عوامل موثر در طراحی دکوراسیون داخلی

تلفیقی از رنگهای گرم و مهتابی و یا هریک از اینها به تنهایی و حتی رنگهای شادتر میتواند گزینه شما باشند. فضای دیدن تلویزیون را از فضای گفتوگو جدا کنید؛ حتی اگر این فضای گفتوگو با 2 صندلی تک میتواند شکل گیرد. برای مثال وجود شومینه با آینههای تزیین شده در بالای آن به همراه میز و صندلی کلاسیک و مطابق با فضا در دو طرف شومینه، باعث ایجاد نقطه کانونی و مرکزی در فضا می­شود، که تعادل بصری ایجاد میکند. در مبلمان تردیشنال نیمکت ها و صندلی ها اغلب دارای پایه های تزئینی هستند و گاها پایه ها در این سبک حاشیه دوزی دارند.

آشپزخانههای پنجره دار از منابع نوری بی نظیری و کافی برخوردار هستند و برای طراحی داخلی این آشپزخانهها میتوان از انواع سبک کلاسیک بهره برد. اگر در اتاق به اندازه کافی پنجره وجود دارد، می­توانید بخش قابل توجهی از نور را از آن تامین کنید، در غیر این صورت استفاده از نور مصنوعی لازم و ضروری است. با این که سبک اصلی و قالب کلاسیک می باشد، اما المان های مدرن باید در آن استفاده شوند تا جلوه و ظاهر دکوراسیون ماندگار تر و چشم گیری تر شود. استفاده از نقطه کانونی در مرکز اتاق یکی دیگر از عناصر اصلی سبک کلاسیک است. البته استفاده از رنگ سفید مهارت خاص خود را میطلبد زیرا ممکن است شما را از سبک کلاسیک دور کرده و سبک نئوکلاسیک و مدرن را به وجود بیاورد. در ادامه عناصر کلیدی سبک نئوکلاسیک در دیزاین خانه را با هم بررسی خواهیم کرد.

به همین خاطر در ظاهر شلوغ تر از سایر مدل های دکوراسیون به چشم می آید. تقارن جزو مواردی است که در دکوراسیون کلاسیک اروپایی نیز به طور چشم گیری باید رعایت شود. در طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل، توجه به داشتن منظرهای مناسب یکی از مهمترین نکاتی است که بایستی رعایت شود. در تمامی آشپزخانهها باید رعایت این قاعده در نظر گرفته شود. این سبک به سبب ویژگی های بسیار شیک و خاصی که دارد توانسته است سالهای سال از محبوب ترین سبک ها در هنر در تمامی کشورها باشد . در سال 2019 طراحی دکوراسیون بیشتر به سمت دکوراسیون داخلی مدرن نزدیک شده است و اکثر طراحی ها به میل سلیقه و روحیات کار فرمایان انجام شده است. این عدد برای کودکان و نوجوانان کمتر از ۱۸ سال به مراتب بیشتر هم هست.

در ابتدای کار با هر یک از این نرمافزارهای آنلاین باید ابعاد اتاقهای خود را تعیین کنید. در سبک کلاسیک دیوارها دارای تزئیناتی نقاشی شده هستند که با گچ تزیین شدهاند، به عبارتی با انتخاب این سبک نباید از دیوارهای ساده و خالی استفاده کنید. بیش تر برای فضا هایی که به سبک کلاسیک چیده شوند، فضای خالی کم تر مشخص است. اگر میخواهید به سبک کلاسیک نزدیکتر شوید، بهتر است دیوارها را خالی نگذارید. البته از نقاشی­هایی که بازگوکننده داستان­های کلاسیک است، نیز می­توانید بر روی سقف یا دیوارها استفاده کنید. میتوان تمامی دیوارها و یا یک دیوار را برای نصب کاغذ دیواری انتخاب نمود که به عنوان نقطه کانونی اتاق در نظر گرفته شود. از محبوب ترین و با شکوهترین رنگها در این سبک میتوان به رنگ کرم، قهوه ای و طلایی اشاره نمود. رنگ هایی که در سبک کلاسیک استفاده می شود رنگ های سفید و قهوه ای می باشد. سبک کلاسیک آمیخته با رنگهای گرم است و در این سبک معمولا از رنگهای گرم مانند قهوه ای، طلایی و …

