طراحی دکوراسیون کلاسیک و ویژگی های اصلی آن

استفاده از یک فرش نرم و پرزدار یکی از پارامترهای اصلی این نوع طراحی مدرن است و برای انتخاب مدل مبلمان و چیدمان دکوراسیون اتاق نشیمن باید از تمام فاکتورهای دکوراسیون مدرن و سبک مدرن پیروی کنید و به نکاتی که گوشزد شد توجه داشته باشید. استفاده از گل و گلدان ها در فضای خواب قاعده مشخصی ندارد و به خلاف دکوراسیون پذیرایی، می توانید بنا به علاقه مندی و سلیقه خود از گیاهانی که به آن ها علاقه مندید در دکوراسیون اتاق خواب شخصی تان استفاده کنید. شما می توانید با توجه به سلیقه خود دکوراسیون اتاق خواب کوچک خود را انتخاب کنید که نشان دهنده سلیقه، انتخاب و شخصیت شما است. دومین اصلی که برای این کار باید رعایت نمایید، انتخاب نقاط کانونی و فرعی نسبت به درب اتاق و پنجره آنجا است.

2- استفاده از حداکثر فضاها برای جانمایی کابینت ها، قفسه ها و همینطور جانمایی تجهیزات آشپزخانه مثل یخچال و گاز و غیره، باعث می شود نظم بیشتری در دکوراسیون آشپزخانه خود داشته باشید و همینطور در دیوار های خالی میتوانید از نصب قفسه ها برای جاگیری بیشتر استفاده کنید. خیلی وقتها بعد از پایان طراحی و نصب کابینتها و لوازم آشپزخانه است که مشتری متوجه این موضوع میشود که هیچ سطح خلوتی برای انجام کارهای روزمره در آشپزخانه ندارد. همچنین بهتر است پیش از طراحی کاغذ دیواری با یک طراح حرفه ای دکوراسیون و متخصص در این زمینه مشورتی انجام دهید، تا به طرح مورد علاقه و خاص خودتان برسید. دیواری مشکی برای آشپزخانه در نظر بگیرید، دیواری مشکی که از بافت و رنگی متفاوت در کنار عناصر دیگر و تابلوهای موجود در خانه بهره میبرد. برخی از کفپوشها بافت دارند. از مدل هایی استفاده کنید که طرح های ریز و درشت درهمی دارند.

اولین نکتهای که باید به آن توجه شود، فضای در دسترس است. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار گرفت اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. در ساعاتی از روز اعضای خانواده در آن جمع می شوند. که این عنصر به عنوان نقطه مرکزی اتاق نشیمن محسوب می شود که به طور کلیشه ای، نمایشی و یا حقیقی باعث گرما بخشی فضای داخلی و نیز ایجاد احساس نزدیکی و جمع شدن افراد به دور هم می شود. روی آن را با پارچه مورد علاقهتان بپوشانید، در کنارش کوسن یا بالش کوچکی که از نظر طبی هم استاندارد باشد قرار دهید و ارتفاع و عرض تاج را به تناسب اندازه فضای اتاق تعیین کنید. شاید اوایل کار فشار زیادی رویتان باشد اما بعد از یک یا دو ماه درآمدی را بدست می،ورید که خستگی آن چند ماه را هم از تنتان بیرون میکند.

استفاده از بالشهای اضافی روی تخت فضا را زیبا میکند. بسته به اندازه تخت خواب میتوانید از ۲ تا ۶ بالشهای اتاق خواب برای تزئین استفاده کنید. در اتاق خواب های کوچک نباید این نکته را فراموش کنید که اتاق همیشه باید مرتب باشد چرا که به صورت بصری جذاب تر و بزرگتر به نظر می رسند. اگر خود را عادت دهید که هر بار از خواب بیدار میشوید، بلافاصله نگاهی به وضعیت ظاهری خود بیندازید، مطمئنا همیشه ظاهری مرتب و شیک خواهید داشت. همیشه تخت خود را مرتب کنید و ملحفه تخت خود را تا بزنید. 5- پشتکار و تلاش را چاشنی کار خود کنید و تا میتوانید پروژهها را زودتر از زمان تعیین شده تحویل دید البته هیچوقت از کیفیت کار خود نزنید.

