طراحی داخلی منزل

یکی دیگر از موارد بسیار مهم در طراحی و دکوراسیون اتاق خواب کودکان نورپردازی مناسب آن است، به ویژه برای کودکانی که به طور مستقل میخوابند، امکان بیدار شدن در شب وجود دارد، بنابراین باید نورپردازی کافی برای اتاق کودک در نظر گرفته شود، بهطور مثال استفاده از چراغ شبخواب کم نور و روشن کردن آن در طول شب میتواند بسیار مفید باشد. یکی از اقلام دکوارتیو کاربردی در اتاق خواب، فرش است. استفاده از رنگهای گرم برای اتاق خواب به دلیل حس خشونت و انرژیزایی که دارند چندان مناسب نیست، با این وجود استفاده از رنگ زرد، نارنجی و قرمز برای اتاق خواب به ویژه در اتاق خواب کودک و اتاق خواب نوجوان بسیار کاربردی است. در سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک کف رو با استفاده از پارکت های رنگ چوب میپوشانند و با فرش، گرمی و دنج بودن فضا رو دو چندان می کنند. کابینت ها چوبی با رنگ سفید استخوانی یا شیری و همینطور مشکی و آینه هایی با قابهای فلزی و طلایی رنگ زیبایی سرویس بهداشتی کلاسیک شما را دو چندان می کند. در دکوراسیون اتاق خواب نوجوانان در کنار تخت استفاده از میز تحریر و کتابخانه مرسوم است و در اتاق خواب بزرگسالان نیز استفاده از تخت، پاتختی و پاف، میز مطالعه و میز آرایش و یا استندها و شلفها بسیار رایج هستند.

شاید افراد عادی به این سبکها توجه نکنند اما بهتر است بدانید که دکوراسیون آشپزخانه بر اساس سبکهای استاندارد نشان از حرفهای بودن و تخصص شما در طراحی دارد و فضایی خاص و شیک برای شما فراهم میکند. توجه داشته باشید که نکات این بخش بر اساس دکوراسیون اتاق خواب برای داشتن آرامش روانی بیشتر و کمک به خواب راحتتر تهیه شده است و برای کسانی مناسب است که فضای کافی برای تفکیک کردن اتاق خواب از سایر اتاقها را در اختیار دارند. در اتاق کودکان معمولا در کنار تخت از وسایلی مثل کمد، گهواره، استندهای کنار تختی و امثال آن رایج است. اگر میخواهید در اتاق خواب خود، خواب راحت و آرامی را تجربه کنید بهتر است به فکر مرتب کردن آن باشید، سعی کنید لباسهای خود را روی صندلی، تخت و سایر قسمتهای اتاق جمع نکنید، استفاده از یک دراور یا کمد در اتاق خوابهایی که کمد دیواری ندارند انتخاب مناسبی به نظر میرسد و در نظمدهی اتاق خواب نقش مهمی خواهد داشت.

میتوان از این ریسهها بالای تخت یا میز تحریر استفاده کرد. همچنین می توانید از وسایل چند منظوره مانند مبلمان های تخت خواب شو استفاده نمایید. علاوه بر لوستر موجود در اتاق، از نورهایی مثل آباژور، نورهای مخفی و یا ریسه های کم نور استفاده کنید. با استفاده از یک آینه یا میز آرایش آینه دار برای دکوراسیون اتاق دختران میتوان هم فضا را بزرگتر نشان داد و هم از آن استفاده کاربردی داشت. ما سعی کردیم از ترفندهای ساده و کاربردی استفاده کنیم تا به راحتی و با کمترین هزینه قابل اجرا باشد. رنگها نقش مهمی در سلامت روان و ایجاد آرامش ایفا میکنند بنابراین با توجه به ماهیت اتاق خواب و کاربری آن باید از کاغذ دیواریهایی با رنگهای ملایم استفاده شود.

