از منحنی‌ها استفاده شود، منحنی‌های نرم و خطوط صاف و مستقیم و صفحات شبکه ایبه کار برده می‌شود. علاوه بر آن شکل‌های بیضی و دایره ای مانند هم می‌توانند کاربرد زیادی در طراحی داخلی مدرن داشته باشند.

ویژگی‌های بارز دکوراسیون مدرن

این می‌تواند نحوه‌ی پاشیدن رنگ بر روی یک پالت دیگر در معرض نور خورشید باشد که می‌تواند اثر هشدار دهنده‌ای در اتاق ایجاد کند. شما همچنین می‌توانید با پوشش‌های پنجره‌ای رنگی، احساس فضای باز را ایجاد کنید، هرچند که در واقعیت چنین نیست. این ایده، در واقع چیزی بیشتر از بیان صرف «فناوری» است و می‌تواند هر ابزار الکترونیک موجود در خانه باشد که باید با این فضا کار کند. در حالی که در سبک معاصر شاهد کیفی از رنگ ها هستیم، سبک های مدرن بیشتر تک رنگی هستند.

ایجاد تعادل بین کارآیی و زیبایی طراحی

تابلو و قاب عکس، پرده، مجسمه، آینه و وسایلی از این دست، عناصری جزئی و کوچک هستند که در نشان دادن سبک دکوراسیون تاثیر به سزایی دارند. جنس، بافت، طرح و رنگ این اجزاء می‌توانند به خوبی حکایت از سبک دکوراسیون شما داشته باشند. در دکوراسیون مدرن پذیرایی خود، می‌توانید از کتابخانه و پارتیشن برای تفکیک یا استفاده بهینه از فضا استفاده کنید. همچنین از این عنصر می‌توانید برای چیدمان وسایل دکوراتیو خود هم استفاده کنید. علاوه بر کتاب، وسایل دیگری مانند گلدان، مجسمه، قاب عکس یا انواع شمع از جمله ابزارهای دکوراتیوی هستند که می‌توان در قفسه‌ها جای داد. این فلسفه در خصوص سبک مدرن آن را به انتخابی فوق العاده برای افرادی نموده که به دنبال فضایی ساده و مرتب با خطوط تمیز و بدون تزیینات پیچیده هستند.

رنگ در دکوراسیون مدرن

سبک مدرن پس از جنگ جهانی دوم در آمریکا شکل گرفت و در نتیجه تمایل این کشور به حرکت در راستای دوارن مدرن به وجود آمد. در این دوران، مفهوم طراحی عوض شد و عملکرد نسبت به فرم ارجحیت پیدا کرد. به عبارت دیگر، طراحی فرم در راستای عملکردی بودن آن صورت گرفت. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

http://dongfengblog.ir