همچنین شومینه میتواند با تزیینات بالای آن به عنوان نقطه کانونی و میز و صندلی ها به صورت چیدمان متقارن و منظم در اطراف آن که به ایجاد تقارن فضا سایت dekoralsystem کمک کرده . بیشتر وسایل به صورت جفت کنار هم قرار می گیرند و این می تواند تقارن خوبی را خلق کند. ۱. تا جای ممکن ابزار و وسایل الکترونیکی را از اتاق خواب خارج سازید. ۲. رعایت بهداشت و تمیزی در اتاق خواب، نکته بسیار مهمی است که در زیباتر شدن ظاهر اتاق خواب هم تاثیرگذار میباشد. در بخش بعدی دوستانی که به اجر طبیعی علاقه مند هستند، بسیار پرفروش هم هست در این بخش و ما هم به عنوان یک معمار حتما این متریال را به کارفرمای خودمان معرفی میکنیم و درخواست می کنیم که اگر طرح های سنتی مایل هستند این دیوارپوش را تهیه کنند. یکی از مواردی که در دکورهای سبک کلاسیک در یک محیط بسیار مورد استقبال قرار گرفته است بهره بردن از یک کلکسیون با قفسه هایی چوبی و کمدهایی از این قبیل می باشند که با شیشه هایی به عنوان درب آن ها، مزین شده اند. انتخاب رنگ بسیار شخصی و مبتنی بر سلیقه و روحیه شما در طراحی داخلی منزل است.

شما در لحظات قبل و بعد از خواب، ناخودآگاه دقایق زیادی را مشغول نگاه کردن سقف هستید. وسایل موجود در آشپزخانه در زیبایی و جذابیت فضای آشپزخانه نقش زیادی دارند از این رو طراحان دکوراسیون داخلی به چیدمان آشپزخانه اهمیت زیادی میدهند و معتقدند هر آشپزخانه باید طراحی و چیدمان اصولی و جذاب داشته باشد. نقاط فرعی را برای چیدن دیگر وسایل نظیر: صندلی، میز تحریر و تخت خواب به کار بگیرید. در انتخاب پاتختی باید سلیقهی شخصی خود را در نظر بگیرید. اتاق خود را با پاتختی و یا کمدهایی با مقیاس بزرگ پر نکنید. وجود پاتختی در کنار تختخواب یکی از بهترین امکانات در اتاق خواب است. یک سقف اتاق خواب استاندارد، رنگ و طرحی دارد که آرامش و تسکین روحی را به افراد القا میکند. رنگ قرمز یک رنگ زنده، پر انرژی و جسورانه است و استفاده از آن برای فضای خانه باید با احتیاط باشد، بیشتر فضاهایی که بهتر است از رنگ قرمز برای آنها استفاده شود، رستورانها و فست فودیها هستند، کاربرد رنگ قرمز برای این فضاها حس انرژی فوقالعاده بالا و اشتهای زیادی را برای مشتریان به وجود میآورد. سعی کنید کمدی طراحی کنید که نه تنها این فضاها را در اختیارتان قرار بدهد، بلکه سقف آن حکم تختخواب را داشته باشد.

نورپردازی: این حالت فضا را تنظیم می کند و به آن در رسیدن به هدف کمک می کند. این آشپزخانه می تواند از بخشی از فضای پذیرایی نیز استفاده کند، که این موضوع جذابیت خاصی را به دکوراسیون داخلی پذیرایی می دهد. بعضی از عطرها و بوها در ذهن شما تصاویر خاصی ایجاد میکنند. در اتاق خواب باعث میشود که دیرتر خوابیدن و آشفتگی ذهن میشود. ست های نه نفره دارای دو صندلی مهمان در کنار سرویس مبلمان هفت نفره می باشند و این ست ها برای چیدمان اتاق های نشیمنی که مساحت بیشتری دارند ، مناسب تر خواهند بود ف می توانید کار دیزاین مبل های نه نفره را در محدوده یک فرش صورت دهید ف از فرش های مربعی یا مستطیلی می توانید استفاده کنید ، مثل چیدمانی که با مبل های هفت نفره داشتیم می توانید از ایده پردازی کانون مرکزی استفاده کنید و در این جا به دلیل وجود دو صندلی مهمان ، کارتان راحت تر است ، در این نوع چیدمان می توانید به صورت ناهماهنگ هم به دکوراسیون بپردازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید نمونه کار های آرکا را در قسمت پروژه ها تماشا کنید. با تغییر و تحولاتی بر روی سنگ آشپزخانه، دیوار و وسایلی که در آن قرار دارد می توانید تأثیرات شگرفی را ایجاد کنید. گاه دیده میشود که از رنگهای قرمز یا بنفش برای زیباتر کردن آنجا استفاده میکنند اما این کار در درازمدت بر روحیه و نظم خوابتان اثرگذار خواهد بود. بهجای قفسههای ساده با رنگهای خنثی، از قفسههای رنگی استفاده کنید. همچنین میتوانید مبلمان سرگرم کنندهای را به طراحی دکوراسیون اداری خود اضافه کنید مانند قفسههای کتاب به شکل عجیب، تا فضای اداری بیروح خود را به طرز چشمگیری با طراوت کرده و آن را سرگرم کننده و جذاب کنید. شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح در سال 1389 در تهران تاسیس شده است و با کادری مجرب با سابقه درخشان با تکیه بر اصول و مبانی مهندسی در زمینه طراحی و اجرا از صفر تا صد در خدمت شما هموطنان و کار فرمایان عزیز می باشد. به همین خاطر هم بر عکس انباری یا آشپزخانه که حتی ممکن است ابزار و اقلام غیرضروری را هم در آنجا نگاه دارید، در اتاق خواب باید تا جای ممکن از این کار اجتناب نمایید.