همانقدر نظم و دقت و پایبندی به اصول که در سایر ویژگی های دکوراسیون به سبک کلاسیک مشاهده می شود، در انتخاب رنگ ها نیز وجود دارد. اگر قصد دارید فضای اتاق خواب شما آرام و مناسب خوابیدن باشد، بهتر است از طیفهای رنگی کمتری در این بخش استفاده کنید، انتخاب تک رنگ از میان طیف رنگ های سرد مثل سبز یا آبی روشن و رنگ سفید بهترین رنگهای انتخابی برای داشتن یک اتاق خواب کاملا آرام و مناسب خواب است. انتخاب رنگ پرده معمولا با رنگ روتختی ها، درب کمد دیواری یا دیوارها و فرش اتاق خواب همخوانی دارد. فرش داخل اتاق جنبه تزیینی هم دارد بنابراین بهتر است در انتخاب سبک و رنگ آن دقت کنید تا با دکوراسیون اتاق خواب شما همخوانی داشته باشد. انتخاب تابلوها، دیوارکوب ها، پوسترها، لوستر و آباژور میتواند از جمله المانها و اکسسوار اتاق خواب محسوب شود که باید با دقت نظر و توجه به سبک دکوراسیون و سلیقه کاربر انتخاب گردد.

چرا که همیشه از خود بپرسید چگونه افراد باید به شما اعتماد کنند در حالی که هیچ هنری از شما ندیدهاند. مد و زیبایی همیشه در راس بوده و زندگی تمام انسانها را هم در زمینه پوشش و لباس و هم در زمینه دکوراسیون داخلی تحت تاثیر قرار میدهد. وقتی خانهتان را با جزئیاتی ظریفتر آذین میکنید مطمئن باشید مقدار زیادی مواد طبیعی مثل چرم پوشیدنی و خز مصنوعی یا پوست را اضافه کنید که همیشه شروعی خوب هستند. در اتاق خوابهای کوچک معمولا از کمد دیواریهای ریلی یا آکاردئونی استفاده میشود که باز و بسته کردن آنها نیاز به فضای زیادی ندارد اما در اتاق خوابهای بزرگ میتوان از مدلهای لولایی یا سنتی نیز استفاده کرد. در بسیاری از سبکهای معماری برای این که اتاق خواب آسایش بیشتری برای کاربر به همراه داشته باشد، در اتاق خواب، سرویس بهداشتی و حمام نیز در نظر گرفته میشود، البته این مسئله بیشتر در خانههای بسیار بزرگ کاربرد دارد، اما در هر صورت این سبک از طراحی اتاق خواب میتواند آسایش و آرامش بیشتری برای کاربر به همراه داشته باشد. نباید فراموش کنید که اتاق خواب محل امنیت و آسایش شما است بنابراین هرچه اتاق خواب با کیفیتتری از نظر دکوراسیون و کاربردی داشته باشید، مطمئنا آرامش روحی و جسمی بیشتری داشته و خواب راحتتری خواهید داشت، ضمن این که برای کودکان داشتن یک اتاق خواب مستقل میتواند به شکلگیری استقلال شخصیتی آنها کمک فراوانی کرده و آنها را از لحاظ شخصیتی به افراد منظم و مستقل در آینده تبدیل کند.

همچنین اقلام دکوری، تیز، برنده، شکننده و خطرناک باید از اتاق خواب کودک جمعآوری شوند. نور یکی از عناصر اصلی اتاق خواب است و نورپردازی اصولی می­تواند فضای اتاق خواب شما را سرشار از آرامش کند. مبل استیل یکی از پرطرفدارترین انواع مبلمان برای استفاده در دکوراسیون به سبک کلاسیک هستند. حتما از یک فرش در فضا استفاده کنید. یکی از ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن، استفاده از نورهای رنگی در فضاهای بی روحه! وقتی صحبت از سرویس بهداشتی کلاسیک می کنیم، بی اختیار به یاد کابینت های چوبی و رنگ های با تناژ قهوه ای و بژ می افتیم که دقیقا هم درست است. در منزل طراحی دکوراسیون داخلی از هارمونی رنگ بین پرده، مبل، فرش، اکسسوری ها و وسایل تزئینی هیچ گاه غافل نشوید چرا که ایجاد یک دکور فوق العاده بی نظیر، نیازمند این است که این عناصر با زیبایی و دقت تمام انتخاب شوند و به کوچکترین جزئیات رنگ و طرح بین آن ها، توجه ویژه ای کرد. رشته دکوراسیون داخلی از یک سو با عناصر و اجزا تشکیل دهنده ساختمان و از سوی دیگر به مانند طراحی داخلی بر فضاهای داخلی تمرکز دارد. دکوراسیون اتاق خواب نیز بخشی از دکوراسیون داخلی منزل است بنابراین باید به آن توجه ویژه داشت، المانهای دکوراتیور را میتوان در اتاق خواب به کار برد و انتخاب آنها در کنار سایر فاکتورها سبک دکوراسیون داخلی اتاق خواب را تشکیل میدهند.

