سبک دکوراسیون مدرن چیست ؟ آشنایی با سبک طراحی مدرن مبل سنتر | dekoralsystem

این عبارت یعنی هر چه از عناصر کم تری در طراحی داخلی استفاده کنید، فضا بهتر خواهد شد. در سبک مدرن، تعداد عناصر کم تر می شود و زیبایی و تاثیرگذاری آن ها مد نظر قرار می گیرد. همچنین با تعیین سبک غالب در فضا، کار انتخاب رنگ‌ها و متریال نیز برای شما آسان‌تر می‌گردد.

معماری های مدرن معروف جهان

در این مجله خبری دکورال سیستم تلویزیون و میز آن نقطه کانونی در نظر گرفته شده و مبلمان به صورت نیم‌دایره دور آن چیده شده‌اند. فرش هم میان مبل‌ها قرار گرفته و فضای دنجی را برای تماشای تلویزیون در عصرهای دل‌انگیز را فراهم کرده است. این روزها میزهای جلو مبلی مربعی شکل بزرگ در دکوراسیون مدرن ایرانی بسیار مد شده‌اند. شما هم در صورت دلخواه می‌توانید همانند تصویر از چنین میزهایی تهیه کنید.

سه – ایده آل فضاهایی با ابعاد کم

رنگ این موارد بسته به پالت رنگ کلی دکوراسیون می تواند شامل طیف رنگ اصلی یا کاملا متضاد آن باشد. استفاده از پتینه و کاغذ دیواری با اشکال هندسی که دارای زاویه و خطوط تمیزی هستند می تواند به دکوراسیون شما ظاهری مدرن تر بدهد. دکوراسیون مدرن اتاق خواب به خاطر خطوط صاف، تمیز و دکوراسیون ساده اش معروف است. عناصر طراحی مدرن بسیاری وجود دارد که می توانید از آنها برای دستیابی به سبک طراحی مدرن در اتاق خواب استفاده کنید. در معماری منازل به سبک دکوراسیون مدرن، اصولا از پنجره‌های بزرگ استفاده‌می‌شود.

  • سبک مدرن در دکوراسیون منزل ایرانی، خصوصا خانه و آپارتمان های جدید که نسبت به فضاهای مسکونی گذشته کوچک تر شده اند و علاوه بر اینکه فضای کمتری برای جای دادن لوازم دارند، مبلمان و اثاثیه بیشتری را هم باید در خود جای دهند!
  • سایر عناصر طبیعی مانند مبلمان چوبی، قالیچه‌های الیاف طبیعی، سبدهای بافته شده و سفال‌های هنرمندانه در این طرح‌ها وجود دارند.
  • در مقابل یکی از دیوارهای پذیرایی، تلویزیون و میز دیواری آن بر روی دیوار نصب شده‌اند.‌ این روزها اکثر خانه‌های مدرن از این تکنیک استفاده می‌کنند تا علاوه‌بر ذخیره‌سازی فضا جلوه مدرن‌تری به منزل ببخشند.
  • همچنین در سبک‌های مدرن از کناف که به راحتی فرم می‌گیرد استفاده می‌شود.

بری مثال هنگام کار در آشپزخانه می‌توانید همزمان، پشت میز ناهارخوری باشید یا تلویزیون اتاق نشیمن را تماشا کنید. برای طراحی دکوراسیون چنین فضایی، بهتر است از رنگ‌های مشخص و هماهنگ و وسایل و دکوری‌های مناسب، ساده و مدرن استفاده کنید تا آشفتگی و به‌هم‌ریختگی ایجاد نشود. به کار بردن پرده‌های سنگین و چند لایه در گذشته نشان‌ توانگری صاحب‌خانه بود، اما امروزه یکی از ایده‌های طراحی‌ لوکس دکوراسیون مدرن، حداکثر استفاده‌ از نور طبیعی در فضاهای داخلی است.

ویژگی‌های دکوراسیون مدرن

مهم‌ترین اصلی که در انتخاب رنگ برای سبک دکوراسیون داخلی مدرن باید رعایت شود تناسب رنگ‌ها است. پالت رنگی که در سبک دکوراسیون مدرن به کار گرفته می‌شود به گونه‌ای است که در آن رنگ‌های مکمل روبروی هم و رنگ‌های شبیه در کنار قرار بگیرند. شما می‌توانید با مطالعه بر روی سبک‌های متفاوت، سبک خاص خانۀ خودتان را بیابید.

http://dongfengblog.ir