۲۲ مدل آشپزخانه جدید و شیک با دکوراسیون مدرن و طراحی لاکچری

در واقع، آشپزخانهی کلاسیک با کابینتهای کلاسیک ، برای خانههایی با مدل و چیدمان کلاسیک مناسب است تا همخوانی و هماهنگی لازم بین اجزای منزل رعایت شود. به دلیل آنکه کابینتهای کلاسیک دارای طرحها و جزئیات مختلف هستند، لازم است تلاش بیشتری برای تمیزکاری آشپزخانههای کلاسیک به خرج دهید و این در حالی است که آشپزخانههای نئوکلاسیک به دلیل سادگی بیشتر، آسانتر تمیز میشوند. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که دکوراسیون کلاسیک چیست و چه کاربردی دارد. فایده استفاده از شیشه سکوریت شرکت رامادر در درب شیشه ای آشپزخانه مدرن چیست؟ فرق کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک در چیست؟ در این سبک، خصوصیات و ویژگیهای مثبت کابینتهای مدرن و کلاسیک با هم تلفیق شده و یک سبک جدید و زیبا را به وجود آورده است که میتواند در عین زیبایی و آرامش، یک آشپزخانه مدرن را نیز به شما هدیه دهد.

یکی از اولین و مهمترین کارهایی که میتوانید برای بازسازی خانه یا تعمیرات ساختمان خود انجام دهید، جمع کردن یک تیم حرفه ای است. اولین و مهمترین نکتهای که برای داشتن آشپزخانهای به سبک مینیمالیستی باید بدانید و به آن توجه کنید، استفاده از رنگ روشن است. استفاده از شیشههای رنگی در ساختمانسازی میتواند اولین راه ورود سنت به مدرنیته باشد. اصولا از انواع دکوری های تجملی میتوان به راحتی استفاده کرد و حتی از هنرهای لمسه دوزی نباید غافل شد. اگر به دنبال ۱۱ به سبکی سنتی هستید، پیشنهاد میدهیم حتما از انواع صنایع دستی ایرانی در منزل خود استفاده کنید. متناسب با رنگ تم اصلی منزل می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید. امیدوارم خودتان یا یکی از اطرافیانتان به این نوع اختلال متداول مبتلا نباشید که در این صورت چیدمان کلاسیک هم می تواند آن را تشدید کند! آشپزخانه را در زندگی ایرانی به لقب های گوناگونی مانند قلب خانه یا محل حکمفرمایی خانم خانه (شخصا با این یک عنوان مشکل دارم!) یا رگ حیات خانه می شناسند. در این سبک از رنگ های غنی ، هندسه ی جسورانه همچنین جزئیات دقیق هندسی نیز استفاده می شود.

میتوان برای این کار از یک ست مبلمان مدرن با پایهی چوبی، در کنار پنجرههای مشبک و تعدادی زیورآلات معرقکاری شده استفاده نمود! فرایند طراحی دکوراسیون منزل مانند هر فرایند هنری دیگر، دارای نکات و ریزه کاری های خاصی است که با رعایت اصول تزئین، می توان تغییراتی فوق العاده را به وسیله آن ایجاد نمود. در سبک کلاسیک همه وسایل و المان ها در جای مشخصی قرار دارند و مطابق اصول خاصی چیده می شوند. استفاده از مبلمانی که چرم طبیعی دارند را میتوان یکی از شاخصه های اصلی قرار داد. گزینه بعدی کابینت های چوبی است که گران ترین مدل محسوب می شوند و برای خانه هایی که لوکس و مدرن هستند کاربرد دارد. مبلمان، ویترین ها، مجسمه ها و سایر اکسسوری ها و وسایل تزئینی از جمله این وسایل محسوب می شوند. با این توضیح، پر واضح است که مهمترین فرق کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک در این است که کابینتهای نئوکلاسیک بسیار سادهتر از کابینتهای کلاسیک میباشند و در واقع، کابینت نئوکلاسیک همان سبک و سیاق کابینت کلاسیک را دنبال میکند اما شکل و ظاهر آن به سمت مدرنیته و مدلهای سادهتر گرایش پیدا کرده است. یعنی نه به سادگی کابینتهای مدرن هستند و نه به پیچیدگی و طرحهای پر زرق و برق کابینتهای کلاسیک میباشند.

