گوگل ادز چگونه کار می کند؟

فرمول محاسبه CTR ساده است، تعداد کل کلیک ها تقسیم بر تعداد دفعات کیلیک در 100. اگر آگهی شما 20 کلیک داشته و 5000 بار نمایش داده شده است. اما اگر به جای روزانه 100 هزار تومان، هزینه تبلیغات خود را مثلا به بودجه روزانه 500 هزار تومان افزایش دهید می توانید 100 کلیک 5 هزار تومانی دریافت کنید و تبلیغات شما مدت زمان بیشتری هم نمایش خواهد داشت. فرض کنیم که شما 100 درهم در حساب خود شارژ کردهاید. پس همراه ما باشید تا بیشتر در این زمینه با شما صحبت کنیم. طبق مثالی که در بالا به آن اشاره شد، اکنون ما می خواهیم به کلمات کلیدی iPhone و کلمات کلیدی که به هر طریقی با آن مرتبط هستند اشاره کنیم.

اگر هدف شما افزایش فروش، افزایش تعداد ثبت نام در سایت و یا افزایش آگاهی از برند و کسب وکار است، می توانید از ریمارکتینگ یا ریتارگتینگ به عنوان یک جزء استراتژیک در تبلیغات استفاده کنید. بهطور مثال زمانی که نوع نمایش کلمه کلیدی “مانتو زنانه” را Phrase Match انتخاب کنید اگر فردی کلمه مانتو زنانه بلند را جستجو کند تبلیغ شما به آن نمایش داده میشود ولی اگر کلمه کلیدی مانتو کوتاه زنانه جستجو شود دیگر تبلیغ شما نمایش داده نخواهد شد. Google Ads یک بستر تبلیغاتی پولی است که در زیر یک کانال بازاریابی معروف بهعنوان پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) قرار دارد و جایی است که شما بهعنوان تبلیغکننده باید مبلغی را برای هر کلیک یا هر ایمپرشن (CPM) در یک تبلیغ پرداخت کنید.

گوگل ادز بعنوان یک حراج عمل می کند ، اما برخلاف یک حراج معمولی ، فقط پیشنهاد شما مهم نیست – حراج ، کیفیت و اهمیت تبلیغات کسب و کار تبلیغاتی شما را در نظر می گیرد. حراج گوگل اوردز محور مفهوم کلمات کلیدی است. سرویس ادوردز به مشتریان این امکان را میدهدکه علاوه بر آن که سایتهایشان بر حسب رتبهای که الگوریتمهای گوگل به آنها اختصاص داده است در نتایج جستجو نمایش داده میشود. با جستوجو در یک موضوع تخصصی که به امور کسبوکار مرتبط است، به لینکهایی برمیخورید که در ابتدای صفحهی جستوجو، تا حدی از نتایج دیگر جدا شدهاند. محدوده زمانی و تنظیمات صورت حساب فقط یک بار قابل تغییر است.

سایت گوگل ادز

سایت نوین را بسیاری از دیجیتال مارکترها برای فعالیت های خوب دیگری نظیر انتشار رپورتاژ آگهی، وبلاگ آموزشی مارکتینگ و طراحی سایت و تولید محتوا و… مجموعه نوین یکی از سایتهایی است که هم در زمینه تبلیغات در گوگل و هم در زمینه آموزشهای مربوط به گوگل ادوردز دورههای آموزشی جامعی را تهیه میکند. اکنون آماده هستید تا به همراه هم مروری ویژه و کامل بر Google Ads داشته باشیم و به صورت رایگان از راهنمای Google Ads استفاده کنیم؟

ثبت نام در گوگل ادز

هیچ تعرفه واحدی به ازای هر کلیک در اصناف مختلف طبق الگوریتم گوگل وجود ندارد. دوره آموزش گوگل ادز نحوه قیمت گذاری و مزایده در گوگل ادز را به شما می آموزد. اگر بخواهیم Google Ads را با یک کلمه توصیف کنیم، می توان از آن به عنوان مزایده نام برد. به طور مثال اگر تبلیغ دهنده تصمیم به پرداخت مبلغی داشته باشد، در هر بار هزینه کمیسیون از این مبلغ کسر می شود ولی با پرداخت خودکار، هزینه تبلیغ پس از نمایش تبلیغات در پایان دوره یا هر 30 روز یک بار پس از آخرین شارژ، به طور خودکار کسر می شوند. درست مثل هر سیستم عامل دیگر، حساب Google Ads ساختار خاصی دارد که هر تبلیغ دهنده ای برای تبلیغات موثر و موفق باید با آن آشنا شود. تبلیغات آنلاین تعامل موثر و امکان شناخت بهتر مشتری، گزارش دقیق نتایج تبلیغات و غیره را به همراه دارد. گوگل ادوردز Google adwords یا گوگل ادز Google ads یک سیستم تبلیغاتی پیشرفته برای بازاریابی است که می توان به کمک آن در نتایج گوگل تبلیغاتی با کلمات کلیدی مورد هدف ایجاد کرد و ورودی های گوگل وبسایت مورد نظر را از این طریق افزایش داد.

