دکور آشپزخانه و ۱۰ اشتباه رایج در چیدمان

تماشای تابلوهایی با طرحهای خاص و مدرن که معمولاً باید در زمان انتخاب آن رنگ دکوراسیون خود را نیز مد نظر قرار دهید. معمولاً از رنگ های روشن و مبلمان نفیس، لوازم جانبی با سبک اروپایی یا نقاشی های خیره کننده تشکیل شده است که باعث ایجاد نقاط جالب توجه و مرکزی در اتاق می شود. اجاق گازهای رومیزی نسل بعدی از اجاق گاز بودند که به بازار عرضه شدند. میتوانید همانند تصویر زیر برای زیباسازی و نورپردازی از دو آباژور چوبی رومیزی استفاده کنید. در این تصویر آباژورهای ایستاده رومیزی با رنگ تخت و پاف تخت به خوبی هماهنگ شدهاند. در این وبسایت جالب با ایدهها و نظرات دو خانم طراح همراه میشوید که کار خود را با ایدههایی از خانههای خود آغاز کردند. همانطور که اشاره شد طراحی داخلی هنر چیدمان فضای داخلی ساختمان است. طراحی داخلی تنها مربوط به ظاهر یک ساختمان نیست بلکه بخش مهمی از طراحی داخلی مربوط به دیزاین فضای داخل خانه مربوط میشود. هنر دکوراسیون داخلی تنها چیدمان اشیا و اثاثیه نیست و عوامل و پارامترهای بسیاری در آن ایفای نقش می کنند.

راه حل این کار این است که میز آرایش و یا مبلمان را (به غیر از تخت) در گوشه ای از اتاق به شکل اریب قرار دهید. انتخاب یک سبک برای اجرا در تمام اتاق های خانه برای ایجاد یک کل واحد ضروری است، لازم نیست که هر اتاق کاملا شبیه به هم باشد. احساسات و عواطف و حتی نحوه فعالیت مغز انسان تحت تاثیر محیطی می باشد که در آن قرار می گیرد و به همین خاطر است که در علم طراحی و دکوراسیون داخلی به تمام جوانب و بخش هایی که هر فرد در طول روز در آن قرار میگیرد توجه میشود. در حالی که رنگ های روشن از مشخصه های سبک کلاسیک هستند، می توان از یک رنگ جسورانه تر بر روی قسمتی از دیوار استفاده کرد و یکنواختی را شکست. با این کار از تک تک فضاهای پرت می توان بهترین استفاده را نمود . به جای قرار دادن تمام مبلمان و وسایل شخصی مورد علاقه تان در اتاق، چیدمان فضایی را طوری برنامه ریزی کنید که هر شیء در اتاق با یک هدف خاص شامل زیبایی یا کارایی به وجود خود معنا ببخشد. پنجره های بلند و تمام قدی در اینگونه ویلاها، مورد استفاده قرار می گیرند.

در نتیجه بهتر است با توجه به روحیات آنها و گروه سنی رنگ مناسبی را انتخاب کنید و خلاقیت های متناسب با آن را در چیدمان اتاق کودک ارائه دهید. این کار که به طراحی دکوراسیون داخلی مشهور است، به خصوص در خانههای آپارتمانی امروزی اهمیت بسیار زیادی دارد؛ چرا که به شکل مستقیم با روحیات و سلیقه افراد داخل خانه ارتباط دارد و در عین خال محدودیتهای زیادی نیز به وجود آمده است. اما باید بگویم وجود فرش در اتاق خواب هرچند که کوچک باشد آسایش و راحتی را برای شما به ارمغان خواهد اورد همچنین به زیبایی اتاق خواب شما خواهد افزود. طراحی اتاق خواب کوچک با یک چالش کاملا متفاوت روبرو است. قرمز و سبز، آبی و نارنجی و بنفش و زرد سه جفت رنگی هستند که بیشتر با یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

رنگِ آبی آسمانی، هلویی و سبز، ترکیبِ رنگِ بسیار مناسبی برای اتاق خواب این دختران است. اگر هم دخترتان دوست داشته باشد، می توانید رنگ دیگری، مانند آبی یا سبز، به این ترکیب رنگ، اضافه کنید، البته یادتان باشد که رنگ سوم باید به میزان اندکی استفاده شود! یکی از مهم ترین عنصر هایی که در زیبایی دکوراسیون اداری تاثیر بسیار زیادی دارد رنگ محیط است. مبلمان کلاسیک بزرگترین عنصر اتاق نشیمن کلاسیک هستند، بنابراین مهم است که آنها متناسب با فضا انتخاب شوند. به طور کلی ایده های مختلفی برای چیدمان و تزئین اتاق خواب عروس و جود دارد و اگر فرد خلاقی هستید می توانید با خلاقیت خود از وسایل مختلفی برای طراحی استفاده کنید و از تصاویری که در اینترنت وجود دارد ایده بگیرید. معمولاً انواع عکس اتاق خواب ساده در ژورنال بسیاری از مغازه های فروش وسایل خواب و سایت ها دیده می شود؛ اما مهم این است که شما با پیشرفت هنر، ترفندهای دکوراسیون اتاقخواب 2020 را نیز یاد بگیرید تا بتوانید فضایی شیرین و بدون تنش در اتاق خواب خودتان یا فرزندانتان ایجاد کنید. برعکس در دکوراسیون اتاق خواب 6 متری، باید از تختخواب های کوچک که معمولاً قاب دور ندارند استفاده کنید تا فضای کمتری را اشغال کند.

