10 نکته برای ساختن یک اتاق خواب زیبا ایده دکوراسیون اتاق خواب ایران‌کابر | dekoralsystem

فوق ( تصویر بالا ) با مجله خبری دکورال سیستم بتنی زیبایش، حاکی ترکیب صنعت و مینیمالیسم است . زاویه های پایه های تخت، شکل هوشمندانه دیوارها و سقف را بازتاب می دهد. دیوار هندسی به عنوان یک پس زمینه فوق العاده برای آثار هنری با مضمون طبیعت ، همراه با آویز Ikea Sinnerlig طراحی شده است. پتوهای اضافی، بطری های آب گرم و سایر وسایل مورد نیاز خواب را می توان بدون دیده شدن در این فضای مخفی نگهداری کرد.

  • حقیقت این است که بهترین طراحی‌ها و پیاده‌سازی‌های عالی اتاق خواب منحصر به فضاهای بزرگ نیست.
  • برای ایجاد چنین فضایی باید تا حد امکان از شلوغی دوری کنید و فضای مرتب و خلوتی به وجود آورید.
  • این نوع پرده هم انعطاف پذیر است و هم جلوه ای شیک و مدرن به فضا می دهد.
  • در عوض، می توانید آثار هنری یا آینه ها را از این دیوارها آویزان کنید.

انتخاب رنگ­ های آرامش بخش تاثیر زیادی در خواب آرام و حس راحتی شما دارند. در انتخاب رنگ برای دیوار و سقف و یا وسایل اتاق علاوه بر سبک طراحی، سلیقه افراد نیز اهمیت دارد. وقتی به یک رنگ علاقه­ مندید و به شما حس مثبتی می­ دهد؛ باعث آرامش بیشتر شما خواهد شد. هنگام طراحی اتاق خواب باید به این توجه کنید که چگونه حس آرامش و امنیت را ایجاد کنید، تاثیرگذارترین نکته انتخاب رنگ دیوار ها و وسایل اتاق خواب است زیرا این رنگ ها هستند که حس آرامش را ایجاد میکنند. از رنگ های روشن و ساده بدون تزیینات شلوغ برای کمدها استفاده کنید.

استفاده از کمد با درهای کشویی در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

برای قفسه بندی و ساخت کمد مناسب برای اتاق خواب 12 متری با متد و طراحی جدید هم، می‌توانید از متخصصین “خدمت از ما” کمک بگیرید. انتخاب پرده یکی از گزینه هایی است که در بزرگتر و کوچکتر نشان دادن اتاق موثر است، به همین دلیل در انتخاب آن به دو نکته زیر توجه کنید. استفاده از مرکز اتاق به عنوان جایی برای قرار دادن تختخواب، اتاق را دلبازتر می‌کند به خصوص اینکه اطراف تخت در اتاق های کوچک خالی از وسایلی مانند کمد و… باشد. شاید گاهی قرار دادن تختخواب در اتاق خواب غیرممکن و سخت باشد که در این صورت می‌توانیم از مبل‌های تختخواب شو استفاده کنیم. شاید در اتاق خوابمان جایی برای برای قرار دادن کمد نداشته باشیم که در این صورت می‌توانیم از قفسه های عمودی یا قفسه های نردبانی استفاده کنیم که در این صورت جای کمی در کف اتاق اشغال می کند و در بخش ارتفاع فضای بیشتری را در اختیارمان قرار می‌دهد.

رنگ های خنثی و سرد را برای نقاشی یا کاغذ دیواری اتاقتان انتخاب کنید!

یک نمونه چیدمان اتاق خواب 12 متری، که با استفاده کاربردی از فضای بالا، پایین و بخش زیرین تخت از فضا به بهترین شکل استفاده شده است. در ادامه چند نمونه دکوراسیون اتاق خواب 12 متری برای پسران نوجوان را با هم ببینیم. اولین عکس مربوط به یک اتاق است که به خوبی از رنگ ها و طرح های ورزشی، که اغلب مناسب سلیقه پسران نوجوان است استفاده شده است. اتاق خواب یکی از بخش‌های مهم و اساسی خانه است که می‌تواند غیر از جایی برای خوابیدن محلی برای رسیدن به اوج آرامش هم باشد. با رعایت نکات طراحی دکوراسیون اتاق، فضایی راحت و دلپذیر را در اتاق خوابتان خواهید داشت.

اگر فکر می کنید تم سیاه و سفید در اتاق خواب خیلی رسمی یا جدی است، بهترین جایگزین برای دکوراسیون یک اتاق خواب ساده و کمینه گرا، رنگ خاکستری است. رنگ خاکستری به چشم انسان راحت تر دیده می شود اما برای رسیدن به یک طرح کاملا ساده و کمینه گرا باید حتی الامکان از بکاربردن رنگ های دیگر خودداری کنید اما می توانید از سایه های متفاوت رنگ خاکستری در کنار یک نورپردازی مناسب استفاده کنید. خوبی رنگ خاکستری این است که به اشیاء دکوری خیلی اجازه خودنمایی نمی دهد و همین عامل باعث می شود برای دکوراسیون های ساده و خلوت بهترین جلوه را بنمایش بگذارند. این روزها که اکثر خانه‌ها به آپارتمان تبدیل شده است، دیگر خبری از اتاقهای بزرگ و جادار نیست و در هر خانه دو یا سه اتاق 12 متری وجود دارد؛ به همین خاطر فضای زیادی برای کمدهای دیواری و یا حمام جدا وجود ندارد. در واقع شما باید دکوراسیون اتاق خواب 12 متری را به گونه‌ای انجام دهید که بتوانید به بهترین و بهینه‌ترین شکل ممکن از فضا استفاده کنید. با مشخص کردن متراژ اتاق و درج مواردی که می‌خواهید بازسازی شود، می‌توانید متخصص مناسب‌تری برای بازسازی دکوراسیون اتاق خواب خود پیدا کنید.

http://dongfengblog.ir