۱۰ نکته برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک

مثلث کار از نکات بسیار مهم در چیدمان و دکوراسیون هر آشپزخانه است که متاسفانه در طراحی داخلی آشپزخانه ایرانی به آن کمتر توجه میشود. حالا که دیدگاه نسبتاً کلی در مورد طراحی دکوراسیون داخلی برای شکل گرفته است میخواهیم در مورد رشته طراحی دکوراسیون داخلی و جزییات آن مطالبی را بیان کنیم. به طور مثال به دنبال مبلمان های لبه گرد باشیم، از الگوهای پارچه ای برای تزئین استفاده کنیم، رنگ سفید می تواند اتاق خواب کوچک ما را بزرگ جلوه دهد و اینکه از رنگ هایی که استفاده می کنیم دقت داشته باشیم. رنگ بنفش یا سرمهای به همراه سفید یا کرم اتاق را آرام میکند. استفاده از رنگهای سیاه، سفید و خاکستری، فضایی مدرن ایجاد میکند. همچنین میتواند بسان فضایی مرکزی عمل کند که اتاقهای دیگر پیرامونش گرد میآیند، میتواند لبۀ فضا را تبیین کرده، شرایط خارجی سایت ساختمان را بازتاباند.

بهتر است این پالتها را هماهنگ با سایر اجزای دکوراسیون داخلی منزل خود رنگآمیزی کنید و متناسب با فضا در قسمتی قرار دهید تا دید و جلوه بیشتری داشته باشند. برای داشتن یک اتاق خواب ساده استفاده از رنگهای ساده و خنثی ضروری است. عناصر طبیعی مثل چوب و سنگ در این سبک زیاد به کار میرن و معمولا رنگهای گرم و خنثی در کنار هم دیده میشن. رنگهایی با تُنالیته و غلظت رنگ پایین که بیشتر به سمت و سوی رنگهای خنثی گرایش دارد، میتوانند بهترین گزینه باشد. اما در هر حال، ما بهترین پیشنهادات را برای شما در نظر میگیریم و فراخور هر فضای معماری میتواند متغیر باشد . اتاقهایی که دیوارهای خالی دارند معمولا بیروح و سرد به نظر میرسند.

اولین قدمی که باید انجام دهید میزان هزینه ایی که می خواهید را در نظر بگیرید،با توجه به تنوع و ابزار های بروز در بازار انتخاب خیلی سخت می شود، بهترین کار در قدم دوم میزان مساحت برای طراحی کابینت در آشپزخانه شما می باشد.پس باید سبکی و متریالی را انتخاب کنید که علاوه قیمت مناسب کاربری کافی برای لوازم آشپزخانه داشته باشد و در عین حال فضای آشپزخانه را دلگیر و تاریک نکند. در دیزاین آشپزخانه های کوچک، باید از هر فرصتی برای قرار دادن وسایل و ابزار آشپزی استفاده کنید تا به تمام آن ها دسترسی آسانی داشته باشید. انتخاب وسایل چوبی مثل میزی که در عکس بالا می بینید می تونه ایده خوبی باشه. در دکوراسیون یک اتاق دخترانه به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ دکوراسیون هر اتاقی خوابی بسته به اینکه چه کسی از آن استفاده میکند، میتواند متفاوت باشد. نکته : یک دکوراسیون اتاق خواب ساده حتما نباید خلوت با فضای خالی زیاد باشد، در حقیقت اتاق خواب هایی هستند که از وسایل به مراتب بیشتری استفاده میکنند اما بازهم ساده، تمیز و مرتب شناخته میشوند. سعی کنید وسایل و مبلمان اتاق خواب را درست در ابعاد اندازه خود تهیه کنید تا مزاحمتی برای فضاهای مختلف و کارهای روزمره شما در اتاق خوابتان پیش نیاید.

همچنین فضایی برای مطالعه و درس خواندن و گاهی ورزش نیز در اتاق خواب افراد طراحی می شود . طراحی دکوراسیون اتاق خواب ها در وهله اول شاید کار سختی به نظر برسد و خیلی از خانم های خانه دار برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب شان دغدغه داشته باشند که از کجا شروع کنند و چه کاری بهتر است برای زیباتر شدن دکوراسیون اتاق خواب انجام دهند. چیدمان اتاق خواب دخترانه میتواند بر اساس سلیقه شما باشد، اما بهتر است نکاتی را در چیدمان آن رعایت کنید. شرکتهایی هستند که عکس خود شما را بر روی این پرده ها چاپ می کنند. شما می توانید از آثارهنری مورد علاقه خود استفاده کنید. برای این کار می توانید از یک شرکت بازسازی ساختمان کمک بگیرید. شما می توانید از رنگ هایی که در تم کلی دکوراسیون خانه از آن استفاده کرده اید کمک بگیرید و یا هر رنگی که به شما آرامش بیشتری می دهد را برای فضای اتاق خواب انتخاب کنید. حتما نام طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی را شنیده اید. شما از چه ایده ای خلاقانه ای برای چیدمان خانه ساده و شیک ایرانی خود استفاده کرده اید؟ به چه معنی؟ یعنی شما باید اسباب آسایش و راحتی رو در کنار عناصر زیباشناختی توامان داشته باشین.