این بدین معنی است که این سایت برای ظاهر شدن در نتایج ابتدایی گوگل از قابلیت تبلیغات در گوگل استفاده کرده است. اما در شبکه ی Display گوگل شرایطی را برای تبلیغ کننده فراهم کرده تا بتواند تبلیغات خود را به صورت بصری و به سبک بنر در وب سایت هایی که قسمتی از شبکهی Display را شامل می شود، انجام دهند. کلمات کلیدی (keywords) به کلمات یا عباراتی می گویند که با عبارت موردجستجوی کاربر همخوانی و تطابق دارد و باعث رضایت فرد سرچ کننده می شود. در مورد گروه های تبلیغاتی می توان گفت که شامل تبلیغات و معیارهای خاص هدف گذاری مانند کلمات کلیدی، مخاطبان، علایق و غیره هستند. در این حالت گوگل اطلاعاتی مانند اسم محصول، عکس و قیمت آن را گرفته و در جستوجوهای نزدیک به نام محصول، اطلاعات آن را در ابتدای صفحه جستوجو نمایش میدهد. حالا به صفحه داشبورد کمپین گوگل ادز می رسید.

نحوه کار با گوگل ادز

در هر کسب و کاری که باشید تبلیغات در گوگل یکی از پربازده ترین روشها در بازاریابی دیجیتالی شماست که به سرعت شما را به نتیجه می رساند. تبلیغات نمایشی هر ماه ۱۸۰ میلیون بار نمایش تبلیغ ایجاد میکنند. بیشتر در معرض دید قرار گرفتن: هنگامی که امتیازاتی با کیفیت بالا داشته باشید، تبلیغات شما بیشتر اوقات در موقعیت­های بهتری در صفحه نتایج موتور جستجو نمایش داده می شوند و به جای پایین بودن، بالای صفحه خواهد بود. در اینجا باید عبارت کلیدی شما به همراه کلماتی در پیش و پس آن در سرچ باکس تایپ شود تا سایت شما در نتایج جستجو ظاهر شود.

در مبحث آماده سازی سایت برای گوگل ادز ساختار سایتتان را طوری بچینید که کاربر بتواند به آسانی در آن حرکت کند و از صفحات گوناگون سایت شما با توجه به نیازی که دارد بازدید کند. شما فقط زمانی هزینه پرداخت می کنید که کاربر روی تبلیغ شما کلیک کرده و از وب سایت شما بازدید کند یا با استفاده از “کلیک برای تماس” با کسب و کار شما ارتباط برقرار کند. توصیه میشود که پیش از امضا و موافقت با قوانین هر نرمافزاری، ابتدا شرایط قرارداد را به دقت مطالعه کنید.

تبلیغات گوگل ادز چیست

ممکن است هر کدام از اعداد بالا، به صورت لحظه ای تغییر کنند. سعی کنید هر کلمه ای را که به ذهنتان میرسد را پیاده کنید و اصلا مهم نیست که کلمات شما چه چیزهایی باشند شما بعدا میتوانید همه چیز را تغییر بدهید. در آن حالت شما مجبورید یک حساب گوگل جدید باز کرده و سپس باید محدوده زمانی و جزئیات صورت حساب خود را دوباره تنظیم کنید. مناقصه خودکار به گوگل آزادی عمل بیشتری داده و به پلتفرم اجازه میدهد، پیشنهاد شما را بر اساس نحوه عملکرد رقبای شما تنظیم کند. اگر وبسایت یا محصول ندارید، میتوانید از ۲ طریق برای کسب درآمد با این پلتفرم اقدام نمایید. کتاب راهنمای کامل تبلیغ اپلیکیشن با گوگل ادز محصول آژانس بازاریابی دیجیتال نوین است که یکی از بهترین تیم های دیجیتال مارکتینگ در ایران محسوب می شوند و این کتاب هم بدون شک یکی از بهترین محصولات تهیه شده توسط این تیم می باشد.

سایت اصلی گوگل ادز دیگر هر کسب و کاری باید برای پیشرفت خود در تبلیغات اینترنتی فضای مجازی فعالیت کند و یکی از همین فضاها گوگل است. بنابراین اگر میبینید که سایتتان به خاطر مشکلات فنی سرعت کمی دارد، هر چه سریعتر وارد عمل شوید و مشکل را برطرف کنید. آیا لازم است با تبلیغ گوگل ادوردز برای کسبوکار خود شروع به کار کنید ؟ سیستم تبلیغات گوگل می خواهد، اندازه گیری زمان واقعی کلیک مورد انتظار را محاسبه کند. اگرچه روش های بسیاری برای ساختن یک حساب ادوردز وجود دارد ، از جمله آینه کاری ساختار وب سایت شما یا طبقه بندی محصولات ، اما موثرترین و موفق ترین حساب ها در مورد سلسله مراتب سازمانی ، دارای همان کیفیت هستند. در ضمن باید توجه داشته باشید که اگر یک بار با یک حساب Google ورود کنید دیگر نمی توانید از همان ایمیل برای هر حساب جدید Google و محصول دیگر استفاده کنید.