اگر پارچه طرحدار دوست دارید، پارچه دکورهای کنار پرده را طرحدار تهیه کرده و پارچه حریر را به یکی از رنگهای روشن موجود در سایت dekoralsystem طرح انتخاب کنید. بدین منظور باید دو سطل جداگانه تهیه نمود. همچنین در دکوراسیون اتاق خواب کوچک به جای استفاده از کمدها و قفس های جداگانه که فضای زیادی اشغال می کنند از کمدهای دیواری استفاده کنید. زمانی که در حال اجرای دکوراسیون داخلی قسمت پذیرایی خانه هستید، باید حتما یک قسمت را به عنوان نقطه کانن در نظر گرفته و طراحی خاصی برای آن داشته باشید. سادگی دکوراسیون آشپزخانه مدرن میتواند تاحدی باشد که لوکسترین خانهها نیز، طرفدار اجرای آن باشند. حتی اگر سقف اتاق شما مسطح باشد، سقف پوش های متنوعی وجود دارند که می توانید با نصب آن ها یک اتاق جذاب و دلربا خلق کنید. اگر بتوانید از لامپ ها و لوسترها به درستی استفاده کنید و لایه های مختلفی از نور در فضای خود ایجاد نمایید بسیار عالی است.

سعی کنید هرچه وسایل اضافی وجود دارد که به کارتان نمی آید را به طریقی از اتاق خارج کنید و تنها وسایل محبوبتان که دوست دارید هرروز آن ها را ببینید نگه دارد. از استفاده از رنگها نترسید ولی رنگهای را انتخاب کنین که ملایمتر باشن. در زمینه 3 بعدی کردن نرم افزار های زیادی در بازار وجود دارند ولی یکی از قوی ترین نرم افزار ها تری دی مکساست. سطح کابینت ها ممکن است رنگ خود چوب را داشته باشد یا رنگ خورده باشد. ممکن است ساختمان شما به تازگی ساخته شده و از نمای مدرنی نیز برخوردار باشد که در این صورت بهتر است دکوراسیون مدرن را مدنظر قرار دهید. هر چند که ممکن است برای همه صاحبان خانه مناسب نباشد، مخصوصا افرادی که کودکان کوچک دارند، زیرا شیشه ها، لبه های تیز و رنگ های این سبک مناسب کودکان نیست. رنگ غالب این سبک، رنگ های گرم و سفید عاجی و طلایی است، کاغذ دیواری بخش جدا نشدنی این سبک از معماری است، عناصری مانند مجسمه های چینی یا شیشه ای، گلدان یا شمعدان های کریستالی هم کاربرد دارند. اگر می خواهید فضایی آرام و پر اعتماد به نفس خلق کنید رنگ مدرن طوسی گزینه مناسبی است.

برای اینکه رنگ آبی در درازمدت چشم شما را دچار مشکل نکند، استفاده از وسایل چوبی در این چیدمان بهترین گزینه به شمار میرود. چیدمان اتاق خواب یکی از اصلیترین موارد در دکوراسیون منزل به شمار میرود و بدون شک شما هم تمایل دارید از جدیدترین متدها و روشها در عرصه مد و طراحی داخلی بهره ببرید. در این بخش چند عکس انتخاب کرده ایم که بتوانید از آنها برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک تان ایده بگیرید. بهترین قسمت کار با یک حرفه ای این است که می توانید در مورد رنگ هایی که به بهترین وجه مناسب یک اتاق هستند، مشاوره بگیرید. خواه به دنبال یک آپارتمان فوق العاده مدرن یا یک خانه به سبک کلاسیک باشید، مطمئناً می توانید ایده هایی برای طراحی اتاق دلخواهتان، پیدا کنید. برای این منظور به شما توصیه میکنیم از یک روتختی ساده هم رنگ با فضا استفاده کنید.

