رشد تجارت خارجی ایران در ۱۰ ماهه گذشته

رشد تجارت خارجی ایران در ۱۰ ماهه گذشته

اتحادیه اروپا در 6 ماهه نخست سال قبل 6.1 میلیارد یورو کالا از ایران وارد کرده بود. آمار منتشرشده از سوی اداره اطلاعات اقتصادی اتحادیه اروپا (یورو استات) نشان می‌دهد مبادلات تجاری ایران و 28 عضو این اتحادیه در نیمه نخست سال جاری میلادی با افت قابل توجه نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن مواجه شده است. به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ، وزیر خارجه روسیه که در نشست اخیر وزرای خارجه کشورهای عضو توافق هسته‌ای ایران در وین حضور داشته، از موافقت سه کشور اروپایی برای تداوم تجارت با ایران خبر داد. وضعیت اشتغال گزارشی است که تعداد مشاغل و حقوق و دستمزد در تمام مؤسسه‌های تجاری و سازمان‌های دولتی را دربر می‌گیرد. احتمالاً به‌دلیل دقت و اهمیت این گزارش به‌عنوان شاخصی از فعالیت اقتصادی ایالات متحده، بیشترین نظارت اقتصادی روی آن وجود دارد. به‌همین‌دلیل، وضعیت اشتغال برای معامله‌گران معیار بسیار مهمی است و می‌تواند نوسان‌ها را در بازارها افزایش دهد.

  • افزون‌براین، اگر به‌دنبال تحلیل آنچین، داده‌های موثق، نمودارها و دیدگاه‌های کارشناسان هستید، پیشنهاد ما استفاده از بخش ویژن وب‌سایت ارزدیجیتال است.
  • در واقع می توان آنها را به عنوان فناوری های نوین، پیشرفته و شفاف شناخت.
  • آن‌گونه که اعلام شده، این مصوبه به دنبال حمایت از تولیدات داخلی این کشور صادر شده است و در این مرحله، شامل محصولاتی است که بیشترین سهم واردات از ایران را دارد.
  • با گذشت سه روز از نشست کمیسیون مشترک برجام که در سطح وزرای خارجه کشورهای باقی مانده در توافق هسته‌ای برگزار شد، وزیر خارجه روسیه از یک توافق مهم خبر داد.

همچنین بسته به ترجیحات خود، ممکن است بخواهید از نرم‌افزار دیگری استفاده کنید تا بتواند معاملات مبتنی‌بر اخبار شما را بهبود بخشد. این نرم‌افزارها ممکن است شامل ربات‌ها، ابزار تحلیلی، امکان مشاوره با کارشناسان و… باشد. در بخش ویژن ارز دیجیتال، امکان تحلیل و بررسی نظر کارشناسان و وضعیت هر ارز دیجیتال را نیز به‌تفکیک فراهم کرده‌ایم. طبق آخرین نرخنامه اتحادیه میوه و سبزی قیمت عمده هر کیلوگرم پیاز در کمتر از یک هفته تا ۷ هزار تومان افزایش داشته است. با این شرایط به نظر می‌رسد بار دیگر پیاز رکورد دار افزایش قیمت در گروه کالا‌های خوراکی سبزیجات و حبوبات باشد.

براساس مصوبه کمیسیون قضایی از این پس خروج بانوان از کشور باید با اذن سرپرست باشد، مگر در موارد خاص که با حکم دادگاه انجام می‌شود. تا پیش از این مصوبه صرفا برای خروج زنان متاهل از کشور، اذن شوهر لازم بود و دختران مجرد بالای ۱۸ سال و زنان مطلقه و… بحث رفع محدودیت پلتفرم‌های خارجی یک امر فراقوه‌ای است که در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی پیگیری می‌شود. دفاتر پلتفرم‌های خارجی باید در کشور ما پاسخگوی عملکردشان باشند و تا وقتی که پاسخگو نباشند، طبیعتاً بستر ناامنی در کشور ما ایجاد می‌شود. وزارت ارتباطات با کمک به پلتفرم‌های داخلی کمک می‌کند که دسترسی مردم به فضای مجازی کمترین مشکل ممکن را داشته باشد. شایان ذکر است باید توجه داشت آماری که از سوی وزیر راه و شهرسازی تحت عنوان رسوب کالا در بنادر اعلام گردیده، در اصل میزان موجودی کالا (اعم از کانتینری، غیرکانتینری و اساسی) است که در بنادر کشور وجود دارد.

