مقاله کاشت و تکثیر گیاهان زینتی

تعداد طرفداران گل و گیاه آپارتمانی اصلا کم نیست اما برخی گیاهان که حساس هستند و نگهداری ویژه و بیشتری طلب میکنند، باعث شدند خیلی از ما باور کنیم که استعداد و شرایط نگهداری گل و گیاه در خانه را نداریم. اگر تعداد انبوهی از این گیاه در کنار هم کاشته شوند، شاخه ها در هم تنیده می شوند و سنگینی گل ها سبب خم شدن گیاه به یک سمت نمی شود. هشدار: پیاز گل نرگس حاوی آلکالوئید سمی است، که سبب مسمومیت می شود. کاشت پیاز این گل برای افرادی که در باغبانی حرفه ای نیستند، گزینه مناسبی است. قسمت پایین ساقه این گیاه، به صورت غده دارای مواد غذایی است که باعث میشود در مقابل گرسنگی و تشنگی مقاوم باشد، همچنین فضای زیادی را اشغال نمیکند و از اینرو برای استفاده در بالکن های کوچک، گیاه مناسبی است. مواد ترشح شده از ساقه این گل برای گل های رز، میخک، فریزیا و لاله دردسر آفرین است.

کاشت گل داوودی در گلدان یک راه مناسب برای تنوع بخشیدن به فضای تراس خانه است. گل داوودی یکی از گل های بادوام و مقاوم در برابر شرایط محیطی مختلف است. گلها و گیاهانی که برای کاشت و نگهداری در تراس مناسب هستند، لازم است برخی شرایط محیطی را به خوبی تحمل کنند. درختچه ها و گل های مخصوص تراس برای ساکنان شهرهای بزرگ بسیار مناسب هستند. این بازار بزرگ دو در ورودی دارد. درواقع در همین ابتدا باید به شما بگوییم که گیاه مانسترا که یکی از جذاب ترین گیاهان خانگی بزرگ به شمار می رود؛ که با نام برگ انجیری در ایران معروف شده است، به اشتباه در میان ایرانیان به این گیاه نسبت داده شده است.

در صورتی که نور خورشید از پشت شیشه به گیاه برسد، برگ های آن شروع به سوختن می کنند. این گل مناسب باغچه، برای گل دهی به نور خورشید نیاز دارد. یوکا: یوکا نیز از گیاهان مناسب برای کاشت و نگهداری در تراس است و انواع آپارتمانی آن وجود دارد. یکی دیگر از گیاهان و گلهای مخصوص تراس که می تواند ضمن افزایش سرسبزی و طراوت محیط خانه، تولید محصولی سالم را به همراه داشته باشد، کاشت انواع سبزی و صیفی در تراس خانه است. اگر آن را در گلدان بکارید، همه فصل سال گل می دهد. از فروشنده، گیاه “ریشه پر” تقاضا نمایید این بدان معنی است که مدت زیادی است که گیاه به این گلدان منتقل شده است و ریشه توسعة مطلوب خود را انجام داده و تعویض گلدان اشکالی بوجود نمی آورد، در غیر این صورت باید چند ماه پس از خرید اقدام به تعویض گلدان گردد. • درجه مهارت خود را در پرورش گیاهان مختلف ارزیابی کنید، شرایط نور و درجه حرارت و رطوبت محل زندگی خود را به خاطر بسپارید، فضای آپارتمان خود را مد نظر داشته باشید و با مطالعه مطالب فهرست شده زیر و خرید گلدان مناسب شادابی و خرمی آن زینت بخش محیط زندگی شما خواهد بود.