تختخواب شما مرکز اتاق شماست، بنابراین انتخاب رنگ و سبک مناسب، بسیار مهم است. کابینت ها مهم ترین ملزومات آشپزخانه اند و با توجه به سبک معماری آشپزخانه های امروزی کاملا از تمام نقاط منزل قابل دید هستند پس باید اصولی و حرفه ای دست به انتخاب کابینت آشپزخانه بزنید. فقط باید بدانید که چه رنگهایی را باید با یکدیگر ترکیب کنید. یکی از راه های بسیار ارزان و در دسترس برای ترکیب دو سبک کلاسیک و مدرن در کنار یکدیگر اضافه کردن کوسن ها و بالشتک هایی با طرح گل گلی به مبلمانی مدرن است. آشپزخانه یکی از گرانترین بخشهای منزل است. سالن پذیرایی از بخشهای مهم در هر خانهای است. ترفند آشپزخانه تلفیقی، استفاده از عناصر اصلی سبکهای دکوراسیون آشپزخانه دیگر برای طراحی بخشهای مختلف آشیزخانه می باشد. این هنر میتواند هم در نمای داخلی و هم در نمای خارجی منزل بکار رفته و تأثیر بسزایی در ایرانی سازیِ دکوراسیون خانه داشته باشد. در مقابل، دکوراتیو یا افرادی که به عنوان طراحی دکوراسیون فعالیت دارند، ممکن است این هنر را با تحصیلات در دانشگاه های داخلی و خارجی بدست نیاورده باشند. از سوی دیگر بستری برای افراد و سرویسدهندهها فراهم آمده است تا خدمات خود را به بهترین شکل معرفی و عرضه کنند.

سابق بر این طرحها همگی یک چهارچوب خاصی داشتند,استفاده از اشکال منظم,چند ضلعی منظم,دایره یا بیضی ویا تلفیقی از این اشکال بسیار متداول بود اما امروزه طراحان داخلی سعی دارند کمتر از قرینه سازی استفاده نمایند و یا به بیان بهتر سبک های کلاسیک رفته رفته جای خود را به سبک های مدرن داده اند. توجه داشته باشید پالت رنگی که برای اتاق انتخاب میکنید، علاوه بر اینکه باید زیبا و هیجانانگیز باشد، باید به خواب خوب شما نیز کمک کند. در خانههای ایرانی پذیرایی از مهمانانی با تعداد مختلف انجام میشود و آشپزخانه باید قابلیت پشتیبانی از چنین فعالیتی را داشته باشد.

مثلا اگر دیوارهای شما روشن است، از رنگهای تیره برای چیدن تخت خود استفاده کنید و با بالش و پتوی رنگی به آن رنگ بپاشید. اگر برای اتاق خود رنگهای روشن را انتخاب کردید، با انتخاب رنگهای تیره برای مبلمان خود، فضا را متعادل کنید. رنگ های خاکستری و طوسی پررنگ و رنگ های قهوه ای و بنفش و سرمه ای می توانند این فضا را تاریک و دنج و پر از آرامش نشان دهند. به طور مثال برای اتاق خوابی که سبک مدرن و ساده دارد از پرده های مخمل، سنگین و اشرافی که دارای والان های پر زرق و برق هستند استفاده نکنید. برای دیواری که پشت سر تختخواب تان قرار دارد، از کاغذدیواری های پر رنگ استفاده کنید.

بهتر است اجزای دکوراسیون داخلی را دسته بندی کنید – مثلا سبک مبلمان، ترکیب رنگی، طرح ها و الگوها، مصالح و تعداد مبلمان لازم برای هر اتاق. فضایی برای غذا خوردن با فضایی برای استراحت یا فضایی برای معاشرت متفاوت است. برخلاف آشپزخانه و اتاق نشیمن اتاق خواب فضایی برای استراحت و رسیدن به آرامش است. بهتر است وی پی ان روشن نباشد. همچنین میتوانید برای داشتن اتاقی گرم، دیوارها و مبلمان خود را صورتی روشن یا نارنجی کنید. برای اینکه یک پوستر یا عکس شیکتر به نظر برسد، میتوانید به جای چسباندن روی دیوار، آن را قاب کنید و به دیوار آویزان کنید. 2. سعی کنید بر اساس نیازتان کابینت در نظر بگیرید. جهت کسب اطلاعات کامل در مورد رنگ دیوار اتاق خواب پیشنهاد میکنیم مطلب نکات کاربردی انتخاب رنگ اتاق خواب بر اساس شخصیت را از مجله اینپین مطالعه کنید.

