طرح دکوراسیون آشپزخانه: +14 طرح عالی چیدمان آشپزخانه

پس حتما یک تابلو ساده خریداری کرده و روی یکی از دیوارهای اتاق نصب کنید. استفاده از یک یا دو تابلو ساده میتواند تاثیر زیادی روی بهبود جو اتاق خواب داشته باشد. یکی از عواملی که باعث می شود تابلو نقاشی در منزل تاثیرگذار باشد این است که در نگاه اول توجه مخاطب را به خود جلب می کند. اجرای دکوراسیون داخلی یک امر زمان بر است که دانش و تجربه کافی در زمینه طراحی داخلی و دکوراسیون را می طلبد. این یکی از دلایل افزایش روزافرون محبوبیت سبک مدرن در دکوراسیون داخلی میباشد. نورپردازی اتاق خواب یکی از مهمترین بخشهای آن است که میتواند تاثیر عجیبی روی اتاق داشته باشد. اگر اتاق خواب خانهتان کوچک است، ما پیشنهاد میکنیم که از مبلهای تختخوابشو یا تختهایی استفاده کنید که زیر آن فضاهایی برای نگهداری وسایل داشته باشد. دوچرخه­ها فضای زیادی را اشغال می­کنند، درحالیکه میدانید که اگر آپارتمان شما مکانی برای نگهداری دوچرخه نداشته باشد، نگهداری آن سخت است.

نکته :در هنگام استفاده از رنگ سفید در سبک کلاسیک از نوع مات آن باید استفاده کرد و یا با ترکیب با رنگ های ملایم و گرم مانند شیری، رنگ را از خنثی به گرم نزدیک کرده تا فضای گرمتری داشته باشیم تا از فضایی خنثی که نزدیک به سبک مدرن و طراحی داخلی مینیمال است فاصله بگیرید.. برای رو تختی و ملحفه ترکیب رنگهایی را انتخاب کنید که بیشترین همخوانی را با رنگ گلها دارد. بعد از سپری کردن یک روز کاری سخت، رفتن به اتاق خوابی با ترکیب رنگ خاموش حس خوبی به شما منقل میکند. ما پیشنهاد میکنیم از طرحهای دارای بافت استفاده کنید تا اتاق خوابتان حس خانه مادربزرگ را زنده کند.

پوشش دیوار چه رنگ و چه کاغذرنگی بهتره فضایی خنثی رو ایجاد کنه تا تنوع بافت و رنگ و طرح سایر وسایل رو تلطیف کنه. سعی کنید کاغذ دیواری انتخابی با رنگ سایر وسایل موجود در اتاق هماهنگی کافی داشته باشد. دکوراسیون آشپزخانه با توجه به دکوراسیون داخلی ساختمان انجام می گیرد و باید با آن هماهنگی داشته باشد. فرقی نمیکند که شما میخواهید یک ساختمان بازسازی کنید، دکوراسیون داخلی خانه را تغییر دهید یا یک میز تلویزیون برای گوشه نشیمن تهیه کنید؛ چیدانه به شما برای پیدا کردن مناسبترین معماران و شرکتهای طراحی و دکوراسیون داخلی و همینطور فروشندگان وسایلی که دنبالشان میگردید کمک میکند. اما دراصل، دکوراسیون داخلی ساختمان مانند تمام هنرهای دیگر دارای سبک ها و ریزهکاری های خاص به خود است. اگر میخواهید دکوراسیون اتاق خوابتان ساده باشد، باید از پالتهای رنگی خنثی، مانند طوسی تیره و روشن یا حتی سفید استفاده کنید. اگر دقت کرده باشید نمی توان مانع از مدرنیته بودن این سبک شد و منظور از مدرنیته استفاده از ابزار و لوازم کاملا به روز می باشد که چیدمان و سبک را جذاب تر می سازد.

شرکت های طراحی دکوراسیون داخلی منزل، ایده های طراحی های مخملی را پیاده سازی کرده اند که منزل شما را به یک خانه چشم گیر و خیره کننده بدل می کند. همچنین در خانههای سنتی ایرانی استفاده از نقاشی و مینیاتور بر روی لوازم و اثاثیهی منزل بسیار به چشم میخورده است. شما میتوانید یکی از دیوارها را سیاه و تختتان را به رنگ طوسی یا خاکستری انتخاب کنید. پرده سبک نئوکلاسیک باید ویژگی هایی مثل بافت نازک، ظریف و سادگی را با هم داشته باشند. رو تختیهای سنتی و قدیمی که بافت خاصشان کاملا مشخص است، آویزهای قدیمی با بافت درشت، پتو و بالشهایی با طرح بافت یا حتی ساخته شده از الیاف پهن و بافت همهوهمه میتوانند حس خانه مادربزرگ را در وجود شما زنده کنند. لزومی ندارد برای داشتن چنین اتاق هزینههای گران داشته باشید، چند طرح ساده، اکسسوری، تابلو، نقاشی و رنگهای خاص میتوانند این حس را به شما منتقل کنند. همه انرژی و ایدههای خود را به دکوراسیون آشپزخانه یا اتاق نشیمن اختصاص ندهید. شما میتوانید بدون هزینه اضافه فضای خالی پشت تخت یا یکی از دیوارها را با تابلوهای رنگارنگ و متنوع پر کنید.

