قطعات ضروری در آسانسور

آسانسورهای ویلچربر عمودی برای ساختمان هایی که فضای کافی را ندارند، مناسب بوده و در داخل ساختمان نصب می­گردد. همچنین امنیت، اینگونه از آسانسورها آن را به انتخاب مناسبی تبدیل کرده است. در عرصهی رقابت، شرکتهای سازنده آسانسورهای بدون موتورخانه (MRL) همواره سعی داشتهاند با استفاده از دو برهان مصرف انرژی بالا و مشکلات زیستمحیطی با محبوبیت پایدار آسانسورهای هیدرولیکی مقابله کنند. آسانسور ویلچر بر مناسب جابه جایی افراد با ویلچر تا وزن 150 کیلوگرم است. بسیاری از ساختمان های قدیمی، دارای ابعادی مناسب هستند که متخصصان و کارشناسان می توانند آسانسور را به آسودگی درون آن نصب نمایند. همانگونه که اشاره شد، نصب آسانسور هیدرولیکی هزینهی کمتری نسبت به آسانسورهای کششی دارد و آنها فضای کمتری را درون ساختمان اشغال میکند.

برای اینکار باید فاصله عمودی از کف چاه آسانسور تا کف اولین توقف آسانسور را مد نظر داشته باشیم که این فاصله باید حداقل 2 متر باشد بنبراین باید بتون ریزی کف چاه آسانسور باید طوری باشد که این فاصله حفظ شود. در مورد هزینه های مربوط به آسانسور قیمت آسانسور فقط بخشی از هزینه ها را که به تامین قطعات اختصاص دارد شامل می شود و نباید قیمت آسانسور را معادل هزینه های کلی آسانسور دانست. به طور کلی باربر به ماشینی گفته می شود که جهت جا به جایی بار بین سطوح مختلف از آن استفاده می شود. کابین آسانسور باربر مناسب حمل افراد نیست و تنها مختص حمل بار است.

آسانسورهای حمل کننده ی تخت بر عمدتا برای حمل و جا به جای بیمارانی است که اکثرا قادر به جابه جایی و یا برخواستن نیستند کاربرد دارد ، یکی از شاخص ها و خصوصیات این آسانسورها حرکت آهسته ی آنها می باشد . 4 کلید قارچی (استپ قارچی) : استپ قارچی ها یکی از قطعات الکتریکی مهم به کار رفته در سری استپ آسانسور ها هستند که وجود این کلید های قارچی برای همه ی آسانسور ها مهم و حیاتی است.

برای نصب و سرویس آسانسور در مرحله اول نیاز دارید که فضای ساختمان را بسنجید. در ساختمان های چند طبقه، آپارتمان ها و ساختمان های تجاری جهت جابه جایی افراد در بین طبقات و جابه جایی راحت تر وسایل از آسانسور وینچی ساختمانی استفاده میشود. در صورتی که آسانسور بموقع سرویس نشود پس از مدتی قطعات با خاک پوشیده می شوند.حتی ممکن است روغن ریزی پیدا کنند و باعث شوند اتصال های سری ایمنی به اشتباه وصل شوند. اگر بیش از یک جک برای جابجایی آسانسور استفاده می شود، جک ها باید به نحوی با یکدیگر مرتبط باشند که فشار روغن آنها همیشه یکسان باشد. امتیازات برجستهی اینگونه از آسانسورها مخصوصاً امنیت و راحتی آن باعث متقاعد شدن شرکتها و افراد به استفاده از آن شده است.

