۲۱ ایده جذاب طراحی دکوراسیون داخلی رستوران ۲۰۲۱

این نکته را حتما در نظر بگیرید که اصولا دکوراتورها افرادی هستند که ذهن بسیار خلاقی دارند. اگر رویای داشتن یک منزل لوکس با سبک دکوراسیون کلاسیک را در ذهن دارید همین حالا با کارشناسان ما تماس گرفته و رویای خود را عملی کنید. هنگامی که وارد یک فضا با طراحی دکوراسیون به سبک کلاسیک میشوید اصولا دیوارهایی که با پانلهای چوبی و یا کاغذ دیوارهایی لاکچری و پرزرق وبرق که دارای طرح های کلاسیک هستند چشمتان را میگیرد. معمولاً برای دکوراسیون کلاسیک از پردههایی با جنس کتان یا مخمل استفاده میشود. اما این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر جنس دستگیره مرغوب نباشد، به سرعت رنگ و زیبایی اولیه خود را از دست می دهد. دستگیره هایی که جنس بهتری داشته باشند قیمت گران تری نیز دارند؛ پس بودجه ی خود را برای انتخاب دستگیره نیز مد نظر قرار دهید. مبلمان را عوض کنید، تابلو ها را جابجا کنید، رنگ درب ها و دیوارها را تغییر دهید ، دیواری را بردارید یا کتابخانه ای جدید را از نو بنا کنید .همه ی این اتفاقات چیزی از اصل ماجرا را تحت تاثیر قرار نمیدهید و آن سبک مورد پسند شماست که شاید در طول زندگی شما هیچگاه تغییر نکند .

از این رو طراحان دکوراسیون منزل در انتخاب لوستر متناسب با سبک دکوراسیونی مورد نظرشان اهمیت بسیار زیادی می دهند. پس در وهله اول سعی کنید مانعی برای عبور نور و هوا نباشید؛ یعنی در انتخاب پرده و سایهبان پنجره دقت کافی رو داشته باشید. دستگیره مخفی کابینت یکی از بهترین انواع دستگیره برای کابینت های مدرن است. شما حتی میتوانید مدل های متفاوتی از دستگیره را در کابینت آشپزخانه به کار ببرید. سعی کنید با انتخاب یک دستگیره با رنگ زیبا و خلاقانه، دکوراسیون آشپزخانه ی خود را متحول کنید. در این نوع طراحی با ترکیب اتاق ناهارخوری، آشپزخانه و اتاق استراحت به اتاقی بزرگ و شیک که نورگیر خوبی هم دارد؛ درواقع خود را از محدودیت کمبود جا رها کرده و یک اثر بینظیر ساختهاید. درواقع دستگیره های کابینت به دکور آشپزخانه شما سبک و جهت مشخصی می دهد. یک قانون کلی خوب برای تعیین اندازه دستگیره وجود دارد: طول دستگیره باید حدود یک سوم طول کشوی کابینت باشد؛ همچنین کشوهای بزرگتر از ۴۵ سانتی متر ممکن است به بیش از یک دستگیره نیاز داشته باشند. بیش از همه ، وحشت نکنید! سرویس خواب کلاسیک یا مجموعهای از اشیای عتیقه؟

بهترین سبک های طراحی داخلی انتقالی در ترکیبات غیرمنتظره تعادلی ایجاد نموده و در عین حال به فضایی آرام و گرم در خانه ایجاد می کنند. کابینت ها علاوه بر اینکه ظاهر فضا را به خوبی جلوه می دهند در عین حال کاربردی هم باید داشته باشند. یکی از اولویت های انتخاب دستگیره برای درب کابینت این است که تعیین کنید بین دستگیره های مربعی و منحنی کدام یک را ترجیح می دهید. در میان انواع مدل آشپزخانه هیچ کدام از این آنها ایرانی نیستند و اغلب طرحهای دکوراسیون آشپزخانه و کابینتها الهام گرفته از نمونههای اروپایی هستند که در آنها کابینت عنصر اصلی دکوراسیون در آشپزخانه است که پیش از اینها تنها جنبه کاربردی آن مطرح بوده اما امروزه بیشتر کاربرد تزئینی پیدا کرده است. همچنین اگر دستگیره را مکمل رنگ کابینت ها انتخاب کنید، باعث می شوید تا هارمونی زیبایی از رنگ ها در آشپزخانه ایجاد شود.

