چه کاری می توانید انجام دهید تا کتاب خود را از تخریب توسط رسانه های اجتماعی نجات دهید؟

صفحهبندی کتاب به قطع رحلی به دو صورت تکستونی و دو ستونی بسته به محتوای کتاب متغیر و قابلاجرا است، مثلاً اگر کتاب موردنظر یک رفرنس یا مرجع باشد، حجم زیادی مطلب و محتوا را باید در آن جای داد، بنابراین چنانچه صفحهبندی کتاب به قطع رحلی دو ستونی و با قلم ریزتر انتخاب شود، وزن کلی کتاب و حجم آن کمتر و همچنین هزینه چاپ نیز به مقدار قابلتوجهی کاهش مییابد، اما برای کتب شعری مانند شاهنامه که حاوی مینیاتور و تصاویر بوده و یا قرآن مجید که نیاز به تذهیب و زیباسازی ظاهری و همچنین گنجاندن متن اصلی به همراه معنی و گاهی تفسیر آن در هر صفحه است، روش صفحهبندی کتاب به قطع رحلی برای صفحهبند متفاوت بوده و حتی به یک طراح و نقاش نیز در حین صفحهآرایی کتاب نیاز پیدا میکند و البته هزینه صفحهبندی کتاب هم بالاتر میرود. در کتابهایی که عطف آنها نیم سانتیمتر یا کمتر باشد از نوشتن اطلاعات گفته شده صرف نظر میشود. بهترین کتابهای نفیس و با کیفیت با استفاده از روکشهای از جنس چرم طبیعی، چرم مصنوعی، گالینگور و سلفون تولیده شده در انتشارات هلیا که حس لوکس بودن را به انسان القا میکند.

اینفوگرافیک کتاب علاوه بر اینکه کمک بسیار زیادی در درک کتاب میکند به ماندگار شدن کتاب در ذهن هم میانجامد. بنابراین ما در یک دستهبندی ویژه به اسم «پیشنهاد کتاب کافهبوک» کتابهایی را که فکر میکنیم تاثیر زیادی بر روی فکر و زندگی دارند و همچنین شایسته توجه بیشتر میباشند معرفی میکنیم. در این کتاب حدود 24 داستان از آن دوران به یادگار نوشته است که بالغ بر 17 هزار خط می باشد. کتاب نفیس به کتابهایی گفته میشود که از قاب یا جعبه شکیل و زیبا برخوردارند. در داخل خود این کتابهای نفیس نیز از تذهیب، تابلو خط و گل مرغهایی زیبا استفاده شده است که وقتی در کنار خط نستعلیق ایرانی قرار میگیرد، زیبایی خاصی به محصول میبخشد. در معرفی رمانهای بزرگ دنیا تلاش میکنیم تا اینفوگرافیک کتاب را نیز در معرفی آن قرار دهیم. تا چه میزان با کتاب های خطی قدیمی موجود در دنیا آشنایی داشتید؟ برای آشنایی بیشتر با مشخصات یک کتاب نفیس این مقاله را مطالعه بفرمایید. برای هر کتاب نیز یک سری اطلاعات مفید در اختیار شما قرار میدهیم و در چند مرحله کتابها را معرفی میکنیم. با مطالعه اینفوگرافیک هر کتاب جدا از مرور کتاب میتوانید از نکات اصلی که کتاب سعی در بیان آن دارد آگاه شوید که در نهایت همه این موارد کیفیت مطالعه را بالا میبرد.

صفحهبندی کتاب به قطع خشتی به دو دلیل نیاز به ظرافت و زیبایی منحصربهفرد بیشتری دارد: اول آنکه شکل ظاهری قطع خشتی طول و عرض مساوی مربع یا همان خشت را تشکیل داده و دومین علت، کاربرد قطع خشتی برای کتاب شعر و موارد خاص است، از همین رو باید صفحهبندی کتاب به قطع خشتی را بسیار تمیز با نهایت خوانایی و درعینحال سادگی برای خوانندگان انجام داد. صفحهبندی کتاب به قطع پالتویی و جیبی دارای وجه اشتراک زیادی باهم هستند و با قلم ریزتر و فاصله خطوط کم انجام میشوند، چراکه دامنه کاربرد صفحهبندی کتاب به قطع پالتویی و جیبی مناسب کتب با محتوای کمحجم جهت شیک بودن و یک سری کتابهایی که نیاز به حملونقل آسان با وزن سبک را دارند، میباشد مانند ادعیه، تقویم، سررسید و … صفحهبندی کتاب به قطع رحلی اغلب برای کتابهایی بصورت قرآنهای بزرگ یا کتابهای رفرنس خارجی یا حافظ دیده میشود و از کتابهای معمولی کمی بزرگترند. از بهترین کتب نفیس ادبی که معمولا اهدا میشود دیوان حافظ است.

تفسیر فال حافظ بستگی به شرایط روحی و اعتقادی گیرنده فال دارد. به سادگی لیست دعاها را سازماندهی کنید. لیست های مختلفی هم وجود دارد مانند معرفی 6 رمان دخترانه برای نوجوانان که کتاب درباره محبت باید بخوانند! در این میان کیفیت و جنس جلد و جعبه و کاغذ نیز از اهمیت به سزایی برخوردار است که باید در خرید کتاب هدیه به آن توجه نمود. این کتاب ما را تشویق میکند که به ندای دلمان گوش بسپاریم، قدر موهبت بیتکرار زندگی را بدانیم و آرزوهایمان را دنبال کنیم. تلاش ما این است که در معرفی کتاب به نکات زیادی توجه کنیم و به همه جنبههای مهم کتاب اشاره کنیم. صفحهبندی کتاب به قطع رقعی نقش مهمی در جذب مخاطب دارد، زیرا قطع رقعی بیشتر برای چاپ رمان، داستان و بهطورکلی کتبی که محتوامحور بوده و کمتر از تصاویر در آنها استفاده شده، به کار میرود، بنابراین رعایت نکاتی مانند اندازه قلم، فواصل مناسب خطوط و حواشی متن از صفحه بسیار لازم و ضروری است و چنانچه صفحهبندی کتاب به قطع رقعی به خوبی و دقت لازم انجام نگیرد، موجب خستگی چشم و دلزدگی خواننده خواهد شد.