این منطقه که از مراکز مهم تفریحی محلات است، امکانات متنوعی وجود دارد. ریسک این کار بالا است اما اگر به روش درستی انجام شود، با توجه به حجم بالای تولید شده از یک محصول، بازارهای متنوعی را برای فروش در اختیار خواهید داشت. فن، یکی از عناصر اساسی در راهاندازی گلخانه است که بسته به هزینهی شما انواع مختلفی خواهد داشت. کاکاتوس ها انواع مختلفی دارند و میتوانند با وسایل خانه تطبیق بپذیرند. این ۷ گیاه آپارتمانی جزو همان دسته هستند و حتی افرادی که در نگهداری گل و گیاه آماتور هستند هم میتوانند از آنها مراقبت کنند. پرورش و نگهداری گیاهان آپارتمانی لوکس نیازمند رسیدگی و نگهداری اصولی است. راه اندازی یک گلخانه پرورش و کاشت گیاهان آپارتمانی گرچه بسیار سودمند است ولی نیاز فراوانی به یادگیری مراحل کاشت و داشت دارد. به خاطر داشته باشید که رشد این گیاه در زمستان متوقف یا کند میشود، بنابراین در آن ماهها به آب کمتری هم احتیاج خواهد داشت. این گیاه تحت هر شرایطی رشد خواهد کرد. گل ستاره ای مکزیکی، گیاهی است از گیاهان گلدار و علفی، که هر سال با خود کشتی( ریزش بذر و رویش گیاه جدید) گیاه جدیدی تولید می کند.

در یک بن سای خوب برگ ها سبز ، متراکم و کوچک است . در واقع عمل کاشت روی گیاه انجام نمیشود و بستر کشت یک لایه 30الی40 سانتی میباشد که در آن گلدانهایی با توجه به نوع گیاه و فاصله کشت و اندازه برگ و شاخه چیده شده و به وسیله طبقه بندی داخلی در جای مشخص شده قرار میگیرد. نارنج سرمای زمستان را تا حد زیادی تحمل می کند، با این وجود توصیه می شود در مناطقی که سرمای هوا به زیر صفر میرسد، شاخه ها و برگ های نارنج های جوان را به وسیله نایلون بپوشانید. زیبایی این نوع گیاه به دلیل برگهای بزرگ بیضی شکل آن با زیر برگ رنگ بنفش است. هلند یا ندرلند Nederland که در شمال غربی اروپا با مساحت 42000 کیلومتر مربع واقع شده است؛ از آن با لقب کشور گل های لاله و سرزمین آسیاب بادی یاد می کنند بیش از 10000هزار هکتار باغ گل دارد تا جایی که اولین و بزرگ ترین صادرکننده گل شاخه ای و پیاز آن به تمام جهان است و از این روش درآمدی 6.2 میلیارد یورویی (در سال) کسب می کند. گل داوودی به عنوان گیاه ملی کشور ژاپن شناخته می شود و بیش از ۲۰۰ گونه شناخته شده دارد.

این گیاه، نیاز به نور کمی دارد و می توانید در گوشه ای از اتاقتان قرار دهید که استفاده خاصی از آن ندارید. همچنین باید بدانید شما نمی توانید در خانه به آرایشگری و یا آموزش خیاطی بپردازید چرا که موجب ایجاد مزاحمت و سر و صدا برای افراد دیگر و همسایه ها می شود پس این دو شغل جزو مشاغل خانگی محسوب نمی شود . با شناخت گیاهان و گل های مناسب تراس می توانید حتی در کوچکترین بالکن جهان هم یک باغچه سرسبز و پرگل بسازید. داشتن اطلسی در تراس خانه بر زیبایی و ظرافت محیط می افزاید. زیبایی و نیاز کم رزهای مینیاتوری به مراقبت باعث میشود این گیاه آرزوی هر باغبان خانگی باشد. میباشند استفاده کرد. این کودها، هرماه یک بار یا از طریق خاک یا روی برگها اسپری میشود. گیاهان آپارتمانی به طور کلی در خاکهای تخصصی به نام کمپوست گلدان یا خاک گلدان رشد میکنند. برای کاشت گل یاس به نور فراوان و فضای کافی برای رشد و یک داربست برای حمایت از گیاه نیاز دارید. برای این که فضای دلنشینی در حیاط خود خلق کنید، نیاز است بدانید گل مناسب باغچه شما چه نوعی با چه ویژگی هایی است. درخت نارنج: درخت نارنج یکی از درختچه های همیشه سبز است و عطر شکوفه های آن در بهار، باعث معطر شدن فضای خانه خواهد شد.

