نکات مهم در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

چون با توجه به چیدمان تخت شما ودیوارهایی که اطراف اتاق است و میز کنار تختی اگه داشته باشین باید به نحوی باشد که راه رفتن شما در فضای اتاق و اطراف تخت راحت باشد و با توجه به نیاز شما از تعداد مشخصی کمد برای لباس ها و وسایل خود و صندلی اضافه یا میز باید استفاده کرد که هم نیاز شما برطرف بشود و هم اون راحتی اتاق خواب را داشته باشد . رنگ پرده باید متناسب با رنگ دیوار و دیگر وسایل انتخاب شود و همینطور باید تابش نور را در نظر گرفت، زیرا پنجره هایی که نور زیاد دارد از پرده های ضخیم و برعکس پنجره ای که رو به افتاب نیست از پرده شفاف استفاده شود. احتیاجی به هال جداگانه ندارید، میتوانید فضای طرح را به اتاق خواب اضافه کنید تا همچنین اتاق خواب بزرگتر به نظر برسد. طراحی نور پردازی و اتصالات نوری لازم است که با دقت و دانش بالا صورت گیرد چراکه هر گونه جابهجایی در نورپردازی نیازمند هزینه بالایی است و همچنین میتواند در نورپردازی کل فضای خانه اختلال ایجاد کند.

این که به چه طریقی دکوراسیون کلاسیک اروپایی را چیدمان کنیم، نکات مهمی را به همراه خواهد داشت که باید تک به تک آن ها مد نظر قرار داده شوند. طراحی فضایی با انعطاف پذیری بالا و تنوع پذیر از لحاظ چیدمان و آرایش سطوح می تواند کارکرد های مختلفی را بپذیرد و این در حالی است که مخاطب احساس رضایت بیشتری از فضا خواهد داشت. سعی کنید از عکس افراد یا مناظری استفاده کنید که خاطرات خوبی را برایتان زنده می کنند، چون تاثیر زیادی در آرامش روحی و فکریتان خواهد داشت. روحیه افراد و سلیقه آنها با هم تفاوت زیادی دارد، پس سعی کنید متناسب با رویاهایتان ایده پردازی کنید و اتاق تان را تزئین کنید.

توجه داشته باشید که بر اساس متراژ اتاق، وضعیت نورپردازی و روشنایی آن و همچنین ارتفاع دیوارها و در نظر گرفتن قوانین انتخاب رنگ در دکوراسیون این کار را انجام دهید. البته دکوراسیون داخلی آپارتمان تنها محدود به اتاق ها نیست و اکنون به رشته فراگیری تبدیل شده که شما می توانید انواع دکوراسیون را حتی در سرویس بهداشتی و کابینت های آشپزخانه نیز داشته باشید. برای این کار می توانید تنها المان های کم هزینه ای مانند پرده ها عوض کنید و رنگ مورد نظر خود را جایگزین آن کنید. نظرتان در مورد سبک دکوراسیون داخلی بوهمیا چیست؟ پین ورک به عنوان مرکز تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی در تهران است که می­توانید برای ثبت سفارش خدمات اقدام کنید.

رنگ آبی اردک طیف گسترده ای از سایه ها است و می توانید آن را با رنگ های خنثی ، پاستلی یا حتی رنگ های برجسته ترکیب کنید. دکور آبی اردک – ما آن را دوست داریم! ما در این مطلب سعی کردیم ایدههای متنوعی را برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دونفره به شما معرفی کنیم. یکی دیگر از ایدههای چیدمان برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دونفره میتواند چیزی شبیه به طرح زیر باشد. ما در این مطلب ایدههای متنوعی را برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دونفره به شما معرفی خواهیم کرد که مطمئنا میتواند کمی از دغدغههای شما کم کند. سقف نصف فضای دیوارهای اتاق خواب را شامل میشود پس توجه کردن به آن از اهمیت زیادی برخوردار است به خصوص زمانی که ما روی تخت دراز میکشیم اولین جایی که میبینم سقف اتاق خواب است . پس انتخاب رنگ آن میتواند نزدیک به رنگ های دیوارهای اتاق باشد و همین طور میتواند روی آن را نقاشی کرد که هم فضای شکیلی را به ما بدهد و همینطور یک فضای کاملا متفاوت با دیوار ها , نورپردازی سقف نیز فراموش نشود , جدا از آنکه به نور پردازی مناسب به زیبایی اتاق خواب کمک میکند میتواند به یک نقطه مرکزی برای اتاق خواب ما نیز تبدیل شود .