اتاق خواب کودکان اگر برای نوزادان دکوراسیون میشود باید به مسائلی مثل نورپردازی استفاده از وسایل ضد حساسیت، ضد آلرژی و کاربردی توجه شود. برای اینکه مشتری به شخص شما اعتماد داشته باشد، باید مهارتهای ارتباطی خود را بالا ببرید. نور اتاق خواب باید بدون درخشش و خیره کردن چشمها باشد، این نور معمولا توسط چراغها و لوسترها تامین می شود و به وسیله کالاهایی مثل چراغ خواب یا چراغ مطالعه در جاهای مناسب تحت کنترل در می آید. پرده ها نیز بخش دیگری از دکوراسیون اتاق خواب را به خود اختصاص میدهند، استفاده از پرده در واقع حریم خصوصی اتاق خواب را حفظ میکند، ضمن اینکه پردهها میتوانند کنترل کننده نور ورودی از پنجره به اتاق خواب یا صرفا یک گزینه تزئینی باشند. در طراحی دکوراسیون فضاهای مدرنتر استفاده از ریسههای نوری، نورپردازیهای مخفی و یا متمرکز بر اساس کاربری نیز رایج است. انتخاب سرویس خواب یک امر کاملا سلیقه ای است و البته به فضایی که در اختیار دارید نیز بستگی دارد، معمولا انتخاب اجزای سرویس کامل خواب بر اساس نیاز صورت میگیرد، اما در همه اتاق خوابها دست کم از تختخواب و پاتختی استفاده میشود. در واقع، اضافه کردن یک فضای بیرونی عالی و دنج به پنت هاوس، آن را به جذاب ترین مکانی تبدیل می کند که همه می خواهند از آن بازدید کنند.

پس اگر به سبک دکوراسیون مینیمال علاقه دارید از تاج سایت dekoralsystem تخت استفاده نکنید. در سبک مدرن از پنل های تخت و ساده استفاده می شود، این سادگی در طراحی کابینت ها و تزئینات کاملا مشهود است. مبل های مناسب در سبک کلاسیک دارای تاج و پایه های منبت کاری شده و از جنس چوب می باشند. البته اگر فضای کافی برای تفکیک اتاقها ندارید میتوانید با یک دیزاین و طراحی مناسب بخش مربوط به خواب و استراحت خود را از بخش کاری جدا کنید. آویزهای نور با تنظیم ارتفاع و میزان نور روشنایی مناسبی جهت استراحت و مطالعه برای شما ایجاد میکنند. با اینکار نور را به اطراف پراکنده می­کنید و موقع استراحت نور سقف چشمانتان را اذیت نمی کند.

