۶ روش طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی در تابستان

یکی از اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق خواب این است که افراد پرده را از بالای پنجره نصب میکنند. تجربه نشان داده است که استفاده از دکوراسیون کلاسیک باعث افزایش پایداری و استقامت فضا میشود. به طور کلی بهتر است در اتاق خواب چندین چراغ روشنایی با شدت نور مختلف داشته باشید تا بر اساس میزان نیازتان به نور از آنها استفاده کنید. اتاق خواب مدرن، نور کافی دارد و در آن، از عناصر طبیعی، مانند چوب، استفاده می شود. شما می­ توانید یک آینه قدی زیبا و شیک برای اتاق­تان تهیه کنید و یا اگر فضای کافی برای نصب اینه قدی ندارید به آینه ­ی آرایش و آینه­ ی روی دراور اکتفا کنید. سقف و دیوارها، پس زمینه ­ی کل اتاق خواب شما را تشکیل می­ دهند.

این میز ها هم تا حدی جا گیر هستند اما نه به اندازه میزهای ناهارخوری بزرگ و معمولی. آیا جایی برای قرار گرفتن میز کار وجود دارد؟ آشپزخانه نباید پشت به نور طبیعی قرار بگیرد و نور مستقیم طبیعی را دریافت کند. برای اتاقهایی که کف آنها سرامیک یا پارکت است، اضافه کردن فرش میتواند گرما و دنج بودن اتاق را بیشتر کند. اتاقهایی که نور طبیعی دارند، فضایی دلنشینتر و آرامشبخشتر دارند و روحیهی فرد را بهبود میدهند. اما انواع گیاهان آپارتمانی میتوانند فضایی دلنشینتر و آرامشبخشتر در اتاق ایجاد کنند. درست مثل پرده، بسیاری از افراد عادت دارد وسایل دیگر را هم در ارتفاع پایینتری نصب کنند. تغییر در چیدمان منزل، آن هم مطابق میل شخصی، اغلب با یک اشتباه هرچند کوچک همراه می شود و بر همین اساس یک فضای ناهماهنگ و غیر اصولی شکل می گیرد. به طور مثال استفاده از سبک سلطنتی و اشرافی در خانه های کوچک غلط است. در این مدل جزیره ها، پخت و پز، شست و شو و حتی سرو غذا، میتواند به سادگی انجام شود. البته در نظر داشته باشید برای آن که کابینتهایی با دو جزیره داشته باشید، در قدم اول باید فضای مناسب این چیدمان و دکوراسیون را در خانه خود فراهم کنید.

برای این کار می توانید از ایده های بسیار زیادی استفاده کنید و یا از یک طراح دکوراسیون داخلی کمک بگیرید که این کار را برایتان به بهترین شکل ممکن انجام دهد و شما را برای ساخت یک اپن زیبا و بی نقص و نورپردازی جذاب راهنمایی کند. علاوه بر این، با کمک فرش میتوانید رنگهای متنوعتری را به دکوراسیون خانه اضافه کنید. اولین بار که اتاق خواب خانه ­ی جدیدی که می­ خواهید بخرید را می­ بینید، یا وقتی که به تغییر دکوراسیون اتاق خواب خود فکر می­ کنید احتمالا مهم ­ترین ویژگی­ های آن را در ذهنتان مجسم می­ کنید. المانهای نورپردازی که در سقف مورد استفاده قرار میگیرند باید از نظر طرح و اندازه متناسب با طرح کلی اتاق خواب باشند. معمولا انتخاب دکوراسیون آشپزخانه مدرن باید متناسب با متراژ آشپزخانه و سایر المانهای آن باشد.

ژانر- کنتپری ری آرت ( Contemporary Art) با هنر معاشر در دهه ۷۰ میلادی به وجود آمد، اما ریشه های آن به دهه ها قبل و آثار کسانی هم چون مارسل دوشامپ، کرت شویترز برمی گردد. اتاق خواب را میتوانید مطابق با سلیقهی خود تزیین کنید ولی این نکته به این معنا نیست که تمام رنگهای جیغ را کنار هم بگذارید و پردهها و فرشهایی با طرحهای شلوغ بخرید. برخی افراد فکر میکنند که اتاق خواب جای مناسبی برای نگهداری گلدان نیست. همانطور که احتمالاً می دانید تخت یکی از اصلی ترین عناصر در اتاق خواب محسوب می شود. طرح هایی که رنگ های تیره در آن ها مشهودتر است، انتخاب جذابی برای آشپزخانه است.