تصمیم بگیرید که کشو­های قدیمی­تان را به قفسهای برای کتابها تبدیل کنید و هر طور که دوست دارید آنها را در کنار هم روی دیوار نصب کنید. برخی از آن­ها حتی یک فضایی جادار برای لوازم دفتر کار شما هم دارند. روی این رنگ میتوانید از هر ترکیب دیگر استفاده کنید و برای این کار دستتان کاملا باز است. اما به اتاقی فکر کنید که فقط و فقط از ترکیب رنگهای خنثی چیده شده باشد. انتخاب رنگ مناسب کمی سخت است؛ اگر شما هم همین مشکل را دارید، پیشنهاد میکنیم که اتاق خوابتان را سفید کنید. هم چنین بیش تر در محیط های اشرافی و سلطنتی مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت طراحی داخلی هیرادانا با بیش از ده سال تجربه در این زمینه ، در درجه ی اول با در نظر داشتن نیاز ها و سلیقه ی مشتری و با بهره گیری از تیم متخصصین توانمند و متبحر همواره توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کند .

دیزاینرهای حرفه ای کناف ها و شلف های چوبی را در فضاها و اتاق های مختلف منزل بکار می برند تا زیبایی دکوراسیون منزل را دوچندان کنند. شما میتوانید تابلوهای مورد استفاده از اتاقهای خانه را با هم تعویض کنید تا فضاهای متفاوتی در بخشهای مختلف خانه به وجود بیاورید. شما میتوانید به جای تابلو دیوار یکی از اضلاع اتاق (مثلا دیوار پشت تخت) را با کاغذ دیواری گلگلی و طرحدار بپوشانید تا هم اتاق رنگوآب بگیرد و هم از تهیه تابلو بینیاز شوید. اکفی است فرشی با نقشونگارهایی شبیه پوست گاو خریداری کرده و تابلو جمجمه را روی دیوار نصب کنید. بنابراین اگر در منطقه گرمی سکونت دارید، پیشنهاد میکنیم از رنگ سفید برای چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب استفاده کرده و این رنگ را به عنوان رنگ غالب مورد استفاده قرار دهید. در هر خانه ای آشپزخانه وجود دارد و آشپزخانه عضو جدا نشدنی هر خانه است، آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های هر خانه است و به نوعی مهم ترین بخش خانه برای بررسی زیبایی و ارزش خانه آشپزخانه است، اگر شما قصد بازسازی و یا حتی تغییر دکوراسیون منزل خود را داشته باشید، باید به آشپزخانه خود توجه زیادی داشته باشید. سرامیک نیز یکی از بخش های مهم در دکوراسیون آشپزخانه است که یا به صورت کامل تعویض می شود و یا با استفاده از چسب سرامیک ها بر روی دیوار نصب می شوند.

طبیعی است که وقتی شما برای خرید یک خانه میروید، اولین چیزی که توجه شما را مخصوصا بانوان را به خود جلب میکند معماری داخلی و دکوراسیون داخلی منزل است. آنها راهحل ذخیرهسازی خوبی برای اتاق خواب کوچک هستند. البته در نظر داشته باشید در اتاق خواب حتما از رنگهای گرم و اکسسوریهای شخصی رنگی استفاده کنید تا اتاقتان شبیه واحدهای بیمارستانی نباشد. اگر نگران این هستید که موقع خواب، شمعها، باعث آتشسوزی شوند، میتوانید از شمعهای LED یا شمعهای کوچک استفاده کنید. اگر به سبک زندگی کابوییها علاقهمند هستید، میتوانید این چیدمان را برای اتاق خود درنظر بگیرید. دنج، بیتکلف، و خوشایند؛ اینها صفتهای آشپزخانههای کلبهای هستند که ما را به زمانهای دورتر میبرند و حس سادگی و زندگی بیدغدغه را در ما برمیانگیزند. انتخاب سینکهای کوچک بدون آبچکان و فضای مناسب برای انجام فرآیند شست و شو میتواند تمام طراحی آشپزخانه شما را زیر سوال ببرد! حفظ فضای مثلثی میان سینک، گاز و یخچال، بسیار حائز اهمیت است. حفظ هارمونی یکی از مهمترین اصول طراحی دکوراسیون منزل است که منجر به ایجاد نظم و زیبایی در فضای خانه می گردد. با نصب قفسههای کوچک و قرار دادن وسایلی مثل انواع ماهیتابه، ادویهجات و همین طور دیگر لوازم در دسترس علاوه بر مرتب نشان دادن فضای آشپزخانه، از چیدن این لوازم بر روی اپن، کانتر و همینطور کابینت خودداری کنید.

