سئو خارجی چیست؟

در اینجا ما انتظار نداریم که همگی به دانشی پایه در زمینه CRO دسترسی داشته باشند و آن را حوزهای می بینیم که میتوان در آن به تخصص و مهارتی جداگانه دست پیدا کرد. خوشبختانه منابع عظیمی برای هر مهارت بازاریابی وجود دارند که میتوان به دسترسی به آنها امیدوار بود. استفاده درست از ترکیب لینک سازی داخلی و خارجی است که به محتوای سایت ما اعتبار بیشتری میدهد و باعث بهتر شدن رتبه آنها در نتایج جست و جو گوگل میشود.

تعامل با مشتری میتواند به روشهای مختلفی نمود پیدا کند. معتقدم برای آن دسته از افرادی که به تازگی به بازاریابی دیجیتالی ( دیجیتال مارکتینگ ) ورود کردهاند و برای رشد کردن به عنوان یک بازاریاب هیجان زده هستند، پتانسیلهای بسیاری در چهارچوبهای این چنینی وجود دارد. این مورد را شاید بتوان در دسته “اساس بازاریابی” نیز جای داد اما من مسئله برندسازی را مفهوم بزرگتری میدانم. دیجیتال مارکتینگ مفهوم گسترده ای دارد که در ادامه به بخش مهم و پرکاربرد آن یعنی فعالیت از طریق وبسایت می پردازیم. تغییراتی در رابطه با دستورالعمل های سنجش کیفیت گوگل مانند بهبود نحوه بکارگیری E-A-T در محتوا، مطمئن شدن از این که تبلیغات برای کاربران اذیت کننده نیستند و حذف هر گونه مشکلی که باعث سلب اعتماد کاربر از وب سایت شما میشود. اگر قصد دارید سفارش رپورتاژ بدهید باید حواستان باشد که گوگل از بطن با خرید لینک پولی مخالف است.

Manual penalty: یک نوع مجازات دستی است که در ان یک بازرس انسانی صفحه مخرب و اسپم را شناسایی و ان را مجازات می کند. در این بین عکسها نسبت به دیگر محتواهای تصویری طرفداران بیشتری دارند به طوری که 79 درصد از جامعه آماری برای رساندن مفهوم خود از عکس استفاده میکنند. همان طوری که در بالا نیز گفته شد. ایمیل مارکتینگ راهی مؤثر برای دوام ارتباط شما با مشتریان است که همین موضوع به ترویج کسبوکارتان نیز کمک میکند. این مسئله در مورد کسی که در زمینه شبکههای اجتماعی تخصص دارد صادق است. این بخش، در زیر مجموعه دانش پایهای قرار میگیرد که پیش تر از آن تحت عنوان “طراحی و UX” یاد کردیم. خوشحالیم که در این مجموعه به سرعت به امر توسعه مشتری دست پیدا کردیم که نهایتا به فرهنگ تحقیق کردن در میان ما منجر شد. ما از بازاریابان دیجیتالی ( دیجیتال مارکترها ) انتظار نداریم طراحانی زبده و متخصص باشند.

اساس بازاریابی، به آن دسته از موضوعات منحصربفرد بازاریابیای اطلاق میشود که در تمام حوزههای بازاریابی مفید و کاربردی هستند. به همین منظور تصمیم گرفتم دربارهی “معنیِ بازاریابی به روش T” سوال بپرسم و تحقیق کنم و حالا میدانم که معنا و مفهوم این روش چیست و چه کاربردی برای بازاریابان دیجیتالی دارد. ابتدا به این سوال جواب دهید که آیا به تست کردن اعتقاد دارید؟ دانستن پاسخ این سوال به نظر برای تک تک اعضای یک تیم بازاریابی سودمند می آید حتی اگر تنها بر یک بخش از قیف بازاریابی اثرگذار باشند. اگر به وب سایت دیگری لینک دهید، آنها یک بک لینک از شما دارند. روش سوم که مطرح کردم٫ شامل سایتهایی چون mailchimp یا maillite میشه که با ثبت نام در آنها پنلی جهت ارسال ایمیل انبوه در اختیار شما قرار میگیره. اگر می خواهید که مهارت های خود در نوشتن را ارتقا دهید، نیاز است که بیشتر بخوانید.