بر روی لبه های دستگیره نیز دست بکشید تا مطمین شوید قسمت تیز و برنده ای نداشته باشد. اما ذهنتان را به طرحهای همیشگی محدود نکنید؛ فکرتان را تا جایی که میتوانید باز کنید. اگر سقفتان بلندتر است، توصیه میشود که به ازای هر ۳۰ سانتیمتری که ارتفاع سقف بیشتر میشود، حدود ۸ سانتی متر لوستر را بالاتر نصب کنید. با این وجود، لوسترها می توانند تقریباً به هر اتاقی حس فوق العاده ای ببخشند. اگر ارتفاع سقف اتاقی که قصد نصب لوستر را در آن دارید کم است به سراغ مینی لوستر ها بروید. طرح های بی شماری از لامپ ها، چراغ های آویز، لوستر ها و موارد دیگر در طراحی داخلی ارائه می شوند و به فضای اتاق شما احساسی که به دنبال آن هستید را القا می کنند.

از تمام سبک ها در این فهرست، این سبک احتمالا یکی از شخصی ترین موارد است. استفاده از پارچه به رنگهای قرمز تیره، سبز، کرمی و گاهی یشمی بیشتر به چشم میخورد. این کار رنگ های طبیعی را برای آشپزخانه به ارمغان آورده و یک میان وعده خوشمزه نیز است. برای این کار به سبک کابینت، لبه میز، وسایل روشنایی و سایر عناصر مهم در دکوراسیون آشپزخانه ی خود توجه کنید و دستگیره ای را انتخاب کنید که با نوع خطوط طراحی شما سازگار باشد. در واقع سبک رنگارنگ هم یک سبک خاص است که میتواند فضای آشپزخانه را شاد و دلپذیر کند. باید در نظر داشته باشید که انتخاب هر طرح دستگیره کابینت، تأثیر زیادی روی دکور آشپزخانه میگذارد، این یعنی بهتر است برای خرید دستگیره کابینت، تمام موارد در طراحی آشپزخانه و سلیقه خودتان را در نظر بگیرید؛ چرا که انتخاب اشتباه، در نهایت برای شما دلپذیر نخواهد بود. نوع طرح می تواند روی قیمت نهایی یک اثر تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. اگرچه قسمت هایی مانند کانتر آشپزخانه، وسایل، جزیزه و دیگر وسایل جانبی در زیبایی این قسمت از خانه بسیار تاثیرگذار هستند، اما دیوارها می توانند تاثیرگذاری فراوانی در طراحی این بخش داشته باشند. اندازه ، متریال و شدت نور از مهمترین متغییر های یک لوستر به حساب می آید.

رنگ های روشن، صورتی، بنفش روشن و ترکیب بندی مناسب زرد با آبی اگر هنرمندانه انتخاب شود، در کنار زیبایی، باعث میشود تا فضا بزرگتر بنظر برسد. علیرغم تفاوت های موجود در سبک های مختلف چیدمان، نقطه مشترک در تمام آنها فراهم کردن محیط دلنشین بر اساس اصول زیباشناختی می باشد، به طوریکه بتوان بیشترین کارایی را از آن فضا دریافت کرد. این موضوع هنگامی اهمیت می یابد که مثلا پس از ازدواج یا نقل مکان به یک خانه ی بزرگتر به دنبال تلفیق سبک های طراحی داخلی باشید. امروز به سراغ دکوراسیون اشپزخانه می رویم، قصد داریم که ابعاد مختلف یک دکور اشپزخانه را عرض کنیم و ایا هر متریالی که در صنعت ارایه های داخلی ساختمان وجود دارد برای محیط اشپزخانه مناسب است یا خیر. طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک شامل عناصر این سبک مانند فضاهای هندسی گچ بری، ارتفاع زیاد سقف ساختمان، استفاده از وسایل دکوراسیون آنتیک، رنگ های سنگین، به کار گیری پارچه ها و پرده های گران قیمت بلند، محیط پر آرامش ساختمان و فضایی که گویی چون ماشین زمان بیننده را به سالها قبل برده است و در یک کلام در طراحی داخلی کلاسیک و استفاده از دکوراسیون داخلی کلاسیک با محیطی اصیل و تاریخی روبرو خواهیم بود.