در این حالت، معمولاً واکنش ناگهانی و شدید به خبر در چارت نمایان می‌شود. اگر خبر منتشرشده دو تفسیر متفاوت داشته باشد، قیمت در ابتدا به یک سمت می‌رود و سپس به‌سمت دیگر هجوم می‌برد. در سالیان اخیر سازمان دامپزشکی با تغییر رویه ، دیگر نظارت بهداشتی بر گوشت های وارداتی در کشور مبدا ندارد و این نظارت صرفا از منظر ذبح شرعی است که توسط روحانیون معززدر کشور مبدا انجام می شود.

بابلسر- ۱۵ پروژه صنعتی به ارزش ۹۴۶ میلیارد تومان همزمان با دهه فجر در مازندران افتتاح و کلنگ زنی شد. این درحالی است که رشد ثبت شده در آمار واردات ایران برابر با 13.8 درصد بوده و در نهایت معادل با 48 میلیارد و 485 میلیون دلار رقم خورده است. سرپرست اداره کل شبه قاره هند سازمان توسعه تجارت از برگزاری همایش فرصت های تجاری با افغانستان در این سازمان برای تجار خبر داد.

بنا بر اعلام وزیر خارجه روسیه، سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس با حفظ تجارت با ایران بدون دلار موافقت کردند. در حالی که عراق در کنار چین جزو شرکای اول تجاری و مقصد صادراتی کالاهای غیرنفتی کشور است، اخیرا اقداماتی مبنی بر ممنوعیت واردات کالای ایرانی وضع کرده که باید مورد توجه سیاستگذاران صادراتی قرار گیرد. هر استراتژی معامله بر‌ اساس اخبار در درجه اول روی اصول (یعنی تجزیه‌وتحلیل بازار بر‌اساس رویدادها و تأثیرهای خارجی) متمرکز است. در‌حقیقت، معامله‌گران بر‌اساس اخبار فقط به سیگنال‌هایی وابسته هستند که هنگام وقوع رویداد محرک در بازار تولید می‌شوند. در شروع هرروز، باید تقویم اقتصادی را بر‌اساس شاخص‌های اقتصادی مهم منتشرشده بررسی کنید. اگر در آن روز شاخص اقتصادی مهمی منتشر شد، بازار را برای معامله در زمان مناسب رصد کنید.

خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency

معامله‌گران باید داده‌ها را درک کنند و بر‌اساس آن‌ها تصمیم بگیرند و احساساتشان را مدیریت کنند. شورای پول و اعتبار در جلسه مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱، مصوبه پیشین خود در خصوص بازار متشکل معاملات ارزی را اصلاح و آن بازار را در سطح توسعه‌یافته‌ای به عنوان « مرکز مبادله ارز و طلای ایران» ارتقاء داد. در همین رابطه در آمارهای گمرک مشاهده می‌شود مجموع صادرات و وادرات کشور در کالاهای غیر نفتی برابر با 93 میلیارد و 800 میلیون دلار در پایان دی ماه امسال بوده است. اعتمادآنلاین| ‍‌ واردات اتحادیه اروپا از ایران در نیمه نخست سال جاری میلادی افت 93 درصدی داشته و به 420 میلیون یورو رسید.

کتابخانهٔ ملی قطر؛ کانونی برای حفظ میراث مکتوب جهان اسلام

رویدادهای خبری بسیار پیش‌بینی‌نشدنی هستند و همین امر آن‌ها را برای معامله Mind blowing facts about Celebrities that will shock you بسیار خطرناک می‌کند. رویدادهای خبری گوناگون درباره دارایی‌های متنوع سبد دارایی معامله‌گران را متنوع می‌کند. وقتی مدتی از انتشار خبر گذشت، تریدرها شروع به تفسیر خبر می‌کنند و واکنش ثانویه شروع می‌شود. تریدرها با تفسیر خبر متوجه می‌شوند که جهت قیمت کدام سمت است و دوباره حجم سنگینی از معاملات انجام می‌شود.