اما به طور خلاصه، محتوای عالی میتواند لینک هایی در سایتهای مرتبط برایتان ایجاد کند که برای گوگل بسیار مهم و قابل اعتماد است. دانش پایه به حوزههایی خارج از بازاریابی دیجیتالی اطلاق میشود که فارغ از اینکه چه شغلی دارید، در شما برجسته و بارز هستند و مناسب شما می باشند. چنین دانش مبتنی بر کُدی می تواند در بسیاری حوزهها مفید باشد؛ حوزههایی همچون پستهای وبلاگی، صفحات تبلیغاتی، طراحی ایمیل و بسیاری دیگر. در این بخش، هدف در این جا بهبود وضعیت مراجعه مشتری به سایت مربوطه به روشهای مختلف است؛ روشهایی همچون صفحات تبلیغاتی، انواع تبلیغات و تولید محتوا. اعضای تیم مجموعه ما در میان نقشهای مختلف جا به جا می شوند. فهرست ما از این موضوعات کامل نیست. در واقع فرد از لحاظ جمعیتشناسی، مشتری احتمالی شما است اما از محصول شما آگاه نیست یا در حال حاضر به آن نیازی ندارد. اهرمهای مختلف بسیاری برای جامه عمل پوشاندن به این مهم وجود دارد که یکی از آنها ارجاع دادن مشتری، وفاداری و همچنین آگاهی از مفهوم بازاریابی ویروسی، روانشناسی و تاثیرات شبکه است.

برای بهینه سازی سئو، شرکت ها باید همهی جنبه های جستجوگرها را در نظر بگیرند و از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مناسب برای بهینه سازی و هدفمند سازی بازاریابی آنلاین خود استفاده کنند. اما هزینهای که صرف میکنید در برابر بازدهی سایت بسیار ناچیز است و اثر بلند مدت هر محتوا و استراتژی را تا مدتها تجربه میکنید. بهتر است تا با طراحی سایت به خوبی آشنا باشید. اما آنچه در پی آن هستیم، پرورش دادن چشمی طراح است: آیا سلیقه خوبی دارید؟ مدرک لیسانس برای اکثر موقعیت های بازاریابی دیجیتال، در یک زمینه تجاری مانند بازاریابی یا یک زمینه مرتبط مانند ارتباطات مورد نیاز است. اگر شما مایل هستید که محتوایی تولید کنید که به صورت کامل یک حوزه مثل “آموزش سئو سایت” را پوشش دهد، لازم است علاوه براینکه محتوای خوبی را در اختیار کاربر قرار میدهید، منابعی را در اختیار کاربر قرار دهید که در صورت تمایل بتواند راجع به هر موضوع، اطلاعات بیشتری کسب کند.

دیجیتال مارکتینگ چیست

در سال ۲۰۱۸ گوگل یک قانونی را وضع کرد و آن این بود که، هر سایتی که دارای گواهی SSL نباشد، در سمت راست آدرس سایت آن عبارت not secure و یا همان “نا امن” نوشته شود و سایت هایی که این گواهی را دریافت کرده و آدرس سایت خود را از HTTP:// به HTTPS:// تغییر داده اند، یک علامت سبز رنگ در کنار آدرس سایت آنها به عنوان یک سایت امن نشان داده می شود که این از جانب گوگل نیز دارای امتیاز مثبت است. مدل T یا T شکل بودن صرفاً یک چهارچوب است. مانند دفترچههای راهنمایی که همراه با بعضی از وسایل الکتریکی عرضه میشود؛ با این تفاوت که راهنمای ما باید بهصورت الکترونیکی (پیدیاف یا فیلم) باشد. ما در تیم خود، مجموعه ای از افراد مختلف با مجموعهای از مهارتهای مختلف و در عمق و وسعتهای مختلف را دارا هستیم. کسی که در این زمینه تخصص داشته باشد، میتواند به هر کاری همچون ملاقات یا برگذاری کنفرانس دست بزند و نتایج به دست آمده از آنها را بر تاثیر تجارتی که دارد گره بزند.

