دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک

با توجه به این که فضای خانههای امروزی زیاد بزرگ نیست و خیلی از افراد با وجود فضای کم، به سبک کلاسیک علاقمندند، میتوان با نصب درست آینهها فضا را بزرگتر از آنچه که باید جلوه داد. البته هر نوع آینهای مناسب این سبک نیست. توجه داشته بشید که نیازی به فرش کردن تمام قسمت های سالن نیست و تنها یک فرش برای فضای مبلمان و یک فرش برای فضای ناهار خوری کافی است. انواع سوپری کابینت با ایجاد طبقه بندی مفید و دسترسی ساده به وسایل، تمام کمبود فضای کافی در کابینت های شما را جبران خواهد کرد. در واقع طراح داخلی هنگام طراحی دکوراسیون با استفاده از تجارب و اصول طراحی از جمله نحوه نورپردازی، چیدمان مبلمان، انتخاب رنگ و سایر وسایل، یک محیط ساده را به محیطی زیبا، شیک، آرام و کاربردی تبدیل میکند. تقارن در چینش وسایل، تزیینات دیوار، طراحی نقوش و حکاکی روی مبلمان یا سرویس خواب کلاسیک موج میزند.

بر خلاف آپارتمان های قبلی، در این نمونه بیش تر از هنر و زیبایی سبک التقاطی و رومانتیک استفاده شده. در معماری داخلی لاکچری آپارتمان مسکونی اول از رنگ های سبز زیتونی و سفید و سبک باروک استفاده شده است. برای مثال در سبک امروزی ممکن است شاهد خطوط خمیده در طراحی باشیم، در حالی که در سبک مدرن این اتفاق رخ نمیدهد. به طور کلی مبلمان کلاسیک استفاده شده در یک دکوراسیون کلاسیک ایرانی از چوب های خمیده و منحنی که با منبت کاری ها و حکاکی های تزیین و زیبا شده اند، ساخته می شوند. استفاده از فرش ایرانی در قالب فرش بزرگ یا حتی قالی یا قالیچه کمک زیادی به بهبود و زیباتر شدن دکوراسیون کلاسیک ایرانی می کند. مثلاً از موکت های ضخیم می توان به جای فرش استفاده کرد . بهترین فرشی که می توان در یک دکوراسیون کلاسیک ایرانی از آن استفاده نمود، فرش دستباف ایرانی است. از این وسایل و ظروف و مجسمه ها می توان در گوشه سالن، بر روی میز جلو مبلی، بین مبلمان، بر روی میز کنسول، داخل بوفه و طبقه ها و هر قسمتی که مناسب به نظر می رسد، استفاده نمود.

این که چگونه با در نظر گرفتن ابعاد مختلف معماری و همچنین توجه به هماهنگی و سازگاری رنگها و طرحها و ویژگیهای اجزای مختلفی مثل مبلمان، پردهها، فرشها، اشیای چوبی و دیگر وسایل تزئینات منزل به طراحی دکوراسیون داخلی، آن هم به بهترین نحو ممکن بپردازیم، علاوه بر اتکا به سلیقه و هنرهای فردی مستلزم بهرهمندی از سواد و علم مقدماتی به میزان کافی است. اگر قصد بهرهمندی از اصول سادهسازی سبکهای مدرن یا مینیمال را ندارید و تمایل دارید فضای منزل یا محل کار شما خیلی لاکچری و مجلل به نظر برسد، پیشنهاد میکنیم که بهسراغ دکوراسیون کلاسیک بروید. استفاده از وسایل دکوری و تزیینی عتیقه و یا ظروفی که جدید اما دارای طرح عتیقه و کهنه هستند، در یک دکوراسیون کلاسیک ایرانی پیشنهاد می شود.

در این سبک از انواع دکوراسیون منزل، هر آن چیزی که در زمان های دور از آن استفاده می شد، بازسازی شده و دکوراسیون منزل شما را تشکیل می دهد. از طرف دیگر آشپزخانه جزیره تنوع زیادی دارد و انتخاب هر کدام باعث می شود تا آشپزخانه شما رنگ و روح تازه ای به خود بگیرد. را دو چندان کند، شاید به نظر مهم نیاید، اما این کار بر رفاه و سلامتی روح و روان ما تأثیر مستقیم دارد. شاید شنیده باشید که آشپزخانه، قلب خانه است. معمولا کابینت های گوشه ای در اکثر خانه ها وجود دارد ، ولی این کابینت ها چندان محبوبیت ندارند. دلیل استفاده از این گونه مبلمان این بوده که کسانی که در این سالن مستقر می شوند از هر زاویه و گوشه ای بتوانند هنر و شکوه سالن نشیمن را ببینند. مجموعه رادان گلس در هر زمانی آماده خدمت رسانی به همه کاربران در نقاط مختلف کشور می باشد. هم چنین یک مجموعه طراح باید با استاندارد های بین المللی آشنایی کامل داشته باشد. گرم و دلنشین بودن مصالح می تواند جلوه فضا را بیشتر کند پس در انتخاب آنها باید نهایت دقت را خرج کنید.

