طراحی دکوراسیون خانه

در قدم آخر نیز برای اینکه آشپزخانتان را به صورت اصولی نورپردازی کرده باشید، زیر کابینت های بالایی، ال ای دی نواری نصب کنید تا علاوه بر ایجاد فضایی زیبا و با ظرافت، روی پیشخوان را برای انجام دادن راحت تر کارها، نورپردازی کرده باشید. 4. باید با ترفندهایی به سطح روی اپن یا پیشخوان آشپزخانتان اضافه کنید! اما بعد از رنگ، نور عاملی است که در کوچک یا بزرگ تر جلوه دادن یک فضا بسیار تاثیر دارد. گروه معماری طراحی آنلاین، برای پروژه های طراحی دکوراسیون، در ابتدا جلساتی رو مبنی بر مشاوره در زمینه طراحی داخلی برگزار میکنه و بعد اون اقدام به تهیه طرح های اولیه پیشنهادی در زمینه نورپردازی، چیدمان، دیوار ها، سقف، مبلمان و.. بعد هم یک سری لوازم و وسائلی هم که نه جای دیگری بوده که آن ها را بگذارد و نه اینقدر بی اهمیت بوده اند که به انبار بروند درون آن جای نداده باشید!

از آنجایی که کنسول نه تنها جلوه بصری خاصی را در فضا حاکم می کند سبب نظم بخشیدن به اتاق منزل شما نیز می گردد به شما توصیه می کنیم از وسایل دکوری لوکس برای جلوه دادن بیشتر به کار بهره بگیرید و بیشتر فضا را برای قرار دادن کشو و کمد مد نظر قرار دهید. بهترین راه برای شما این است که از یک طراح دکوراسیون باتجربه و حرفهای کمک بگیرید. 5. نباید در دکوراسیون آشپزخانه کوچک از میزهای ناهار خوری معمولی استفاده کنید! مطمئنا یکی از بدیهیات در چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه های کوچک، به کار نبردنِ میزهای ناهار خوری معمولی در آن ها است.

تنها رنگ های متضاد و مناسب ترکیب سیاه و سفید می باشد . استفاده از ترکیب سفید و قهوه ای یکی دیگه از مشخصه های دکوراسیون های ایرانی است که در تصویر بالا هم مشاهده می کنید. استفاده از سنگ مرمر روی کابینت ها در طراحی آشپزخانه مدرن نمایی جذاب و فوق العاده ای به آشپزخانه میدهد. این ترکیب دیوانه وار است و در نگاه اول شاید شما ناسازگاری ببینید اما آن در واقع تصور خلاقانه شما را نشان میدهد. همان طور که در تصویر بالا مشاهده کردید، شما می توانید روی دیوار آشپزخانه منزلتان پگ بورد نصب کنید و از آن برخی وسایل آشپزی پرکاربردتان را آویزان کنید.

اگر میخواهید بدانید جدیدترین المانهای مد شده سال جدید در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن چیست این مطلب را بخوانید. بیایید با مسأله کنار بیاییم؛ اگر توان و بودجه تزیین خانه تان را ندارید، باید بدانید که خانه بدون تزیینات نیز به خودی خود کامل هست و شما نیازی به این تشریفات ندارید. زیرا خطوط افقی این کاشی ها باعث می شود که دیوار آشپزخانتان عریض تر از آن چه که هست به نظر برسد. بر همین اساس، شرکتهای طراح دکوراسیون داخلی نیز با برآورد تمام کارهایی که قرار است انجام دهند و همچنین با در نظر گرفتن شرایط پیشبینی نشده، مدت زمان لازم برای انجام پروژه طراحی و بازسازی را محاسبه کرده و در قرارداد ذکر میکنند. بنابراین برا داشتن نما و ظاهر بهتر یا نگهداری و تعمیر ساختمان باید برنامه معینی جهت بازسازی در نظر گرفته شود و بهتر است این کار به دست افراد کاردان سپرده شود تا هزینه ای که جهت خرید مصالح و گروه بازسازی و کارگر و غیره میشود هدر نرود و در نهایت صاحب ملک به نتیجه ی دلخواه برسد.

