قیمت پاور کامپیوتر و خرید بهترین منبع تغذیه کامپیوتر Power

پس این شما هستید که باید با محاسبه دقیق، منبع تغذیه مناسب را برای سیستم خود انتخاب کنید. برخی از مشخصات ظاهری به شما نشان می دهد که این منبع تغذیه مناسبی برای شما خواهد بود. دارای استاندارد CE نیز باشد و علامتش روی برچسبی روی دستگاه نصب شده باشد. کابل برق این قطعه باید در هر سه قسمت دو شاخه، کابل و مادگی علامت استاندارد داشته باشد. مورد بعدی ضخامت کابل ها است که باید متناسب با توان قطعه و کانکتورهای متصل باشد. پاور کامپیوتر یا Power Supply Unit  (به اختصار PSU) که به آن منبع تغذیه نیز می گویند در واقع از مهم ترین قطعات داخلی کامپیوتر به شمار می آید.

حافظه optane اینتل چیست و چه کار می‌کند؟

یکی از مهمترین سخت افزار جهت اسمبل کامپیوتر های شخصی که متاسفانه خریداران به آن توجه نمی کنند پاور یا همان منبع تغذیه می باشد که در مقاله تخصصی ذیل به آن می پردازیم . در ادامه نحوه تهیه پاور های اورجینال را از مجوعه اچ استوک هم به شما توضیح خواهیم داد. کارت گرافیک‌ها هم از دو نوع کانکتورهای ۴ پین و ۸ پینی استفاده می‌کنند و لازم است پیش از خرید از وجود این اتصالات در پاور اطمینان حاصل کنید. در میان این اتصالات، کانکتورهای ۴ پینی مولکس رایج‌ترین نوع اتصالات هستند که امکان اتصال به طیف گسترده‌ای از تجهیزات نظیر فن‌ها، HDDهای قدیمی، درایوهای نوری و… را فراهم می‌کنند.

  • شما می توانید با جمع کردن این توان ها، توان مصرفی سیستم خودتان را به دست بیاورید.
  • به دلیل موقعیت منحصر به فرد پاور کامپیوتر در چیدمان رایانه شخصی، اطمینان از اینکه دارای حفاظت داخلی است می تواند به ایمن نگه داشتن بقیه سخت افزارهای سیستم شما نیز کمک کند.
  • گواهی دریافت شده توسط سازنده، میزان پایداری و کیفیت توان خروجی را مشخص می‌کند و این پارامتر در کنار توان خروجی، تعیین‌کننده‌ی اصلی قیمت پاور کامپیوتر هستند.
  • اجازه دهید ببینیم ساختار داخل پاور چگونه است؟ البته قبل از شروع بررسی آناتومی متذکر می‌شویم که خودتان هرگز پاور کامپیوترتان را باز نکنید.

قیمت پاور کامپیوتر و خرید بهترین منبع تغذیه کامپیوتر Power

واحد منبع تغذیه کامپیوتر که اصطلاحا به آن PSU یا Power Supply Unit گفته می‌شود، یکی از اجزای سیستم‌های کامپیوتری محسوب می‌شود. اگر شما هم قصد خرید پاور کامپیوتر دارید پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. با آگاهی از روش های بالا می توانید در هنگام خرید پاور کامپیوتر هوشمندانه تر عمل کنید. در ضمن برخی از سازندگان نمودارهایی برای محصولات خود تهیه کرده‌اند که نشان‌دهنده میزان راندمان آن‌ها در میزان‌های مختلف فشار جریان‌ها و ولتاژهای مختلف هستند.

پاور – منبع تغذیه کامپیوتر GameMax VP 600 RGB M

برخی از پاورها هم فاقد بدنه فلزی سوراخ‌دار هستند؛ مثل پاورهایی که در سرورها استفاده می‌شوند. این دستگاه پاور با فرم فکتور ATX 12V v2.31 دارای اندازه‌ای استاندارد است و در هر کیسی به‌راحتی جای می‌گیرد. فرم فکتورهای دیگری هم برای پاورها ایجاد شده است که برخی از آن‌ها مختص کیس‌های کوچک‌تر و برخی دیگر مختص کیس‌های برندهای خاص هستند؛ زیرا پاورهای دارای اندازه استاندارد در برخی از کیس‌ها قرار نمی‌گیرند. ممکن است عرض و ارتفاع تمام کیس‌ها یکسان باشد؛ اما برخی از کیس‌ها بلندتر یا کوتاه‌تر از میزان استاندارد هستند.

اکنون که با ساختار کلی‌های مربوط به تغییر ولتاژ در پاور آشنا شدید، اجازه دهید ببینیم نحوه تغییر ولتاژ در این بخش‌ها چگونه است. ما در این مقاله پاور کولر مستر (Cooler Master) G650M را بررسی می‌کنیم. این پاور طراحی معمول و متداولی دارد و ویژگی‌های آن در هر پاور دیگری دیده می‌شود؛ اما دارای یک ویژگی خاص نیز است. – مشخصات ولتاژ های خروجی و همچنین مقدار آمپراژ عبوری هر یک از آنها به طور مجزا،  برروی آن درج شده باشد.

پاور سوئیچینگ 12 ولت 20 آمپر فن دار – منبع تغذیه صنعتی