هر کیلو سیم مفتول چند متر است؟ | foulka

این تفاوت‌ها باعث می‌شود ما نتوانیم به طور دقیق بگوییم که هر کلاف مفتول سیاه و سفید چند متر و چند کیلو است و هر کیلو سیم مفتول چند متر است. در ادامه به بررسی وزن هر متر و هر کلاف برخی از مهمترین سیم مفتول‌های فولادی و آهنی خواهیم پرداخت. مفتول یا سیمی که معمولا برای آرماتوربندی استفاده می شود از نوع سیاه بوده و داری قطر 1.5 میلیمتر می باشد. عمده استفاده سیم آرماتوربندی همانطور که از نام آن مشخص است برای بستن میلگردها به هم در سازه های بتنی، فنداسیون ها، سقف ها و موارد مشابه می باشد. مفتول های آرماتوربندی در دو نوع فابریک و غیر فابریک تولید می شوند.

آیا قیمت سیم آرماتور بندی در فولادین بروز می باشد ؟

اختلاف قیمتی بین مدل تسمه و فابریک بین 150 الی 200 تومان است که البته بسته به شرایط بازار ممکن است تغییر کند . مفتول سیاه در ضخامت های متنوعی تولید می شود که هر کدام از آن ها کاربرد مخصوص خود را داشته و متناسب با کاربردی که دارند نامگذاری شده اند. به عنوان مثال از مفتول سیاه با ضخامت 2.5 به علت نرمی، انعطاف پذیری و دیگر ویژگی ها در قالب بندی مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو به نام “مفتول قالب بندی“ یا “مفتول نجاری” شناخته می‌شوند. از آنجایی که در گذشته از چوب برایقالب بندی استفاده می شد و همچنین بستن قالب‌های چوبی به دست نجاران حرفه‌ای انجام می‌شد، به نام سیم نجاری نیز شناخته می شود. برای اطلاع از قیمت امروز سیم مفتولی سیاه، سایت اصفهان آهن را دنبال کنید و پس از مشاهده قیمت‌ها، برای ثبت سفارش نهایی با کارشناسان مجرب اصفهان آهن تماس بگیرد.

لازم به‌ذکر است که این فرآیند طی سه مرحله کشش‌کاری انجام خواهد شد. به‌طور مثال برای گره زدن ۱۰۰۰ کیلوگرم از میلگردهای سایز ۸ میلی‌متر، حدود ۱۲ کیلوگرم سیم آرماتوربندی و برای میلگردهای با سایز ۲۸ تا ۳۲ میلی‌متر، تقریباً ۷ کیلوگرم سیم آرماتوربندی نیاز است. سیم مفتول آرماتور بندی به صورت کلاف در بازار موجود است و خرید آن به صورت کیلویی انجام می شود .

سیم آرماتور بندی فابریک 4 بسیار نرم

هر کیلو سیم مفتول چند متر است؟ | foulka

میل گردهای فولادی باید قبل از بتن ریزی، بر اساس طرح و محاسبه، به یکدیگر بسته و یک پارچه شوند تا از جا به جاشدن آن‌ها طی عملیات بتن ریزی تا خودگیری بتن جلوگیری شود. برای بستن دو میلگرد به یکدیگر بیشتر از مفتول آرماتور بندی و قالب بندی نرم فلزی با قطر ۱٫۵ میلیمتر استفاده می‌کنند که اصطلاحا” به این عمل “گره زدن” می‌گویند. شاید اولین چیزی که با شنیدن آرماتوربندی، به ذهن شما خطور کند، ساختمان سازی باشد. مفتول یا سیم آرماتوربندی یکی از مواردی است که در همان مراحل ابتدایی ساخت به آن نیاز پیدا می‌کنید. از این‌رو می‌توان به اهمیت این نوع سیم مفتول در ساخت‌و‌ساز پی برد.

  • پیش از انجام عملیات بتن ریزی ساختمان ها لازم است میلگرد های فولادی در جای خود ثابت شوند تا در هنگام عملیات بتن ریزی از یکدیگر گسیخته نشوند.
  • برای خرید مفتول سیاه لازم است با اندازه و سایز و همچنین کیفیت این محصول آشنایی داشته باشید تا بتوانید یک خرید حرفه‌ای انجام دهید.
  • بهتر است قبل از اقدام به خرید این محصول نسبت به نوع و سایز مفتول سیاه مورد نیاز و همچنین نرخ آن آگاه شوید.
  • در آخر سعی کنید که بهترین نوع سیم آرماتوربندی را برای کار خود انتخاب کنید.
  • از طرفی انعطاف‌پذیری آن‌ها سبب می‌شود تا به راحتی دور میلگرد پیچیده شوند.

برای خرید مفتول سیاه لازم است با اندازه و سایز و همچنین کیفیت این محصول آشنایی داشته باشید تا بتوانید یک خرید حرفه‌ای انجام دهید. نوع فابریک سیم آرماتور بندی از کشش میلگرد به قطر 6.5 میلیمتر تولید می شود. یعنی از نازک کردن و کشیدن میلگرد با قطر بیشتر طی یک فرایندی، تولید می شود و طبیعتا درای کیفیت شرکت فولکا بالاتری است. در بازار به این نوع سیم آرماتوربندی، مفتول آرماتور بندی درجه یک می گویند. در این مقاله به سوال سیم آرماتور بندی چیست؟ پاسخ دادیم و  کاربرد های سیم مفتول آرماتور بندی را برای شما معرفی کردیم ، امیدوارم که این مطالب برای شما کاربردی باشد تا هنگام خرید سیم آرماتور با هیچ گونه مشکلی مواجه نشوید.