بازاریابی محتوا

ابزارهای سئو به صاحبان کسب و کارها کمک می کنند تا بتوانند در موتورهای جستجو رتبه های بهتری را برای سایت خود دیجیتال مارکتینگ شانار بدست بیاورند. بنابراین بسیار مهم است که تمام صاحبان کسبوکار، وبسایتهایی سازگار با موتورهای جستجو داشته باشند تا بتوانند ترافیک ورودی خود را به بیشینه برسانند. این مورد نیز همانطور که عنوان آن فریاد میزند، مربوط به فعالیتهای بهینهسازی داخل سایت است. در هر حال نیازی نیست کل ساختار URL سایت را تغییر دهید تا فقط کلمه کلیدی داخل آن قرار بگیرد. در برخی موارد، حرف T میتواند سه خط عمودی به خود بگیرد و آن را تبدیل به حرف M کند و در برخی دیگر همان تک خطِ عمودیِ حرف T میتواند به خطی بسیار بسیار عمیق و طولانی تبدیل شود. مدتها بود که از فعالیتم در حوزه دیجیتال مارکتینگ میگذشت و با توجه به شناختی که نسبت به تواناییهایی خودم در این رشته داشتم، علاقهمند بودم در دو یا سه جایگاه شغلی ایفای نقش کنم و دانش ضروری و کاربردی این رشته را بیاموزم.

دیجیتال مارکتینگ

چنانچه علاقهمند هستید تا هرچه بیشتر با بازاریابی به روش T آشنا شوید، مطالب او می تواند نقطه آغاز بسیار خوبی برای شما باشد. سایت هایی که در مورد کیفیت احساس مسئولیت نمیکنند، توصیه های بد یا تصورات نادرستی را در اختیار افراد قرار میدهند و همین امر موجب میشود خواننده تجربه خوبی نداشته باشد و نتواند به آن اعتماد کند. چرا که در روش بلک هت شما با دور زدن استانداردهای گوگل سئو میگیرید و در صورتی که رباتهای گوگل متوجه این موضوع شوند، صفحه شما را غیر معتبر شناخته و حتی ممکن است شما را جریمه کنند. اخیراً متوجه شده ام که بیشتر وبلاگ نویسان و تولید کنندگان محتوا تنها از روش های قدیمی سئو استفاده می کنند. نمونههای بسیاری برای این دسته وجود دارد و هنوز که هنوزه در حال یافتن حوزههای تازهای در این زمینه هستیم.

در حالی که تیمهای بزرگتر اغلب دارای یک بخش هنری اختصاصی با طراحان گرافیک یا حتی طراحان UI/UX هستند، معمولاً انجام کارهای روزمره مانند انتخاب و دستکاری تصاویری که در فیدهای رسانههای اجتماعی شرکت ظاهر میشوند یا کنار هم قراردادن آنها گاهی برعهدهٔ بازاریاب دیجیتال است. بالاخره، ماموریت شرکت «بستن شکاف سرمایهگذاری-جنسیتی از طریق اعطای ابزار، مکان، و وجهه به زنان جهت سرمایهگذاری برای خودشان» است – و چه راهی بهتر از آنکه این کار را از طریق مقالات آموزشی و آموزنده انجام دهیم؟ شما هر روز با افرادی سر و کار دارید که یا با فیسبوک کار میکنند یا توییتر یا هر سایت دیگری را برای خود مفید میدانند.