اگر طراحی پلان به گونه ای انجام شود که فضای بسیار منعطف و تنوع پذیر برای چیدمان مبلمان و سایر وسایل در اختیار قرار دهد فرد آزادی بیشتری برای چیدمان فضای مورد نظر خود دارد از این رو احساس رضایت و آرامش بیشتری خواهد داشت . از انواع کاشیها، کاشی سنتی پرسلانی است که در فشار و دمای پخت بالا تولید میشود و همین ویژگی باعث استحکام آن گردیده است لذا نسبت به کاشیهای معمولی از دوام و استحکام بیشتری برخوردار هستند این نوع کاشی لعاب با کیفیتی دارد و تولید آن از بهترین مواد استفاده شده است. باید برای حمام و دستشویی منزلتان کاشی سرامیک انتخاب کنید.

در فلسفه طراحی تهران دیزاین سنتر، طراحی با همدلی با مشتریان آغاز می شود. همین طور بهتر است با مدرن شدن ابزار و تکنولوژی، گزینه هایی برای ابزار های به روز در نظر گرفته شود. استفاده می شود. بیش تر رنگ های اشرافی برای این سبک دکوراسیون گزینه مناسب تری به شمار می آیند. بهتر است از طرح­های سادهتر برای اتاق­های کوچک استفاده شود ولی برای فضاهای بزرگ، دست شما در انتخاب رنگ و طرح پرده کاملا باز است. استفاده از گل و گیاه در سبکهای ساحلی بیشتر به چشم میخورد ولی در دیگر سبک ها نیز میتوان از زیبایی آنها بهرهمند شد.

چیزی که در مبلمان مناسب سبک دکوراسیون کلاسیک بیشتر از هرچیزی خودش را نشان میدهد. احتمالاً اولین چیزی که با شنیدن نام سبک کلاسیک به یاد می­آورید، لوسترهای بزرگ و نورانی و سقفهای طراحی شده و رنگی است. شاید با شنیدن نام و اسم این سبک از دکوراسیون، اولین چیزی که از ذهن مخاطب خطور کند، سبک دکوراسیونی کمی مجلل تر از چیدمان های مدرن امروزی است. نکته هایی باید در جهت انجام و چیدمان دکوراسیون کلاسیک اروپایی باید گزینه های مختلفی در نظر گرفته شوند که در ادامه به توضیح یک به یک آن ها می پردازیم. در هر سبک دکوراسیون داخلی روشنایی از اهمیت خاصی برخوردار است، زیرا افراد به منظور انجام کارهای روزانه و همچنین استراحت به فضایی نیاز دارند که از روشنایی کافی برخوردار باشد و بتوانند در آن محیط به آرامش دست یابند.

این سبک بعد از طراحی، بیش تر برای معماری و دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرد و جزو سبک هایی به شمار می آید که بیش از دو هزار سال قدمت دارد. به صورت کلی در سبک کلاسیک از پرده­هایی با طرح و نقش­های شلوغ استفاده می­کنند که تاثیر مستقیمی بر داشتن فضایی شیک و کلاسیک دارد. اگر فضای اتاق شما محدود و کوچک است، بهتر است از تخت­های کوچک استفاده کنید و تمرکز خود را بر سایر عناصر دکوراسیون به سبک کلاسیک بگذارید تا هم فضای مناسب و قابل دسترسی داشته باشید و هم اتاق خود را به همان سبکی که می­پسندید، تزیین کنید. اگر علاقه دارید که محیط داخل خانه را رسمی و سنگین کنید از قهوهای تیره استفاده کنید. بافت به جنسی که اشیا از آن ساخته میشوند، گفته میشود و شما میتوانید انواع بافت را در پردهها، فرشها، پارچهها، رومیزی و بسیاری از وسایل دکوراسیونتان پیدا کنید. آشپزخانه، فضایی است که پختوپز در آن انجام میشود و ذرات چربی و گردوخاک، باعث چرب شدن کاشیها، دیوارهای آشپزخانه، کابینتها و سایر قسمتهای آن میشود. طراح داخلی برنامهریزی فضایی انجام میدهد و می تواند در طراحی و بازسازی فضای داخلی از طرحریزی پلان تا انتخاب تمام اشیا و لوازم تزئینی به افراد کمک کند.