یکی از راه های زیبا سازی منازل استفاده از گیاهان برای دیزاینی زیبا و جذاب می باشد.و انرژی مثبت را برای فضا به ارمغان می آورد.در این مطلب چند مورد از این زیبا سازیها را برای شما به نمایش میگذاریم. در برنامه این هفته سبک زندگی، ۷ گیاه آپارتمانی جذاب و دوست داشتنی معرفی کردیم که نگهداری از آنها دشوار نیست و با سبک زندگی مدرن این روزهای ما جور درمیآید. مهم نیست تراس آپارتمان شما چند متر است، شمالی است یا جنوبی؟ این گیاه از نظر ظاهری با گیاه فیوکوس میکروکارپا که معروف به فیکوس جینسینگ است، کمی متفاوت به نظر میآید، اما از لحاظ نگهداری تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند.

این گیاهان، رایجترین گیاهان آپارتمانی هستند که میتوانید به عنوان گیاهان آویزی آنها گیاهان زینتی golheaven را آویزان کنید. البته اگر ترجیح می دهید گیاه در باغچه یا گلدان رشد نکند و جایگزین گیاهان دیگر نشود، بهتر است آن را در خاک رسی بکارید. خاک و گلدان: مونسترا نیاز به فضای کافی برای رشد دارد. همین موضوع باعث شده خودمان را از داشتن گیاهان زینتی و جذاب آپارتمانی محروم کنیم و رفته رفته فضای خانه و محل کارمان خشک و بی روح شود. برای بهبود روحیه و عوض کردن حال و هوای خودمان حتما لازم نیست که به طبیعت برویم. زندگی در آپارتمان و نداشتن حیاط و باغچههای قدیمی به این معنا نیست که برای همیشه خودمان را از لذت نگهداری از گل و گیاه و داشتن باغچه ای رنگارنگ محروم کنیم. موچسب زینتی (نام علمی: Parthenocissus tricuspidata)، که اگرچه یک پیچک نیست اما با نامهای پیچک بوستون، پیچک ژاپنی و پیچک انگوری (به انگلیسی: Japanese creeper, Boston ivy, Grape ivy, Japanese ivy, and woodbine) نیز شناخته میشود، گیاهی گلدار از خانواده انگوریان است که بومی شرق آسیا در کشورهای ژاپن، کره و شمال و شرق چین است. گیاهی علفی و خزنده که بومی اروپاست.

این گیاه قادر است گرمای شدید را در صورت وجود رطوبت در هوا تحمل کند،اما در مقابل بارش های شدید مقاومت نمی کند( به دلیل ساقه های نازک). این گیاه به خیس شدن برگ هایش حساس است و هنگام آبیاری فقط باید ریشه آن را آب بدهید. سانسوریا در خاکی با ترکیب خاک برگ 60 درصد و ماسه بادی 30 درصد وکود حیوانی 10 درصد رشد بهتری دارد. دما نقش بسیار مهمی در رشد گلهای شب بو دارد. یکی از مزایای بو کردن گل نرگس، جلوگیری از سرماخوردگی است. بنابراین انتخاب شما فاکتورهایی دارد، که بهتر است قبل از خرید به آن ها توجه کنید. برای خرید اینترنتی انواع گل و گیاهان میتوانید سری به سایت گل باما بزنید. بازار گل ولیعصر در میدان ولیعصر و ابتدای خیابان کریمخان قرار دارد و زیباترین گلهای مصنوعی در طرحهای متنوع را میتوانید در این بازار پیدا کنید.