در آن زمان، کارخانهها و انبارهای قدیمی و فرسوده را تبدیل به خانههای مسکونی میکردند. این شرکت این طراحی خیرهکننده را بر اساس سلیقه صاحبخانه که علاقهمند به هنر تجسمی است، انجام داده است. از ویژگی های شرکت آرین پاراکس می توان به خدمات متنوع، قیمت مناسب، تضمین کیفیت، سابقه فعالیت(بیش از 12 سال)، تیم اجرایی قوی، آتلیه طراحی، اشاره کرد. طرحی معماری آنلاین و دکوراسیون داخلی با موجودیات بازار بر اساس سلیقه کارفرما، متناسب با فضای مور در زمانی مناسب، از اهداف این شرکت می باشد. از طرف دیگر، عناصر و وسایل دکوراتیو مورد استفاده در این سبکها نیز به مراتب کمتر هستند و از این رو نورپردازی چنین دکوراسیونهایی کار چندان دشواری نیست.

از دیگر ویژگی های یک لوستر خوب که می توان به آن اشاره کرد ، ظرافت آن هاست که هیچ مبلمان دیگری به مانند آن جلب توجه نمی کند. ایجاد یک نشیمن کوچک در فضاهای اضافی راهرو ها از یکی ار بهترین پیشنهاد هاست. انواع دیگری از لوسترها وجود دارند که مظهر سبک دکوراسیونی روستیک هستند و برای کلبه های چوبی و اقامتگاه های روستایی عالی هستند. این سبک نسبت به غنا و شکوه موجود در دوره ی روکوکو خاموش تر و ملایم تر می باشد. این نوع از لوستر ها ظاهری بسیار خیره کننده و شگفت انگیز دارند که بیشتر در کاخ ها و مکان های سلطنتی آشکار تر شدند.به طور کلی امروزه از لوستر به عنوان عاملی در دیزاین منزل استفاده می شود.

این اجسام زیبا معمولا از دو یا چند بازو دارای چراغ ، منشعب شده اند که با استفاده از یک طناب یا زنجیر به سقف متصل می شوند. برای انتخاب لوستر متناسب با فضای پذیرایی شما توجه به چند نکته حائز اهمیت است اول این که اگر اتاق پذیرایی تان کوچک است لوستر هایی با شاخه ها و چراغ های کمتر در واقع لوسترهای کوچکی که فضای کمی را اشغال می کند انتخاب مناسبی است. آشپزخانه مکانی منحصر به فرد، اما شیک برای لوستر است. انتخاب دستگیره مناسب، یکی از موارد مهم برای کابینت است؛ تا جایی که دستگیره ای زیبا میتواند یک کابینت ساده را به کابینتی شیک و جذاب تبدیل کند. به عنوان مثال می توانید دستگیره را کاملا همرنگ با درب کابینت ها انتخاب کنید تا دستگیره خیلی در معرض دید نباشد. در راستای به نمایش گذاشتن جلوه دکوراسیون کلاسیک بود که دنیای طراحی دکوراسیون، محصولات اختصاصی سبک کلاسیک را در صنعت نورپردازی تولید کرد تا با بهرهگیری از نورپردازی کلاسیک، تاکید مضاعفی بر دکوراسیون کلاسیک قرار داده شود.