همچنین این خاصیت باعث می شود که آن ها مانند استیکرها به صورت ورقه ای کنده شوند و شما به راحتی می توانید آن ها را از دیوار به صورت کامل و بدون تکه تکه شدن بکنید. اگر وسایل آشپزخانه به راحتی و به صورت طبقه بندی شده در آشپزخانه قرار نگیرند دکوراسیون آشپزخانه مناسب نخواهد بود. طراح دکوراسیون داخلی کسی است که دروس دانشگاهی این رشته را گذرانده یا مدرکی معتبر از یک آموزشگاه معتبر درسافت کرده است و از نظر علمی صلاحیت انجام و طراحی داخلی را به صورت عملی دارد. سبک مدرن در قرن بیستم رواج یافته و شباهت بسیار زیادی به سبک مینیمال دارد. در این بین مسلم است که از هر کسی بپرسید که چگونه می خواهید دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید و یا یک دکوراسیون جدید برای خانه جدید خود طراحی کنید، اغلب با جواب “نمی دانم!

جالب است بدانید که برخی از ویژگیهای آن با دکوراسیون نئوکلاسیک یا حتی مدرن مشترک است. نکته جالب این است که در ایران دو سبک سنتی وجود دارد که به پیش از ورود اسلام و پس از ورود اسلام به ایران تقسیم میشود. پارکت یا لمینت طرح چوب، طرفداران زیادی در این سبک دارند و پس از آن سنگهای طبیعی مثل سنگ مرمر جای میگیرند. سبک کلاسیک در هنر، توسط هنرمندان پس از رنسانس، بر پایه سبک های یونانی و لاتین بنا نهاده شد. یا بزرگ باندیشید و یک فضای بزرگ برای بار خود درست در وسط رستوران خود مانند (بار لالا) در رستوران لنا تورنتو ایجاد کنید. سقف های بلند در این نوع طراحی به چشم می خورند و می توانند محیط را بزرگ تر جلوه دهند. درحالیکه اگر این مقدار از بودجه را صرف خرید یک قفسه کتاب کنید، احتمالا به چشم نخواهد آمد و بی دلیل پولتان را هدر داده اید. طراح و معمار برای خرید لوازم نهایت دقت را خرج می کند به همین دلیل ما شاهد یک طراحی ایده آل و زیبا خواهیم بود. طراحی داخلی لاکچری این نمونه ساختمان مسکونی به دلیل وجود ابزار ها و تزئینات طوماری شکل، بی شک متاثر از سبک روکوکو است.

پس عملا دکور شما از بین رفته است. خانم ها در عین حال که ظاهری زیبا برای خانه شان درست می کنند، به حسی که هر کدام از جزئیات دکور به آن ها می دهد نیز اهمیت می دهند. یک آشپزخانه ی زیبا می تواند ظاهر منحصر به فردی را برای خانه ی شما ایجاد کند و یک دکوراسیون خوب می تواند زیبایی محیط آشپزخانه را چندین برابر کند. دکوراسیون کلاسیک با ویژگی های زیادی اجرا می شود و همین امر هم باعث شده تا بتواند تمام سلیقه ها را به خوبی پوشش دهی کند. ما برای شما پیشنهادی داریم، اگر می خواهید سر و سامانی به دکوراسیون و چیدمان محیط اطرافتان دهید، می توانید با اعتماد به مهندسین و متخصصین پردیس سازه در امر طراحی دکوراسیون، دکوراسیونی چشم گیر برای منزل یا محیط کار خود رقم بزنید. ثبات ، تناسب و تقارن ، سخت گیری ، تجمل و هویت مفاهیمی هستند که در این سبک به وفور به چشم می خورند. دو عامل اصلی تناسب و راحتی با پایبندی به سبک کلاسیک بسیار حائز اهمیت است. در طراحی داخلی سبک کلاسیک، تعادل، تناسب و هماهنگی کامل بین اجزای طراحی به صورت کاملا کلیشه ای براساس معماری یونان و رم باستان رعایت میشود.

رنگ های اصلی، روشن و طبیعی هستند. رنگ پارچه روکش مبل ها نیز با توجه به سلیقه ایرانی ها ممکن است کرم، طلایی و یا حتی پارچه طرح دار آبی روشن و البته رنگ هایی نظیر زرشکی، سبز زیتونی، قهوه ای، آبی کاربنی و غیره انتخاب گردند. همچنین استفاده از رنگ های طلایی، کرم، سفید، قهوهای و سبز که سرشار از آرامش هستند مناسب این سبک میباشند. تقریبا اواسط قرن پنجم بود که سبک کلاسیک براساس قواعد و اصول اولیه معماری رم و یونان باستان رواج پیدا کرد و پس از دوره رنسانس توانست الهامبخش بسیاری دیگر از سبکها باشد. پس تزیین آشپزخانه بخش مهمی از دکوراسیون داخلی منزل است. در طراحی دکوراسیون اتاق نوزاد، اصل مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که آن را طوری طراحی کنید که همراه با افزایش سن کودک همپای او رشد کند و خیلی بچهگانه به نظر نرسد و حداقل تا سن پیش دبستانی و یا حتی نوجوانی کودک کاربردی باشد. منسوجات کلاسیک در دیزاین فضا نقش مهمی دارند و متریال های نخ و ابریشم در این نوع طراحی به وفور به چشم می خورند و شما می توانید الگوهای مختلف را در محیط اجرا کنید. نظم و تقارن اصلی ترین جز این نوع طراحی بوده و در تمام قسمت ها به وفور به چشم می خورد.