گیاه آپارتمانی ساده یعنی گیاهی که نیاز به توجه زیاد نداشته باشد. تنوع گیاه بگونیا به حدی زیاد است که تعداد آن به بیش از ۱۰۰۰ نوع میرسد. اگر برگهای پایین زرد و لکههای قهوهای در حاشیه آنها مشاهده میگردد، آبیاری بیش از اندازه است. 3,500 تومان آهار مینیاتوری گیاهی یک ساله بوده و نسبتاً پرگل می باشد ولی اندازه ی گلها کوچکتر از آهار معمولی… اندازه آن 3 سانتی متر و به رنگ سفید مایل به سبز است و گل آن لوله ای شکل بلوری با رنگ صورتی میباشد. سانسوریا دارای گونه های متعددی است اما این گونه از سانسوریا که بسیار پرطرفدار و پرفروش می باشد دارای برگ های راست لوله ای به شکل نیزه و به رنگ راه راه سبز خاکستری است. بابونه مجموعه ای از دسته گل هایی است که برگ هایی به رنگ سفید و مرکز گل برجسته به رنگ زرد دارند. خاک مناسب این گیاه، خاک سبک است که حاوی کود حیوانی باشد. زمانی کـه سطح ان در لمس خشک شد، با آبیاری خاک را مرطوب نگه دارید. درخت زیتون: درختچه های زیتون هم گیاهانی همیشه سبز و دائمی هستند و در گلدان مانند یک درختچه سبز و زیبا، بدون مراقبت خاصی خانه شما را سبز میکنند.

پیسانکی ایجاد شده توسط مردم کوهستان منطقۀ هوتسول اوکراین، اغلب یک شاخۀ درخت صنوبر سبکوار، به عنوان نماد جوانی و زندگی ابدی را نشان میدهد. شاخههای درخت بید گاهی بر روی پیسانکی به تصویر کشیده میشوند. در ادامه میخواهیم اسامی گلهای آپارتمانی با تصویر و روش نگهداری از آنها را به شما معرفی کنیم. اگر قصد شما برای راه اندازی گلخانه کاملا جدی می باشد، حتما تحقیقات لازم را در این مورد به عمل آورید و به این نوشته اکتفا نکنید. بنابراین اگر چند نوع گل آپارتمانی نگه میدارید لازم است شرایط مورد نیاز هر کدام را بشناسید و رشد آن را در شرایط محیطی آپارتمان خود مشاهده کنید و برای تغییر شرایط اماده باشید.

گل مخروطی، گیاهی است دایمی با برگ ها و ساقه های کرکدار که تا 90 سانتی متری ارتفاع زمین رشد می کند. سانسوریا (نیزه آفریقایی) را میتوان از طریق تقسیمات برگ تکثیر کرد. تکثیر این گیاه از طریق کاشت بذر یا تقسیم ریشه انجام می شود. آب دهی زیاد به این گیاه سبب پوسیدگی ریشه و نابودی گل می شود. وجود رنگ های مختلف در این گیاه سبب شده است تا علاقمندان به جلوه های بصری، آن را در باغ یا خانه خود نگهداری کنند. در صورت عدم دریافت مجوز، از این مزایا بهره مند نخواهید شد، ولی باز هم می توانید گلخانه خود را راه اندازی نمایید. شما می توانید گلدان های شمعدانی را با آویز مخصوص از طناب و یا گلدان های آویزدار در تراس خانه خود قرار دهید یا از لبه تراس یا خود فضای بالکن، برای قرار دادن گلدان استفاده کنید. این گیاهان می توانند سایبانی خوب برای ایجاد یک فضای خنک و باطراوت در بالکن شما باشند و امکان کاشت دیگر گل ها را نیز برایتان آسانتر کنند. نخل زینتی، در تابستان به تهویه خوب و در زمستان به دمای ۱۰-۵ درجه سانتیگراد نیاز دارد.