بسیاری از صاحبان خانه، لوستر ناهارخوری را با نور مورد استفاده در آشپزخانه هماهنگ می کنند تا ظاهری منسجم در سراسر سایت dekoralsystem خانه داشته باشند. قانون کلی برای نصب لوستر سقفی اتاق ناهارخوری این است که قسمت پایینی لوستر باید بین ۷۵ تا ۹۰ سانتیمتر بالاتر از سطح میز غذاخوری باشد. قراردادن ظروف رنگی کوچک مانند کاسهای پراز تنقلات، یا یک لیوان حاوی شمع رنگی، یا نمکدان و فنجانهای رنگی برروی میز و یا اپن هم به آشپزخانه تنوع رنگ میدهد. برخی از افراد تصمیم میگیرند که در خانه خود سبک دکوراسیون مینیمال را پیادهسازی کنند و پرکاربردترین رنگی که در این دکوراسیون وجود دارد رنگ سفید است. رنگهای دکوراسیون کلاسیک غالباً در یک تونالیته و تم رنگی هستند و استفاده از رنگهای متعدد و روشن میتوانند تم کلی و فضاسازی دکوراسیون کلاسیک را تغییر داده و حالتی عروسکی و فانتزی در یک خانه شلوغ ایجاد کنند.این قاعده ممکن است در دکوراسیون کلاسیک به سبک اروپایی تا حدودی متفاوت باشد، اما در نمای خانه های ایرانی غالبا رعایت می شود. فضاسازی در خانه و استفاده از عناصر دکوراسیون داخلی فقط برای زیباسازی نیست. با دکوتوکا همراه باشید تا 27 روش دکوراسیون داخلی مدرن و کلاسیک را برای شما معرفی کنیم .

البته این اعداد هنگامی درست است که فرض کنیم که سقف خانه شما ۲.۵ متر ارتفاع داشته باشد. البته شیک و مدرنیته هیچ تناقضی با اصالت و فرهنگ ندارد و شما میتوانید آنها را در کنار هم حفظ کنید. مزیت دستگیره توکار کابینت اینست که هیچ حجمی بیرون از درب به وجود نمی آورد. هنگام انتخاب یک دستگیره کابینت هیچ قانون سختگیرانه ای وجود ندارد که نیاز به رعایت آن باشد؛ با این حال توجه به یک سری نکات به شما کمک می کند تا انتخاب درست تر و کاربردی تری داشته باشید. تخفیفاتی که برای ما در نظر گرفته میشود برای مشتری های عادی در نظر گرفته نمیشود با این حال ما تمام این درصد تخفیفات همکاری را برای کارفرما عیناً لحاظ میکنیم در نتیجه هزینه اجرایی کمتر خواهد شد. رنگ های سفید و خاکستری در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن بسیار پرطرفدار هستند و در عین حال باعث بزرگتر دیده شدن فضای داخلی منزل می شوند.

در اتاق بالا با وجود لایه گذاری و عمق، یک کاناپه ی توپر بژ سنتی، فرش ایرانی و صندلی های مربوط به دوره ی لویی پنجم، نکته ای که آن را از سایر اتاق های سنتی جدا می سازد وجود پایه ی چراغ و تابلوی هنری به سبک معاصر است. رنگ های استفاده شده برای دکوراسیون سبک نئوکلاسیک معمولا در دسته رنگ های خنثی قرار می گیرند. در ساخت این مبلمان از چوب هایی چون راش، گردو، توسکا، زبان گنجشک، بلوط و غیره بهره گرفته شده است به همین دلیل این مبلمان از نظر استحکام در حد مطلوبی قرار دارند. البته نمونه هایی از آنها با طرح های ظریف تر در بازار موجود است ، که در ساخت شان از کریستال و سنگ های گران بها استفاده شده است.