به عنوان مثال چنانچه در مجموعه ما در جهت توسعه تجارت فعالیت میکردید، شاید اکنون از طریق توییتر یا فیسبوک در حال تعامل با دیگران میبودید. مثالی از پیامهای ارسالیِ مشاور متیو باربی از طریق یک ربات فیسبوک. برای ما، ویدیو بخشی چنان بزرگ از بازاریابی از طریق شبکههای اجتماعی است که همگی میخواهیم در خلق ویدیویی جذاب و برای داشتن اعتماد به نفس در برابر دوربین، در بهترین و با تجربهترین حالت ممکن خود قرار بگیریم. این متد یکی از مناسب ترین روش ها برای توسعه بخشیدن به بازاریابی محتوا است. از پاسخ دادن به ایمیلهای دریافتی از جانب مشتریان گرفته تا تفکر بر تاثیر مشتری بر محتوا و غیره. بازاریابی چریکی یا پارتیزانی، روشی است که شما از مشتریان و یا از افراد دیگر درخواست می کنید تا شما را به دیگران معرفی کنند. آنچه تغییر کرده روشهای آن است.

در چنین حالتی اغلب به ترکیبات متفاوتی از این سه فاکتور دست پیدا می کنیم که فرد را به سمت کار میکشانند. پس از اینکه اصول طراحی را فرا بگیرید، قادر هستید که خودتان به خلق چیزی دست بزنید؟ این مرحله پس از مرحلهی داده و تجزیه و تحلیل قرار میگیرد. پس از اینکه فهمیدیم برای رشد به عنوان یک بازاریاب باید در چه مسیری قدم بگذاریم، سوالی که پیش میآید این است که چگونه میتوان در این مسیر قدم نهاد.

طبق بررسی انجامشده، برخی از اساتید دوره بسیار حاذق و زبده هستند، ولیکن برخی از آنها تجربه بسیار زیادی ندارند. تلفظ درست ان در کل اس ای او می باشد ولیکن در حال حاضر بسیاری ان را ایرانیزه کرده و آن را سئو می خوانند. برای مثال شما از طریق کدهای نشانهگذاری اسکیما به گوگل میگویید در یک صفحه، محتوا برای قسمت مقالات تهیه کرده و یا در صفحهی دیگری، اعداد را برای قیمتگذاری محصولات خود قرار دادهاید. از سال ۲۰۰۹، تنها چند بازار بزرگ وجود دارد که گوگل در آنها، موتور جستجوی پیشرو نیست. میدانید اگر وبسایت شما در کلمات کلیدی مرتبط با کسبوکارتان در رتبۀ اول نتایج جستجوی گوگل نمایش داده شود چه اتفاقی خواهد افتاد؟ فرض کنید شما یک وبسایت دارید؛ اگر تمرکز شما بر روی تکنیک های برونگرا مانند سئو، رسانههای اجتماعی و ساخت محتوا باشد، خبر خوب این است که در کل نیاز به هزینه زیادی ندارید.

به بیان کلیتر، تحقیق کردن یعنی قراردادن یک فرآیند در دایرهی حس کنجکاو فردی دیگر است. مدل بازاریابی sostac نیز یکی از بهترین و سادهترین مدلهای بازاریابی محبوب برای طراحی استراتژی در دیجیتال مارکیتنگ است. مبحث On-Page سئو بسیار گسترده است سعی میکنیم در این آموزش seo به این مطالب بپردازیم تا شما به درک بهتری از سئو برسید. در این مقاله نکات لازم برای ایجاد یک استراتژی موفق بازاریابی محتوا رو به شما ارائه میدیم تا با استفاده از اون به مخاطبینتون دسترسی بیشتری پیدا کنین و نرخ تبدیل رو هم افزایش بدین.

متخصص دیجیتال مارکتینگ

حوزه تخصص به معنی داشتن تخصص، دانش و مهارتی عمیق در یک یا چند حوزه است. از دیدگاه ما، فرد متخصص در زمینه چند رسانهای یا مالتیمدیا کسی است که مهارت ویژهای در تولید پادکست و ویدیو دارد. در حقیقت در این جا دانشی پایه و اساسی وجود دارد که از ماهیت بازاریابی فراتر است. تست A/B را می توان با CRO هم ردیف دانست، اما ما میخواهیم آن را بخشی مستقل بدانیم چرا که میخواهیم تک تک اعضای تیم بازاریابیمان اصل اساسی نهفته در پشت تست A/B را درک کنند. تست A/B در واقع همان تنظیمات پیش فرض ما برای تستهای علمی است.