اگر به سبک کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک علاقمند شده باشید، شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شده باشد که این کابینتها را بهتر است از چه متریالی سفارش دهید؟ پس بهتر است با یک طراح یا معمار داخلی حرفهای نیز مشورت کنید. با توجه به پیچیدگی و قواعد خاص این سبک، پیشنهاد میکنیم پیش از خرید وسایل و چینش آنها عجولانه تصمیم نگیرید و حتما با طراحان و مهندسان در این زمینه مشورت کنید. چنانچه به سبک کلاسیک و المانهای اشرافی علاقمند هستید، احتمالا نام کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک را شنیدهاید و تا حدودی با سبک کار آن، آشنایی دارید؛ اما این دو سبک، در عین حالی که شباهتهای بسیاری به هم هستند، تفاوتهای بسیاری نیز از نظر ظاهری دارند. این کابینت های سفید رنگ همراه با میز های خاکستری نه تنها آشپزخانه را بزرگتر کرده بلکه ظاهری منظم و تمیز را نیز ایجاد می کند.

از معایب کابینتهای پولیشی این است که تنها در رنگ سفید تولید میشوند و ازین نظر، محدودیت دارند. هر سه این کابینتها، هر چه پُر جزئیاتتر باشند، قیمت بیشتری خواهند داشت؛ خصوصا کابینت چوبی که هر چه دارای ریزهکاریهای بیشتری باشد، زحمت و زمان بیشتری را برای ساخت و تولید میطلبد و به همین دلیل نفیستر و از نظر قیمتی، گرانبهاتر خواهد بود. کابینت کلاسیک برگرفته از مدلهای باستانی و کلاسیک بناهای تاریخی و اشرافی در قرنهای گذشته است؛ خصوصا ساختمانها و بناهای رومی، در مدل کابینت کلاسیک نقش عمدهای دارند و طرح کلی این کابینتها، از آنها الهام میگیرد.

سبک این دکوراسیون به گونهای است که در آن از کابینتهای دیواری بلند استفاده میشود؛ که بسیاری از افراد نام آن را با مدل کابینت آشپزخانه ترکیه میشناسند. این کابینتها به دلیل طرح و مدل سادهتری که نسبت به کابینتهای کلاسیک دارند، برای آشپزخانههای متوسط و نسبتا کوچک نیز مناسب هستند و میتوانند فضایی آرام و دلنشین را ایجاد کنند. مثلث طلایی تکنیک محبوبی است که طراحان آشپزخانه و طراحان داخلی هنگام درانداختن طرح دکوراسیون آشپزخانه از آن استفاده می کنند. در وهله اول شما باید بدانید که کلاسیک تقریبا تلفیقی از طرح های مدرن و سلطنتی است. برای شرکت در دوره های طراحی دکوراسیون ابتدا باید در دوره ی مقدماتی شرکت نموده و پس از گذراندن آن می توانید به ترتیب در دوره های متوسط و پیشرفته شرکت نمایید. برای آشنایی بیشتر با طراحی اتاق خواب کلاسیک مقاله مربوطه را مطالعه نمایید. نظم در هر سبکی حرف اول را می زند، بنابراین در سبک کلاسیک نیز وجود نظم از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در این بین دکوراسیون کلاسیک از تقاضای زیادی بخصوص در منازل مسکونی برخوردار است.