برخی دیگر از شرکت های آسانسور به این صورت عمل می کنند که تجهیزات آسانسور هیدرولیک را به محل نصب اعزام کرده و سپس در آنجا مونتاژ می کنند قبل از خرید آسانسور، درباره تمام این مراحل با تکنسین ها و شرکت آسانسور صحبت کنید. ابتدا نگاهی بیندازیم به برند های معتبر آسانسور سازی در دنیا و سپس شرکت های فعال در ایزان را مورد بررسی قرار میدهیم. این شرکت با توجه به کیفیت خدمات و نصب و تامین تجهیزات در رده برترین برندهای آسانسور و حتی رتبه اول در دنیا را داراست. تابلو فرمان رله وکنتاکتوری سازگار با عملکرد سیستم به صورت پوش باتنی می باشد. ارتفاع پله حداقل 14 و حداکثر 18 سانتی متر می تواند باشد. جدول شماره 1 و 2 ارتفاع بالاسری را برای آسانسورها در ساختمان­های مختلف نشان می­دهد. ارتفاع نصب نیز یکی دیگر ازمواردی است که می تواند در قیمت اجرت وهزینه نصب تاثیر گذار باشد .

در این مدل از آسانسورها جک و یا پیستون از طریق سیم بکسل به کابین متصل شده است. بسیاری از اینگونه کشورها بجز موارد خاص پر جمعیت و کم مساحت، مقدار قابل توجهی از ساختمانهای نه چندان بلند دارند. مالکین و مدیران ساختمانها علاوه بر مسئولیت خاص خود مسئولیت تضمین امنیت جاب نیز در ساختمانها بعهده دارند. در حال حاضر این شرکت در بیش از 200 کشور خدمات خود را ارائه می دهد. اگر تا به حال اسم آسانسور روملس را شنیده اید، جالب است بدانید آسانسور روملس نیز نوعی از آسانسور کششی است با این تفاوت که روملس نیازی به موتورخانه ندارد و برای مکان هایی که با محدودیت فضا برای نصب آسانسور مواجه هستند، بهترین گزینه می باشد. بر روی قیمت کابین آسانسور تاثیر گذار هستند و مشتریان می توانند با انتخاب خود، قیمت کابین را تعیین نمایند. این مجموعه با واردات و توزیع قطعات به سراسر کشور یکی از پرفروش ترین بازرگانی های آسانسور در ایران است که توانسته با فروش بالای لوازمات آسانسور نیاز های بازار را تا حد امکان پاسخگو و در خواست های مشتریان را تأمین نماید.

آسانسورهای مسکونی (خانگی) به طور معمول برای جابه جایی سرنشینان دو طبقه در ساختمان به کار می­روند، اندازه­ای به مراتب کوچک­تر از آسانسورهای تجاری و مربوط به فروشگاه­ها دارند. اگر فکر می کنید آسانسور نصب شده در ساختمان شما به تعمیر و سرویس دوره ای احتیاج دارد، توصیه داریم در ادامه این مقاله همراه ما باشید. در این بخش مجموعه پارس ایمن بالابر قصد دارد شما را با بهترین آسانسورهای مسکونی که هریک از جنبه­های مختلف ارجحیت دارند آشنا کند. در کارخانه های بزرگ و انبار های بزرگ به دلیل جابه جا کردن راحت وسایل سنگین می توان از آسانسور صنعتی وینچی نیز استفاده کرد که البته برای راحتی عبور و مرور پرسنل در بین طبقات یک کارخانه نیز می توان این نوع را نصب کرد. نصب آسانسور در ساختمان های قدیمی شرایط ویژه ای را نیاز دارد. تا طبقات را با پله طی کنید که این امر برای طبقات مرتفع واقعا خسته کننده است.

یکی از راه های کاهش استرس و یا مدیریت و درمان استرس و اضطراب، سپری کردن اوقات فراغت با شخصی است که احساس امنیت و درک متقابل می دهد. اوتیس شناخته شده ترین شرکت حمل و نقل است که از جمله پروژه های معروف آن می توان به برج ایفل، ساختمان امپایراستیت، ساختمان مرکز تجارت جهانی، برج های دوقلوی پتروناس، برج خلیفه، هتل دل کورونادو، آسانسور پیزا در برج لیک پوینت و برج اسکایلون، برج وحشت دیزنی لند اشاره کرد.با توجه به تعاریف بالا میتوان این شرکت را در دستهبندی برترین برندهای آسانسور جای داد. تکنولوژیهایی پیشرفتهای در آسانسور مغناطیسی وجود دارند که ساختار آن را با بقیه آسانسورها متفاوت کرده است.