میز ناهار خوری با هارمونی تیره مکمل شیشه های دودی است، در حالی که مجموعه ای از هشت صندلی ناهار خوری مدرن با تودوزی کرم، هارونی روشنی را ایجاد کرده است. بین کابینتی های شیشه ای یکی از انواع متریال نوین در طراحی دکوراسیون آشپزخانه محسوب می شوند. بهینه سازی نور و روشنایی محیط آن را نیز فراموش نکنید، تغییر لوستر و یا اضافه کردن منابع نور جدید در سقف یا بالای کابینت ها از کارهای نسبتا کم هزینه ای هستند که باعث زیباتر شدن دکوراسیون آشپزخانه می شوند. بنابراین یک فضای ذخیره سازی به دکوراسیون آشپزخانه اضافه می شود. فضای ذخیره سازی در آشپزخانه های کوچک و بزرگ اهمیت دارد.

به صورت کلی و به عنوان طراح لازم است به شما بگویم نگرانی از بی روح شدن فضای آشپزخانه در یک خانه ایرانی کاملا بی مورد است! نکته: استفاده از ترفندهای بالا نباید آشپزخانه منزلتان را شلوغ و بی نظم نشان دهد، بنابراین پیشنهاد می کنم تنها یکی از آن ها را برای دکوراسیون و چیدمان ظروف انتخاب کنید. اگر اتاق خواب شما کوچک است و نمی خواهید قسمت هایی از آن نیز با گلدان اشغال شود، می توانید گلدان های دیواری را انتخاب کنید. در این حالت به جای میزهای معمولی باید مانند نمونه های زیر، میزهای تاشو و یا میزهای ناهارخوری کشویی تهیه کنید تا فضای کم آشپزخانتان را اشغال نکنند. در مورد آشپزخانه نیز توجه به فضای داخلی آشپزخانه اهمیت زیادی خواهد داشت چرا که بسیاری از افراد به دلیل این که فضای آشپزخانه آن ها کمتر است برای طراحی دکوراسیون مجدد، اقدام می کنند تا بیشترین استفاده از فضا صورت بپذیرد.

از سوی دیگر رنگ کرم چشم را آزار نمی دهد و گزینه مناسبی برای دکوراسیون فضاهای کوچک تر است؛ زیرا فضا را بزرگ تر و دل بازتر نشان می سایت dekoralsystem دهد. در نظر داشته باشید که کشور عزیزمان ایران نیز از قدمت، فرهنگ و تمدن بسیار بالایی برخوردار است و اگر شما تمایل دارید که سبک تردیشنال و یا همان سبک سنتی را در خانه خود پیاده کنید دستتان بسیار باز خواهد بود و گزینه های بسیار زیادی پیش روی خود خواهید داشت. سنگ مرمر ممکن است کمی گران باشد اما هیچ وقت از مد نمیافتد و همینطور دوام بالایی در مقابل آب و رطوبت و گرمای بالا دارد. ادر دکوراسیون آشپزخانه وسیلههای استیل محبوبیت بالایی پیدا کرده است. از چه باید و نبایدهایی در دکوراسیون آشپزخانه کوچک خانمان، استفاده کنیم؟

این کار باعث می شود فضای مربوطه شخصی سازی شده و از کلی گرایی اجتناب شود. اگر چه استفاده از مصالح طبیعی خیلی بهتر از مصالح صنعتی است. در واقع هر چه فضای این نوع آشپزخانه ها شلوغ و بی نظم تر باشد، کوچک و دِلگیرتر جلوه می کند و آشپزی کردن را برایتان دشوار خواهد کرد. می خواهید بدانید چه سبکی برای شما مناسب است؟ در صورتی که ، فن آوری بالا به راحتی در هر سبکی گنجانیده می شود. سبکی و ظرافت دقیقا همان چیزی است که شما باید در نظر داشته باشید. یک تکنیک جذاب در انتخاب رنگ اشیاء این است که رنگ وسایل شما دقیقا متضاد با رنگ دکور و دیوار انتخاب شود.