با توجه به اینکه اغلب اتاق خواب ها فضای کمی دارند، به همین دلیل استفاده از رنگ های روشن بهترین گزینه برای دیزاین آنها می باشد. با اینکه سبک معماری و دکوراسیون کلاسیک، یکپارچه و مشخص است، ولی در هر کشور و فرهنگ المان های خاصی به آن اضافه شده است. هر یک از سبک های انتخاب شده برای تزئین اتاق، دارای ترکیب رنگ های خاصی هستند و اغلب آنها طیف وسیعی از رنگ ها را شامل میشوند. گل و گیاه یک از بهترین عناصر طبیعت محسوب می شوند که می توانید آنها را در خانه به کار ببرید. اولین پیشنهاد ما به شما این است که همهی آیتمهای اتاق را با هم مطابقت دهید.

شما باید به هنگام طراحی اتاق خواب مشترک به کاربردهای آن نیز فکر کنید. حتما قبل از خرید در مورد سبک دکوراسیونتان، کاربرد مبلمان در منزلتان، اندازهی آن، محل قرارگیری آن و هزینهای که قرار است برای آن پرداخت کنید، کاملا فکر کنید. زمانی که تصمیم به خریدن وسایل اتاق خواب دارید حتما به کف اتاق خواب و نقشه فضا توجه کنید چون اندازه وسایل باید با فضای اتاق خواب شما هم خوانی داشته باشد به طور مثال نباید برای یک اتاق خواب کوچک تخت خواب سنگین و یا کمد های لباس بزرگ استفاده کرد و شما با کمک یک طراح دکوراسیون داخلی میتوانید خیلی از این فضاهای مورد نیاز خود را در اتاق خواب ایجاد کنید . از اونجا که اتاق یک مکان شخصی برای هرفرد محسوب میشود که تایم خواب و استراحتش را میخواهد در آن بگذراند پس این که رنگ دیوارها و چیدمان وسایل بر اساس سلیقه شما باشد خیلی مهم است . بدون شک از مهم ترین و اصلی ترین چیزهایی که به محض ورود به اتاق خواب خودش را نشان می دهد، روتختی و کوسن و بالشت ها می باشد. برای داشتن زیباترین دکوراسیون منزل، باید به چه چیزهایی توجه کنیم؟ لیز کان، طراح داخلی می گوید: “من دوست دارم چیزهایی پیدا کنم که می توانند به آنها مربوط شوند و مناسب با روحیه و علایق آنها باشد؛ مانند پوسترهای باندهای موسیقی یا تیمهای ورزشی.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان سفید و ساده که در ادامه چند مدل از آنها را ارائه می دهیم انتخاب خوبی در این شرایط است. طراحی دکوراسیون داخلی مجموعه از اقدامات از قبیل انتخاب رنگ، طرح و جنس پارچه پرده و روتختی، مدل صندلی و مبلمان و غیره می باشد. در این بخش از مطالب دکوراسیون منزل دکونیوز در ادامه مدل های متنوع از دیزاین اتاق دخترانه بزگسال و جوان 2022 با طرح های ساده و شیک به همراه ایده برای چیدمان با رنگ های سفید و غیره را ارائه خواهد داد. چیدمان اتاق خواب ساده ایرانی یک شیوه بسیار خوب و مطلوب برای دکوراسیون اتاق به حساب می آید که نیاز به هزینه خاصی ندارد بلکه فقط باید کمی سلیقه به خرج داد. مثلا در اتاق خواب مشترک زیر، طراح با استفاده از یک پالت رنگی منسجم از رنگهای نارنجی، سفید و سرمهای در سراسر اتاق، علاقهی بصری خاصی را ایجاد کرده است. شما میتوانید با ترکیب الگوهای راه راه با رنگهای جسورانه، طراحی معاصری را برای اتاق خوابتان به ارمغان آورید. طراحی مینیمال منزل در سالهای اخیر بسیار محبوب شده است و حتی به دکوراسیون اتاقهای خواب نیز راه یافته است.

میتوانیم به جای استفاده از رنگ های واضح اولیه , از رنگ هایی که کمی به صورت دوده ای شکل یا هارمونی از رنگ مورد نظر ما است مثل سایه روشن استفاده کنیم مانند تم رنگ های از آبی یا لوندر و یا رنگ های سبز ولی در پایه ملایم و سرد تا فضای ارامش بخشی را به محیط اتاق خواب ما بدهد . معمولا استفاده از رنگ های بسیار روشن مثل سفید نیز معایبی به همراه دارند، یکی از معیب آن یک دست شدن فضا است که جهت برطرف کردن یک دستی آن می توان از یک قالیچه در زیر مبل استفاده کرد.