در گذشته آسانسورها صرفا در امکان و مراکز تجاری بزرگ نصب می­شدند اما اکنون با افزایش ارتفاع و طبقات در ساختمان­های مسکونی ضرورت استفاده از آسانسورها در این مکانها بر کسی پوشیده نیست. از آنجایی که تقریبا تمامی آسانسورها در ویژگی­هایی نظیر حرکت عمودی، داشتن کابین و توقف در طبقات مختلف یکسان هستند اما براساس نحوه اعمال نیروی محرکه به کابین، مکانیزم چاله، محل قرارگیری، ارتفاع ساختمان و… آهن کشی یکی از اصلی ترین مراحل کار است که تمامی وزن و استحکام آسانسور به آن بستگی دارد. در بسیاری از مواقع که فضای کافی برای نصب آسانسور وجود ندارد، ممکن است تمامی ساکنان با تخریب بخشی از ساختمان موافقت نکنند و یا فردی که در طبقه اول ساختمان ساکن است، اجازه نصب آسانسور را در حیاط خلوت ندهد. دماسنج مادون قرمز تغییرات شدید دما را اندازه گیری می کند و می تواند نقاط احتمالی قبل از ایجاد خرابی در سیستم را شناسایی کند.

بر روی فلکه این موتور تعدادی کابل فولادی (اصطلاحاً سیم بکسل)هست که از یک طرف به کابین آسانسور و از طرف دیگر به وزنههای آسانسور که درون قابی فلزی به نام قاب وزنه قرار دارند، اتصال دارد. آسانسور هیدرولیکی از پمپ فشار روغن، موتور و شیر صنعتی برای راندن روغن به درون سیلندر و پیستون استفاده میکند که در نتیجهی آن اتاقک به حرکت در میآید. امکان تنظیم سرعت تا 1 متر بر ثانیه به وسیله شیر کنترل هیدرولیکی که به مراتب کم هزینهتر و ایمنتر از آسانسورهای کششی 3VF است.

این شرکت از قدیمی ترین شرکت های آسانسور بریتانیا است که زیر مجموعه شرکت بزرگتری به نام جنرال الکتریک بود و در سال 1917 توسط ادغام جنرال الکتریک و Easton در Northampton انگلیس شروع به فعالیت کرد. در سال 1928 شرکتی دیگر به نام Smith,Major & Stevens به این شرکت پیوست و در سال 1960 Easton از این شرکت جدا شد و آسانسورهای مخصوص خود را تولید کرد. از طرفی تحقیقات نشان داده که این نوع در آینده میتواند بارهای خیلی سنگینی را جابه جا کند که آسانسورهای معمولی از پس آن بر نمیآیند. یک آسانسور نظیر دیگر وسایل حمل و نقل به نگهداری نیاز دارد تا بتواند درست کار کند و قابل اعته باشید. اگر بخواهید آسانسور مغناطیسی را تهیه کنید باید سرمایه خوبی داشته باشید. در سال 1995 شرکت Express با شرکت Evans Lifts ادغام شد و محصولات خود را با نام ExpressEvans عرضه کرد شستی آسانسور متا .

۲۸- شرکت شکیب اطمینان غرب ارائه دهنده خدمات فروش آنلاین قطعات آسانسور در کرمانشاه می باشد. همچنین آدرس شرکت طنین آسانسور غرب جهت خرید آنلاین و دریافت لیست قیمت قطعات و اجزای اسانسور نظیر ریل ، گاورنر ، پاراشوت ، ضربه گیر ، تابلو فرمان ، سیم بکسل ، زنجیر جبران ، انواع کفشک ، یوک ، فلکه هرزگرد و … معمولا گاورنر در موتورخانه آسانسور و بر روی دال بتنی (بتن سقف چاه آسانسور) در نزدیکی محل شاسی موتور آسانسور ، نصب می گردد. گاورنر یکی از ابزارهای مهم در حفظ امنیت این دستگاه مکانیکی است.

