وکیل جستجوی وکیل پایه یک دادگستری بنیاد وکلا

محدودیتی برای قبول وکالات و پرونده های مختلفی برای وکلای پایه یک دادگستری وجود ندارد اما بدیهی است که این وکلا در امر یا حیطه خاصی دارای بیشترین مهارت و تجربه خواهند بود. سپردن پرونده های حقوقی و قضایی به وکیل با تجربه و با سوادی چون وکیل پایه یک از هر لحاظ این اطمینان به افراد داده خواهد شد که بهترین راهکار های قانونی برای وی اعمال شود و بهترین نتیجه نهایی متوجه افراد شود. همانطور که گفته شد وکیل پایه یک دادگستری کسی است که پس از فارغ التحصیلی در رشته حقوق و مبانی فقه و رشته های معادل آن لازم است تا در آزمون وکالت که تحت نظر کانون وکلای ایران شرکت نماید. پس از اخذ نمره قبولی در این آزمون لازم است تا دوره ۱۸ ماهه را سپری نماید سپس در آزمون اختباری که به شیوه شفاهی و کتبی برگزار می شود شرکت نماید و در قبولی این آزمون نیز با شرکت در مراسم تحلیف عنوان پایه یک دادگستری به وی داده خواهد شد. فارغ التحصیلات این رشته می توانند بعد از گرفتن مدرک تحصیلی و کسب پروانه وکالت و مجوز لازم میتوانند در دفتر های کاری خود یا موسسات مربوطه مشغول به کار شوند.

وکیل در زنجان

ارائه یک نسخه از وکالت نامه به موکل، فراهم کردن امکان مشاوره با وکیل، حضور در جلسات دادگاه ، دفاع از حقوق موکل در حدود متعارف و اطلاع دادن وصول ابلاغیه ها به موکل به ویژه در ارتباط با آرای صادر شده از مهم ترین وظایف وکیل پایه یک دادگستری می باشد. کانون وکلای دادگستری یکی از سازمان های مردم نهاد کشوری است که در سال 1331 هجری به عنوان نهادی مستقل و سازمان یافته شناخته شد. در ایران 12 کانون وکلای دادگستری وجود دارد که کانون مرکزی آن در پایتخت کشور شهر تهران قرار دارد. تمامی وکلای پایه یک دادگستری و کارآموزان زیر نظر مستقیم این کانون مشغول به فعالیت هستند. اسکودا یا همان اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری ایران مسئول طراحی و تعیین زمان آزمون وکالت است که توسط سازمان سنجش برگزار خواهد شد.

وکیل پایه یک دادگستری باید در مقابل اسنادی که از موکل دریافت می کند، به موکل رسید بدهد. وکیل فی‌الواقع نماینده‌ی قانونی شخص اعم از حقیقی یا حقوقی می‌باشد، که به موجب عقد وکالت مامور به انجام کار‌های حقوقی آن‌هاست. وکیل طلاق به درخواست زوج مطابق ماده ۱۳۳ قانون مدنی مرد هر وقت بخواهد می‌تواند با مراجعه به دادگاه… مشاوره طلاق و بهزیستی طبق قانون حمایت از خانواده مراکز مشاوره خانواده در سراسر کشور ایجاد شد و متقاضیان طلاق باید قبل‌از هر اقدامی ابتدا مشخصات خود را در سامانه تصمیم طلاق ثبت کرده و اقدام به اخذ نوبت مشاوره کنند درواقع قاضی بعد از اتمام جلسات مشاوره اقدام به رسیدگی… ازجمله وظایف وکیل تسخیری دردرجه اول مطالعه پرونده و گفت و گو با موکل برای کسب اطلاع و تجزیه و تحلیل صحت و سقم گفته های وی است .

جرایم مربوط با مواد مخدر و روان گردان ها

حیطه تخصصی وکلای پایه یک دادگستری موضوعات قضایی و حقوقی حیطه و حوزه‌های مختلفی دارد و هر کدام از این موضوعات دارای پیچیدگی‌های خاص خود است که لازم است وکلا برای تسلط یافتن به این موضوعات، تجربه‌های متفاوتی در هر وکیل پایه یک دادگستری حوزه کسب نمایند. طبق قوانین حوزه وکالت، فارغ‌التحصیلان رشته حقوق در صورتی که نتوانند پروانه وکالت خود را دریافت نمایند، نباید نسبت به مشاوره حقوقی اقدام کنند و این امر تخلف خواهد بود. عنوان مشاور حقوقی صرفا به وکلای دادگستری اطلاق می‌گردد و سایر فارغ‌التحصیلان رشته‌های حقوق صرفا با همکاری با وکلای دادگستری و کسب تجربه لازم می‌توانند اقدام به انجام مشاوره حقوقی نمایند. پس از قبولی فرد در آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری، این فرد پروانه ای را از کانون وکلا دریافت می کند که به آن پروانه کارآموزی گفته می شود.

  • وکیل و موکل نسبت به همدیگر تعهدات دارند ، اگر به جهت قصور وکیل خسارتی به موکل وارد شود وکیل قطعا مسئول خواهد بود ، وکیل می بایست در اقدامات خود مصلحت موکل و موکلین خود را در نظر بگیرد و از اختیارات سوئ استفاده نکند.
  • وکیل اتفاقی؛ وکیل اتفاقی وکیلی است که دانش آموخته حقوق و رشته های مرتبط باشد ولی هنوز اجازه وکالت نداشته باشد و دوره های خاص را نگذرانده باشد.
  • اما به طور اتفاقی در جریان دعاوی اشخاص و بستگان و خویشاوندان خود قرار گرفته است.
  • مشاوره طلاق و بهزیستی طبق قانون حمایت از خانواده مراکز مشاوره خانواده در سراسر کشور ایجاد شد و متقاضیان طلاق باید قبل‌از هر اقدامی ابتدا مشخصات خود را در سامانه تصمیم طلاق ثبت کرده و اقدام به اخذ نوبت مشاوره کنند درواقع قاضی بعد از اتمام جلسات مشاوره اقدام به رسیدگی…

وکیل موظف است که متن وکالت نامه و قرارداد مالی با موکل را به نحو کاملا واضح و با قید دقیق رقم حق الوکاله منعقد نموده و یک نسخه از وکالت نامه را به موکل تحویل دهد. امروزه یکی از مواردی که در پرونده‌های حقوقی به چشم می‌خورد شکایت از پزشک ارتوپد است علت افزایش شکایت در این حوزه پزشکی می‌تواند پیشرفت تکنولوژی و استفاده بیشتر از وسایل نقلیه و به‌دنبال آن رخ دادن تصادفات و حوادث بیشتر باشد و یا به‌علت به وجود آمدن رشته‌های جدید ورزشی… ترفند ندادن مهریه موضوعی است که ممکن است برخی به دنبال کسب اطلاع و آگاهی در مورد آن باشند. طرفین عقد نکاح(ازدواج ) را زوج و زوجه می نامند، نکاح یک عقد اذنی بوده و به دلیل اهمیت تشکیل خانواده در قانون و در شرع، این عقد بدون… در درجه اول قرارداد حق الوکاله ای که فی مابین وکیل و موکل تنظیم می شود معتبر است . پیگیری آن را به وکیل واگذار کنند که متعاقبا منجر به تنظیم قرارداد فی مابین وکیل و موکل خواهد شد .

ادامه دیوان عدالت اداری

وکیل جستجوی وکیل پایه یک دادگستری بنیاد وکلا