به دنبال رنگهای سرد باشید. برای افزودن یک جلوه گرافیکی به دکوراسیون منزل خود، از رنگهای متضاد بر روی دیوار خانه استفاده کنید. با استفاده از منابع نور تاکیدی، جلوه بیشتری به خود میگیرند. برای صرفه جویی در فضا توجه کنید که حمام و کمد در کجای اتاق قرار میگیرند. میکروسمنت را شما می توانید هم روی بین کابینتی در بخش دیوار به کار ببرید و هم این که روی کابینت خودتان نصب کنید. اتاق خواب مشترک زیر یکی دیگر از پیشنهادات ما به شما برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دونفره است. و یک طراح دکوراسیون داخلی در این زمینه خیلی میتواند کمک کند که اتاق نزدیک به سلیقه ما باشد و فضایی را برای ما ایجاد کند که چیدمان اتاق تمیز و مرتب باشد تا بتوانیم خواب راحتی را در اتاق خواب خود داشته باشیم . اما راه خلاقانه دیگر برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک، نصب آهنربا یا میله نزدیک اجاق گاز است که از آن می توانید برای آویزان کردن وسایل آشپزی و ظروف ادویه استفاده کنید. تا حد امکان بهتر است این صندلی ها را نزدیک به پنجره اتاق قرار دهید تا از هوای بیرون استفاده کنید. اگر تمایل به دکوراسیون , بازسازی ساختمان در تهران و دیزاین های کلاسیک در منزل خود دارید ، میتوانید بهصورت خلاصه ده راهکار زیر را در طراحی این نوع دکوراسیون به کار بگیرید.

عکس بالا نمونه زیبایی از یک حمام کلاسیک را به شما نشان می دهد. در عکس های دکوراسیون که در ادامه مشاهده می کنید، نمونه هایی از تزئین اتاق خواب دختران جوان و بزرگسال ایرانی با کوسن و بالش و روتختی نمایش داده میشود. علاوه براین، قرار دادن چند بالشت و کوسن با طرح و رنگ متناسب با روتختی می تواند نمای زیبایی را در اتاق ایجاد کند. خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم معماری طرح های متنوعی برای علاقه مندان به دکوراسیون داخلی از جمله کلاسیک، سنتی و مدرن وجود دارد که زیبایی چهره خانه شما را تغذیه می کند. در کابینت های آشپزخانه مدرن معمولا هیچ دستگیره ای مشاهده نمی گردد و سادگی آن نظر شما را به خود جلب می کند.

همینطور با این چیدمان مرکز اتاق نیز خالی مانده است تا فضا برای فعالیت کودکان فراهم باشد. رسیدن به آرامش جسمی و روحی پس از یک روز خسته کننده، فراهم شدن شرایط ایده آل برای درس خواندن و کار کردن و غیره همگی از جمله دلایل برای اهمیت دادن به تزئین اتاق خواب دختران جوان ایرانی می باشد. با این انتخاب نه تنها فضا برای آرامش بیشتر فراهم میشود، بلکه تزئین آنها اتاق خوابتان را جذاب تر می کند. به همین دلیل باید دقت زیادی در انتخاب آنها داشته باشید. اتاق خواب مکانی است که در آن روز را هم آغاز میکنیم و هم به پایان میرسانیم، بنابراین ایجاد یک فضای مناسب در اتاق خواب بسیار ضروری است. معمولا به این خانهها به مکانی برای یک گردش دسته جمعی نگاه میکنیم و با توجه به شرایط زندگی امروز، تصور این که بتوانیم دردسرهای زندگی در چنین خانههایی را بپذیرم، بسیار کم است. لابی یا سالن ورودی اولین مکانی است که هر فرد در هنگام ورود یا خروج با آن مواجه میشود، پس باید بهگونهای باشد که شما را به داخل دعوت کند. به خاطر داشته باشید که هنگام ایجاد یک نقطه کانونی، سایر لوازم موجود در فضا نیز باید مطابق با آن باشند.

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سایت dekoralsystem سازی می نماید. تجربه طراحان دکوراسیون داخلی در کنار آشنایی آنها با برندهای با کیفیت و معتبر در زمینه دکوراسیون داخلی و عناصر دکوراسیون، گزینه های مختلفی را پیش روی شما قرار خواهد داد. برنامه های نرم افزاری به طراحان اجازه می دهد تا با کمک نرم افزار های دیجیتالی فضا را ها به مشتریان نشان دهند. شما میتوانید تمام روز در مورد کارهایی که انجام دادهاید توضیح دهید اما با یک قطعه عکس از فعالیتی که انجام دادهاید به راحتی میتوانید همه حرفها را کوتاه کرده ونتیجه را به دیدگان مشتریان خود برسانید. با توجه به شرایط روحی و احساسات دختران جوان، می توان از پارچه های ساده یا طرح دار با رنگ بندی های جذاب استفاده کرد. بهتر است از کمدی استفاده کنید که دیواری است زیرا این کمدها در گوشهای ثابت شده و به راحتی میتوان درون آن را طبقه بندی کرده و وسایل را درون آن جاسازی کرد. در سبک دکوراسیون منزل ساحلی از پالتهای رنگی خنثی ترکیب شده با آبی و سبز، مبلمان بژ و یا سفید، اتاقهایی پر از وسایل چوبی و یا الهام گرفته از دریا، الگوهای آبی و سفید برای بالشها و پنجرههای بزرگ استفاده میکنند.