برای بازسازی آشپزخانه باید سعی کنید ساختار های قدیمی مانند دیوارها و کاشی های قدیمی و رابیتس کاری ها را کنار بگذارید و حتی اگر نیاز شد به تعویض کابینت ها دست بزنید. و در نهایت رنگ های ترکیبی که البته برای انتخاب ترکیب صحیح آنها، نیاز به مشاوره با یک طراح داخلی حرفه ای دارید. زمانی فرا رسیده که تعداد آسمان خراش ها روز به روز شروع به افزایش است و مردم نیاز به احساس نزدیکی به طبیعت دارند. زمانی که یک در آکاردئونی کاملا بسته باشد، شبیه یک دیوار عمل میکند. کابینت های سیلور که زمانی بسیار محبوب بود به دلیل افتادن آثار انگشت بر روی ان و نظافت سخت مدت زیادی دوام نیاورد. همچنین باید چیدمان مبلمان به شکلی باشد که روی فرش قرار نگیرد.

سپس برای تامین نور محیطی آن به جای آویز، از چراغ های سقفی توکار استفاده کنید، چرا که آویزها فضای زیادی را در بر میگیرند و آشپزخانتان را کوچک تر می کنند. هماهنگی عناصر آشپزخانه: در طراحیهای داخلی، طراحان همیشه سعی بر این دارند که وسایل و عناصر را تا حد امکان با یکدیگر ست و هماهنگ کنند. اما برای حل این مشکل، همان طور که در بخش های بالاتر اشاره کردم، ابتدا باید تا حد امکان روی آن وسیله و دکوری غیر ضروری قرار ندهید تا هنگام آشپزی کردن دست و پاگیر نشوند. پس با این تعریف پیشنهاد می کنم که روی سطح خالی برخی از دیوارهایی که کابینت کاری نشده اند، پگ بورد، قفسه های باز و یا آهنربا و میله نصب کنید و وسایلتان را در آن ها چیدمان کنید. در این حالت اگر سطح خالی کف آشپزخانه منزلتان، عرضی کمتر از 2.4 متر و طولی کمتر از 3.6 متر دارد، بهتر است که از جزیره ثابت در آن استفاده نکنید تا در رفت و آمد مشکلی نداشته باشید. 3. نباید از سطح خالی دیوارها در دیزاین آشپزخانه کوچک غافل شوید!

پیشنهاد میکنیم اجاق گاز و یخچال و لباسشویی را از جنس استیل انتخاب کنید زیرا دارای سطح صاف و صیقلی هستند و یکپارچگی خوبی را با دیگر وسایل آشپزخانه ایجاد میکنند.ما مردم این سبک را صرفاً به دلیل کاربردی بودن و کارایی آن درک می کنند. هود در بالای گاز اگر به صورت معلق و در فضای وسط آشپزخانه نباشد می تواند درون کابینت قرار بگیرد. به عنوان مثال ، آشپزخانه ای که به سبک شهری طراحی شده است اجاق گاز ، یخچال و سایر وسایل باید با هم ست باشند و آن وسایل و تجهیزات باید هوشمندانه انتخاب شده و متناسب با فناوریهای پیشرفته باشد.استفاده از جدیدترین لوازم و تجهیزات روز دنیا در دکوراسیون آشپزخانه میتواند ابهت و زیبایی خاصی به آشپزخانه شما بدهد.

اما این نکته را نیز باید یادآور میشویم که تکنولوژی های جدید علاوه بر لوازم جدید و گران قیمت در استفاده راحت تر از لوازم نیز به کمک شما میآید. برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک از رنگ های سفید، کرم روشن، مشکی و قهوه استفاده کنید. به عنوان مثال آیا طرفدار سبک کلاسیک هستید، یا سبک سنتی ایرانی و یا سبک مدرن را میپسندید؟ آجر دکوراتیو یکی دیگر از مواردی است که در دکوراسیون مدرن یا سبک بوهو بسیار از آن استفاده می شود. بخاری یکی از نقطه های کانونی وسایل اتاق می باشد. زیرا تنها در این صورت است که می توانیم از کاغذ دیواری اتاق سال ها استفاده کنیم. نکته: در آشپزخانه کوچک به جای جزیره ثابت، از جزیره های متحرک نیز می توانید استفاده کنید که معمولا ابعاد کوچک تری دارند و می توانید آن را با توجه به نیازتان جا به جا کنید.