پیشنهاد ما این است که بزرگترین وسیله را در نقطه کانونی اتاق قرار دهید و بقیه وسایل را در اطراف آن ها بچینید. مهمترین نکته در انتخاب یک اتاق خواب ساده این است که این سبک از چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب هرگز از مد نخواهد افتاد. را نیز ساده و مینیمال انتخاب کنید. بلکه فقط مدرنیسم از به کاربردن تزئینات اضافی پرهیز میکند و زیبایی را در سادگی خلق می کند. آنها در ابتدا تزئینات و تغییراتی که در دکور خانه خود میدادند با بقیه به اشتراک گذاشتند و هرروز مطالب سایت را گسترش دادند. میتوانید برای داشتن یک اتاق خواب ایدهآل با یک طراح دکوراسیون داخلی مشورت کرده و یا قبل از اقدام به تغییر دکوراسیون این بخش، با مطالعه مقالات آموزشی و یا تماشای ایدههای مختلف تصویری در اینترنت یک انتخاب مناسب رقم بزنید. استفاده از چراغ مطالعه، دیوارکوبها یا نورهای پایین تاب در کنار تختخواب و پاتختیها میتواند گزینه خوبی در نورپردازی اتاق خواب باشد. پارکت طوسی به دلیل داشتن رنگی خنثی در کنار کابینت های سفید و سایر رنگ های تاکیدی از جمله قرمز و یا آبی، ترکیبی خاص را خلق می نماید. شرکت آسال سازه پرگاس با تکیه بر تجربه و نیروی متخصص در طراحی انواع دکوراسیون داخلی و دکوراسیون کابینت آشپزخانه را بصورت اصولی طراحی و با بهترین متریال های ساختمان سازی اجرا مینماید.

با ما همراه باشید تا 7 ترفند اصولی و مدرن را برای دکوراسیون اتاق خواب بیان کنیم. پس همان طور که بیان شد یک نقشه و تصور کلی از دکوراسیون منزل خود در نظر بگیرید و ببینید در کنار این مبل قرار است از چه نوع تلویزیون و میز تلویزیون و همچنین میزجلومبلی، پرده، فرش و وسایلی استفاده کنید. فروریزی و زوال نکته اصلی است. نکته مهم بعدی در انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب استفاده از کاغذ دیواری هایی است که بازتاب نور ندارند، هرچه فضای اتاق خواب رنگهای ماتتری داشته باشد برای کمک به خواب راحت و فضای آرام مناسبتر است.

در تصاویر تولید شده توسط نرم افزارها جنس اشیا، نوع متریال های به کار رفته شده در دکوراسیون، رنگ و نورپردازی کاملا مشخص و واضح می باشد. عکس از عرفان شریف دکوراسیون کلاسیک منزل بهناز، فضای سنگین و رنگینی دارد؛ از طرفی انرژی های وسایل خانه فضا را سنگین کرده و از طرف دیگر خرده ریزهایی که بهناز به کار برده، رنگینش کرده اند. اگر فضای کافی در اختیار داشته باشید، میتوانید برای داشتن آرامش بیشتر اتاق کارتان را از اتاق خواب جدا کنید، بنابراین وسایلی مثل لپتاپ، کامپیوتر شخصی، میز تحریر، کتابخانه یا وسایل ورزشی و عکسهای خانوادگی را از اتاق خواب خارج کرده و به این ترتیب همه چیز را برای داشتن یک خواب راحت آماده سازید. بهتر است در اتاق خواب شرایطی را فراهم کنید که به خواب آرام شما در شب و یا زمانهای استراحت کمک کرده و شما را برای یک روز کاری دیگر آماده سازد.

یکی از این موارد اندازه اتاق و تختخواب است، اندازه فرش باید به گونهای باشد که زیر تخت و قسمتی از اطراف آن را بپوشاند تا هنگام بیرون آمدن از تخت پای شما کف سرد اتاق را لمس نکند. همه اینها به رشته طراحی دکوراسیون داخلی برمیگردد و آن را به یکی از رشتههای مهم و ضروری برای نسلهای فعلی و آینده تبدیل میکند. گلدان ها، تابلو های عکس و نقاشی، آباژور ها، جاشمعی ها و حتی کوسن های مبل می توانند ترکیب رنگ مورد نظرتان را در همه جای خانه پخش کنند. چنین الگوهای شادی، سادگی طراحی های سنتی را به روز تر می کنند. امروزه اکثر افراد ترجیح می دهند که در آشپزخانه ی خود، چیدمانی ساده و مینیمال داشته باشند؛ با این حال برخی از افراد تمایلی به سادگی ندارند و ترجیح می دهند که دکوراسیونی شلوغ و در عین حال مدرن داشته باشند. برخی علاقه ی زیادی به گچ بری بر روی دیوار دارد اگر دیواری بزرگ دارید که برای این کار مناسب است می توانید قسمتی از دیوار را با گچ تزیین کنید.