پیشنهاد ما استفاده از رنگهای شاد و متناسب با علاقه­مندی آنهاست. همه ما ایرانی ها عاشق این فرش ها هستیم و در خانه هر کدام مان حداقل یک تخته فرش ایرانی دستبافت یا ماشینی پیدا می شود. این الگو برای خانه های قدیمی و جدید کاربرد دارد و شما می توانید این طراحی را به شکل های مختلف اجرا کنید. کاربرد دکوراسیون کلاسیک بیشتر برای منازل مسکونی میباشد. نورپردازی در این طراحی اهمیت زیادی دارد به همین دلیل برای نورپردازی بیشتر از پنجره های بزرگ استفاده می کنند و این نور طبیعی در طول روز به خوبی محیط را روشن می کند.

باید گفت انتخاب درستی است و در واقع برای یک دکوراسیون کلاسیک ایرانی این مدل پرده بهترین انتخاب سایت dekoralsystem است. به طور کلی ترکیب های رنگی کرم و طلایی، و قهوه ای و کرم در یک دکوراسیون کلاسیک ایرانی بیشترین طرفدار و کاربرد را دارند. نکته: ناگفته نماند که در قسمت پاخور (فاصله بین کابینت و کف آشپزخانه) نیز می توانید کشوهای مخصوصی نصب کنید و در آن ها برخی ظروف کم کاربرد را قرار دهید تا از فضای کوچک آشپزخانتان به خوبی استفاده کنید. ظروف با ارزشی که نگهداری از آنها در کابینت ها امکان پذیر نیست، در کنسول گذاشته می شوند. ما ایرانی ها رسم داریم که همیشه بهترین ها را برای پذیرایی از مهمانان فراهم کنیم؛ به همین دلیل وجود یک دکوراسیون کلاسیک ایرانی این امکان را برای مان ایجاد خواهد کرد. سبک نئوکلاسیک این امکان را به ما میدهد، ترکیب شگفت انگیزی از تضاد چیدمان یک خانه قدیمی با المان های به روز و برعکس چیدمان آپارتمان های مدرن و مینیمال با مبلمان و المان های ظریف کلاسیک را داشته باشیم. برای مثال دکوراسیون اتاق خواب ۹ متری در یک آپارتمان کوچک طبیعتا با اتاق خواب یک ویلای بزرگ و لوکس متفاوت خواهد بود. برای شفافیت بیشتر مبلمان فرانسوی، خطوط مرتب، برخورد پرجنبش و رنگها و شفافیت برآمده از کریستالها، آینهها و سطوح درخشان در نظر بگیرید.

رنگهای به کار رفته در سبک کلاسیک بیشتر اصیل و درباری و ملایم هستند و شما رنگ های بژ ، کرم ، خاکستری ، صدفی ، شرابی ، طلایی ، هلویی ، نقرهای ، زیتونی و آجری را مشاهده خواهید کرد. گروه معماری و طراحی شاه توت، یکی از بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی در تهران است که از سال 1382 فعالیت خود را در زمینه مشاوره، طراحی و اجرای پروژه های معماری و دکوراسیون داخلی آغاز کرد. رنگ های اصلی در سبک کلاسیک، موقرانه، شکیل و تجمل گرایانه هستند. سبک نئوکلاسیک در طراحی داخلی به خوبی نشان دهنده توسعه سبک کلاسیک، با سلیقه امروزی طراحان دکوراسیون است.

و شما میتوانید در سایر بخشهای خانه دکور مدرن و مبلهای چرم خود را داشته باشید! این سبک در چند دهه اخیر برای دکوراسیون منازل نیز به کار برده میشود. 4- به جای استفاده از آینه های بزرگ، از چند آینه کوچک دکوری استفاده کنید. طراحی دکوراسیون منزل شامل ترکیب رنگ دکوراسیون داخلی، نحوه چیدمان مبلمان، اصول سبک های مدرن و کلاسیک برای خانه های با متراژ کوچک و بزرگ، نور پردازی و … این دکوراسیون پرهزینه نیاز به متریال و تجهیزات ویژه دارد و برای تزیین بایستی از المانهای اشرافی مانند سنگ، پارچههای مخمل، تابلوهای بزرگ، فرش سنتی و غیره استفاده کنید. در این مبلمان از پارچه روکش مخمل، کتان و پارچه های زربافت استفاده می شود و رنگ پارچه هم بر اساس رنگ چوب و تم رنگی دکوراسیون انتخاب می گردد. استفاده از گیاهان سبز رنگ و شلف و باکس های صورتی و مشکی بخوبی خود را در آشپزخانه های سفید نشان می دهند و یک طراحی جالب و جذاب را شکل می دهند.