اتاق خواب می ­تواند فرم و ابعاد و اندازه ­ی مختلفی داشته باشد. در انتخاب فرش اتاق خواب باید به عواملی مانند؛ کودک یا بزرگسال بودن فرد، ابعاد و اندازه اتاق، تناسب رنگ با سایر اشیا، نوع کفپوش اتاق خواب و.. در نهایت باید تلاش کنید که بعد از تمام شدن کار، اتاق شما حسی گرم و دلپذیر را منتقل کند و گرمای خاصی داشته باشد. با انتخاب پردههای روشنتر و نازکتر اجازه دهید که نور بیشتری فضا را روشن کند. تابلو را بالاتر یا پایینتر از این سطح نصب نکنید. برای انتخاب طرح پرده و فرش و روتختی، خودتان را محدود به ژورنالهای تبلیغاتی نکنید. از نظر ماهیت نرم افزار ردیت کاملا فنی است و برای طراحی و ساخت ساز ساختمان متخصصان طراحی داخلی را قادر می سازد تا طرحی از ساختمان ها و اشیاء را مبتنی بر مدل بسازند. میتوانید در این خانهها از وسیلههای کهنه استفاده کنید تا فضا را اصیلتر نشان دهید.

با کمک این پالت میتوانید وسایل مختلف اتاق را بخرید و رنگ آن را متناسب با پالت انتخاب کنید. اگر تصمیم به دکور اتاق خواب به سبک کلاسیک و مجلل دارید، برخی از ابزارهای سقف و دیوار و یا اجرای کناف می ­تواند به شما کمک کند. طراحی فضایی با انعطافپذیری بالا از لحاظ چیدمان و آرایش سطوح، میتواند کارکردهای مختلفی را ایجاد کند. برای چیدمان یک اتاق پذیرایی به سبک کلاسیک فرش های ریز بافت با نقشههای پرکار انتخاب مناسبی است. زیادهروی در استفاده از رنگهای خاص باعث میشود که اتاق خواب شما آرامش لازم را نداشته باشد. اگر اتاق شما فضای کافی ندارد، میتوانید با گذاشتن شلف در کنار پنجرهی اتاق، یک فضای کوچک برای نشستن و مطالعه درست کنید. دلیل این امر آن است که وسایل مورد استفاده در دکوراسیون داخلی کلاسیک وسایلی بزرگ و سنگین بوده و از این رو مناسب خانه های بزرگ می باشد و اگر این وسایل و اشیا در خانه های کوچک مورد استفاده قرار بگیرد، خانه را شلوغ و بی نظم می کند. بهتر است تختخواب را در دورترین نقطه از در اتاق خواب قرار دهید ولی در عین حال زمانی که روی تختخواب دراز کشیده­ اید درب اتاق خواب را ببینید زیرا باعث ایجاد حس امنیت می ­شود.

این افراد معمولا پردههای ضخیمی برای اتاق انتخاب میکنند یا حتی ممکن است بخشی از پنجرهی آنها با قرار دادن کمد و سایر وسایل، بهکلی پوشیده شود. یکی از روشها برای بزرگتر نشان دادن فضای اتاق، نصب پرده از بالاترین قسمت دیوار و نزدیک سقف است. علاوه بر این، خرده ریزها از بار سنگین فضای نوستالژیک این قسمت خانه هم کم می کنند. شاید برای افراد پر مشغله­ای که از صبح زود تا شب در حال فعالیت و کار هستند، اتاق خواب بهترین فضایی است که آرامش را در آن پیدا کنند. در بسیاری از خانه­ های امروزی اتاق خواب علاوه بر خواب جایی برای مطالعه و کار است. از این قسمت میتوانید برای مطالعه یا استراحت کوتاهمدت استفاده کنید.

برای اینکه دنج بودن اتاق و آرامشی که موقع استراحت به شما میدهد افزایش پیدا کند، باید بخشی از شخصیت و علاقهمندیهای خود را در آن بینید. بسیاری از اتاق خوابها همگی مثل هم هستند و دکوراسیون ثابتی دارند؛ بدون اینکه مشخص باشد این اتاق متعلق به کیست. با مجله ی معماران کارینا همراه باشید چون من در این مقاله قصد دارم که با هم به درون تمام مراحل طراحی دکوراسیون منزل برویم و طراحی دکوراسیون را با هم شروع کنیم. در این آموزش کوتاه تلاش میکنیم مهمترین سوالات شما را در زمینه طراحی داخلی خانه پاسخ داده و شما عزیزان را با جدیدترین و مجبوبترین روش های طراحی داخلی و سبک های معماری ایران و جهان آشنا کنیم. این پروژه بازسازی و طراحی داخلی یک واحد آپارتمان با متراژ ۳۰ مترمربع می باشد که در یکی از مناطق شهر کی اف در اکراین قرار گرفته است. یک نکتهی کلی که باید دربارهی ارتفاع نصب تابلوها روی دیوار در نظر بگیرید این است که غالبا باید در سطح چشم افراد قرار بگیرند.

