لیست بهترین وکلای وکیل خانواده ایران صفحه 1

مهریه حق قانونی و شرعی زن میباشد که قبل از خواندن خطبه عقد با توافق زوجین تعیین می گردد و از نظر قانون و شرع مرد به پرداخت آن ملزم می شود که به محض جاری شدن عقد، زن میتواند برای اخذ این حق قانونی خود اقدام کند. مضافاً اینکه بذل و هبه جزء عقود میباشند و نمی‌توان آن را در قالب ابراء تلقی نمود. حتی بعضاً افرادی که شرف ازدواج هستند جهت کسب اطلاعات لازم در خصوص شروط ضمن عقد مندرج در سند ازدواج و یا حقوق مدنظر خود با وکیل خانواده مشورت می نمایند. البته لازم به ذکر است که داشتن اطلاعات حقوقی در خصوص دعاوی خانواد ملزم با طرح دعوا در مراجع قضایی نمی باشد بلکه شخص می تواند با بهرمندی از اطلاعات حقوقی وکیل خانواده آگاهی خود را در خصوص حقوق و تکالیف زوجیت بالا برد.

دعاوی خانواده قطعا روح و روان موکل را شدیدا تحت تاثیر قرار می‌دهد. بنابراین، بهترین وکیل در این حوزه کسی است که حتما این موضوع را درنظر گرفته و بر همین اساس مصلحت موکل را مبنای کار خود قرار می‌دهد. علاوه بر این، در بسیاری موارد، موکل نیاز به تخلیه روحی از طریق هم صحبتی و همدردی با وکیل خود دارد. بهترین وکیل خانواده در حوزه دعاوی خانواده که در قسمت‌های قبل گفته شد، باید مهارت کافی و نیز تجربه لازم را داشته باشد تا موکل با خیال راحت پرونده خود را به وی بسپارد. حضانت فرزند و یا ملاقات با فرزند حق و تکلیفی است که قانون برای والدیـن تعیین می کند. حق است یعنی والدیـن به دلیل اینکه فرزند آنان است حق خواهند داشت فرزند خود را ملاقات کنند و تکلیف است به این مفهوم که قانون این وظیفه را بر عهده والدیـن گذاشته و والدیـن نمیتوانند از نگه دارا بودن فرزند خود اجتناب کنند.

شما به‌راحتی می‌توانید با استفاده یک تلفن ثابت یا گوشی موبایل در هر لحظه که می‌خواهید از طریق پل‌های ارتباطی با وکیل خود ارتباط برقرار کنید. بعلاوه این که بسیاری از عزیزان راحت‌تر هستند که مشاوره‌هایشان در زمینه‌های خانوادگی غیرحضوری باشد. وکیل خانواده تهران می‌تواند در زمینه‌های حذف نام همسر، استرداد جهیزیه برای زوجه، مطالبه و دریافت مهریه و همین‌طور طلاق اقدام کند. در تمامی زمینه‌های حقوقی اولین و مهم‌ترین مسئله پس از تخصص داشتن تجربه کافی از سوی وکیل است.

وکیل خانواده این تعهد اخلاقی و حرفه‌ای را بر عهده دارد که از گفتن مطالب اغراق آمیز و غیرممکن اجتناب نماید. از دیگر ویژگی های یک وکیل خانواده خوب، امانت‌داری است، چرا که وکیل محرم اسرار موکل و امین وی است. از این رو در اهمیت این عنصر بنیادین در جامعه و نقش آن بر شخصیت سازی افراد هیچ تردیدی وجود ندارد اما متاسفانه سیاست ها، راهبردها و برنامه ریزی ها همیشه ما را به اهداف اصلی نمی رسانند و ممکن است در این بین خانواده هایی با دلایل مختلف به چالش های مخربی کشانده شوند. این چالش ها می توانند در نتیجه تفاوت های فرهنگی، مشکلات اقتصادی، موضوعات روانشناختی، تربیت های غلط و انتخاب های نادرست رخ بدهند که شاید درمان ناپذیر باشند. اگر صیغه طلاق مطابق شرع اسلام جاری شده باشد و این امر را در دادگاه ایران ثابت کنند (به حکم دادگاه این طلاق تنفیذ شود) طلاق در ایران عملی و ثبت می شود.