می توانید از طرح های مختلف آینه های تکه ای مانند گروهی از پرندگان استفاده کنید تا علاوه بر مزایای آینه اتاقتان زیباتر هم بشود؛ اما پیشنهاد بهتر استفاده از یک آینه قدی است که به دیوار یا درب کمد زدهشده و خودتان هم می توانید از آن استفاده کنید. پیشنهاد می شود درباره نمایندگی مبل تهران بخوانید. در عکس اتاق خواب زیر استفاده از مبل تکی به همراه یک پاف به رنگ متضاد نیز سبب جلوه بخشیدن به فضا شده است. برای اینکه یک اتاق خواب سنتی در کنار یک چیدمان مدرن را تجربه کنید به عکس زیر توجه کنید. یک اتاق خواب سنتی با چیدمان مدرن، اتاق خواب رویایی، اتاق خواب شیک و ساده، اتاق خواب تلفیقی و ترکیبی از انواع سبکهای دکوراسیون داخلی و بسیاری موارد دیگر، از جمله ایدههای ما برای این داشتن یک دکوراسیون اتاق خواب زیبا در سال جدید است. این سبک تقریبا شبیه به سبک بوهمیان است، با این تفاوت که شبی شیک بیشتر زنانه به حساب میآید.

از مهمترین ویژگی های سبک کلاسیک می توان به استفاده از اشکال مستطیل شکل و زاویه دار در طراحی ، استفاده از طرح های زیبا و پیچیده ، ایجاد تقارن در طراحی و استفاده از رنگ های غنی و متریال های طبیعی اشاره کرد . می توان از چوب در دیوار ها شلف ساخت و یا به صورت چوب های خاص، با طرح های مناسب دیوار ها را پوشاند. در حال حاضر طراحان دکوراسیون اتاق خواب کوچک طرح های بی نظیری می زنند که بهترین انتخاب برای این اتاق ها هستند؛ مثلاً تخت خواب را در بالای میز کار طراحی می کنند.

در این قسمت با رعایت نکات بالا یک طراحی شیک و متفاوت داشته باشید. با ما همراه باشید تا شما را با جدیدترین مدلهای دکوراسیون اتاق خواب ایرانی ۹۷ آشنا کنیم. یک اتاق خواب ایرانی بدون تردید از طرحهای اسلیمی بهره ببرد. در این حالت دسترسی به تخت خواب از دو طرف به آسانی امکان پذیر است. پارچه حریر مانند سفیدی که به زیبایی از سقف آویزان میشود و در حالی که جلوه اتاق را دگرگون میکند به حالت اصلی فضاهای مینیمال نیز دست درازی نمیکند. همچنین از سبک کلاسیک به عنوان اصیلترین سبک دکوراسیون داخلی یاد می­شود، که زیبایی خیرهکننده­ای دارد.

فرشهای کلاسیک در دکوراسیون کلاسیک با رنگ و سبک وسایل داخل اتاق خواب هماهنگی کامل دارند. هر اتاق خواب با ترکیب ایده آل عناصر در کنار هم باید کامل به نظر برسد. پارچه ها با الگوی هندسی مختلف جذابیت بی نظیری را به خانه شما اضافه می کنند. آینه ها به خوبی نور را منعکس می کنند و باعث می شوند فضای اتاق شما بزرگ تر به نظر برسد. پس حتماً در دکوراسیون اتاق خواب کوچک از آینه استفاده کنید؛ اما جای آینه نیز بسیار مهم است و بهترین محل نصب آینه ها روبروی پنجره است که می تواند نور را دو برابر کند. ساخت مبلمان سفارشی و اغلب تاشو که ظاهر منحصر به فردی به اتاق می بخشند، یک راه حل ساده برای ساخت یک اتاق کوچک کارآمد و بی نظیر است. در یک اتاق خواب کوچک، فضای باقیمانده پس از چیدمان مبلمان ضروری، می تواند عناصر دیگری را نیز در خود داشته باشد، خواه یک صندوقچه یا همان پاف در پای تختخواب برای جای بالش و ملافه و یا یک میز آرایش باشد. به عنوان مثال، یک اتاق خواب باید یک تخت خواب، کمد و میز کنار خود را داشته باشد. این وسایل و یا هر وسیله ای که به نوعی به کار، تفریح یا ورزش مرتبط می شود مانع از تمرکز شما بر موضوع خواب شده و به این ترتیب انرژی خواب را از فضای اتاق خوابتان دور می کند.

برای این که راحت تر تصمیم بگیرید که اتاق خواب خود را با سبک کلاسیک و یا نئوکلاسیک طراحی کنید، بهتر است که در ابتدا ویژگی های هر یک و عناصر و مبلمان به کار رفته در هر کام را به خوبی بشناسید. قطعاً در یک اتاق خواب 4 متری یا 9 متری کوچک، فضای زیر تخت مکانی بسیار عالی برای نگه داشتن برخی از وسایل کم کاربرد است؛ تا فضای اتاق شما خالی تر شود. مراقب باشید که این ابعاد نسبت به اندازه اتاق زیاد از حد و یا کم نباشد. ضمنا هر چقدر ارتفاع پایه کمتر باشد و حتی پایه نداشته باشد، برای متراژ کم بهتر است.