شاید بگویید رنگ تیره محیط اتاق خواب را دلگیر میکند، اما در واقع اینطور نیست و ترکیب این رنگها کنار هم بسیار سایت dekoralsystem فوقالعاده خواهد شد. رنگهای خنثی با ترکیب همه رنگها تلفیق خوبی ایجاد میکنند. پردهها در نهایت فاخر بودن از طرحها و مدلهای والاندار پیروی میکنند. را به شما منتقل میکنند و باعث ایجاد محیطی آرام و زیبا میشوند. در دکوراسیون کلاسیک اتاق های پذیرایی معمولا با مجسمه های سنگی، گچی و تابلو فرش و یا تابلوهای نقاشی زیبا و فاخر، انواع آلات موسیقی و آباژورهای برنز و کریستال تزئین می شوند. ناگفته نماند که در طراحی و ساخت مبل کلاسیک، بر روی جزئیات و ظریف کاری های زیبا و منبت کاری توجه ویژه ای می گردد. این رنگ برای ترکیب با همه رنگها به ویژه با رنگهای زرد و صورتی مناسب است، زیرا باعث میشود، این رنگها بیش از هر زمان دیگری جلوه پیدا کنند. ترکیب رنگ خاکستری به عنوان خنثیترین رنگ با سفید و سیاه چطور است؟ رنگ اجزای مختلف منزل باید با یکدیگر کاملا متناسب باشند . برای جذابیت دکوراسیون اتاق خواب نیز می توانید از انواع کاغذ دیواری در طرح و رنگ مختلف استفاده نمایید، البته توجه داشته باشید که انتخاب کاغذ دیواری با طرح پر و شلوغ برای اتاق خواب تنش زا است و نمی توانید حس خوب از آن دریافت نمایید.حتما از فرش استفاده کنیددر سال های اخیر طراحی و ساخت خانه ها به گونه ای بوده که معمولا از سرامیک برای کفپوش استفاده می شود و بدون شک اتاق های خواب نیز از این قائله مستثنا نخواهند بود.

یکی از مسائلی که در سبک مدرن بسیار به آن پرداخت شده است، سادگی دکوراسیون و وسایل استفاده شده در فضای مدرن شما است. در زمانی که برای مثال از سینک استفاده نمیکنیم، یک صفحه پوشاننده که از رنگ و جنس کابینت است، روی آن را میپوشاند. همهوهمه ایدههای مختلفی هستند که میتوانید از آنها برای دکوراسیون اتاق خوابتان استفاده کرده و به تناسب چیدمان اتاق آنها را انتخاب کنید. میتوانید از طیف رنگ مشکی، تا سفید استفاده کرده و برای تنوع (مانند تصویر) روکش یکی از بالشها میتواند سبز یا قرمز تیره باشد. این نوع دکوراسیون اتاق خواب بسیار منحصربهفرد است و طرحی تازه برای همه افراد محسوب میشود. استفاده از کتابخانه و پر کردن آن با کتابها و گاها با اشیاء، تابلوها و جامهای افتخاری که دارید نه تنها برای پر کردن فضاهای خالی و بدون استفاده مفید واقع میشود، بلکه سبب میشود محلی برای نمایش اخلاق و روحیات فردی را ایجاد کرده باشید. به عبارتی تنها به وسیله استفاده درست از رنگ می توان یک آشپزخانه ایده آل طراحی کرد. مثلا دیوارهایی با رنگ آبی پررنگ همراه میز و تخت قهوهای، جلوه زیبایی به اتاق میبخشد. شمع همیشه فضایی رمانتیک و آرامبخش را با خود به ارمغان میآورد و جلوه خوبی به اتاق خوابتان میبخشد.