‌خامساً – مقدار شیری که طفل خورده است از یک زن و از یک شوهر باشد بنابراین اگر طفل در شبانه روز مقداری از شیر یک زن و مقداری از شیر‌زن دیگر بخورد موجب حرمت نمی‌شود اگرچه شوهر آن دو زن یکی باشد. و همچنین اگر یک زن یک دختر و یک پسر رضاعی داشته باشد که هر یک‌را از شیر متعلق به شوهر دیگر شیر داده باشد آن پسر و یا آن دختر برادر و خواهر رضاعی نبوده و ازدواج بین آنها از این حیث ممنوع نمی‌باشد. توجه داشته باشيد كه موفقيت براساس شانس و به صورت اتفاقي به دست نخواهد آمد و در شغلي مثل وكالت تك به تك مراحل و اقدامات سرنوشت ساز و تاثيرگذار است . هرگاه مسئول حضانت از انجام تکالیف مربوط به حضانت خودداری ، برای بار اول به پرداخت جزای نقدی درجه 8 و درصورت تکرار ، به حداکثر مجازات مذکور محکوم می‌ شود . ۴- ضرب و شتم یا هرگونه سوءرفتار مستمر زوج که عرفا با توجه به وضعیت زوجه قابل تحمل نباشد.

این کار باعث می شود که افراد این خانواده پیش از این که به مشکلات برخورد کنند از آن دور شوند. وکیل خانواده توانایی تنظیم انواع دادخواست و لایحه قانونی را دارد و در کوتاهترین زمان اقدامات قانونی لازم را انجام می دهد. وکیل خانواده برای تنظیم دادخواست های حقوقی از چارچوب های قانونی استفاده می کند که افراد معمولی از آنها آگاهی ندارند. در بسیاری از موارد دیده شده است که افراد ناآگاه و کسانی که از قوانین مربوط به حقوق خانواده آگاهی ندارند، به جای مراجعه به وکیل خانواده از راهنمایی ها و نصیحت های اشتباه دیگران استفاده می کنند و همین موضوع باعث می شود تا حقوق انان مورد تضییع قرار گیرد. جالب است بدانید که یکی از کاربردهای بسیار مهم وکیل خانواده آن می باشد که افراد می توانند قبل از ازدواج کردن از جلسات مشاوره حقوقی استفاده نمایند.

  • یکی دیگر از معایب اطاله دادرسی آن می باشد که طرفین دعوا مجبور هستند تا هزینه دادرسی را تا هر زمان که جریان پرونده ادامه پیدا میکند، بپردازند.
  • وکیل خانواده پایه یک، وظیفه دارد تا به موکل خود در راستای پرونده مطروحه مشاوره داده و به او راهکارهای مناسبی جهت طی کردن روند دعوا ارائه کند.
  • البته ظاهر ماده مذکور نیز دلالت بر لزوم انعقاد نکاح به الفاظ در موارد عادی می‌کند ومکتوب و تلتکس و فکس و مانند اینها را شامل نمی‌شود.
  • مطالبه نفقه فرزند توسط وکیل خانواده مسلماً هر وکیل با توجه به تعاریف قانونگذار و دفاعیات مستدل و مدارکی که بدست آمده است میتواند جهت اثبات نفقه فرزند از طریق محاکم وارد عمل شود.

لیست بهترین وکلای وکیل خانواده ایران صفحه 1

در نهایت این سؤال ایجاد می‌شود که وظایف وکیل خانواده به چه مواردی محدود خواهد شد؟ آیا این وکیل‌ها دامنه مسئولیت محدودی دارند؟ در پاسخ به شما عزیزان و سؤالاتی که در این مورد از ما می‌پرسید. تمامی مسائل و پرونده‌هایی که به زوجین، پدر و مادر، فرزند و همسر ربط دارد توسط وکیل خانواده قابل‌حل است. مواردی چون شروط ضمن عقد و شرط نصف دارایی، پیگیری مواردی که در عقدنامه ذکر شده است. نحوه دریافت حضانت فرزند و صدالبته حق دیدار فرزند شامل این طیف خواهد بود.

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که این وکیل خانواده دارد این است که شما عزیزان باید به راحتی به او دسترسی پیدا کنید. یعنی در هر زمانی که نیاز داشتید،بتوانید وکیل خود را ملاقات کرده و از راهنمایی‌های او استفاده کنید. حال که با وظایف گوناگون یک وکیل خانواده آشنا شدید، می‌خواهیم شما را با ویژگی‌های این وکیل نیز آشنا کنیم. اولین وظیفه‌ی وکیل خانوادگی این است که این وکیل باید بتواند به خوبی از موکل خود در مشکلات خانوادگی دفاع کند و این دعاوی را به نفع موکل خود پیش ببرد. ما در مطالب فوق در مورد این که وکیل خانواده چه کارهایی را می‌تواند برای فرد انجام دهد، صحبت کردیم.