در این صورت فضایی خاص ­تر خواهید داشت. تزئینات و کاشی کاری های داخلی با تناسبات و رنگ بندی خاص خویش در کنار کالبد درونی، فضایی رمزگون را تداعی می کنند و هم اکنون نیز ارزش فضایی خویش را حفظ کرده است یک طراح داخلی مسئول طراحی، دکوراسیون و عملکرد فضای کارفرماست خواه فضا تجاری باشد یا صنعتی و مسکونی. دکوراسیون کلاسیک یا مدرن دو دنیای متفاوت از طراحی هستند که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند. فرش میتواند دو کاربرد مهم در دکوراسیون اتاق داشته باشد. شرکتهای زیادی در داخل و خارج از کشور در زمینهی طراحی و تولید میز تحریر فعالیت میکنند.

می توان روی آن ها کتاب گذاشت ، عناصر تزیینی را در آن ها جای داد و قاب های مختلف را روی آن ها نگهداری نمود . توصیه ما این است که به محض فرا رسیدن روزهای گرم سال، شمعهای معطر تزیینی را از تمام نقاط خانه به خصوص اتاق پذیرایی جمع کنید تا نه خودتان سردرد بگیرید و نه مهمانانتان. برای انتخاب فرش، ابتدا باید جای تمام وسایل اتاق را مشخص کنید تا فضای خالی اتاق پیدا شود. در عین حال AD به شما کمک میکند که تاریخچه تمام وسایل و المانهای کاربردی در خانه را، پیدا کنید. با کمک یک طراح دکوراسیون یا با مطالبی که بهراحتی در اینترنت پیدا میشود، یک پالت رنگ آرامشبخش مطابی با سلیقهی خود برای اتاق خواب انتخاب کنید. اما آنچه باعث تفاوت بین یک طراحی داخلی معمولی با طراحی داخلی موفق میشود، این است که علاوه بر این موضوع ها باید حتما پاسخگو تغییرات جمعیتی،زاقتصادی و تکنولوژیکی باشد. در واقع در خانه هایی که سبک کلاسیک و سنتی در دکوراسیون رعایت شده است ، سادگی ، آرامش و وجود نورهای طبیعی حرف اول را میزند.در این بین فرش یکی از مهم ترین ابزارها و وسایل در دکوراسیون داخلی به حساب می آید.

اگر اتاق خواب شما فضایی برای کار و مطالعه است نیاز به نور کافی خواهید داشت. برای تختخواب دونفره بهتر است طوری قرار بگیرد که از دوطرف فضای کافی برای هریک از زوجین قرار داشته باشد تا مزاحمتی برای دیگری ایجاد نشود. قبل از اینکه به جزئیات سبک کلاسیک در طراحی داخلی بپردازیم، قصد داریم تا شما را با اصول طراحی داخلی کلاسیک آشنا کنیم. صدا باید مکمل محیط باشد، نه اینکه آن را از بین ببرد. استفاده از وسایل قدیمی و سنتی در یک چیدمان مدرن در آشپزخانه هارمونی سبک چیدمان و وسایل را از بین برده و از جلوههای بصری زیبایی طراحی این سبک از آشپزخانهها به شدت میکاهد.

مخصوصا اگر ابعاد بزرگی سایت dekoralsystem داشته باشند. این مساله مخصوصا در دکوراسیون داخلی آشپزخانه کوچک و مدرن و جدید باید با دقت انجام شود. این فضای دلنشین را میتوانید با اضافه کردن یک کوسن گرم و نرم و یک میز کوچک تکمیل کنید. کانترها به خوبی می­توانند جایگزین یک میز ناهار خوری باشند و بسیار کاربردی هستند. جالب است بدانید که بسیاری از طراحی های اپن و کانترها در دکور آشپزخانه اشتباه است که در این صورت به جای اضافه نمودن فضای کافی برعکس از فضای مورد نیاز می کاهد و در واقع محیط را هدر می دهد. آشپزی در فضایی که گرمای و حس خاصی در آن وجود دارد مسلما لذت بخش تر خواهد بود. انتخاب رنگ­ های آرامش بخش تاثیر زیادی در خواب آرام و حس راحتی شما دارند. فضای مستطیلی -که معمولاً در سرتاسر عرضش، دهانه دارد- بسیار انعطافپذیر است.