قطعات اسانسور

آسانسور مغناطیسی حرف اول را در آسانسورها از لحاظ ایمنی و امنیت میزند؛ چرا که اگر ایمنی کافی نداشته باشند، افراد را صحیح و سالم نمیتوانند جابه جا کنند. از سال ۱۹۹۵، شرکتهای بزرگ صنعت آسانسورسازی توجه خود را معطوف به نوع جدید آسانسورها یعنی نوع بدون موتورخانه (MRL) کردند. آسانسور مغناطیسی ساختاری کمی متفاوت از سایر آسانسورها دارد. این نوع سرعت خیلی بالایی دارد و وزن آن هم سبک است و همین وزن پایین کمک کرده تا آسانسور مغناطیسی با شتاب حرکت کند. با استفاده از نسبت های پایین تر گیربکس امکان تغییر سرعت را دارد. در تعریفی مشابه ، آسانسور به مجموعه تجهیزات بهترین شرکت تعمیر آسانسور اعزام فوری و رایگان کارشناس شبانه روزی قبول پرداخت اقساط و چک نگهداری،سرویس آسانسورها و رفع عیب در کمترین زمان ممکن گفته می شود که انتقال عمودی مردم و یا وسایل بین طبقات ساختمان را فراهم می نماید. آسانسورهای صنعتی که بر روی نمای ساختمان نصب می گردند و دارای قطعات ۳ متری می باشند که روی یک دیگر مونتاژ می گردند .

انواع اسانسور

همچنین کارایی روغن به عنوان مایع هیدرولیک با تغییر دما میتواند دچار تغییر شود. متخصصین ما میتوانند این کار را با بهترین کیفیت انجام دهند. شاید بد نباشد که بدانید استپ قارچی آسانسور بعد از فعال شدن در حالت قفل باقی می ماند تا زمانی که آن را به صورت دستی از حالت قفل خارج کنیم. پمپ فشار روغن آنها در خلاف جهت جاذبه و به سمت بالا عمل میکند اما این انرژی زمانی که به ارتفاع اولیهی خود باز میگردد، از دست میرود. بنابراین زمانی که بخواهیم باری را از طبقاتی به طبقاتی دیگر از ساختمان جابه جا کنیم از این نوع آسانسور استفاده می­شود که بدین منظور کافی است بار را داخل آسانسور قرار داده و دکمه مربوط به طبقه مقصد را فشار دهیم. ابعاد آسانسور شیشه ای بسیار متفاوت بوده و میتوان انواع ظرفیت ها را برای آن در نظر گرفت. آسانسور مغناطیسی از نظر قطعات هم با سایر مدلها تفاوت دارد.

این تابلو فرمان دارای طراحی خاص و منحصر به فردی است که ساخت شرکت KOLLMORGEN می باشد. برای بهبود این بخش می توانید سیستم تهویه را بررسی و تعمیر کنید. آسانسورهای مسافربر را داخل یا خارج از ساختمان به شکل­های مختلف (الکتریکی، هیدرولیکی، کابلی، شیشه ای) نصب می­ کنند. از طرف دیگر، یکی از معایب اصلی آسانسورهای هیدرولیکی، سرعت پایین آنهاست. یکی از مهم ترین اجزای حرکتی آسانسور، ریل آن می باشد و نقش هدایت کابین و نگهداری آن را در هنگام حوادث بر عهده دارد. در آسانسور مغناطیسی تجهیزات و ریلها، روی دیوار چاه آسانسور متصل میشود تا استاتور موتور و کابین آسانسور مغناطیسی نقش روتور را بازی کنند. آسانسور مغناطیسی تفاوتی که دارد این است که قطعاتی مثل کابل فولادی، وزنه تعادل و همین طور موتور خانه، تجهیزات ن، فلکه چدنی و قرقره ندارد و همین امر باعث تفاوت مدل آسانسور مغناطیسی با سایر آسانسورها شده است؛ چرا که این قطعات در انواع دیگر آسانسورها نقش اساسی ایفا میکنند.

تعمیر اسانسور