هنگام انتخاب مبلمان نیز می توان به این صورت عمل کرد: مبل های رنگ کرم و یا قهوه ای با تزیینات گل دار و یا خطوط راست و مستقیم بافته شده با رنگ طلایی – که نمونه ای از سبک کلاسیک است. دکوراسیون داخلی مانند هنر های دیگر، دارای اصولی است که بر اساس سلیقه ها و نیاز های هر دوره، دچار تغییر می شود. زمانی که فضای کمی در اتاق داریم باید از تمام ظرفیت های اتاق استفاده کنیم و همه وسایل را بر روی زمین جای ندهیم شما می توانید با کمی خلاقیت و به درستی از فضای دیوارها استفاده کنید اما به این نکته نیز توجه کنید که شما نمی خواهید خود را در بین قفسهها و لوازم جانبی محاصره کنید. استفاده از درهای شیشه ای برای کابینت ها یک روش منحصر به فرد برای به نمایش گذاشتن همه چیز است.

برای این سبک همیشه از رنگ های خاکی مثل قرمز، نارنجی استفاده کنید و حتما چند مکرمه را در جاهایی از فضای اتاق به کار ببرید. بهتر است سبک دکوراسیون خانه خود را به گونه ای انتخاب کنید که با روحیات شما مطابقت داشته باشد و در هنگام حضور در منزل از فضای آن لذت ببرید. پس الویت اصلی در اتاق خواب ساده، آرامش و استراحت است. میتوانید در دکوراسیون کلاسیک اتاق خواب کوچکتر و مکان های شلوغ مانند آشپزخانه ، احساس بهتری را با سبک کلاسیک به وجود بیاورید . اگر خیلی اهل ریسک نیستید، میتوانید فقط یک دیوار از اتاق را رنگ کنید. دکوراسیون اتاق خواب های کوچک زیاد سخت نیست فقط کافی است کمی خلاقیت به خرج دهیم. آشپزخانه فقط برای پختوپز نیست و اغلب برای دورهمی خانوادگی یا مهمانی کوچک نیز مورد استفاده قرار میگیرد. فقط فراموش نکنید علاوه بر زیبایی، به راحتی و آرامش فضای پذیرایی هم توجه کنید. فقط یک رنگ را انتخاب کنید و از اختلاف رنگ های روشن تر و تیره تر آن رنگ در فضای خود استفاده کنید.

برای مثال طراحی یک آشپزخانه کلاسیک با کابینتهای بزرگ برای یک خانه کوچک مناسب نیست و یا استفاده از تم سنتی در خانههای آپارتمانی نمیتواند ایده جالبی برای آشپزخانه شما سایت dekoralsystem باشد. یکی از بهترین ترکیبها برای رنگ دیوار و کابینت آشپزخانههای کوچک دیوارهای بژ یا طلایی و کابینتهای سبزنعنایی یا آبی آسمانی است. دلیل این اتفاق این است که فضای آشپزخانه شما با استفاده از لوازم توکار یکدست بهنظر میرسد. این ترکیب متضاد رنگها به این دلیل استفاده میشود که فضا بیش از حد خنثی نباشد و نمای بصری متعادلی ایجاد شود. مدل اتاق خوابهای زیر دقیقا همین مورد را نشان میدهد، همانطور که مشاهده میکنید این اتاق خوابها نسبت به سایر اتاق خواب هایی که تا به اینجا معرفی کردیم فضای خالی کمتری دارد اما به دلیل استفاده از لوازم پرکاربرد با طراحی دقیق که هر کدام وظیفه خاصی بعهده دارند باز هم احساسی از سادگی و نظم را به بیینده منتقل میکند. اگر سبک پذیرایی و نشیمن شما از سبک مدرن پیروی میکند و مبل های راحتی را در قسمت پذیرایی و نشیمن قرار داده اید از سرویس خواب هایی در اتاق خواب خود استفاده کنید که از سبک مدرن پیروی میکنند و قرار دادن تخت های سلطنتی و کلاسیک در اتاق خوابی که در خانه ی مدرن شما قرار دارد باعث یک عدم تناسب در فضای داخلی خانه شما می شود.

تقارن را شاید بتوان شاخص ترین ویژگی سبک کلاسیک دانست، مبلمان ها و وسیله ها و لوازم دکوری همه به صورت جفت هستند و معمولا در روبروی هم قرار می گیرند و نظمی خاص و ابهتی گیرا به دکوراسیون داخلی خانه می بخشند. در نهایت این نکته را فراموش نکنید که کابینت به عنوان بخشی از دکوراسیون داخلی منزل، اول از همه از دکوراسیون آشپزخانه و در نهایت از طراحی داخلی منزل ، جدا نیست و طراحی آن در امتداد طراحی خانه خواهد بود. نیازی نیست برای عوض کردن مد خانه خود به خرج زیادی بیفتید. از دیوار خود برای نصب قفسه و شلف استفاده کنید. چراغهای رشتهای به دیوار یا سقف آویزان کنید. در اغلب موارد، در فضاهای بزرگ از گچ و دکور فوم برای طراحی سقف استفاده می­شود.