با استفاده از تبلیغات جستجوی متنی، تبلیغات نمایش گرافیکی، تبلیغات ویدیویی YouTube یا تبلیغات موبایلی درون برنامه ای، تبلیغ کنندگان می توانند با پرداخت هزینه های متفاوت به Google با توجه به معیارها به مخاطبان مورد نظر خود توسط Google Ads دسترسی پیدا کنند تا تبلیغات آن ها را در بالای سایت یعنی صفحه نتایج جستجو یا در وبسایت های دیگر در شبکه های سایت گوگل ادز Google نمایش بدهد. نمره کیفیت بالاتر به طور معمول منجر به هزینه تبلیغ گوگل کمتری برای برنده شدن در مناقصه می شود و معمولاً یک رتبه آگهی بهتر به دست می آورد، این همان چیزی است که به آن جایگذاری متفاوت گفته می شود. رتبه بندی نرخ هر کلیک که متغیر پیش بینی شده است و می تواند بالاتر از حد متوسط، متوسط و یا پایین تر از حد متوسط باشد و باید حتما از کلمه کلیدی کاملا مرتبط استفاده شود. برای به حداکثر رساندن تأثیر کمپین های تبلیغاتی گوگل خود ، باید بدانید چه اقداماتی انجام می شود و از کجا می توان پیشرفت هایی را انجام داد ادوردز 20 آگهی شما رو کاملا بهینه سازی میکند و در کشورهایی که مد نظر هست آگهی شما فعال میشود ، مدیریت نرخ کلیک و به حد اکثر رساندن ورودی ادز گوگل و همچنین گزارش کامل از نمایش و ورودی های اگهی شما از جمله خدمات ما میباشد.

هزینه تبلیغات در گوگل ادز

بلکه این نصب اپلیکیشن و رتبه تبلیغات گوگل علاوه بر هزینه پیشنهادی یا همان قیمت مزایده، به نمره کیفی اپلیکیشن شما و وبسایت شما نیز بستگی دارد. این همان چیزی است که باعث می شود تبلیغات در صفحه اول گوگل بسیار قدرتمند شوید و یکی از بهترین راه های رشد کسب و کار شما باشد. این همان چیزی است که فرد از صفحه ورود شما تجربه می کند. می بینید که هر بار که یکی از تبلیغات شما در حراج شرکت می کند.

برای هرگونه سوال در رابطه با این مطلب یا هر مشکل دیگری در زمینه نرم افزارهای موبایل، با شماره پشتیبانی ۹۰۹۹۰۷۱۰۱۵ از خط تلفن ثابت تماس بگیرید. در غیر اینصورت بهتر است کاربران ایرانی به دلیل وجود تحریم ها و مشکلات پرداخت، از پارتنر های مورد تایید گوگل در ایران که مجوز پارتنر بودن را از گوگل دریافت کرده اند استفاده کنند. او آگهی شما را کلیک می کند و وارد صفحه شما می شود که انواع مختلف اطلاعات درمورد آیفون را دریافت کند. جالب است بدانید که حتی بدون این که متوجه شده باشید انواع تبلیغات گوگل را دیدهاید، مگر این که بیست سال گذشته در غار زندگی کرده باشید. اگر می خواهید از تبلیغات کلیکی گوگل استفاده کنید، داشتن دانش کافی در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

درامد از گوگل ادز

حراج آگهی هر زمان که یک جستجوگر یک کلمه کلیدی را به گوگل وارد کند ، انجام می شود ، بدین معنی که هر جستجوی کلمات کلیدی که در آن مناقصه می کنید فرصتی برای نمایش تبلیغات شما به مشتریان جدید آینده است. تبلیغ در گوگل ادز به روش ساده: این روش برای افراد مبتدی در نظر گرفتهشده است که میتوانید با انتخاب هدف و چند مرحلهی ساده یک کمپین راهاندازی کنید. مبلغان در این سرویس می توانند دو دسته از افراد را هدف قرار دهند. متن ليد در Google Adwords به قدري مهم است كه كارشناسان شركت تبليغاتي سئوساز متن به اين جريان واقف بوده و یک متن تبليغاتي را براساس اصول سئو طراحي كرده و در اختيار شما قرار مي دهند.

هنگامی که تبلیغ کنندگان کلمات کلیدی را در صفحه خود وارد می کنند، باید تصمیم بگیرند که وقتی کاربران روی تبلیغات کلیک می کنند، چه مقدار هزینه در ازای آن پرداخت شود. وقتی کاربران این عبارات را جستجو می کنند، تبلیغ شما را می بینند. به عنوان مثال، اگر میخواهید افراد برای خبرنامه شما ثبت نام کنند، نرخ تبدیل شما درصد افرادی است که پس از دیدن تبلیغ شما ثبت نام کردهاند. لیست های ریمارکتینگ برای تبلیغ های مبتنی بر جستجو، سعی می کند تبلیغ شما را به این دسته از افراد نشان دهد.

فرض کنیم که شما 100 درهم در حساب خود شارژ کردهاید.