سبک التقاطی یک سبک شخصی است که در آن میتوان عناصر شخصی مورد علاقه را به بخشی از فضا تبدیل کرد. شما میتوانید در پایان این مطلب از ایدههای گفته شده ایده بگیرید و این موضوع را بررسی کنید که آیا برای داشتن چنین اتاق خوابی بودجه شما کافی است یا خیر؟ برخلاف تصور بیشتر افراد، داشتن اتاق خوابی خاص و منحصربهفرد اصلا کار سختی نیست. سقف اتاق چیزی نیست جز دیوار پنجم اتاق. همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم، اپن آشپزخانه معمولا قسمتی است که پل ارتباطی میان اتاق نشیمن و آشپزخانه است و در مرکز دید قرار دارد، به همین خاطر است که دکوراسیون اپن آشپزخانه، یکی از بخش های مهم در طراحی دکوراسیون آشپزخانه محسوب می شود و افرادی که روی دکور خانه خودشان حساس هستند، حتما ایده هایی را برای زیباسازی این قسمت استفاده می کنند تا بتوانند جذابیت خانه خودشان را افزایش دهند. چرا که لازم است هنگام طراحی بخش های مختلف، به دکوراسیون و چیدمان مبلمان و نور فضا توجه داشته باشد و تناسبات و فواصل عناصر داخلی را در نظر بگیرد. تابلوهای نقاشی یا قابهای عکس، حس خوبی را به شما منتقل میکند. یک تخت خواب آبی، کنتراست خوبی بین زرد و سفید ایجاد میکند.

به این ترتیب رنگ غالب دکوراسیون شما سبز و قهوهای خواهد بود که احساس بسیار خوبی از حضور طبیعت در اتاق را برایتان تداعی میکند. بیشتر افراد ایده خاصی برای تزیین لامپ اتاق خواب ندارند، اما باید بدانید این وسیله تاثیر زیادی روی تغییر و بهتر شدن دکوراسیون اتاق خواب دارد. طبیعی است که عموما بعداز گذشت چندین روز، اتاق خواب برای همه ما تکراری میشود و دنبال ایدههایی برای تغییر دکوراسیون آن هستیم. چراکه تعادل و رعایت فاصله اصولی میان اجزا در طراحی آن احساس میشود. تا زمانی که این کار را انجام ندهید، متوجه تاثیر آن نخواهید شد. البته یادتان باشد از تابلوهایی استفاده کنید که چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب شما را خراب نکنند. شما میتوانید از ریسههای نور یا شمعهای کوچک و بزرگ مختلف برای چیدمان و دکوراسیون اتاق استفاده کنید. قفسههای زیر تختخواب را برای نگهداری وسایل مختلف دستکم نگیرید. برای اتاق پذیرایی کوچک از لوسترهایی با شاخهها و چراغهای کمتر استفاده نمایید. دیوارهای اتاق پذیرایی را حتما با آینههای تزیینی بپوشانید، این امر به بازتاب نور و بزرگی نشان دادن فضا کمک میکند. در صورتی که منزل شما دارای اتاق کار نیز هست و شما مایل هستید سبک کلاسیک را در این فضا نیز به کار ببرید، می توانید از صندلی های چوبی لهستانی، کتابخانه های عریض، فرش های قیمتی، میز کار چوبی با پایه های ظریف و بدنه حکاکی شده، یک مبل راحتی، لوسترهایی مطابق لوسترهای اتاق نشیمن و کمی ساده تر و در نهایت، لوازم دکوری و تزیینی استفاده کنید.

نیازی نیست که این وسایل را در درون کابینت پنهان کنید و در هربار استفاده ، آن ها را بیرون بکشید از سوی دیگر، ممکن است شما تمایلی به نمایش لوازم روی کانتر نداشته باشید.طراحی کابینت روی کانتر ، می تواند بهترین مکان برای قرار دادن این لوازم باشد. دیوار پشت چوبلباسی پتانسیل زیادی برای استفاده دارد. خوشبختانه برای انتخاب طرح هم محدودیتی ندارید؛ چراکه طرحهای گل و بوته مختلف به راحتی پیدا میشوند که استفاده از آنها نقش زیادی برای آرامشبخش شدن محیط اتاق خواب دارد. این میزها شکلها، اندازهها و سبکهای مختلف دارند. ما در ادامه چندین ایده مختلف را به شما معرفی میکنیم که با الگو گرفتن از آنها میتوانید، اتاقی منحصربهفرد و کمنظیر داشته باشید. رنگهای پررنگ شاید موقع استراحت حس خوبی به شما منتقل کند، اما رنگهای ملایم آرامش بیشتری را به محیط میبخشند. اگر می خواهید طراحی دکوراسیون داخلی یک محیط به صورت حرفه ای انجام شود باید از خدمات و ایده های شرکت ها و کارشناسانی که در این عرصه فعالیت دارند، استفاده کنید، تا پروژه خانه یا محیط کاری شما با دانش و خلاقیت خود طراحی کنند.