هوش مصنوعی – وقتی رد شد چه باید کرد

با وجود اینکه در فرایند آموزش الگوریتمهایی برای طبقهبندی رایحهها، دانشمندان قصد کپیبرداری از مغز موجودات زنده را نداشتند، اگرچه در روند حل این مسئله شبکه عصبی مصنوعی به میل خود شبکه بیولوژیکی بویایی را بازتولید کرد. علاوه بر آن جالب اینجاست که این سیستم برای بلند کردن شی و نگه داشتن آن در دستانش حتی نیازی نداشت بداند دقیقاً چه چیزی را قرار است بردارد. هوش مصنوعی چه کارهایی انجام می دهد؟ تا اینجا میدانیم که بک لینک سایت چیست و چه مواردی برای رسیدن به بکلینک با کیفیت اهمیت دارند. برای نمونه یک پردازنده Core i9 برای کسی که کارش صرفاً اجرای بازیهای آنلاین یا کار با آفیس است، تقریباً هیچ مزیتی نسبت به مدلهای ارزانتر ندارد. هدف نهایی این است که کاربرانی که دست به جستجو برای عبارتی خاص زدهاند، از نتایج نمایش داده شده در «صفحه نتایج موتور جستجو» (یا به اصطلاح SERP) راضی باشند. آلفابت (Alphabet) شرکت مادر گوگل، اخیراً آزمایشگاههایی یکدست و همسان ساخته است که برای یافتن داروهای جدید با استفاده از هوش مصنوعی شرکت DeepMind (از شرکتهای زیرمجموعه گوگل) تاسیس شدهاند. شرکت های فعال در حوزه سلامت می خواهند با استفاده از یادگیری ماشین، روند تشخیص و درمان را بهتر و سریعتر انجام دهند.

چرا سئو ضروری است؟ حالا دیگر بهخوبی میدانید سئو چیست، انواع سئو و سازوکار موتورهای جستوجو را میشناسید و یاد گرفتهاید که چه تکنیکهایی را برای بهبود سئو سایتتان به کار ببرید. این روش کلاه سیاه برای خرید لینک به رتبه سایت شما آسیب می رساند. در حالی که هنوز هیچ کس در تلاش برای یافتن درمان بیماریهای مختلف با استفاده از شبکههای عصبی به پیشرفت قابل توجهی دست پیدا نکرده است، شرکت DeepMind در حال حاضر در هوش مصنوعی حرف اول را میزند و سیستم یادگیری الگوریتم این شرکت انطباقپذیرترین سیستم موجود است که میتوان آن را برای اهداف و مقاصد مختلف به کار گرفت. یکسری از گیمها نیز قادر به استفاده از 12 گیگابایت VRAM می باشند، هرچند هنوز استثنا محسوب می شوند تا قاعده. الگوریتم دیگری به وسیله محقان دانشگاه MIT ساخته شده است که به رباتها مهارتهای اجتماعی و به طور خاص همکاری دوجانبه را آموزش میدهد.

تمام اینها به رباتها امکان خواهد داد تا تعاملاتشان را نه تنها بین خودشان، بلکه میان انسانها و رباتها هم افزایش دهند. علاوه بر این، آنها در حال کار روی سیستم حسگر ۳ بعدی هستند که به رباتها امکان میدهد تا عملیات پیچیدهتری را به تنهایی انجام دهند. پردازنده Ryzen 7 5800H به همراه کارت گرافیک RTX 3050 Ti و صفحه نمایشی با نرخ رفرش 165 هرتز به شما این امکان را میدهد که در بازی ها نهایت لذت را ببرید! از طرف دیگر، این مسئله امکان مدلسازی کل مغز انسان را هم فراهم میکند. این کار با استفاده از یادگیری تقویتی و بدون شبیهسازی انجام شده و نتیجه کار ساخت شبیهسازی دست انسان گونه است که میتواند بیش از ۲ هزار شی مختلف را بردارد و آنها را با استفاده از بازوهای مکانیکی خود لمس کند و حرکت دهد. دانشمندان به این مهم دست یافتند که در حین طبقهبندی رایحهها، شبکههای عصبی مصنوعی ساختاری را به کار میگیرند که بسیار شبیه به ساختار بویایی مغز انسان است.