پس یادتان باشد که در طراحی اتاق سهمی به تلویزیون و لپتاپ و… پس با انداختن قالیچهای زیبا فضای اتاق خوابتان را زیبا و راحت کنید. اگر هم پنجرهای در اتاق نباشد، چراغ خواب جایگزین خوبی برایش است. یکی از موارد استفاده از قسمتهای خالی نزدیک به سقف آشپزخانه، نصب آهنربا برای قرار دادن چاقوها بر روی آن است. به این دلیل که اکثر انسان ها راست دست هستند و به این شکل سایه دست آنها در هنگام نوشتن بر روی کاغذ نخواهد افتاد. اکثر ما معمولاً در خانههایی بزرگ شدهایم که دکوراسیون داخلی آن به سبک سنتی بوده است.

استفاده از لوسترهای دیواری کلاسیک در اتاق خواب بیشتر مرسوم بوده، اما ورود آن ها به فضای پذیرایی می تواند تاثیر چشمگیری بر دکوراسیون داخلی داشته باشد. پس با استفاده از چراغ خواب آبی، رنگ دیوار یا کاغذ دیواری سبز، فیروزهای، خاکستری و یا حتی سفید رنگ آمیزی درستی ایجاد نمایید. یکی از توصیهها در این زمینه خالی کردن این اتاق از مبل یا صندلی اضافه است. دکوراسیون اتاق خواب در راحتی و آرامش تاثیر زیادی دارد. مبل راحتی بادی و پفکی مدل های جوان پسند هستند و عروسان تمایل زیادی به خرید نشان می دهند. این افراد اغلب تمایل دارند تا از آشپزخانه مانند نشیمن استفاده کنند و زمان زیادی را در آن جا بگذرانند. برای دکوراسیون داخلی با شکوه و مجلل برای خانه و یا محل کار لازم است زیبایی را به همرای آسایش و آرامش به خانه بیاوریم نکاتی را در دکوراسیون داخلی رعایت کنیم و در چیدمان و طراحی داخلی منزل خلاقیت های بسیاری به خرج دهیم بسیاری از افراد تمایل بسیار زیادی دارند تا یک دکوراسیون لوکس ایده آل و خاص داشته باشند اما نمیدانند از کجا باید این کار را آغاز کنند برای این کار ابتدا باید نقص ها و شرایط موجود را در نظر بگیریم و به این ترتیب خواسته ها و نیازهایی تعریف کنیم و مطابق با آنها طراحی داخلی منزل را آغاز کنیم .

اندازه بزرگ آینه موجب میشود تا پخش نور به خوبی در اتاق صورت بگیرد. شاید فرش در نگاه اول خیلی توی چشم نباشد اما شک نکنید که تخت کردن یک فرش ساده موجب میشود تا در تناسب بهتری با خلوتی و سادگی طراحی اتاق خواب قرار گیرد. همه این کارها روح تازهای به این اتاق میدهند و از آن به بعد هر بار که وارد آنجا شوید حس بهتری نسبت به فضای داخلش دارید. اما طراحی داخلی با جانمایی و برنامه ریزی فضا ها، عایق ها و پوشش ها و کفپوش ها، درب و پنجره، ورودی ها و هر آنچه که جزئی از یک سازه می باشد، سر و کار دارند.

برخلاف طراحیهای مدرن که سادگی اصلیترین ویژگی آنها است، در طراحی آشپزخانههای سنتی برای شیک شدن آشپزخانه جزئیات و تزئینات زیادی به کار میرود. یکی دیگر از کاربردهای آینه در اتاق خواب، کمک به شما برای نگاه کردن ظاهر خود بعد از بیدار شدن از خواب است. این نقطه باید عامل ثبات و آرامش در فضای اتاق باشد. هماهنگی بصری مهم ترین عامل در تزیین اتاق خواب های کوچک است. به نظرتان چه رنگی برای اتاق خواب مناسب است؟ خوب است اطلاعات خود در این زمینه را تکمیل نمایید. آینه؛ عنصری که هم خوب است و هم بد! استفاده از رنگ های روشن برای تزیین و دیزاین اتاق خواب باعث آرامش و حس خوب افراد می شود. فضای نشستن و بالشهای اتاق خواب و خوشخواب راحت جزو نکات مهم راحتی در این اتاق هستند.