هرگز نباید در چیدمان اتاق با سرویس خواب کلاسیک بر روی قدیمی بودن این سبک تمرکز نمایید. شما می توانید از تخت خواب های که هنر منبت کاری شده روی آن به تصویر کشیده شده است نیز در راستای ایده پردازی منزل خود به سبک کلاسیک بهره بگیرید. این پرده ها باید از منگوله ها و گیره های جمع کننده و کاربردی که اغلب جنبه تزیینی بالایی دارند، بهره مند شوند. اغلب فرش­هایی که طراح­های کلاسیک دارند از نقش­های طبیعت الهام گرفته­اند اما با همه این­ها بهتر است در هنگام خرید فرش کلاسیک درباره طرح و رنگ آن با فروشنده مشورت کنید زیرا او نه تنها تخصص کافی در کار خود دارد بلکه در این زمینه تجربه بسیاری نیز دارد. فرشهای کلاسیک عمدتا دارای نقوشی بسیار زیبا هستند که الهام گرفته از طبیعت می باشند و معمولا با مبلمان مدل کلاسیک و استیل به زیبایی ست می شوند. پالت رنگی که اغلب طراحان از آن برای سبک کلاسیک استفاده می­کنند، معمولاً از طبیعت الهام گرفته است و باعث زیبایی و آرامش خاصی در ما می­شود. در واقع باید خلاقیت داشته باشید تا بتوانید یک اتاق باشکوه و مملو از آرامش ایجاد کنید.

این گیاه از نخل هایی با نگهداری آسان است که در اغلب آب و هوای خشک و یا مرطوب دوام می آورد. هوای مرطوب را می پسندد ولی در آب و هوای کمی خشک تر هم رشد می کند. نخل هوای منزل شما را تصفیه می کند. پرده اتاق نیز باید به نحوی انتخاب شود که شیک و کلاسیک بودن فضا را دو چندان کند. نمی شود. معمولا طرح های دلخواه خاص بودن جلوه دکور را القا می کنند و پرده لوردراپه تصویری سفارشی مشتریان، تنها منحصر به دکور مورد نظر آنان است و در دکور های دیگر بکار نمی روند و خاص دکور منتخب می باشند .از ایده های پرطرفدار و چاپ تصاویر فانتزی، چاپ گل و عناصر طبیعی، چاپ تصاویر کلاسیک می باشد.

ابعاد مختلف طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب، از سبک دکور گرفته تا پالت رنگی، باید به دقت و جداگانه بررسی شوند و با اضافه کردن سلیقه شخصی صاحب سایت dekoralsystem اتاق، تکمیل شوند. از طرفی خیلی فضای اتاق خواب را با چیدن وسایل اضافه شلوغ نکنید. لوستر نیز از دیگر المانهای جذاب در سبک کلاسیک است که از تنوع بالایی برخوردار است اما باید لوستری را برای اتاق خواب انتخاب نمود که رنگ آن با فضا تناسب داشته باشد و خیلی بزرگ نباشد. فرش از اصلیترین المانها در دکوراسیون کلاسیک است و باید برای اتاق خواب از فرشهای کلاسیک استفاده نمود که با رنگ و سبک سایر وسایل و دکوراسیون داخلی اتاق خواب هماهنگی داشته باشد. از سوی دیگر فرش تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون هر خانه دارد.

در طراحی سعی نکنید که از پیاده سازی یک سبک خاص پیروی کنید. تعداد قفسه ها، باکس ها و کشوها در کابینت آشپزخانه های بزرگ زیاد است و به راحتی می توان هر گونه طرح را بر روی آن اجرا و پیاده سازی کرد. شما میتوانید مواد به کار رفته در سطح روی این کابینتها را به صورت یکپارچه انتخاب کنید یا برعکس، هر سطح را با رنگ و مواد مختلفی بسازید. طراحی آشپزخانه از هر دو دیدگاه زیباییشناسی و کارکردی از اهمیت ویژهای بـرخوردار اسـت. طراحی آشپزخانه با رنگ سال ۹۷ شاید اولین موضوعی باشد که دوست داشته باشید در سال جدید به آن توجه کنید.