سبک نئوکلاسیک ، برگرفته از دوره رنسانس روم و یونان باستان است که زمان پیدایش و تولد آن به قرن ۱۸ و ۱۹ میلادی که موسوم به دوره سایت dekoralsystem ویکتوریایی است، برمیگردد. رنگ های اصلی در دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک نجیب و آرام هستند و در طیف رنگی کرمی، خاکستری، طلایی، نقره ای، زیتونی، قرمز مایل به قهوه ای و مرواریدی رنگ می باشد. در دکوراسیون آشپزخانه های کوچک و مدرن امروزی دیگر از نمونه های بالا سری که بر روی دیوار نصب میشدند اسفاده ای نمی شود چرا که باعث میشود تا در فضای کوچک احساس خفگی داشته باشید. برای مثال گازهای مبله در این آشپزخانهها موجب میشدند کابینت کمتری داشته و نمای شلوغتری در آشپزخانه شاهد باشیم. این رنگ زیبا اتمسفر خانه را گرمتر کرده و حس دوستی و حس صمیمیت ایجاد میکند. سبک کلاسیک از جمله سبک های دکوراسیون داخلی است که حس راحتی و گرمای دوران گذشته را یادآوری می کند و حس آرامش و اطمینان خاطر را در منزل به ارمغان می آورد. برای ایجاد دکوراسیون داخلی منزل که محصور کننده باشد و رضایت همگان را به آن وا دارد و حس شوق و تحسین را در چشمان مخاطبان ببینید کافیست از عناصر همخوان در دکور بهره برد.

به عنوان مثال در سال های گذشته استفاده از پارکت ها یا کفپوش های چوبی بسیار رایج بود، اما در حال حاضر این نوع کفپوش ها جای خودشان را به سرامیک های بسیار شیک و متنوع امروزی داده اند که می توانید از آن ها در پوشش کف و دیوارهای آشپزخانه خودتان بهره گیرید. تو هر دوره ای دکوراسیون های مختلفی مد میشن که بعد یه مدت مدل های جدید جاشونو میگیرن. از این رو به نظر می آید که ما هر روز و تمام ساعات حضور در منزل به نوعی این دکوراسیون داخلی را مشاهده می کنیم. اگر سبک کلاسیک ، مورد پسند و سلیقهی شماست باید در تمام جایجای منزلتان این سبک را اجرا کنید. اما این کاربردی بودن دلیل نمیشود بیخیال طراحی دکوراسیون داخلی آن شویم. نمایان بودن سقف ها کمک می کند تا از ارتفاع بلند آن ها نهایت استفاده برده شود. رنگهای تاکید و الگوهایی که انتخاب میشوند، باید به طور مساوی در سراسر اتاق بکار برده شوند. معمولا در این منسوجات طرحهای مجللی مانند طرحهای اسلیمی، درباری و شاهانه در قالب رنگهای جذابی مانند بژ، طلایی، نقرهای، سبز یشمی، آبی کاربنی، قهوهای تیره یا حتی مشکی مشاهده میشوند.

کابینت کلاسیک از گذشته تا به امروز مورد استفاده قرار میگرفته است و به جرات میگفت هیچ چیز از اعتبار و زیبایی آن کم نشده است؛ اما کابینت نئوکلاسیک سبک جدیدتری نسبت به کابینت کلاسیک و حتی کابینت مدرن است و به همین دلیل میتوان گفت بِهروزتر و مدلی جدیدتر محسوب میشود. سبک کلاسیک نمونه ای از بهترین سبک های منظم محسوب می شود که سبب پایداری و استقامت فضا می شود. مبلمان و سوفای کرم و قهوه ای رنگ با تزئینات گلدار و خطوط مستقیم با بافت های طلایی رنگ نمادی از دکوراسیون کلاسیک محسوب می شوند. نکته کلیدی این است که از چوب های خوشرنگ که بتوانید یک همخوانی داشته باشد استفاده کنید. این لوسترها هم فضای کمتری اشغال می کنند و هم روشنایی بیشتری به محیط آشپزخانه می بخشند. پرده ها باید به گونه ای باشند که قابلیت تنظیم داشته و نور را به خوبی میزبانی کنند. در کاربرد دکوراسیون کلاسیک در منزل باید به این نکته دقت داشت که آیا بافت ساختمان شما قابلیت و کشش استفاده از این نوع دکور را دارد یا خیر. در این محتوا سعی کردیم به طور مختصر فرق کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک را بیان کنیم تا اگر قصد دارید یکی ازین دو کابینت را انتخاب کنید با دید بازتر و نگاه جامعتری دست به انتخاب بزنید.

دیگر فرق کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک ، در قیمت تمامشدهی کابینتهای آشپزخانه است. یکی دیگر از خصوصیات فضای مدرن نورپردازی طبیعی است! حتما حداقل بخشی از یکی از دیوارها را پنجرهای اشغال کرده است که با توجه به نمای خارج از پنجره، نقش مهمیدر فضای داخل اتاق دارد. رنگ سفید رنگ اصلی آشپزخانه اسکاندیناوی است و نور نقش اساسی در فضای آشپزخانه بازی میکند. همچنین استفاده از رنگ های تیره و کنتراستدر دکوراسیون آشپزخانه های امروزی رواج بسیاری دارد. اما نگران هزینه های زیاد اجرای دکوراسیون داخلی نباشید، زیرا که شرکت آسال سازه همیشه رضایت کارفرما را مد نظر دارد و همواره کوشیده است تا از صرف هزینه های گزاف جلوگیری کرده و حد الامکان هزینه ها را پایین بیاوریم. از همین رو بیشتر مناسب خانه هایی با متراژ زیاد است.

اگر شما هم جزو اون دسته از افرادی هستین که آشپزخانههای تک رنگ و ترجیحا سفید رو میپسندین، بهتره برای روح بخشیدن به فضا کمی هم در اون رنگ یا طرح وارد کنید. برای تزیین دیوارها گچ، پانل های دیواری چوبی و کاغذ دیواری با کیفیت بالا به همراه طرح های کلاسیکی در دکوراسیون کلاسیک استفاده می شود. پس از توجه به کیفیت اجناس باید به اندازهی منزل و محیطی که میخواهید وسایل دکوری را در آن قرار دهید توجه کنید و متناسب با آن اقدام به خرید بفرمایید. بسیاری از افراد که محدودیت مالی ندارند می توانند از مبلمانی که بر روی آن منبت کاری درج شده است و با کیفیت بالا تولید میشود استفاده کنند؛ چرا که کیفیت و مرغوبیت چوب مهم ترین نکته ای است که باید به آن توجه شود تا دکوراسیون شما به بهترین شکل ممکن کلاسیک دیده شود اما شما برای اتاق خواب حتی باید از این سبک استفاده کنید.

دریافت تاییدیه از کارفرما و ارائه جزئیات پس از آنکه ساختمان توسط طراح بررسی و هزینهها و مدت زمان لازم برای انجام طراحی دکوراسیون داخلی مشخص شد، و بعد از آنکه طرح مورد نظر ما بین دو طرف به صورت توافقی انتخاب شد، در نهایت شرکت مسئول باید از صاحب کار به صورت کتبی و در قالب قرارداد برای شروع کار تاییدیه دریافت کند. شاید برایتان جالب باشد اما شما از هرکدام از اسباب و اشیاء داخل خانه یکجور انرژی خاص دریافت میکنید. شاید در نگاه اول خانه های ۶۰ متری کوچک به نظر می رسند اما شما می توانید با استفاده از تکنیک های مختلف آن ها را زیبا تر کنید . به صورت کلی، رنگ ها و متریال های فلزی و شبه فلزی در این سبک جایگاه پذیرفته شده ای دارند. در این سبک اکثر وسایل به صورت قرینه و جفت در رو به روی هم قرار می گیرند. کابینتهای سبک کلاسیک ، از گذشته تا به امروز همواره مورد استفاده قرار میگرفتند و در واقع مُد بودهاند و طرفدارانِ همیشگی خود را داشتهاند و امروزه نیز، به خیل طرفداران آنها اضافه شده است. انواع کابینتهای بدون دستگیره ، کابینتهای دستگیره نواری، کابینت امدیاف و کابینت هایگلاس ، در زمرهی کابینت مدرن قرار دارند و فضایی مدرن و بسیار شیک را در آشپزخانههای کوچک و بزرگ به وجود میآورند.